Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pomohli byste napadenému člověku?

Pomohli byste napadenému člověku?

Minulý týden se v médiích objevila zpráva i s kamerovým záznamem, kdy skupina chuligánů napadla v metru muže. Kromě pachatelů se odsouzení dočkali i lidé, kteří v té době byli na nástupišti a napadenému muži nepomohli, respektive nezakročili proti útočníkům.

Přemýšlela jsem, jak bych se asi zachovala já, kdybych byla přímým svědkem podobného útoku. Jako žena bych se určitě třem agresivním mladíkům nepostavila. Ptala jsem se svého muže, jak by zareagoval on a řekl mi, že by se do toho taky nemíchal, nejen z důvodu, že sám proti třem by neměl šanci, hlavně ale ze strachu o vlastní zdraví. Kdyby skončil s nějakým vážným zraněním, co by si pak na kom vzal.

Když jsem četla různé diskuse pod články, v nichž byl tento incident popisován, hodně lidí v nich ty přihlížející, nebo odvracející se lidi, odsuzovalo. Pozastavovali se nad tím, jak jsou dnes lidi lhostejní a neochotní si pomoci. No, chtěla bych je v té konkrétní situaci vidět.

Přesto mám z celé věci rozporuplný pocit. Vlastně se za můj a manželův přístup trochu stydím, vnitřně cítím, že není po lidské stránce úplně v pořádku. Jenže ten strach o zdraví a možná i o život je silnější.  Pravda taky je, že kdyby se člověk sám stal obětí napadení, pomoc dalších lidí by určitě přivítal a netečnost by ho hodně ranila.

Jaký názor máte na takové situace vy? Nemyslím, že byste se jako ženy měly neohroženě postavit třem agresorům, ale považovaly byste za správné, kdyby v takovém případě zakročil váš partner? Nebo byste ho od toho zrazovaly?

Andrea


26.6.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 51   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pomohli byste napadenému člověku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
sharon
sharon - 27.6.2017 19:54

kubikm: nechalas ji tam ?......

 
kubikm
kubikm - 27.6.2017 19:39

já dneska mám trauma
byla jsem venku s klukama...2 psíci, chodíme jen na vodítku
koukám, co je to za kožešinu v trávě
a ona malá veverka...dýchala....trochu mžourala očima
co byste dělali?
já - dva psíky...ale chodím o holích, jsem ochrnutá
do ruky tu veverku vzít nemohu...ožene se, instinkt...vzteklina? tetanus?

zastavila jsem několik lidí, jestli nemají nějakou desku, velký sešit...prostě nějakou ochranu pro nás i pro ni...myslela jsem ji posunout pod jehličnaté stromy....
nepodařilo se
teď se tam bojím vrátit

myslím, že ji vítr shodil, měla tak cca 10 - 15 cm tělíčko

závěr? raději zachránit veverku, než feťáka....

 
Nika1
Nika1 - 27.6.2017 14:53

Tuhle v tram nadaval nejakej ozrala mamce. Nikdo se ji nezastal a to jezdilo szejne osazenstvo. Chlapi uz nejsou chlapi.

 
Nika1
Nika1 - 27.6.2017 14:48

Jednou 2 chlapi vyhodili agresora z tramvaje, kdyz zadtavila na svetlech n Narodniho divadla. Ale byl 1 a oni 2. Jeden otevrel dvere (ve stare tram to slo) a druhy ho vykopl. Ulevilo se mi. Nadaval a strkal do nas. Me chtel vzit tasku a sproste nadaval. Utocil i na jine. Ja bych na 3 zavolala policii. To mel udelat uz dopravak co hlida nastupiste. Sama jedine s peprakem nebo necim v kapse.

 
sharon
sharon - 27.6.2017 8:28

kubikm: se mu chtělo čůrat ..no....smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 26.6.2017 23:12

kubikm - 26.6.2017 22:06
to chtělo počkat a nafotit co vypadne

 
kubikm
kubikm - 26.6.2017 22:06

Renee - 26.6.2017 21:11
přesně, my viděli včera někoho na kolejích, na rušné křižovatce tramvají a aut a výjezdy a vjezdy do Blanky
proč píšu někoho?
šel a měl celou hlavu zahalenou nějakým hadrem a rozepínal si poklopec....

