Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Chtěl jenom služku a kuchařku?

Chtěl jenom služku a kuchařku?

Je mi 62 let a už hodně dlouho jsem sama. Když mi bylo 35, ovdověla jsem a sama vychovávala čtyři děti. Měla jsem se dost co ohánět, rodiče bydleli daleko, takže nějak extra mi pomáhat nemohli. Logicky jsem v té době neměla na nějaké seznamování ani pomyšlení, navíc, kdo by asi stál o ženu se čtyřmi dětmi.

Jak děti dospívaly, postupně opouštěly rodné hnízdo a osamostatňovaly se. Dvě nejstarší  odcestovaly za prací do Anglie, kde se usadily a založily rodiny. Před šesti lety se odstěhovala nejmladší dcera a já zůstala sama. Po nějaké době jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že snad ještě nejsem úplně do starého železa, bylo mi 56, a že by možná nebylo špatné poznat příjemného společníka.

Ne, že bych hledala cíleně nebo bombardovala seznamky, ale sebrala jsem odvahu a přihlásila se do tanečních pro pokročilé a tam jsem se seznámila s mým současným přítelem. Nebylo to tenkrát hned, po odchodu dcery jsem byla ještě další dva roky sama.

Omlouvám se za ten obsáhlý úvod, už přistoupím k věci.

Mému příteli je 68, je rozvedený, když jsme se seznámili,žil sám. Padli jsme si do oka, začali se scházet, trávili spolu dost volného času a bylo nám spolu dobře. Byla jsem opatrná, takže skoro tři roky jsme spolu takhle chodili, samozřejmě s občasnou návštěvou v mém nebo jeho bytě. Pak už to tak nějak vyplynulo samo a dohodli jsme se na společném bydlení. Protože můj byt je větší, souhlasil s přistěhováním ke mně a jeho byt pronajímá.

Oba jsme už v důchodu, já si chodím párkrát v týdnu trochu přivydělávat. A začínám mít problém. Nevím, jestli to nevidím špatně, jak jsem byla strašně dlouho sama bez vztahu, ale mám v posledních měsících pocit, že mu doslova posluhuju a on si užívá pohodlíčko a ještě si diktuje. Možná je to z jeho pohledu logické, žil sám a staral se o sebe, tak teď si říká, že konečně nemusí, že od toho jsem tu já.

I když je celé dny doma, tak na chodu domácnosti se vůbec nepodílí, a to ani ve dnech, kdy mám brigádu. Já se starám o všechno komplet, nebudu vypisovat, však to všechny znáte. A on si ještě vymýšlí, nejraději by měl každý den tříchodové menu k obědu a večeři rovněž teplou, ale nikoli to, co zbylo třeba od oběda. Když se přistěhoval, tak takové nároky neměl. S tím začal až po čase, pomaloučku polehoučku, vlastně jsem to ani nezaznamenala. Až teď mi to všechno nějak došlo naráz. Jako by mě někdo praštil palicí do hlavy a v té hlavě se rozblesklo.

Uvědomila jsem si, že dřív, když jsem žila sama, mi vlastně nic nechybělo. Binec jsem si žádný neudělala, stačilo pravidelně dělat údržbu a byt jsem měla stále jako klícku. Sama pro sebe jsem si nějak extra nevyvářela, navíc mám ráda taková ta jednoduchá jídla jako bramborové placky, květákový mozeček, rizoto, občas jsem si upekla kousek kuřete nebo usmažila řízek.

Teď lítám jako blázen, tahám nákupy (auto nemáme, já jsem si řidičák nikdy neudělala, on ze zdravotních důvodů řídit nesmí), vyvářím, aby byl spokojený, když to někdy nějak ošidím a udělám něco jednoduchého, tváří se jak citrón. Několikrát jsem s ním zkoušela mluvit, ale on mě asi vůbec nebere vážně, vždycky to stočí do nějakého vtipu, zlehčuje to.

Najednou mi došlo, že toho mám nějak dost. Že jsem si ten partnerský život takhle nepředstavovala, abych dělala posluhovačku nějakému pohodlnému důchodci. Svým způsobem ho mám pořád ráda, ale začíná převládat znechucení a nespokojenost.

Milé Šťastné ženy, prosím vás, chtěla bych se vás zeptat, jak to chodí ve vašich domácnostech a manželstvích. Možná jsem postižená tím, že jsem většinu života s žádným chlapem nežila a měla bych se nad to povznést a brát to tak, že je takový model soužití normální.

Já opravdu nevím. Někdy to ve mně úplně vře a jsem přesvědčená, že se s ním rozejdu, ale když si představím, že budu zase úplně sama, tak mi to jako výhra taky nepřipadá. V něčem ano, ale v něčem ne.

