Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Chtěl jenom služku a kuchařku?

Chtěl jenom služku a kuchařku?

Je mi 62 let a už hodně dlouho jsem sama. Když mi bylo 35, ovdověla jsem a sama vychovávala čtyři děti. Měla jsem se dost co ohánět, rodiče bydleli daleko, takže nějak extra mi pomáhat nemohli. Logicky jsem v té době neměla na nějaké seznamování ani pomyšlení, navíc, kdo by asi stál o ženu se čtyřmi dětmi.

Jak děti dospívaly, postupně opouštěly rodné hnízdo a osamostatňovaly se. Dvě nejstarší  odcestovaly za prací do Anglie, kde se usadily a založily rodiny. Před šesti lety se odstěhovala nejmladší dcera a já zůstala sama. Po nějaké době jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že snad ještě nejsem úplně do starého železa, bylo mi 56, a že by možná nebylo špatné poznat příjemného společníka.

Ne, že bych hledala cíleně nebo bombardovala seznamky, ale sebrala jsem odvahu a přihlásila se do tanečních pro pokročilé a tam jsem se seznámila s mým současným přítelem. Nebylo to tenkrát hned, po odchodu dcery jsem byla ještě další dva roky sama.

Omlouvám se za ten obsáhlý úvod, už přistoupím k věci.

Mému příteli je 68, je rozvedený, když jsme se seznámili,žil sám. Padli jsme si do oka, začali se scházet, trávili spolu dost volného času a bylo nám spolu dobře. Byla jsem opatrná, takže skoro tři roky jsme spolu takhle chodili, samozřejmě s občasnou návštěvou v mém nebo jeho bytě. Pak už to tak nějak vyplynulo samo a dohodli jsme se na společném bydlení. Protože můj byt je větší, souhlasil s přistěhováním ke mně a jeho byt pronajímá.

Oba jsme už v důchodu, já si chodím párkrát v týdnu trochu přivydělávat. A začínám mít problém. Nevím, jestli to nevidím špatně, jak jsem byla strašně dlouho sama bez vztahu, ale mám v posledních měsících pocit, že mu doslova posluhuju a on si užívá pohodlíčko a ještě si diktuje. Možná je to z jeho pohledu logické, žil sám a staral se o sebe, tak teď si říká, že konečně nemusí, že od toho jsem tu já.

I když je celé dny doma, tak na chodu domácnosti se vůbec nepodílí, a to ani ve dnech, kdy mám brigádu. Já se starám o všechno komplet, nebudu vypisovat, však to všechny znáte. A on si ještě vymýšlí, nejraději by měl každý den tříchodové menu k obědu a večeři rovněž teplou, ale nikoli to, co zbylo třeba od oběda. Když se přistěhoval, tak takové nároky neměl. S tím začal až po čase, pomaloučku polehoučku, vlastně jsem to ani nezaznamenala. Až teď mi to všechno nějak došlo naráz. Jako by mě někdo praštil palicí do hlavy a v té hlavě se rozblesklo.

Uvědomila jsem si, že dřív, když jsem žila sama, mi vlastně nic nechybělo. Binec jsem si žádný neudělala, stačilo pravidelně dělat údržbu a byt jsem měla stále jako klícku. Sama pro sebe jsem si nějak extra nevyvářela, navíc mám ráda taková ta jednoduchá jídla jako bramborové placky, květákový mozeček, rizoto, občas jsem si upekla kousek kuřete nebo usmažila řízek.

Teď lítám jako blázen, tahám nákupy (auto nemáme, já jsem si řidičák nikdy neudělala, on ze zdravotních důvodů řídit nesmí), vyvářím, aby byl spokojený, když to někdy nějak ošidím a udělám něco jednoduchého, tváří se jak citrón. Několikrát jsem s ním zkoušela mluvit, ale on mě asi vůbec nebere vážně, vždycky to stočí do nějakého vtipu, zlehčuje to.

Najednou mi došlo, že toho mám nějak dost. Že jsem si ten partnerský život takhle nepředstavovala, abych dělala posluhovačku nějakému pohodlnému důchodci. Svým způsobem ho mám pořád ráda, ale začíná převládat znechucení a nespokojenost.

Milé Šťastné ženy, prosím vás, chtěla bych se vás zeptat, jak to chodí ve vašich domácnostech a manželstvích. Možná jsem postižená tím, že jsem většinu života s žádným chlapem nežila a měla bych se nad to povznést a brát to tak, že je takový model soužití normální.

Já opravdu nevím. Někdy to ve mně úplně vře a jsem přesvědčená, že se s ním rozejdu, ale když si představím, že budu zase úplně sama, tak mi to jako výhra taky nepřipadá. V něčem ano, ale v něčem ne.

