Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Je to alkoholik?

Je to alkoholik?

Jsem rozvedená, je mi osmatřicet, mám jedno dítě, dceru, která chodí do páté třídy. Jsem s ní sama od jejích dvou let, kdy jsme se s jejím otcem rozvedli. On si založil novou rodinu a o dceru nejeví téměř zájem. Dá se říct, že se prakticky nestýkají. Dceři tatínek dost chybí, docela dost tím trpěla. Před skoro rokem sem poznala současného přítele a dcera se na něj velmi upnula.

Nejdřív jsme se stýkali jen sami dva, po asi dvou měsících jsem dceru s přítelem seznámila. On má děti moc rád a prakticky hned mezi nimi vzniknul pěkný vztah. Měla jsem strach, že bude dcera dělat nějaké naschvály, jak to občas bývá, ale nic takového se nekonalo. Když se k nám před koncem roku přítel přistěhoval a začal s námi bydlet, bylo to pro nás všechny něco jako splněný sen. Začali jsme žít jako rodina a bylo to moc fajn.

Píšu „bylo“, protože teď řeším určité pochyby a nevím, jestli nepřeháním. Jde o to, že můj přítel se rád napije. Dřív jsem to nějak nezaznamenala, ale teď poslední dva měsíce si toho všímám čím dál víc. Rád si zajde s kamarády na pivko, já proti tomu nic nemám, někteří chlapi takovéhle odreagování potřebují. Problém vidím v tom, že ty „pivka“ se konají čím dál častěji. Nejdřív to bylo jednou v týdnu, teď už chodí i třikrát, čtyřikrát. Často i zavolá cestou z práce, že jde rovnou s klukama a přijde později.

Později většinou znamená po zavíračce, domů tedy dorazí po jedenácté a bývá více či méně, jak kdy, pod parou. Když je opilý, není agresivní ani nepříjemný, většinou se rychle umyje a jde spát. Ráno je úplně v pohodě. Já ale v takové pohodě nejsem. Vadí mi to. V posledních třech týdnech se mnou trávil večer vždycky jen třikrát v týdnu, zbylé dřepěl v hospodě. Připadám si hloupě. Chodím do práce, cestou domů nakoupím, chystám večeři, načež on zavolá, že jde „na jedno“. Dceři je to taky líto, docela dost se na něj upnula a když není večer doma, je smutná.

Jsme spolu zatím krátce, žijeme společně teprve pár měsíců, nevím, jestli by bylo na místě začít mu hned teď dělat nějaké scény, nějak ho omezovat. Ale taky nechci být za blbku, která mu bude vytvářet zázemí a servis, domov, do kterého se může vracet a on si bude vysedávat v hospodách a vracet se domů pod vlivem. Dcera ho v tomhle stavu naštěstí ještě neviděla.

Už to zkrátím. Mám ho ráda, až na tu hospodu je fajn, hodně si mě získal i tím, jak přijal mou dceru. Kdybychom se rozešli, nesla bych to špatně jak já, tak ona. Nechci se unáhlit. Proto bych se vás chtěla zeptat, jak to celé na vás působí. Myslíte, že jsem natrefila na alkoholika, který se teď začíná odkopávat, nebo to zbytečně hrotím a mám ty jeho hospodské dýchánky brát tak, že to k mužskému životu prostě patří?

Hana


20.3.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 54   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je to alkoholik?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-55
PEGG
PEGG - 24.3.2017 8:39

Verera - 23.3.2017 15:10 sice nejsem zastáncem ani toho plácání, ale někdy to je jediné řešení.
Co uděláš s dítětem (4roky) ? Kterému jsi už 5x řekla, zavři to šuple a nesahej do něho, jsou v něm nože, řízneš se. Tuto větu, podáváš v různých variantách, s důrazem na nebezpečí.
Když to nezabere, jdeš, zavřeš šuple, díte odvedeš a snažíš se ho něčím zabavit. Ale on tě oběhne a schválně jde zase do šuplete s noži.
smajlik - 26