Radmila


1.11.2018   Rubrika:   |   Komentářů 54   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chtěl jenom služku a kuchařku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Haninka
Haninka - 1.11.2018 20:11

Renee: líp bych to nenapsala smajlik - 47 jsem rozvedená tři roky, a představa, že bych si někoho nastěhovala do bytu, mi nahání husí kůži, maximálně pozvat večer na snídani smajlik - 64

Mám kamarádku, která je potřetí vdaná, říká, že nedokáže být sama, že se potřebuje o někoho starat, že nedokáže být sama. Teď je jí 65, se 3. manželem je už 11 let a občas říká, že ji to všechno zmáhá. Taky si chodí přivydělávat, její muž doma nehne prstem, za těch 11 let umyl dvakrát nádobí, jinak je to všechno za ní. Nerozumím tomu, pro mě je to vysoká cena za to, "nebýt sama". Děkuji pěkně, ne!

 
kobližka
kobližka - 1.11.2018 20:02

Paní Radmilo,řekněte mi,k čemu vám takový muž je? Vyloženě vás zneužívá ke svému pohodlíčku.Vy byste nechtěla vztah,kdy vás bude muž tak trochu rozmazlovat? Myslím,že za ty roky,kdy jste byla na všechno sama,si to i zasloužíte.Radit vám určitě nebudu,ale sama bych takový vztah nechtěla.

 
Renee
Renee - 1.11.2018 19:59

Radmilo ne, takový model soužití není normální. To si jen určité procento českých mužů myslí, že je - zvláště těch starších, což je tento případ. Vyhnala bych ho. Odjakživa zastávám názor, že líp je člověku samotnému, než v neuspokojivém vztahu, kde něco zásadním způsobem nefunguje. A mám to i bohatě vyzkoušeno na vlastní kůži.
Kromě toho tenhle člověk rozhodně nevypadá, že by vám byl v čemkoliv oporou, nebo se o vás třeba postaral, kdyby se vám nedejbůh něco přihodilo. Nebudeme si nic nalhávat, nejste mladí, může se stát cokoliv. Ještě by vám vyčetl, že nejste schopna se starat o něj, namísto toho, aby se staral on o vás. Je to jen koule u nohy.

 
Renee
Renee - 1.11.2018 19:59

Radmilo ne, takový model soužití není normální. To si jen určité procento českých mužů myslí, že je - zvláště těch starších, což je tento případ. Vyhnala bych ho. Odjakživa zastávám názor, že líp je člověku samotnému, než v neuspokojivém vztahu, kde něco zásadním způsobem nefunguje. A mám to i bohatě vyzkoušeno na vlastní kůži.
Kromě toho tenhle člověk rozhodně nevypadá, že by vám byl v čemkoliv oporou, nebo se o vás třeba postaral, kdyby se vám nedejbůh něco přihodilo. Nebudeme si nic nalhávat, nejste mladí, může se stát cokoliv. Ještě by vám vyčetl, že nejste schopna se starat o něj, namísto toho, aby se staral on o vás. Je to jen koule u nohy.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 1.11.2018 19:44

tak to by mne nebavilo dělat na stará kolena někomu služku jen proto, abych nebyla sama a ještě si chodila přivydělávat.

Pán má něco jako mama hotel.

 
sharon
sharon - 1.11.2018 19:34

mám dojem že podobný ne-li stejný příběh tu byl nedávno......

poradit si musíte sama , já bych ho vyhodila....smajlik - 26

 
Arna
Arna - 1.11.2018 18:46

Milá Radmilo, pokud tvoje připomínky nebere vážně, řekni mu to v té chvíli, kdy se bude tvářit jak citron, jak píšeš, když se mu něco nelíbí. A rozhodně bych neslevovala. Buď se bude chovat jako rovnoprávný partner, nebo ať jde. Bude nějaký měsíc trvat než se mu uvolní byt, ale musíš vytrvat.
Ty mu děláš služku, jednou mu taky můžeš dělat ošetřovatelku a kdyby došlo k nejhoršímu, tak dědit po něm budou jeho děti, tedy předpokládám že nějaké má.
Žiji už skoro 3 roky po smrti partnera sama a jsem tak spokojená, vychutnávám si až teď že nic nemusím, dělám si co chci, vařím když chci,...

 
Speedy
Speedy - 1.11.2018 18:28

Nebyla bych s takovym partnerem, to vim jiste. Kolem sveho muze cirkuluju hodne, ale delam to s laskou a on mne to oplaci zase v udrzbe domacnosti, je sikovny na vsechno, opravuje, vylepsuje. Vim ale jiste, ze by me nenechal drit se s nakupy, delal kolem sebe doma curbes a cekal, ze to uklidim atd. Lepsi to rozhodne nebude a jake si to udelate, takove to mate. Ja bych byla radsi sama nebo randila venku. Spolecne bydleni s podobnym typkem urcite ne.

 
Hanča
Hanča - 1.11.2018 18:12

jo společné bydlení v tomhle věku je risk, sice samota taky není dobrá, ale myslím, že návštěva sem tam, nějaký společný zážitky, ale raději každý ve svým

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 423098.
Archiv anket.