Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Trpím obsedantně kompulsivní poruchou

Trpím obsedantně kompulsivní poruchou

Krásný dobrý den,

je mi 36 let a jsem už několik let v Invalidním důchodu s psychickou poruchou: OBSEDANTNĚ - KOMPULZIVNÍ. U mě tato porucha souvisí s více záležitostmi - nejvíce asi, že řeším - trápí mě různá slovíčka, která mi říká můj TÁTA - pak spolu následně řešíme různé situace, dále mi tato porucha moc ztrpčuje život v práci - tam to souvisí s KONTROLOVÁNÍM - dělám si tam při tom různé RITUÁLY, bez kterých nemohu z té které kanceláře - uklízím kanceláře,.. vůbec odejít. Můj zdravotní stav se hlavně v tomto natolik zhoršil, že jsem ke konci minulého roku požádala o navýšení stupně. Už jsem se opravdu BÁLA a stále se bojím, zda se z toho všeho nezblázním. I má paní Psychiatrička mi už navrhla, jestli nechci jít na NESCHOPENKU, ale zatím to tam chci zkusit ještě zvládnout, i když je to pro mě dennodenní BOJ!

V této práci už tedy pracuji skoro ROK - je to na částečný úvazek - měla bych tam denně být 3 h, ale kvůli té mé poruše jsem tam denně skoro 5 h! - jak tam neustále vše kontroluji. Jsem z toho opravdu ZOUFALÁ a se mnou i lidé v mém okolí, které to taky TRÁPÍ.. Kdo se v této poruše trochu vyznáte, jistě víte jaké je to PEKLO. Ale proč sem nyní hlavně píšu.. Požádala jsem tedy o zvýšení stupně - navrhla mi to má psychiatrička. V hlavě neustále něco řeším na základě té mé poruchy - ať už ty situace s tátou, na které pak myslím bohužel i v práci - to mě tam pak také zdržuje, následně tam pak o to víc i kontroluji,.. - je to takový začarovaný KRUH. A dnes a denně neustále něco v té mé hlavě řeším - ani jeden den nemám KLID. Doteď jsem měla ID 1. stupně a cítila jsem se tím, vzhledem k mým potížím, podhodnocena - i má Psychiatrička byla toho názoru,.. tak jsem si přála ať mě tentokrát dají alespoň do 2. stupně a je to několik dní zpět co mi přišel Posudek a v něm stojí, že mě dávají rovnou do 3. STUPNĚ! Tak jsem za to velmi RÁDA! Nyní ještě čekám na to, až mi přijde Rozhodnutí.

Chtěla jsem se vás tu tedy prosím zeptat - kdo víte: CO vše se pro mě prosím teď mění tím, že jsem přešla z 1. rovnou do 3. stupně? - myslím tím např. ohledně práce a když bych v ní musela skončit, jak je to pak s Úřadem práce,.. nebo s tím když onemocním a jdu k praktickému lékaři,.. nebo mění se pro mě něco v dopravě - MHD nebo vlaky - budu mít nárok na nějakou slevu,.. a jsou další věci, které se pro mě mění?

Nebo na co vše mám nyní nárok? Víte někdo prosím? Nebo pokud je tu někdo, kdo má též tuto poruchu, byla bych ráda, když bychom si o tom mohli také více napsat. Nebo jaké máte vy zkušenosti ať už osobní nebo z okolí s Invalidními důchody? - jak na tom jsou ostatní lidé a s čím jsou v důchodu? A stává se, že někoho jako mě z 1. stupně přeřadí rovnou do 3. stupně? Za vše vám DĚKUJI a přeji vám všem hezké dny. 

Jasmine


6.3.2018   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 59   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Trpím obsedantně kompulsivní poruchou

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
mam-ča
mam-ča - 8.3.2018 8:46

Linda: smajlik - 47

 
Linda
Linda - 8.3.2018 8:23

Heinz Munkel: jsem v psychicke krizi..... chtela bych te drahy kecupe nakopat nekam do velice soukromych mist a ono mi to po internetu jaksi nejde...... Bezne nejsem zastancem telesnych trestu, uz nekolikrat jsem ti vysvetlovala co si myslim o existenci tvych prispevku na techto strankach, ale vzhledem k tvemu IQ v hodnotach znacne pod nulou a k tomu naprosta abstinence porozumeni psanemu textu mi jaksi nedovoluje ti vysvetlit moji pointu, tudiz mi nezbyva jina moznost.... bez se laskave utopit, uskrtit, poves se do pruvanu za imtimni casti, spust se do studne, natri se na cerno... delej si co chces ale hlavne bez votravovat nekam JINAM!!!!!!!!

