Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Chtěl jenom služku a kuchařku?

Chtěl jenom služku a kuchařku?

Je mi 62 let a už hodně dlouho jsem sama. Když mi bylo 35, ovdověla jsem a sama vychovávala čtyři děti. Měla jsem se dost co ohánět, rodiče bydleli daleko, takže nějak extra mi pomáhat nemohli. Logicky jsem v té době neměla na nějaké seznamování ani pomyšlení, navíc, kdo by asi stál o ženu se čtyřmi dětmi.

Jak děti dospívaly, postupně opouštěly rodné hnízdo a osamostatňovaly se. Dvě nejstarší  odcestovaly za prací do Anglie, kde se usadily a založily rodiny. Před šesti lety se odstěhovala nejmladší dcera a já zůstala sama. Po nějaké době jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že snad ještě nejsem úplně do starého železa, bylo mi 56, a že by možná nebylo špatné poznat příjemného společníka.

Ne, že bych hledala cíleně nebo bombardovala seznamky, ale sebrala jsem odvahu a přihlásila se do tanečních pro pokročilé a tam jsem se seznámila s mým současným přítelem. Nebylo to tenkrát hned, po odchodu dcery jsem byla ještě další dva roky sama.

Omlouvám se za ten obsáhlý úvod, už přistoupím k věci.

Mému příteli je 68, je rozvedený, když jsme se seznámili,žil sám. Padli jsme si do oka, začali se scházet, trávili spolu dost volného času a bylo nám spolu dobře. Byla jsem opatrná, takže skoro tři roky jsme spolu takhle chodili, samozřejmě s občasnou návštěvou v mém nebo jeho bytě. Pak už to tak nějak vyplynulo samo a dohodli jsme se na společném bydlení. Protože můj byt je větší, souhlasil s přistěhováním ke mně a jeho byt pronajímá.

Oba jsme už v důchodu, já si chodím párkrát v týdnu trochu přivydělávat. A začínám mít problém. Nevím, jestli to nevidím špatně, jak jsem byla strašně dlouho sama bez vztahu, ale mám v posledních měsících pocit, že mu doslova posluhuju a on si užívá pohodlíčko a ještě si diktuje. Možná je to z jeho pohledu logické, žil sám a staral se o sebe, tak teď si říká, že konečně nemusí, že od toho jsem tu já.

I když je celé dny doma, tak na chodu domácnosti se vůbec nepodílí, a to ani ve dnech, kdy mám brigádu. Já se starám o všechno komplet, nebudu vypisovat, však to všechny znáte. A on si ještě vymýšlí, nejraději by měl každý den tříchodové menu k obědu a večeři rovněž teplou, ale nikoli to, co zbylo třeba od oběda. Když se přistěhoval, tak takové nároky neměl. S tím začal až po čase, pomaloučku polehoučku, vlastně jsem to ani nezaznamenala. Až teď mi to všechno nějak došlo naráz. Jako by mě někdo praštil palicí do hlavy a v té hlavě se rozblesklo.

Uvědomila jsem si, že dřív, když jsem žila sama, mi vlastně nic nechybělo. Binec jsem si žádný neudělala, stačilo pravidelně dělat údržbu a byt jsem měla stále jako klícku. Sama pro sebe jsem si nějak extra nevyvářela, navíc mám ráda taková ta jednoduchá jídla jako bramborové placky, květákový mozeček, rizoto, občas jsem si upekla kousek kuřete nebo usmažila řízek.

Teď lítám jako blázen, tahám nákupy (auto nemáme, já jsem si řidičák nikdy neudělala, on ze zdravotních důvodů řídit nesmí), vyvářím, aby byl spokojený, když to někdy nějak ošidím a udělám něco jednoduchého, tváří se jak citrón. Několikrát jsem s ním zkoušela mluvit, ale on mě asi vůbec nebere vážně, vždycky to stočí do nějakého vtipu, zlehčuje to.

Najednou mi došlo, že toho mám nějak dost. Že jsem si ten partnerský život takhle nepředstavovala, abych dělala posluhovačku nějakému pohodlnému důchodci. Svým způsobem ho mám pořád ráda, ale začíná převládat znechucení a nespokojenost.

Milé Šťastné ženy, prosím vás, chtěla bych se vás zeptat, jak to chodí ve vašich domácnostech a manželstvích. Možná jsem postižená tím, že jsem většinu života s žádným chlapem nežila a měla bych se nad to povznést a brát to tak, že je takový model soužití normální.

Já opravdu nevím. Někdy to ve mně úplně vře a jsem přesvědčená, že se s ním rozejdu, ale když si představím, že budu zase úplně sama, tak mi to jako výhra taky nepřipadá. V něčem ano, ale v něčem ne.

Radmila


1.11.2018   Rubrika:   |   Komentářů 54   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chtěl jenom služku a kuchařku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
janablizkova
janablizkova - 14.11.2018 18:03

No nevím jsem taky sama manžel zemřel před 8 měsíci ,ale než dělat někomu poskoka raději budu sama.Je to ale na tobě.

