Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Koronavirus – malé zamyšlení

Koronavirus – malé zamyšlení

Nic není náhoda, jakožto právě ohrožení tímto virem, nutí nás k zamyšlení. Tato situace není ani pozitivní, ani negativní, ale je neutrální jakožto každá situace. To, jak na ní člověk zareaguje, jaký k ní má postoj, přemýšlí či zareaguje na ní, tím ovlivňuje výsledek celé situace pro něho. Utvoří si dle ní určitý provazec reality, zda půjde do pozitiva nebo negativa. Vhodnější by bylo, snažit se v ní najít hlubší význam a vytěžit z ní maximum.

V dnešní době bohužel spousta z nás má žebříček svých hodnot postavený takovým způsobem, který nás nutí žít uspěchaně a neustále zvyšovat své pracovní tempo. Toto stupňování má za důsledek zapomínání na své blízké, sebe samotného, ale i bohužel nakonkrétní oblasti a věci, které jsou v životě velmi důležité.A to jsou právě ty, které si za peníze nekoupíme – pozornost druhých, zdraví, láska, rodina, přátelé, koníčky a další. Tato nečekaná, omezující doba má hluboký význam.Chce nám ukázat, že něco ve svém životě děláme špatně, chce nás nasměrovat, na tu lepší cestu. Možná děláme něco, co jde proti nám, a právě proto by bylo vhodné prozkoumat své hodnoty, kterým věříme, jak je máme sami nastavené.

Zkontrolujme svůj žebříček hodnot.

Možná špatně myslíme nebo směřujeme špatně svoji pozornost, své činy máte špatné a následně to máme změnit. Toto období, kdy nesmíme skoro nikam vycházet, kdy máme více času, protože většina z nás nechodí do práce nebo jdou do práce a hned po ní domů je ideální na investici především sám do sebe. Tento čas můžeme využít i my dospělý, než hltat media a nasávat do sebe strach z nich. Čas můžeme všichni využít mnohem efektivněji, a to tak, abychom se podívalisami do sebe, vzdělávali se, abychom hledali informace a učili se to, co je ve skutečnosti důležité. Zaměřme se tedy sami na sebe, a zjistěme, co ve skutečnosti chceme dělat, kdo jsme, kým chceme být a kam chceme v životě směřovat. Co dělat chceme, svou vášeň a oblast, která nás naplňuje. Mělo by to být to, co nám ve skutečnosti přináší štěstí, radost, lásku, co dává energii. To vše nám ukáže cestu. Nejlepší investice je investice do sebe, do našeho vzdělání. Informace a zkušenosti, které získáme, tak ty, ty už nám nikdo nevezme.

Situace nás vede k uvědomění si, zapřemýšlení a následnému, alespoň doufám, přehodnocení našich životů. Nyní máme více času každý sám na sebe, čas na své blízké, povídat si dlouhé večery spolu při svíčkám, učit se být si navzájem napomoci. Vyslechněme jeden druhého, a to i nyní v těžších chvílích.Stůjme při sobě a budujme vzájemnou důvěru a porozumění. Bohužel na toto nejsme zvyklí a spousta z nás to stěží zvládá, ačkoliv by to měla být samozřejmost. Snažme se zlepšit vztahy s našimi nejbližšími, situace k tomu vyloženě vybízí. Učí nás být vděčný za to, co máme, měla by nás naučit být upřímní sami k sobě, k druhým. Naučit nás pokoře, štědrosti, skromnosti. Nevyvyšovat se před druhými, ale ani se nepodceňovat, zastavit se, najít si čas sami na sebe, pobýt více času v přírodě a relaxovat. Každý jsme výjimeční něčím jiným a každý z nás má své důležité místo zde na Zemi. Nyní bychom dělali věci, které máme aktuálně zakázané. Bohužel, když je dělat můžeme, nevážíme si jich. Vše bereme jako samozřejmost a teprve, když o něco přijdeme, uvědomíme si hodnotu těchto podstatných věcí.

Zamysleme se společně nad tím, co je pro nás opravdu to důležité a snažme se pro to, udělat, co nejvíce můžeme. Neplýtvejme energií na to pro nás nepodstatné. Pomáhejme si navzájem, oceňujme a podporujme druhé. Zpomalme, uvolněme se, odpočívejme. Chovejme se k druhým tak, jak bychom si přáli, aby se oni chovali k nám, važme si sami sebe navzájem.

Berme toto jako pozitivní celosystémový dopad. Vyberme si z toho jen to pro nás přínosné, můžeme se konečně zaměřit sami na sebe, srovnat si své životy, objevit to, co nás baví.Vytvářejme si novou, pozitivní realitu, buďme vědomými tvůrci našich krásných životů. Tato situace se děje z určitého důvodu. Snažme se dozvědět, proč nás dostala tam, kde jsme teď, jak ji využít na maximum, a najednou uvidíte ty souvislosti. Váš život se začne měnit. Uvidíte, jak si budete vytvářet novou realitu, jak se bavit či živit tím, co opravdu milujete.