 
Heinz Munkel
Heinz Munkel - 8.3.2018 8:10

Jste v jakékoli financní krizi? Potrebujete úver na refinancování svého domu nebo rozšírení svého podnikání? Potrebujete úver k vyporádání naléhavých dluhu a pobytu u jednoho veritele? Potrebujete zaplatit za zaplacení úctu? atd. Získejte svuj úver od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze prevedené na váš úcet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úveru, neváhejte nám zaslat žádost prostrednictvím e-mailu: heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 
krasaka
krasaka - 7.3.2018 19:44

kubikm: smajlik - 61též nad tím uvažuji, zdá se mi, že měla dosti zvláštní zdravotní potíže ?

Pátrala jsem zde, zda po zadání "zobrazit příspěvky jen od uživatele" Jasmine - se něco neobjeví, ale starší věci už zřejmě ne ???
Hodně to tu prořídlo, spousta děvčat se rozplynula jako pára nad hrncem smajlik - 68

 
Nika1
Nika1 - 7.3.2018 18:09

U mojí mamky vypukla na základě stresu, ale nikdo neví, proč se to stává. Byla jsem školkáč. Kontrolovalo se vše milionkrát, vyptávala se i mě donekonečna, nebyla schopná odejít z bytu, úzkosti, hodiny koukala, zda nespadne lustr atd. Pak jí zavřeli do léčebny a tam jí dávali šoky až z toho má lehkou epilepsii, 80.léta. Měla plný inval. důchod a opravdu nebyla schopná dělat. Medikací se to zlepšilo, ale úzkosti zůstaly. Do práce, kde byla před dětmi úspěšná (stalo se to na RD s 2.dítětem), nikdy nechodila, ZTP jí ani nenapadlo si vyřídit. Poptala bych se na soc. odboru i psychiatričky. Klidně více lidí. Mě hvězda na úřadu práce řekla chybné informace, které by mě jako matku po RD stály dost peněz na případné podpoře v nezaměstnanosti.

 
sharon
sharon - 7.3.2018 16:40

kubikm: řekla bych že žije a má tři vnoučátka.....smajlik - 100

 
kubikm
kubikm - 7.3.2018 14:11

krasaka: jj, a mám pocit, že tu bylo, že zemřela...ale nejsem si jistá....

 
sharon
sharon - 7.3.2018 9:48

orinka: myslíš že i tohle je nějaký nick....i když je to v celku jedno.....smajlik - 46

 
krasaka
krasaka - 6.3.2018 20:00

orinka: smajlik - 61myslím, že její nick byla štíhlá postava a za ní snad moře ???

 
orinka
orinka - 6.3.2018 19:59

sharon: Renee: krasaka: tak to jsem ráda, že se mi to nezdálo a opravdu tu bývala. Jak to všecko utíká a mizí...

 
krasaka
krasaka - 6.3.2018 19:15

Renee: smajlik - 61Já si pamatuji Jasmine, která zbožňovala Egypt a často tam jezdila, snad trpěla nějakou vážnější nemocí a pokud se nepletu, tak nějaký rok zpátky se stala babičkou ???smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 6.3.2018 19:08

já dostal 3 po ochrnutí v 29 letech.
ale bylo žádoucí, abych se pohybovala, tak jsem měla, že mohu pracovat bez omezení...časového...podle možností...
tak jsem dělala odborné překlady z domova....tehdy ještě na psacím stroji...

 
YXH
YXH - 6.3.2018 17:24

Arna: Bohuzel mas pravdu, ti by ji asi poradili lip nez okresni urad, oni v tom jsou experti. smajlik - 47
Ale myslim si, ze snad lekarka ma nejake podklady, podle kterych by ji mohla doporucit dal na posudkovou komisi a tam rozhodnou, jestli narok ma ci ne.

 
Renee
Renee - 6.3.2018 16:45

sharon: Taky myslím. Ta Jasmine, co sem chodila, byla starší paní.

 
Renee
Renee - 6.3.2018 16:45

sharon: Taky myslím. Ta Jasmine, co sem chodila, byla starší paní.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471720.
Archiv anket.