Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Vedle manžela si připadám nemožná

Vedle manžela si připadám nemožná

Potřebuju se svěřit. Jsem podruhé vdaná, první manželství mi nevyšlo, mám ale obavy, že i s tím druhým jsem to nějak nezvládla.

První manžel byl šílený flegmatik a lempl. Vnímat jsem to začala po narození našeho dítěte, kdy se dokázal doma jen válet a byl líný zvednout zadek a cokoli udělat. K tomu ještě nadávky a vulgarity na denním pořádku. Když byly dcerce dva roky, rozvedli jsme se, podnět k rozvodu jsem dala já. Už jsem to prostě nemohla snášet. Teď je dceři šest a svého otce prakticky nezná, velmi rychle ji od sebe odstřihl. Každý měsíc mi od něj přijdou alimenty na účet a jinak o něm nic nevím.

Před třemi roky jsem se seznámila se svým současným manželem. Byl pravý opak toho předchozího a přesně to mi na něm imponovalo. Pracovitý, pečlivý, odpovědný. Po dvou letech chození jsme se vzali a teď máme půlročního chlapečka. A já mám pocit, že se situace opakuje, i když v opačném gardu.

Manžel je totiž vysloveně hyperaktivní, nebo nevím, jak jinak bych to nazvala. Nevydrží jen tak odpočívat, pořád musí vyvíjet nějakou činnost. Přijde z práce a doslova si vymýšlí, co bude dělat. Pořád něco opravuje, převrtává, vylepšuje. Často se zapojuje do domácích prací, sám od sebe vezme vysavač a vyluxuje celý byt, když slyší, že doprala pračka, okamžitě vystřelí a jde pověsit prádlo. Po večeři, než uložím děti, dokonale uklidí kuchyň a povalující hračky atd.

Možná si říkáte, že proboha na co si stěžuju. Já vím, že takhle napsané to vyznívá jako idyla, co by leckteré ženy za takového chlapa doma daly. Jenže on to tak růžové není. On totiž všechno, co dělá, dělá s takovým tím demonstrativním pocitem, že než bych se k tomu dokopala já, tak on už to má desetkrát hotové. Nesnese, když chvilku sedím, okamžitě upozorňuje, co je potřeba udělat a dodá, jak mu to je trapné že mi on, jako muž, musí říkat, abych vyžehlila apod. Přitom si nemyslím, že jsem nějaká lemra, domácnost normálně zvládám, ale taky si ráda přes den aspoň na chvilku sednu. Mám dost běhání kolem dětí, dcera chodí do první třídy, do toho miminko. Nejsem stroj.

Nejhorší je, že začíná hodně sekýrovat i dceru, každý den jí kontroluje pokojíček, jak má srovnané skříňky a šuplíky, když si vezme na hraní nějakou hračku a neuklidila tu, se kterou si hrála před tím, tak jí dává neskutečné kázání, že z toho kolikrát doslova rostu a mám chuť na něj zařvat, ať sklapne.

Celkově mi prostě v našem manželství přestává být dobře, připadám si nemožná a neschopná, protože jeho pracovitosti nikdy nemůžu dosáhnout. Mám z toho všeho docela deprese, protože jsem se vlastně už podruhé v životě takhle sekla ve výběru partnera.

Možná to ale vidím všechno moc katastrofálně, třeba mi dokážete poradit, jak se nad kárání takhle hyperaktivního chlapa povznést. Chtěla bych se naučit to nějak házet za hlavu a netrápit se, ale moc mi to nejde. Pokaždé, když mě načapá, jak nic nedělám a začne mě sekýrovat, cítím se strašně a kolikrát z toho nemůžu večer ani usnout.

Blanka


14.10.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 52   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vedle manžela si připadám nemožná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-52
Verera
Verera - 14.10.2013 11:14

Rada? Záleží, jak moc je s ním řeč.

1. Přestaň se cítit jako ta špatná, protože stihneš míň. To je náturou a psychikou a kolikrát to není nic záviděníhodného. Takový člověk, trpící nějakou obsedantní poruchou je nucen uklízet, dokud není vše dokonalé. Možná, že se na ostatní dívá s opovržením jako na bordeláře, ale spíš by on potřeboval psychiatra, protože to opravdu není hodno následování.

2. Stanov si, jak by měla vaše domácnost a společný čas vypadat a co si představuješ, že bys dělala ty, co , manžel, a co by manžel v žádném případě dělat neměl.

3. Až si budeš jistá sama sebou a svou představou, sedni si s manželem a řekni mu, co máš za problém a jaké navrhuješ řešení - na co nemá sahat, co považuješ za výchovu dítěte a co už za šikanu, že je možné poprosit tě o nějakou činnost, ale že rozhodně nehodláš být otrokem domácnosti a místo věčného úklidu bys ráda jela s dětma na výlet.

Uvidíš, co on na to. Buď mu nedochází, že se s ním necítíš dobře a pak třeba sleví nebo to nepomůže, pak by možná opravdu měl navštívit psychiatra. Chlap, který denně rovná komínky ve skříních podle mě fakt normální nenísmajlik - 68

 
orinka
orinka - 14.10.2013 11:09

Kozoroh18: a hlavně by byl z domusmajlik - 42smajlik - 68

 
orinka
orinka - 14.10.2013 11:08

z louže pod okapsmajlik - 55 chceš se znovu rozvádět?smajlik - 26 Jestli máš ty "splněno", jeho aktivity přehlížej. Někdo je prostě takový neurotik, že nevydrží v klidu.

 
Verera
Verera - 14.10.2013 11:05

Povznést se nad kecy chlapa jde, což o to, ale je otázka, jestli by se pak on povznesla nad to, že jeho kázání Blanka ignoruje.

My to máme rozdělené tak, že každý dělá to, co uzná za vhodné a nesekýruje druhého aby to udělal, současně je ale nepřijatelné upozorňovat na to, že on maká a druhý se válí. Každý je snad docela soudný, takže nenecháme toho druhého se neustále dřít a využívat ho. Někdy děláme něco spolu, někdy manžel leží a pochválí pak oběd nebo uklizenou kuchyň, já jemu zase poličku nebo když se uvolí žehlit a já si čtu.

Prostě tak nějak považovat domácnost za věc obou a současně respektovat to, že on nejlépe dokáže posoudit , jestli má sílu drhnout podlahu, to mi připadá vhodné k pohodovému životu . Jenže to jde tam, kde není nervní králíček Energizer, který má pocit, že spolkl všechnu moudrost světa a musí všechny vychovávat.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 14.10.2013 10:50

Blanko, pořiďte si zahrádku, já vím je to o financích, ale tam by se vyblbnul.

 
Monik
Monik - 14.10.2013 10:45

Me to pripada jako z extremu do extremu.
Asi by to chtelo nejaky stred smajlik - 26
Asi nezbude nez se nad ty jeho "kecy" povznest.

 
sharon
sharon - 14.10.2013 10:33

tak by to asi chtělo třetí variantu , třetího chlapa......co ti poradit když ti to vadilo dřív a vadí i teď to fakt nevím....smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-52
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77184.
    Archiv anket.