Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Je adopce velké riziko? Jsem zoufalá.

Je adopce velké riziko? Jsem zoufalá.

Jsem moc nešťastná. Je mi 32 let a jsem po operaci. Bohužel, výsledek je, že nemohu mít děti. Musela mi být odebrána děloha. Proč, o tom se nerozepisovat nechci.

Do poslední chvíle jsem měla naději, nebo jsem si to alespoň myslela. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak a já zjišťuji, že se s tím nejsem schopná vyrovnat. Po dítěti jsem vždycky moc toužila. V pětadvaceti letech jsem se vdala a vlastně hned jsme začali na miminku pracovat. Nedařilo se. Následovala řada vyšetření, léčba a nakonec definitivní operace.

Nezbývá mi, než se smířit s tím, že vlastní dítě nikdy mít nebudu. Jde to velmi těžko, věřte mi. V poslední době už ale začínáme s manželem uvažovat o adopci. A nějak nejsme schopni se rozhodnout a dohodnout.

V zásadě proti ní není ani jeden z nás. Co nás ale trochu brzdí, je strach. Strach z toho, aby se nám adoptované dítě později nějak nevymklo z rukou. Přece jen geny jsou geny a kdo ví, co bude mít poděděno po svých biologických rodičích.

Ptala jsem se různě známých a jejich názory se dost liší. Někdo tvrdí, že důležitá je výchova, to, co do toho děcka vložíme my. Někdo zase, že příroda se obelstít nedá. Je prý hodně případů, kdy adoptované dítě, které vyrůstalo v milující rodině, začalo v patnácti rodiče okrádat, nebo třeba i fyzicky napadat.

Jsme bezradní a tápeme. Nedokážeme mít na celou věc ustálený a pevný názor. Dítě chceme a moc, ale pořád nám tam vrtá to „kdyby“.

Třeba se zde najde někdo, kdo s tím má své zkušenosti. Budu ráda za každý názor. Děkuji.

Klára


15.10.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 54   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je adopce velké riziko? Jsem zoufalá.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Stanik
Stanik - 15.10.2013 12:46

http://ona.idnes.cz/premyslite-o-adopci-ditete-bude-to-skvele-i-silene-fvt-/vztahy-sex.aspx?c=A061205_095750_ona_vztahy_jup

 
Monik
Monik - 15.10.2013 12:46

sallie: Ted ctu prispevky a koukam, ze uz to psala sallie rano, ze nahradni matka neni legalni smajlik - 26 Tak to jsem nevedela.
Leda by Klara tak touzila po miminku, ze by se odstehovali nekam, kde to legalni je.

 
Anahir
Anahir - 15.10.2013 12:45

A ještě něco. Když to neuděláte, nikdy se nedozvíte, jak to mohlo všechno dopadnout. Celý život se budete tím trápit.

 
Stanik
Stanik - 15.10.2013 12:44

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/16247-proste-jsem-chtela-mit-rodinu-rika-tereza-bouckova/

 
Stanik
Stanik - 15.10.2013 12:41

http://www.mestozen.cz/vztahy-a-sex/adopce-geny-se-nedaji-prevychovat/
- je tam osobni zksenost spisovatelky Terezy Bouckove....

 
Monik
Monik - 15.10.2013 12:41

Klaro, to je mi lito smajlik - 56smajlik - 25
Zkusenosti v tomto nemam, tak asi moc neporadim. Spis me napada neco jako nahradni matka. Nevim zda to jde u nas, ale mam dojem, ze jsem nekde cetla nebo slysela, ze jde udelat i to, ze se vezme vajicko a spermie a dite pak nosi a porodi nahradni matka.
Ale nevim jestli ti zustaly alespon vajecniky a zda to jde u nas? smajlik - 26

 
Verera
Verera - 15.10.2013 12:33

kareta: Dokud není zákonná úprava náhradní matky, tak taky může dítě zůstat jí a otec bude akorát celý život platit alimenty a ani ho neuvidí, to není zrovna dobrá vyhlídka.