 
Verera
Verera - 12.11.2018 10:13

Já to nějak nechápu. Jistě, pán něco chce a chce toho hodně, proč ne, ale z čeho usuzuješ, že je tvá povinnost to dělat? Co je tak těžkého na tom mu říct, že prostě vaříš jen dvakrát v týdnu větší množství (nebo tak, jak to vyhovuje tobě, aby ses najedla podle svých představ) a zbytek je na něm. Jestli chce tříchodové menu tak ať nakoupí, uvaří a může si pochutnat.

Když si stanovíš, že děláš jen to, co chceš a co ty považuješ za správné, tak to buď přijme a přizpůsobí se a nebo odejde a pak není čeho litovat.

Je ale potřeba mu jasně říct, co ti vadí a jak si soužití představuješ. Ne, že se zatváří kysele, ty se zastydíš a vyrazíš posluhovat.

Vztah musí být rovnoprávný, jinak nemá smysl.

 
Mášapáša
Mášapáša - 7.11.2018 13:33

Chová se k vám tak, jak mu dovolíte, aby se choval. Já tohle fakt nechápu. To si sebe vůbec nevážíte, že mu tu služku děláte? A fakt mu vaříte tři chody? On je paralyzovaný, že nemůže hejbnout kostrou? Píšete, že nebudete vyjmenovávat, co všechno děláte, protože to všechny známe. Tak já to teda opravdu neznám a v životě bych s takovým idiotem nebyla, takže to ani nikdy nepoznám. Prostě, jaký si to uděláš, takový to máš. Nemáte si pak ale na co stěžovat.

 
dadka
dadka - 7.11.2018 6:25

Co z takového chlapa máš? Jen se kvůli němu honíš a on tě využívá. Pošli ho pryč, dokud je čas a pořiď si kočičku nebo pejska. Ti budou vděční za každé pohlazení a dobré slovo.

 
YXH
YXH - 5.11.2018 16:29

sallie: Jo za tu osizenou veceri by mel asi talir na hlave. Kdyz je starsi, tak stejne ma k veceri jist min. Asi bych vytvorila plakat a pichla ho na prazdnou lednici
RANO SNEZ CO SI VYSLOUZIS PRACI V DOMACNOSTI, O OBED SE ROZDEL S PRITELEM A VECERI DEJ NEPRITELI... KDYZ TI TO VADI, HOSPODA JE ZA ROHEM a kufry mas za dverma smajlik - 68

 
sallie
sallie - 5.11.2018 16:19

No já bych začala tím, že bych mu ráno předala seznam, co má nakoupit, pokud chce večeři. Dále bych mu dala na výběr jestli si teda k obědu ohřeje zbytky, nebo bude hlady. Tři chody ani smykem - vařím jeden, jestli chce víc, ať si to zařídí.
Ale hlavně - posadila bych si ho a věcně mu sdělila to, co jsi tady sepsala "taky stárnu, jsem unavená, potřebuju si odpočinout - takže buď se, Pepo, zapojíš do nákupů, vaření a úklidu, a nebo tyhle věci prostě nebudou a běž si kam chceš".
Jako aby na mě ještě dělal držky za to, že jsem "ošidila" večeři? To by letěl hned.

 
Almega
Almega - 4.11.2018 14:28

Co na to říct? Pán si užívá,paní trpí.takže bych dala pánovi výpověď z bytu,není ani nikde psáno,že nějak finančně paní přispívá...Já osobně bych byla raději 1000x sama,než 1x s líným,mlsným dědkem!!!

 
YXH
YXH - 3.11.2018 14:54

krasaka: Jo jo pravdu dis smajlik - 47 trefila jsi to.

 
sharon
sharon - 3.11.2018 13:13

kubikm: tak nějak si to pamatuju...že z peněz z toho svého
pronájmu jí nic nedával....nebo něco podobného...smajlik - 26

 
denkas
denkas - 3.11.2018 12:39

Ja bych ho přestěhovala k tý Babičce co ma doma binec a třeba by se pochlapil! smajlik - 16
Tento dědek si tu pani předělal k obrazu svému a ona si to pozdě uvědomila. Pryč s nim! Jen by mě zajímalo, jak se podílí finančně. Zda i to netáhne paní sama.

 
kobližka
kobližka - 3.11.2018 11:42

krasaka: 0:43 Do kamene tesat smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 3.11.2018 11:01