 
krasaka
krasaka - 23.3.2017 18:05

smajlik - 61 nevím, o kolik se prodloužila mateřská a další výhody oproti naší generaci, snad mají matky dosti času donekonečna vysvětlovat, studovat knihy o výchově atd. smajlik - 26/ale často jen kecají mezi sebou s cigaretou v ruce a spratkové si na pískovišti stejně dělají,co chtějí -viz spousty úrazů na cestách,kdy matka vysvětluje a dítě vběhne pod auto,protože ho nemohla silou přidržet za ručkusmajlik - 76/
Každá rodina to má jinak, pokud má žena-samoživitelka se 3dětmi nabitý prac.program od půl roku každého dítěte,maká dvanáctky a noční /i 200-240h./měs.- a ne pro zábavu,ale ,jen proto že v kanceláři by vydělala polovinu/ a nesmí být často na OČR,protože by ji šupem vyhodili-kde zbývá nějaký prostor na sáhodlouhé vysvětlovánísmajlik - 55smajlik - 26
Děti nebyly mláceny, po nenechavé tlapičce či zadečku plácnutí jim neublížilo a považuji za zázrak,že přes absenci otce z nich vyrostli slušní a pracovití lidé,nechytli se alkoholu ani drog - a jak jsou vychovávány jejich děti - to už mi je šumafuksmajlik - 68
Jsem šťastná,že nemám na starosti dnešní spratky,když vidím to chování, vztek, dupání, válení se po zemi, odmlouvání, kopání do vysvětlující maminky a ječení - nejenže bych ruku neudržela, ale zadupala bych to do země /co chcete vysvětlovat děcku s pěnou u pusy, které nemá žádný respekt z ničeho a z nikoho???/
A má to dlouhé vysvětlování zla a dobra nějaký vliv na dnešní mládež, chlastající, kouřící a fetující už od 10let - o dalších činnostech ani nemluvě /a nemusí to být jen děti z rozvrácených rodin,spíše je vychovává parta-gang a rodiče si mohou trhnout a vysvětlovat i nadálesmajlik - 76/smajlik - 48
Maminka nás nemlátila, ale přesto trestala a vždy říkala : Makarenko ne Makarenko - rychlá a správně umístěná facka ještě nikoho nezabila a žádnou újmu na zdraví jsem nezaznamenala-mnohem hůře jsme se sestrou snášely její dvouhodinové kecání, kdy jsme měly chuť utéci z domu nebo ji třeba i utopitsmajlik - 26

 
Linda
Linda - 23.3.2017 17:26

Verera: sharon: Svůj názor jsem už napsala, je zbytečne se opakovat. Kamarádka ma na tohle téma hezké vysvětlení: pořad dětem opakujete do nekonečna, ze se ve školce / škole / družine / dosad si sám nemají prát a postuchovat, netolerujeme žádné násilí a šikanu atd a přitom je doma vychovavame (byt jenom výjimečně) jednou výchovnou...... co by se asi tak stalo, kdyby potomek uštědřil jednu výchovnou někomu ve škole?

 
Verera
Verera - 23.3.2017 16:58

sharon: No ale bylo to nutné? Děti odpustí rodičům cokoli, neříkám, že je to musí poznamenat,ale velký smysl v tom nevidím.

Nechci aby děti dodržovaly pravidla, která jim předkládám, proto, že se bojí trestu, ale proto, že je vezmou za svá, nebo se společně dohodneme na variantě lepší pro obě strany.

 
sharon
sharon - 23.3.2017 15:36

Verera: odplácala jsem dvě a jsou z nich slušní a pracovití lidé.....smajlik - 68 a nikdy z toho žádný trauma neměli.....smajlik - 26

 
Verera
Verera - 23.3.2017 15:10

sharon: Plácanec není nikdy výchovný. Možná to v tu chvíli zastaví dítě, ale rozhodně ho to nepřesvědčí, že dělá něco špatného, takže bude dělat totéž buď tajně, nebo se nás bude bát, případně si zvykne a budeme ho plácat pořád a vcelku neúčinně, to záleží na povaze dítěte.

