Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Je to alkoholik?

Je to alkoholik?

Jsem rozvedená, je mi osmatřicet, mám jedno dítě, dceru, která chodí do páté třídy. Jsem s ní sama od jejích dvou let, kdy jsme se s jejím otcem rozvedli. On si založil novou rodinu a o dceru nejeví téměř zájem. Dá se říct, že se prakticky nestýkají. Dceři tatínek dost chybí, docela dost tím trpěla. Před skoro rokem sem poznala současného přítele a dcera se na něj velmi upnula.

Nejdřív jsme se stýkali jen sami dva, po asi dvou měsících jsem dceru s přítelem seznámila. On má děti moc rád a prakticky hned mezi nimi vzniknul pěkný vztah. Měla jsem strach, že bude dcera dělat nějaké naschvály, jak to občas bývá, ale nic takového se nekonalo. Když se k nám před koncem roku přítel přistěhoval a začal s námi bydlet, bylo to pro nás všechny něco jako splněný sen. Začali jsme žít jako rodina a bylo to moc fajn.

Píšu „bylo“, protože teď řeším určité pochyby a nevím, jestli nepřeháním. Jde o to, že můj přítel se rád napije. Dřív jsem to nějak nezaznamenala, ale teď poslední dva měsíce si toho všímám čím dál víc. Rád si zajde s kamarády na pivko, já proti tomu nic nemám, někteří chlapi takovéhle odreagování potřebují. Problém vidím v tom, že ty „pivka“ se konají čím dál častěji. Nejdřív to bylo jednou v týdnu, teď už chodí i třikrát, čtyřikrát. Často i zavolá cestou z práce, že jde rovnou s klukama a přijde později.

Později většinou znamená po zavíračce, domů tedy dorazí po jedenácté a bývá více či méně, jak kdy, pod parou. Když je opilý, není agresivní ani nepříjemný, většinou se rychle umyje a jde spát. Ráno je úplně v pohodě. Já ale v takové pohodě nejsem. Vadí mi to. V posledních třech týdnech se mnou trávil večer vždycky jen třikrát v týdnu, zbylé dřepěl v hospodě. Připadám si hloupě. Chodím do práce, cestou domů nakoupím, chystám večeři, načež on zavolá, že jde „na jedno“. Dceři je to taky líto, docela dost se na něj upnula a když není večer doma, je smutná.

Jsme spolu zatím krátce, žijeme společně teprve pár měsíců, nevím, jestli by bylo na místě začít mu hned teď dělat nějaké scény, nějak ho omezovat. Ale taky nechci být za blbku, která mu bude vytvářet zázemí a servis, domov, do kterého se může vracet a on si bude vysedávat v hospodách a vracet se domů pod vlivem. Dcera ho v tomhle stavu naštěstí ještě neviděla.

Už to zkrátím. Mám ho ráda, až na tu hospodu je fajn, hodně si mě získal i tím, jak přijal mou dceru. Kdybychom se rozešli, nesla bych to špatně jak já, tak ona. Nechci se unáhlit. Proto bych se vás chtěla zeptat, jak to celé na vás působí. Myslíte, že jsem natrefila na alkoholika, který se teď začíná odkopávat, nebo to zbytečně hrotím a mám ty jeho hospodské dýchánky brát tak, že to k mužskému životu prostě patří?

Hana


20.3.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 55   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je to alkoholik?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
krasaka
krasaka - 22.3.2017 11:59

PEGG: smajlik - 61já se obávám,že jich i v mladší generaci přibývá a bude čím dále tím vícesmajlik - 48
Již naše generace či naši otcové ve velkém množství považovali svou ženu jen za kuchařku, uklízečku, chůvu, organizátorku všeho+tisk.mluvčí na úřadech ap. Zvláště v panelákových rodinách, pupkatý fotr v trenkách /nedejbože ve slipechsmajlik - 70/+divan,pohovka nebo gauč-když to mladí hoši vidí doma, proč by se snažili /a jejich matinky je v tom jen podporujísmajlik - 48/.
Jednu dobu se zdálo,že mladí manžele se snaží být ženě oporou-ovšem dnešní chlapi pod 25r., kteří jsou odkojeni hlavně chlastem,fetem a nicneděláním a proto se taky raději nežení,aby mohli včas vycouvat-ti už zřejmě našim vnučkám velkou oporou nebudousmajlik - 66
Už v té "demokratické výchově" je vidět rozdíly, zlobivou holčičku je možno plácnout, kdežto zlobivý spratek ani nebývá pokárán-kolem jsou stovky příkladůsmajlik - 76

 
PEGG
PEGG - 22.3.2017 9:48

kubikm - 21.3.2017 18:36smajlik - 47

kubikm - 21.3.2017 18:30 - no než chlapa, kterého musím neustále organizovat, tak snad raději žádného.smajlik - 55
Jen doufám, že všichni chlapi fakt nejsou taví blbci. Že většina z nich funguje v rodině normálně a není potřeba neustálý dohled smajlik - 66

 
kubikm
kubikm - 21.3.2017 18:36

na hlavní otázku...ne, pán není alkoholik, je lempl...co hledal 100% obsluhu....

 
kubikm
kubikm - 21.3.2017 18:34

v určitém věku to tak funguje...jinak na stará kol.ena jsme rádi spíše spolu, na akci se domluvíme....
třeba dcera nám dává k vánocům voucher na večeři nebo oběd....do drahé restaurace, ale ze slevomatu
je tam předkrm...+ pití
jídlo + pití
moučník + pití
vždy je doporučeno cca 1 dc vína, co ladí k jídlu
je to na několik hodin a je to fakt naprostá pohoda....