On ten pán z našeho článku za to svým způsobem z nějakého toho procenta snad ani nemůže. On to myslel dobře. Pro paní ze sebe udělal partnera, šel ze svého domova, a že má nějaké extra požadavky a že je trochu mlsný...on to tak nebere, ta jeho by měla být ráda, že má pro koho vařit, no a že chodí na brigádu...to je její volba. A proč by měl šůrovat v jejím bytě? Vždyť tam jsou jen dva, až tak práce s úklidem být nemůže....Děláme si to samy. Znám perfektní manželství z dob svého mládí: čekali druhé dítě velice rychle po prvním a paní si musela odpracovat tři měsíce, aby jí dali další mateřskou. Bydleli sice s jeho maminkou, ale manžel zůstal ty tři měsíce s dítětem doma, bylo mu něco kolem roku. Na konci té doby si to pak vyměnili a on jí řekl jedinou větu, která mluvila za vše. V ŽIVOTĚ SE TĚ NEZEPTÁM, CO JSI DOMA CELÝ DEN DĚLALA. Vidím tu velikou zásluhu jeho maminky. Zaprvé měla už dvě odrostlejší vnoučata od jeho sestry a svojí dcery a zadruhé brala věci jako svoje a jejich. Byl to jejich problém, ne její. Jako čerstvá důchodkyně usoudila, že bude nejlépe, když se do ničeho nebude montovat. A udělala velice moudře. Už jsem to někde zmiňovala. Ti dva jsou spolu dodnes, už se taky radují z vnoučat a je to prostě sehraný pár.....

 
rychlonožka
rychlonožka - 3.11.2018 10:19

Krasako, musím opět konstatovat, trefné, výstižné, přesné.

Skutečně to je o tom, že my ženské toho asi po celý život zvládáme jaksi víc. A bez debat si ty domácí práce umíme zorganizovat tak, že stíháme více věcí najednou. Jsme k tomu vlastně celý život jaksi nuceny. Málokterá z nás přijde domů, kam manžel přivedl děti ze školky a družiny a ihned se postavil ke sporáku nad teplou večeři. Málokterá z nás si po návratu z práce zarelaxuje ve vaně, u kafe, nad novinami, u puštěné televize, aby si počkala, až ji manžel zavolá k jídlu. Aby se pak, po dobré večeři, jen tak mezi řečí optala...a stihneš ještě Pepo vyžehlit, než dáš děti spát...? Pánové jaksi berou za svoje, že ženy vždy stíhaly zamlada práci, domácnost a dvě děti a že to prokristapána až takový problém nebude, když jsou v důchodu oba dva. Není pak divu, že to skřípe, poněvadž sil ubývá a občas je potřeba pomoct s vnoučaty. Není divu, že ženám jednou ta trpělivost dojde. Ať jde o manžela či přítele. X let domácích činností pořád dokola, kterých si pomalu nikdo nevšimne, nikdo je nedocení....Sama vnímám jako obrovský relax, chodit pouze do práce, pomoci pouze s vnoučetem, mít své koníčky....a jinak doma mít svatý klid. Od všeho, od všech. Ono to asi taky je o tom, jak byl chlap zapojen NA SAMÉM ZAČÁTKU VZTAHU. A jak byl doma veden k nějakým povinnostem. Lhostejno s kým. Tam je ten zakopaný pes. Partnerky, co přijdou potom, je jedno kdy, pak nabalují pouze to, za co vlastně nemůžou a s čím ani vlastně nemají šanci hnout.

 
krasaka
krasaka - 3.11.2018 0:43

smajlik - 61 téměř ve všech případech, kdy se dají dohromady starší lidé, které už se opravdu nedá předělat k obrazu svému-tak jeden z nich /a většinou to bývá žena/ - v krátké době po sňatku či jen sestěhování se na to zle doplácí!!!
Nežli mít vedle sebe chlapa jen jako přívěšek - tak je opravdu lépe žít každý ve svém a jen "spolu randit"!! Mnohdy při společném bydlení už dokáže jít partner tak moc na nervy, že vadí už i jak dýchá /nehledě na ostatní negativní návyky/!
V ohromné většině případů je žena ta aktivnější, pilnější, pracovitější - je nám dáno od dětství samaritánství a starost a péče o nejbližší se u žen považuje za automatický projev ženství - tudíž snad vždy muž z takového vztahu profituje. A přitom právě žena má mnoho zálib, nesplněných snů, které si odkládala do doby důchodu a po desetiletích péče o rodinu si snad zaslouží si konečně oddechnout a opravdu se domnívám, že není nutné co nejdříve dobrovolně převzít péči o další fusekle, trenýrky, plný žaludek - čili fullservice a sebe se všemi touhami a nesplněnými sny upozaďovat a tak jako většinou po celý život opět dělat pilíř v domácnosti a dřít až do svých posledních dnů ???
Vždyť právě na stará kolena musí být skvělé mít možnost znovu randit, nechat se trochu hýčkat - což v případě sestěhování se okamžitě padá. V případě vztahu "dříve narozených" přece žena není sama, má důvod se těšit na další setkání a hezké zážitky /jen pokud nezačne nosit partnerovi kastrůlky s obědem a domů brát prádlo-což je vždy začátek konce!/smajlik - 48

 
kubikm
kubikm - 2.11.2018 22:35

sharon - 1.11.2018 19:34

tohle už tu bylo několikrát...možná doslova a taky jednou jako
co mám dělat, chce se přistěhovat a jeho byt pronajímat....ale peníze jeho....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433750.
Archiv anket.