Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pomohli byste napadenému člověku?

Pomohli byste napadenému člověku?

Minulý týden se v médiích objevila zpráva i s kamerovým záznamem, kdy skupina chuligánů napadla v metru muže. Kromě pachatelů se odsouzení dočkali i lidé, kteří v té době byli na nástupišti a napadenému muži nepomohli, respektive nezakročili proti útočníkům.

Přemýšlela jsem, jak bych se asi zachovala já, kdybych byla přímým svědkem podobného útoku. Jako žena bych se určitě třem agresivním mladíkům nepostavila. Ptala jsem se svého muže, jak by zareagoval on a řekl mi, že by se do toho taky nemíchal, nejen z důvodu, že sám proti třem by neměl šanci, hlavně ale ze strachu o vlastní zdraví. Kdyby skončil s nějakým vážným zraněním, co by si pak na kom vzal.

Když jsem četla různé diskuse pod články, v nichž byl tento incident popisován, hodně lidí v nich ty přihlížející, nebo odvracející se lidi, odsuzovalo. Pozastavovali se nad tím, jak jsou dnes lidi lhostejní a neochotní si pomoci. No, chtěla bych je v té konkrétní situaci vidět.

Přesto mám z celé věci rozporuplný pocit. Vlastně se za můj a manželův přístup trochu stydím, vnitřně cítím, že není po lidské stránce úplně v pořádku. Jenže ten strach o zdraví a možná i o život je silnější.  Pravda taky je, že kdyby se člověk sám stal obětí napadení, pomoc dalších lidí by určitě přivítal a netečnost by ho hodně ranila.

Jaký názor máte na takové situace vy? Nemyslím, že byste se jako ženy měly neohroženě postavit třem agresorům, ale považovaly byste za správné, kdyby v takovém případě zakročil váš partner? Nebo byste ho od toho zrazovaly?

Andrea


26.6.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 51   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pomohli byste napadenému člověku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
Pentlička
Pentlička - 3.7.2017 15:32

Verera: Já byla nedávno svědkem, jak nějaká stará paní vykřikla:"Chyťte ho!" a viděla jsem chlapa, jak uhání s nějakou taškou v ruce, asi jí ji vytrhl. Byla jsem daleko, ale ani tak bych nic neudělala, chlap byl veliký a silný a utíkal rychle. A většina lidí si toho ani nevšimla, až už byl pryč. Je ale fakt, že se za ním nikdo nepustil a ani za tou paní nikdo nešel, nevšímali si jí a nechali ji tam stát jako solný sloup. Bylo to v centru města, za bílého dne a kolem snad 100 lidí.

 
Verera
Verera - 3.7.2017 9:37

evropka: Jenže tohle jsou případy, kde není pravděpodobné, že přijdeš k úrazu. Taky se mi nechce jen tak přihlížet v těchto situacích. Pokud ale jde o násilí s převahu útočníků a minimální šancí se ubránit v případě, že se pustí do tebe, tak asi nemá smysl zasahovat jinak než zavoláním pomoci.

Taky se mi nechce míchat se do případů, kdy sice někdo někoho mlátí, ale je to nějaká skupina, která se zná a jen se nepohodli. Třeba je to jejich způsob diskuze a jsou zvyklí. Něco jiného je, pokud by nějaký chlap napadl babku, aby ji okradl.

 
evropka
evropka - 2.7.2017 11:34

určitě bych nešla do boje proti silnějším,ale určitě bych něco dělala,volala policii,křičela,vyhrožovala....úplně šílím když je ubližováno komukoli,včetně psů,hned reaguji a to dost důrazně,před obchodem kde pracuji mám dveře dokořán,kolem jedné hodiny chodí okolo děti ze školy,několikrát jsem slyšela konverzaci děvčat asi cca 3 třída šla jsem do mdlob a když začaly šikanovat spolužačku,tak jsem zasáhla ,nedokážu jen mlčky přihlížet ..taktéž když chlap křičí na psa a mlátí ho hned vylítnu,soused nadával nemocné mamince že pomalu nastupuje do auta,tak jsem ho opatrně "upozornila",suďte mě ale mám to takto...