Radmila


1.11.2018   Rubrika:   |   Komentářů 54   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chtěl jenom služku a kuchařku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
orinka
orinka - 2.11.2018 19:35

rychlonožka: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
orinka
orinka - 2.11.2018 19:31

A bude vám takový chlap vůbec chybět? Pořiďte si pejska nebo kocoura a budou vás radostně vítat tak, jak by to žádný chlap nedokázal.smajlik - 68

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.11.2018 16:45

m domově? Nakonec co z té situace má i ten muž? Skončí zase sám ve svém bytě. Stálo to i jemu zato? Nešlo jen se navštěvovat a nechat si každý svoje? Jo, dva, co se mají rádi, spolu logicky chtějí být co nejvíc. Ale - čím je člověk starší, tím méně je přizpůsobivější a tím více je unavenější. Kdyby se mně tohle stalo ještě jednou, už bych nebyla tak vstřícná ani trpělivá. Letěl by, ani by schody nepočítal. Láska neláska. Stejně ty dlouhé rozhovory byly trapné pro něj i pro mě. A v případě, že jsme oba své bydlení měli, i zcela zbytečné. Není důležité, KOLIK ČASU s tím druhým strávíme, ale JAKÝ ten čas je. V případě mého současného přítele můžu říct, že jsme si skutečně sedli. V názorech a ve všem., A bydlet spolu nebudeme. Taky po vzájemné dohodě.

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.11.2018 16:40

Milá Radmilo a vůbec milé ostatní ženy se stejným problémem - myslím, že nás takových je vážně dost:

V tomhle věku asi by se tak choval i každý druhý manžel, co si budeme povídat. Člověk je unavený, svoje má odpracováno, a jako chlap se doma nikdo v tomhle věku nepředře. Já sama jsem před pár lety zažila cosi podobného, místo vztahu na nějaké hezké chvíle - výlet, sex, sport - jsme seděli u mě doma každodenně u televize a já nemohla sama ani na ten nákup, všude byl za mnou. Prostě se mnou najednou bydlel. Ano, přispíval adekvátně, ale v mém bytě rozhodně neuklízel ani nevařil a malování šmahem odmítl. Takže sama na všechno a práce navíc. Kolikrát já byla tak unavená a koukala po hodinách, že už bych si lehla. Nebylo asi slušné říct před desátou večer - já bych si tak ráda chvíli vedle lehla a četla nebo jen tak relaxovala....Už po pár měsících jsem cítila, že tohle není ono, já nechtěla ani sponzora, ani spolubydlícího. Než se to rozetnulo a odstěhoval se, byla jsem vlastně přede všemi za totálního blbce, který neumí stanovit hranice a říct, co chce. Kolikrát my o tom mluvili a zbytečně! No zkuste mít doma dlouhodobou návštěvu, se kterou se bavíte denně večer o tom stejném! Co bude v televizi, zda si dá čaj, atd. Manželství po 30 letech hadr! Není to škoda? V čerstvém vztahu? Dneska přijdu domů, sama si vyberu, zda si budu číst nebo koukat na TV, zda někam půjdu či ne, a hlavně neposlouchám připomínky. A s tím pánem, co občas přijede, se užijeme a zase se na sebe těšíme. Mají snad chlapi tendenci nás dodatečně vychovávat? Mají pocit, že kdybychom je doma neměly, zvlčíme, zpustneme, nepřežijeme? Pánové, pokud tohle náhodou čtete, všechno by mělo být tak nějak v rovnováze. Nemusíte kolem nás lítat s kyticemi či hadrem nebo vařečkou! Bohatě postačí, když nás nebudete tlačit, kam nechceme a necháte nám prostor pro sebe samu. My vám rádi uvaříme, nečekáme, že se z chlapů, co jim celý život někdo vařil, stanou na stará kolena mistři šéfkuchaři, ale nedělejte z nás domácí myši, i když už jsme v předdůchodovém nebo důchodovém věku. My jsme taky lidi. S plány, představami, radostmi, ale i s nějakým tím neduhem a únavou...! Radu pro Radmilu nemám. Ten, kdo chce žít v klidu, by se prostě hlavně neměl s nikým sestěhovávat. Pro pár tisícovek ušetřených se má žena ulítat a mít nepohodlí ve vlastní

 
sharon
sharon - 2.11.2018 14:14

Linda: taky mě toho spousta napadla smajlik - 26, což takhle si stanovit od počátku nějaká pravidla a mluvit o tom....nenechat si nic líbit, na mě by to nebylo, tak hloupá nejsem !!!! nikde nečtu že by se na něčem s pánem domluvila takže podle mě a nez pardonu - její blbost , tedy pisatelky......

