Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pomohli byste napadenému člověku?

Pomohli byste napadenému člověku?

Minulý týden se v médiích objevila zpráva i s kamerovým záznamem, kdy skupina chuligánů napadla v metru muže. Kromě pachatelů se odsouzení dočkali i lidé, kteří v té době byli na nástupišti a napadenému muži nepomohli, respektive nezakročili proti útočníkům.

Přemýšlela jsem, jak bych se asi zachovala já, kdybych byla přímým svědkem podobného útoku. Jako žena bych se určitě třem agresivním mladíkům nepostavila. Ptala jsem se svého muže, jak by zareagoval on a řekl mi, že by se do toho taky nemíchal, nejen z důvodu, že sám proti třem by neměl šanci, hlavně ale ze strachu o vlastní zdraví. Kdyby skončil s nějakým vážným zraněním, co by si pak na kom vzal.

Když jsem četla různé diskuse pod články, v nichž byl tento incident popisován, hodně lidí v nich ty přihlížející, nebo odvracející se lidi, odsuzovalo. Pozastavovali se nad tím, jak jsou dnes lidi lhostejní a neochotní si pomoci. No, chtěla bych je v té konkrétní situaci vidět.

Přesto mám z celé věci rozporuplný pocit. Vlastně se za můj a manželův přístup trochu stydím, vnitřně cítím, že není po lidské stránce úplně v pořádku. Jenže ten strach o zdraví a možná i o život je silnější.  Pravda taky je, že kdyby se člověk sám stal obětí napadení, pomoc dalších lidí by určitě přivítal a netečnost by ho hodně ranila.

Jaký názor máte na takové situace vy? Nemyslím, že byste se jako ženy měly neohroženě postavit třem agresorům, ale považovaly byste za správné, kdyby v takovém případě zakročil váš partner? Nebo byste ho od toho zrazovaly?

Andrea


26.6.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 51   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pomohli byste napadenému člověku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
catcat
catcat - 26.6.2017 11:27

já bych reagovala jako Linda - zavolala bych policii. A pokusila bych se to nafotit. Víc bych si netrofla...

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 26.6.2017 11:18

Almega - 26.6.2017 8:53
zbraň můžeš použít jen když oni ji maji také
přiměřená obrana

oni mlátí ta můžeš také, pokud mu svou ránou uděláš zranění, bude se na tob hojit.

vidím, že jen siláci co je dokáží neškodně uklidnit a neměli z toho problémy. Zákony chrání i darebáky a ti vědí jak je použít.

 
Nessie
Nessie - 26.6.2017 10:53

Hm, tak v tom mám naprosto jasno. S mužem, který by se napadeného nezastal, bych nechtěla nemohla být. Nesnáším dnešní většinové "muže", kteří jsou podle mě zbabělci. Já jim říkám přizdis.áči. Hlavně se do ničeho nemíchat, ještěže to nejsem já, koho mlátí, honem rychle pryč a dívat se pokud možno jinam. Hrůza.
Ale uznávám, že jsem hodně ovlivněná svým odvážným a nebojácným mužem a synem (bývalý policista a voják), kteří by za každých okolností pomohli a ví jak na to, jak se bránit i přesile. Jenže podle mě by to měl umět prostě každý muž - jinak to pro mě prostě není opravdový MUŽ. Já na mužích obecně obdivuji jiné vlastnosti, než jsou teď žádané - pro mě je vždycky odvaha přednější než třeba schopnost vydělat velký peníze. Je to tak, že dám přednost mrtvému hrdinovi, před živým zbabělcem. smajlik - 26
Ale nikomu tento postoj nevnucuju. Tak to mám já.

 
dadka
dadka - 26.6.2017 9:42

Já bych tak maimálně zavolala policii, to je všechno. A můj manžel asi taky. Nechci být po zbytek života vdova, nebo mít doma nemohoucího invalidu. O sebe se taky bojím.
Je to možná sobecké, ale je to tak.

 
Almega
Almega - 26.6.2017 8:53

Kdyby všichni okolo nemysleli jen na sebe a hromadně se na ně vrhli,tak by ti útočníci určitě hned vzali roha.Je to dilema,jak se rozhodnout.Kdybych sebou měla elektrický obušek nebo mačetu,nebo pistoli,tak bych zasáhla hned.Ale někdy možná stačí řvát,a oni by se třeba polekali a utekli.

 
Linda
Linda - 26.6.2017 7:18

Zalezi na situaci - trem maldikum anebo tlupe bych se rozhodne nepostavila, ale nekde za rohem (aby me nevideli) bych zavolala policii. Kdyby se jednalo o jedince tak mozna (kdyby byla po ruce nejaka prihodna traverza)....
Ohledne partnera totez, sice je hezky mit rytire, ktery se postavi na obranu napadaneho, ale uprimne potom to budu ja kdo se bude o rytire nekde na chodbe nemocnice bat, budud to ja kdo bude platit leky a poslouchat jeho skuhrani a resit ekonomickou situaci rodiny ,nez se rytir uzdravi. Sobecky to mozna je, ale uprimne ono je obcas pomerne zdravi myslet sama na sebe a na toho druheho az potom

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.