Vše je o nás, jaký k tomu zaujmeme postoj. Nikdo to za Vás přeci neudělá, my toho musíme využít, my musíme vidět ten smysl toho, jakým způsobem na tom budeme pracovat. To, že si budeme neustále stěžovat a hrát na oběť, tak tím ničemu a nikomu nepomůžeme. Minimálně sobě, ale i našemu okolí to ve své podstatně velmi ublíží. Chraňme sebe i to své okolí, nepanikařme, zbytečně se této nákaze nevystavujme, dodržujte opatření a svá omezení vnímejte jen jako pozitivní ke svému růstu.

 

Bc. Jana Vlasáková, Vlašim


2.4.2020   Rubrika:   |   Komentářů 55   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus – malé zamyšlení

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Linda
Linda - 3.4.2020 7:54

Coz o to, jsem kreativni a klidne se nad sebou a svymi hodnotami zamyslim. Pruser bude az mi z toho zamysleni vyjde, ze me moje zamestnani sice bavi, ale nejake povznasejici duchovno by me bavilo vic a naplnovalo vic a jeste byc htim mohla zmenit milion dalsich veci a tim padem pujdu od valu.... to by me pak zajimalo jestli by pani bakalarka (a ji podobne realite vzdalene osoby) zakoupila kone a zacala jezdit povozem a zorala by si sama pole a zacal pestovat. Zvlast pokud by stejne myslenky melo i mych 500 spolupracovniku, kteri makaji ve 3 smennnem provozu a nebo z domova za neuveritelnych podminek, protoze pokud nahodou bychom se zacali duchovnu venovat vsichni tak to muzeme rafinerii rovnou zavrit a to by teprve zacal pekny pruser !!!! smajlik - 42

 
sharon
sharon - 2.4.2020 22:19

sallie: smajlik - 47smajlik - 45

 
máša h.
máša h. - 2.4.2020 19:36

sallie: ok, ale prostě každej to má jinak... co někomu pomůže, jinýmu je na prd... jo, já mám taky vnoučata, který běžně hlídám a už jsem tři týdny nemohla vidět... těm malým (5 a 2,5 roku) hraju na skypu divadýlka nebo čtu... už sedí napáskovaný a čekají na pohádku... aspoň tak...

 
sallie
sallie - 2.4.2020 19:26

plus teda že rodina má být spolu - spousta rodin se už několik týdnů neviděla a nemůžou se sejít, ani při svíčkách, ani bez nich.... mám ve svém okolí babičku, která pláče kvůli vnoučkovi a vnoučka, který volá babičku (která ho hlídávala) - čtyřletému to vysvětlili, ale dvouletému prďolovi vysvětlíš jak, že nemůže za babičkou? Možná se málo "snaží zlepšit vztahy s nejbližšími"?

 
sallie
sallie - 2.4.2020 19:07

máša h.: no nevím, tohle je fakt tak akorát k nasrání - předestírat, že teda "špatně myslíme" a máme špatné životní hodnoty a měli bychom se nad sebou zamyslet.... A ještě nám vykládá, jak máme spoustu volnýho času... tvl, spousta lidí má k práci ještě denně několik hodin, kdy dělá učitelku... plus nefungují jídelny atd., takže najednou "se" mnohem víc vaří a nakupuje - zpět do totáče, kdy z práce ženská letěla stát fronty do krámu, v kterém polovinu věcí neměli, a pak honem vymýšlela, co uvařit se surovin, které dostala.... a tak, aby zbylo rodině do krabiček na oběd - a mezi vařením a praním večer řeší úkoly, výpisky, skenování, emailování, a výuku.... jo jasně, mohla by to dělat při svíčkách, to je fakt rada k nezaplacení smajlik - 68

 
sharon
sharon - 2.4.2020 17:30

máša h.: tak i to je pravda.......za mě NEPOMŮŽE.....smajlik - 105

 
máša h.
máša h. - 2.4.2020 16:45

Jestli to někomu pomůže, tak proč by si to nepřečetl???

 
sharon
sharon - 2.4.2020 16:03

sallie: já taky čučím kdo tohle tady vytvořil......to je vážně na palici takové řeči.......paní bc z Vlašimi asi žije na jiné planetě a ne v běžném praktickém životě.....smajlik - 36.
prosím kdo to tu dal,smažte to ........smajlik - 36

 
catcat
catcat - 2.4.2020 11:20

takhle lákali při morových ranách náboženští fanaticismajlik - 26

 
sallie
sallie - 2.4.2020 1:56

tvl, tyhle pindy, to je snad horší než celej koronavirus smajlik - 70...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2978.
Archiv anket.