Najít jiný způsob komunikace je zpočátku náročnější,ale z dlouhodobého hlediska mnohem efektivnější.

 
denda04
denda04 - 23.3.2017 11:59

smajlik - 68smajlik - 47smajlik - 34sharon:

 
sharon
sharon - 22.3.2017 16:13

obrázek - 17353480_1437399846332227_5703386341118400274_n.jpg

 
sharon
sharon - 22.3.2017 14:56

Linda: to si nemyslím, výchovnej plácanec nikdy není na škodu když to nepomůže slovně.........nemyslím tím ho ztřískat jako žito.......

 
Linda
Linda - 22.3.2017 13:23

Verera: 13:16smajlik - 47
Podle me narezat diteti je prohra rodice, ze to nedokaze jinak.

 
Verera
Verera - 22.3.2017 13:16

krasaka: To není demokratická výchova, ale lidi si nechají děti skákat po hlavě a hlavně jim nedávají žádný příklad. Skutečně demokraticky vychovávané dítě není třeba plácat, je se s ním možné domluvit a chápe, že má taky nějaké povinnosti, když chce výhody.

 
Verera
Verera - 22.3.2017 13:12

kubikm: přesně.
Mně to taky připadá jako chyba žen. Nastěhují si domů chlapa a přepadne je pečovatelský komplex. vaří, naklízí byt , opečovávají ho, nic po něm nechtějí. On si zvykne, proč by to měnil, když ho nic nenutí, nudí se , tak využívá večery po svém. Zvlášť když paní celý večer kmitá, potřetí přetře umývadlo a popáté přeleští zrcadlo a pak padne uštvaná .

Pokud pánovi samo nedojde, že odteď má i nějaké povinnosti a zodpovědnost za domácnost, tak by měla být na začátku jasná dohoda, že domácí práce se dělí napůl , každý má nějaké své koníčky, kdy tráví čas sám, ale oba zhruba stejně a taky nějaký společný program, zájmy apod.

I když do společných činností se dá těžko nutit, ovšem po 3 měsících by to mělo být to hlavní, čím chce pán trávit čas , pokud to tak není, tak je někde chyba a chtělo by to co nejdřív zjistit kde a podle toho se zachovat.

 
Jarča*
Jarča* - 22.3.2017 12:30

kubikm - 21.3.2017 18:30: smajlik - 47ano, tak by to mělo fungovat.

 
PEGG
PEGG - 22.3.2017 12:07

krasaka - 22.3.2017 11:59 no takovou výchovu nevýchovu máme v rodiněsmajlik - 76 Dva kluci 4 a 2 roky = demoliční četa, ani vlastní babička je nechce hlídat, jsou postrach rodiny, ale jejich matka je v pohodě. Přiblble se usmívá a její hláška "V pohodě" přivádí k šílenství celé okolísmajlik - 26

 
krasaka
krasaka - 22.3.2017 11:59

PEGG: smajlik - 61já se obávám,že jich i v mladší generaci přibývá a bude čím dále tím vícesmajlik - 48
Již naše generace či naši otcové ve velkém množství považovali svou ženu jen za kuchařku, uklízečku, chůvu, organizátorku všeho+tisk.mluvčí na úřadech ap. Zvláště v panelákových rodinách, pupkatý fotr v trenkách /nedejbože ve slipechsmajlik - 70/+divan,pohovka nebo gauč-když to mladí hoši vidí doma, proč by se snažili /a jejich matinky je v tom jen podporujísmajlik - 48/.
Jednu dobu se zdálo,že mladí manžele se snaží být ženě oporou-ovšem dnešní chlapi pod 25r., kteří jsou odkojeni hlavně chlastem,fetem a nicneděláním a proto se taky raději nežení,aby mohli včas vycouvat-ti už zřejmě našim vnučkám velkou oporou nebudousmajlik - 66
Už v té "demokratické výchově" je vidět rozdíly, zlobivou holčičku je možno plácnout, kdežto zlobivý spratek ani nebývá pokárán-kolem jsou stovky příkladůsmajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-55
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 147338.
Archiv anket.