 
YXH
YXH - 2.11.2018 14:04

A co takhle prijit domu, sednout na gauc a nic nedelat? Nebo jit s kamoskou na kafe a veceri a pak rict, ze nevarite, protoze jste uz jedla... Kdyby mel namitky, rekla bych mu co tu rikate nam, no a pak dala ultimatum. Kdyz by se to do 2 mesicu nezlepsilo, zabalila bych mu kufry. Bydlet ma kde tak o nic nejde.

 
denda04
denda04 - 2.11.2018 12:18

p, Radmilo vyhodit smajlik - 48smajlik - 36smajlik - 58 je na ENECsmajlik - 63smajlik - 64

 
enka1
enka1 - 2.11.2018 11:58

Linda - 2.11.2018 7:59 Protože zas někdo za chvíli zaprotestuje, že je tu málo článků smajlik - 58

 
enka1
enka1 - 2.11.2018 11:55

Hanča - 1.11.2018 18:12 Stručný a přesný smajlik - 47

 
Haninka
Haninka - 2.11.2018 8:23

Linda: smajlik - 47

 
Linda
Linda - 2.11.2018 7:59

A proc to rikas tady nam? Nemyslis ze bys tohle vsechno mela v klidu rici svemu priteli? Je to jenom "blby" chlap, treba si mysli ze se ti to libi atak proc by protestoval. Vis proc se rozvedl? Nebylo podobny problem duvodem?
Byt tebou sednu si s nim a vysvetlim mu co citis. Jestli se urazi a odstehuje tka jsi nic neztratila, pouze bude tvuj zivot jednodussi o jednoho parazita. Ale stejna sance je ze se rozpovida a dohodnete se na nejakem rezimu vyhovujicim vam obema. Je to 50:50. Treba skutecne ma rad domaci jidlo a poslednich nekolik let zil na konzervaach a tak si ho uziva - no tak at ti k nemu nakoupi a nebo na oplatku treba uklidi / vypere / apod zatimco ty stojis v kuchyni. ...takze moje rada zni:
promluv si s pritelem a pokud hned neutece tak si rozdelte ukoly v domacnosti a proste UCTE se oba dva zit spolecne. On tim ze prilozi ruku k dilu (neni mimino o ktere je nutno se 24/7 starat, ale ma ruce a nohy) a ty tim ,ze se poprve v zivote naucis ze se nemusis starat ale pouze prispivat svym dilem

 
Nofar
Nofar - 2.11.2018 6:42

Vyhodit a jeste pridat kopanec do zadni casti. Takovy model souziti byl bezny tak pred sto lety.

 
Bellana
Bellana - 2.11.2018 1:13

Tedy já bych byla raději sama než s někým, kdo mě takto šikanuje. Kdo mu vařil ten oběd o třech chodech, když žil sám? Kdo mu uklízel?
Těžko si to představuji, protože jsem s manželem od devatenácti a máme role rozděleny víceméně klasicky, ale se zlou by se potázal, kdyby se začal chovat jako trubec. To bych s ním naložila tak, jako včely s trubci smajlik - 2. Tedy v mém případě bych ho nemohla vyhodit z úlu, ale přestala bych se starat o jeho prádlo a přestala bych vařit, když bych neměla chuť na teplé jídlo. A hlavně bych mu už nepekla bábovky, které peču jen kvůli němu. To ale nehrozí. V jídle si nevymýšlí, nákupy děláme spolu a doma taky nezahálí. Když jsem měla zlomenou ruku, postaral se o všechno.

 
krasaka
krasaka - 1.11.2018 20:54

smajlik - 61 Některé ženy tvrdí, že neumí žít samy, ale takové partnerství - ani náhodou!!! Ať si pán uvědomí, že jste přece dva rovnocenní partneři, kteří by i bez svazku manželského měli spolu být v dobrém i zlém ? Pokud byste se nesestěhovali, musel by taky zvednout zadek a uklidit aspoň, když by očekával tvou návštěvu ?
Když je celé dny doma, proč se už nenaučil vařit a nepřipraví pro svou "milou" překvapenní formou teplého jídla, když chodíš ještě za prací - toto bych nesneslasmajlik - 66 Je to vlastně stejný zápřah, jako kdysi s dětmi, možná ještě větší a to jsi byla mnohem mladší.
Pán se těžko změní, starý stromek se už neohne, na lepší si rychle zvyknul!. Proč neobstarává větší nákupy on, coby jistě silnější jedinec - dlouhý seznam do ruky, může jít i třikrát! Pokud možno bych ho nasměrovala zpět do jeho bytu a buďto jen schůzky nebo NIC smajlik - 48
Takový model soužití opravdu není normální. snad v generaci rodičů bývali takoví egoisté, ale v naší generaci???
Stala jsem se brzy vdovou, se třemi dětmi vše rychle uběhlo i bez chlapa, pak manželství od 50let, ovšem služku jsem nedělala a nyní už 14 let žiji jen s HAF a jak krásně je na světěsmajlik - 47smajlik - 35

 
sharon
sharon - 1.11.2018 20:51

Haninka: když to čtu....zlatej můj chlap....smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433043.
Archiv anket.