 
kubikm
kubikm - 21.3.2017 18:30

tak vidím, že tu chybí moje moudrosmajlik - 68smajlik - 68
v každé rodině musí existovat přesný řád
kdo...kdy....co
nakoupit...uvařit...uklidit.....
postarat se o děti, event. zvířata......

tady to evidentně nefunguje...ano....jak se říká...středa, je ho tam

třebasmajlik - 64smajlik - 34smajlik - 34

pokud jde pán třeba v úterý na "jedno"
tak paní by měla jít třeba ve čtvrtek na pilates......

jinak zbytek týdne je společný....

my s mužem jsem měli takto...já + kámoška ...divadlo, nebo koncert typu Fešáci.....Sem,afor....
a naši "kluci" holt měli jeden den na pivko....

 
denda04
denda04 - 21.3.2017 12:00

Kozoroh18: smajlik - 47máš pravdu Hanky je mi líto ,že mu tak věří

vystěhovat než nadělá dluhy smajlik - 48smajlik - 36

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 21.3.2017 9:43

asi by potřeboval mít nějaké povinnosti, získal jen zázemí, má uvařeno vypráno. Tak může chodit s kamarády, ví že se vrátí do hotového. Možná si je až moc jistý tím jak začal být nepostradatelný.
smajlik - 26

 
Almega
Almega - 21.3.2017 8:56

Já osobně bych o takového pána moc nestála,nemá jiné záliby než hospodu a pívo?? Nesnáším smrad hospody a piva,tak já bych mu to nejdřív řekla na rovinu,co si o tom myslím,a když by nenastala žádná změna (k lepšímu),tak sbalit kufřík a nashle! Dceři bych vysvětlila,v čem je problém,aby si nedělala iluze o vzorném otčímovi.

 
dadka
dadka - 21.3.2017 0:55

To se těžko řekne, jestli je nebo není alkoholik. Já bych řekla, že ještě není, protože ti aspoň zavolá, že jde s kamarády na pivo. Ale rozhodně by mně vadilo, že je to tak často a že není doma s rodinou.
Promluv si s ním o tom a určte si, že třeba bude chodit na pivo jednou za týden a jinak budete spolu doma, nebo někde jinde.
Taky to musí lézt do peněz, nevím, kolik piv vypije. A taky to oblečení načichlé kouřem a hospodou by mi vadilo.
Nevím, o čem se v hospodě pořád chlapi baví, když jdu u nás kolem hospod, a že jich je!, tak to tam hučí ráno, odpoledne i večer.

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 20.3.2017 22:32

Tady není o čem váhat...tedy na mé gusto, toto není normální aby chlap kterému záleží na založení nové rodiny chodil 3-4 týdně do hospody za kámošema. Každý extrém není dobrý ani toto, ale ani když žena naprosto brání muži se sejít s přáteli a pokecat pokud se tedy u toho neopíjí, prostě takový kompromis je v pohodě, když si zajde chlap řekněme 2 kráte do měsíce pokecat zrovna tak, když si ženské zajdou na kafíčko a pokecat....ale ta zdravá střední míra !!!!!!!smajlik - 105

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 20.3.2017 22:32

Tady není o čem váhat...tedy na mé gusto, toto není normální aby chlap kterému záleží na založení nové rodiny chodil 3-4 týdně do hospody za kámošema. Každý extrém není dobrý ani toto, ale ani když žena naprosto brání muži se sejít s přáteli a pokecat pokud se tedy u toho neopíjí, prostě takový kompromis je v pohodě, když si zajde chlap řekněme 2 kráte do měsíce pokecat zrovna tak, když si ženské zajdou na kafíčko a pokecat....ale ta zdravá střední míra !!!!!!!smajlik - 105

 
Renee
Renee - 20.3.2017 19:04

Pentlička: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47
To pivo by mi na tom vadilo ze všeho nejmíň. Co bych ale nevydýchala je to, že se mnou očividně nechce trávit večery a že je radši tráví mimo domov. Jak napsala Pentlička, v tomhle případě je jedno, kde ty večery tráví - jestli v pivnici nebo na fotbale, důležité je, že je netráví se mnou, přestože spolu bydlíme TEPRVE 3 měsíce smajlik - 20smajlik - 59 Kdyby mu tolik záleželo na pivu, může si ho klidně dát i doma a někdy si ho můžete dát i spolu (jestli ho piješ). Jenže na mě to tak nepůsobí. Jemu nejde o pivo. Jemu jde o kamarády a o to, aby s tebou nebyl doma. Po třech měsících soužití lidi vrkají jako hrdličky, dělají si romantické večery a tak podobně.
Takže doporučuju vůbec neřešit případný alkoholismus, ale pánovo vystěhování. Spolubydlícího, který se chodí domů akorát vyspat, rozhodně nepotřebuješ smajlik - 58smajlik - 56

 
evropka
evropka - 20.3.2017 17:26

pryč s ním a to rychle

 
sharon
sharon - 20.3.2017 14:38

za mě ani náhodou ...tohle bych nesnesla a pochybuju že se něco změní k lepšímu - spíš asi naopak.....hoď zpátečku dokud je čas..............co na něm máš ráda když spolu téměř nejste ?????

 
sharon
sharon - 20.3.2017 14:38

za mě ani náhodou ...tohle bych nesnesla a pochybuju že se něco změní k lepšímu - spíš asi naopak.....hoď zpátečku dokud je čas..............co na něm máš ráda když spolu téměř nejste ?????

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.