 
moravačka aja
moravačka aja - 1.7.2017 4:38

Já bych se do toho rozhodně nemíchala.Zavolala bych policii a ta ať si poradí a šla bych pryč.Mám zkušenost s nepřízpusobivým sousedem,2x jsem na něj chtěla volat policii.A co se stalo?Vysmál se mi a ještě mi vyhrožoval.Takže za mě já bych se do toho taky nemíchala.smajlik - 11smajlik - 11

 
Abrasia
Abrasia - 29.6.2017 7:47

Kozoroh18
Je to průšvih. Kdysi vznikl soudní aparát proto, aby se poškozeným dostalo spravedlnosti přiměřené újmě, jakkoliv se představy jednotlivých národů mohly v tom či onom lišit a zarazila se krevní msta, dneska slouží pouze k ochraně zločinců. Smutné, ale nenaděláme nic. Můžeme se leda přizpůsobit.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.6.2017 23:23

Abrasia - 27.6.2017 23:36
to je k smajlik - 85

 
denda04
denda04 - 28.6.2017 10:34

smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47Abrasia: souhlas

 
Abrasia
Abrasia - 27.6.2017 23:36

Ne. Nanejvýš bych zavolala policii. Vzhledem k tomu, jak pečlivě naše justice chrání práva všech možných násilníků a pobertů, s lítostí konstatuji, že nemám chuť se ani nechat zmlátit do bezvědomí, ani řešit nepřiměřenou obranu, nedejbože abych špatně vyhodnotila situaci a a spletla si oběť s útočníkem,
Kdysi jsem byla svědkem v jednom soudním sporu a k svému úžasu jsem zjistila, že soud dal k dispozici mé osobní údaje a adresu bydliště právníkům obžalovaných a ti je zcela bez skrupulí sdělili svým klientům. Naštěstí to byli jen malí zlodějíčci, kteří netoužili po dalších problémech, jinak jsem to taky mohla pěkně odnést. Takže se omlouvám, ale dokud se naše soudnictví nevrátí k civilizovaným zákonům, budu se do něčeho plést jen v krajním případě.

 
sharon
sharon - 27.6.2017 22:43

kubikm: já veverky pozoruji z okna , v úrovni oken 6 patra máme před domem stromy a tam ony bydlí....a na zahradě mi ožírají rakytník...potvory...smajlik - 68

 
sharon
sharon - 27.6.2017 22:42

kubikm: jo, to jsem viděla.....ono je to stejně v dnešní době na pováženou , jedině z pozarohu zavolat policii.....já bych muže nepustila , už taky není nejmladší a aby ho nějaký šmejd třeba pobodal.....tak to ne ......

 
krasaka
krasaka - 27.6.2017 22:37

kubikm: smajlik - 61 Badýsek neúspěšně proháněl veverky v parku u pláže a bylo krásné ho pozorovat, jak opřen o kmen stromu předními packami koukal nahoru a uvažoval, co nyní ??? Pak byl překvapený, že naň jukla třeba z palmy o kus dále - tak se snažil asi 3 roky a nikdy ji nedohnal ani na trávníkusmajlik - 66, ony jsou mršky sakra hbité !!!

 
kubikm
kubikm - 27.6.2017 22:02

sharon: jinak k tématu
na netu byl záběr z kamer z metra...dva se tam mydlili...jiný šel na pomoc...a co se stalo?? oba se na něj vrhli a pro toho ochránce dojela sanitka...nebylo jasné, zda přežil....tak asi tak
čiň čertu dobře, peklem se ti odmění

 
kubikm
kubikm - 27.6.2017 21:59

sharon: byla to veverka...no...už tam nebyla...nikde stopa po tom, že by zahynula...obešli jsme toho dost v okruhu

jednou denísek, ten pudlíček, zachránil veverku...útočily na ní straky...to jsou dravci
a Denísek vyrazil a tak na ně ječel, až je všechny zahnal a veverka utekla....

 
sharon
sharon - 27.6.2017 21:45

kubikm: možná to byl plšík, jen aby to nebylo nemocný.....

 
kubikm
kubikm - 27.6.2017 20:42

sharon: ne, s mužem jsme se tam vrátili a dali ji na stromek....teď jsme se tam byli znovu podívat, už tam není ani nikde žádná ošklivá stopa....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.