 
rychlonožka
rychlonožka - 26.6.2017 21:20

Jedna věc je pomoc potřebnému, druhá věc je hazard a ohrožení vlastního zdraví a případně života nebo vystavení se následné mstě agresorů. Bylo by neprozřetelné si myslet, že moje pomoc nebude mít pro mě žádné následky a že bude doceněná. Tedy vrhnu se na útočníka, on se poleká, uteče, poskytnu popis policii, ta ho najde, potrestá, rodina zachráněného mi poděkuje věcným darem a napíše do novin a zaměstnavateli, načež budu dána za vzor na pracovišti a starosta mě pozve na radnici za účelem předání diplomu a hodinek. Pokud se do něčeho zamíchám, aniž bych věděla, oč jde, jak na první pohled poznám, kdo koho napadl, když nepůjde evidentně o starou babičku a vzrostlého a zarostlého loupežníka, nejspíš to dopadne tak, že dostanu po čumáku třeba i od obou, odnesu to pracovní neschopností, při výslechu se po x hodinách ukáže, že jsem použila nepřiměřenou obranu, která nebyla zapotřebí, budu platit násilníkovi bolestné, doma na mě bude partner štěkat, že musí místo mě uklízet a dělat dětem svačiny, v práci budou naštvaní, že chybím a že musejí dělat za mě, šéf si možná řekne, že by bylo lépe s e takového blbce, co chce pohnout světem, zbavit, takže budu bez práce, a ve finále můžu potkat toho agresivního výtečníka, který si mě může zapamatovat a dát mi přes čumák ještě jednou, abych si pamatovala, že se nemám míchat do něčeho, co se mě netýká....Buďme realistky, dámy a ženy. A mít doma vyznamenání za statečnost svého muže a přitom vědět, že ty děti vychovám sama bez něj - to je taky otázka do pranice.

 
Renee
Renee - 26.6.2017 21:11

Zavolala bych policii. Už jsem to párkrát udělala. Jako žena a navíc částečný invalida bych se rozhodně do ničeho nevkládala, a to ani slovně. Nejhorší jsou v tomhle feťáci, u těch nevíte, jestli na vás nevytáhnou kudlu jen kvůli tomu, že se na ně křivě podíváte. A vlastně ani to nemusíte.
Partnera nemám, takže tuhle otázku neřeším. Kdybych šla s některým z kamarádů, nechala bych to na nich.

 
Arna
Arna - 26.6.2017 16:11

Nessie: smajlik - 47Ano, taky tak vidím. Chlap nemá být ignorant. Nemusí nastavit vlastní život či zdraví, ale pokud by se našli aspoň 2-3, tak by už něco zmohli. Nevím přesně o jaké video šlo, ale ignorovat a jít dál, tak takovýho chlapa bych ihned pakovala ze svého bytu a života.
Ostatně, i kabelka či klíče na šňůrce jsou zbraň. Ovšem nejdřím volat policii, telefon snad má dnes každý.

 
sharon
sharon - 26.6.2017 14:15

za sebe můžu říct že tak před třiceti lety by je můj chlap zmasakroval - zmetky , dnes jsem ráda že mám doma toho přizdisráče.......
ovšem náš dvoumetrový syn - tak na toho by si nepřišli.....nedávno zlískal zloděje u nás u Globusu , kradl z auta poklice ...a mladej prý že vyber si chceš přes držku nebo volat policajty ...co myslíte že si vybral....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 26.6.2017 14:12

Nessie: co mi bude platný odvážný muž který nepřinese výplatu ???...odvahou složenky nezaplatím....

 
babkatapka
babkatapka - 26.6.2017 12:57

Dřív bych určitě pomohla tomu napadenému, ale dneska? Sama se bojím , kdybych byla napadena, nikdo by mě nepomohl, tak co bych dělala?
Taky 2 hůlky, sotva stojím, co bych tak asi mohla dělat???? -
Dneska mám panický strach , kdyby mě někdo ohrožoval, jsem předem odepsanásmajlik - 26
;;

 
krasaka
krasaka - 26.6.2017 12:44

Almega: smajlik - 61taky si to myslím, jestli to je to video, kdy jeden chlápek chodil sem tam kolem toho incidentu s mobilem v ruce a ničeho si nevšímal, to bylo opravdu trapnésmajlik - 76
Jeden muž by si s agresory asi neporadil, ale co tak spojit se pár chlapů a vzít je do kravaty, mezitím někdo zavolá policii ???
Naši předkové byli odvážnější, dnes jsou už muži změkčilí, to, že se už nechodí na vojnu je velikánská chybasmajlik - 48
Slova husitské hymny už dávno neplatí : " Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte"
Mne už dávno napadlo, že by nebylo od věci, kdyby všichni slušní lidé měli sebou normální píšťalku - ty vydávají silné zvuky a protože by si lumpové mohli myslet, že to už píská policie - nebo by se i tak zalekli /jistě by se hned seběhlo pár zvědavců?/ - je to otázka pár korun /používám denně, abych přivolala své dva hafánky/ .
Protože může být s příchodem "svoloči" ještě hůře, může to být brzy velký problém !!!

 
orinka
orinka - 26.6.2017 12:15

Osobně bych jistě nezasahovala, ale v rozumné vzdálenosti bych volala policii mobilem. To může bez rizika dělat každý.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.