 
Anahir
Anahir - 15.10.2013 12:32

Nepovést se vám může i vlastní dítě.
Kamarádky vlastní syn sedí v kriminále za vraždu, kterou si nepamatuje neb byl zdrogovaný. Stačí?
Druhé kamarádky dcera, kterou adoptovali je architektka, nyní je na Novém Zélandu, pracuje, mamince (tedy mamince, která ji adoptovala) koupila byt a mají pěkný vztah. Samozřejmě v pubertě problémy byly, ty jsou úplně všude, dospívat není snadné ani pro vlastní ani adoptované dítě.

Je to 50/50 Jestli chcete dát domov dítěti co je samo mezi nějakými tetami v Domově, udělejte to. Čas ukáže, ale s tím se budete muset poprat až to přijde.
Nedělejte to v případě, kdybyste měli sklon sledovat dítě, jestli se užuž projevují jeho cizí geny. Pak jakýkoliv jeho citový výbuch budete posuzovat podle cizích genů a v tom případě to dítko nebudete mít rádi jako vlastní. Pak se na to vybodněte.

Výchovou lze leccos ovlivnit ale taky ne vše. Pokud chcte bezproblémového andílka, kupte si panenku. ale dítě je živý člověk a nelze tvrdit, že vlastní dítě by zmetek určitě nebylo zatímco adoptované ano.

Držím vám pěsti, protože až si dítě vezmete, nebudete to mít lehké, ale může vám také přinést tolik štěstí, že tomu do konce života nebudete moct uvěřit.

 
Verera
Verera - 15.10.2013 12:31

Jaguška: To se asi moc neztratil, když se to ví veřejněsmajlik - 13

 
kareta
kareta - 15.10.2013 12:28

Co náhradní matka? Adopce bych se bála, to spíš pěstounská péče..

 
Jaguška
Jaguška - 15.10.2013 11:02

1234-5: Ptáš se, kdo je primitiv? Asi jsem nezvolila správný výraz.Ta holčička je retardovaná, sotva ukončila zvláštní školu.

 
Jaguška
Jaguška - 15.10.2013 10:59

Znáte zpěváka Karla Kekéšiho? Byl adoptovaný, ale dozvěděl se o tom až po smrti rodičů. Hledal biologické rodiče v Poště pro tebe a našel velice nepřizpůsobivou rodinu. Netušil, že je cikán. Vede řádný život a rozdává lidem radost. Aby se původní rodině ztratil, vzal si jméno po svém partnerovi a jmenuje se teď Marinov.

 
orinka
orinka - 15.10.2013 10:46

Kdyby to bylo TAKOVÉ riziko, nikdo by si dítě neadoptoval. Nebudu radit, kde to riziko asi hrozí vícsmajlik - 58, na tvém místě nepropásni příležitost k adopci jen kvůli obavám. Třeba ta holčička, co ji vlastní otec nechal bezdomovcům v Praze - jako andílek.

 
dadka
dadka - 15.10.2013 10:42

Každé dítě, vlastní nebo i to nevlastní, je sázka do loterie. Buď se vyvede, nebo taky ne. Hodně záleží na rodině a prostředí, v kterém dítě bude vyrůstat.
Znám několik rodin s adoptovaným dítětem a jsou tam problémy stejné jako v ostatních rodinách...čili normální. Co kdybyste zvolili náhradní matku? Aspoň ze strany manžela by bylo dítě vaše.
Mně osobně by vadila ta hrozná zdlouhavost při řešení adopce s úřady. Ale život bez dětí je k ničemu, zvláště když oba dva po dítěti toužíte.
Přeji hodně štěstí při rozhodování.

 
sharon
sharon - 15.10.2013 10:41

Léthé: přesně, teď zrovna soudí vnuka co zabil vlastní babičku....pak si vyber...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440616.
Archiv anket.