Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Žádná kytka mi nevydrží. Přitom jim nic nedělám!

Žádná kytka mi nevydrží. Přitom jim nic nedělám!

Jsem nešťastná, protože se mi nedaří udržet při životě žádnou pokojovou květinu, kterou si pořídím. Před časem jsem se přestěhovala do samostatného pronájmu a začala se zařizovat. A kytičky samozřejmě nesměly chybět.

Bohužel, během pár týdnů mi všechny, které jsem si pořídila, zvadly a už se nevzpamatovaly. Nevydržela dokonce ani poměrně odolná voděnka.

přitom jim nic nedělámNevím, co dělám špatně. Všem jsem dopřála kvalitní substrát určený přímo pro pokojovky, pravidelně přihnojovala, obden zalévala. Byt je orientovaný na jih a je pěkně světlý. Podle mne by tam kytičkám nemělo nic chybět.

Jsem z toho docela nešťastná, květiny mám ráda, byt bez nich mi připadá strašně smutný. Kolegyně mi říkala, že možná vyzařuju nějaké špatné fluidum a ty kytky to cítí. To mi připadá bláznivé, v životě jsem něco takového neslyšela.

Nemá někdo z vás podobnou zkušenost, kdy vám začaly zcela bezdůvodně hynout pokojové rostliny? Budu ráda za jakoukoli radu.

Alena


27.9.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 61   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Žádná kytka mi nevydrží. Přitom jim nic nedělám!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-61
Kadla
Kadla - 27.9.2010 12:35

evropka: Mám orchideje třetím rokem. Když odkvetou, ten klacek uříznu tak 7 cm nad zemí. Za rok kvetou zas. Momentálně mi taky kvetou, už třetí měsíc, je to nádhera.

 
Kadla
Kadla - 27.9.2010 12:33

Jednou za dva dny zaléváš? Tak to jsouj přelité a hnijí odspodu. Já zalévám maximálně jednou týdně až jednou za deset dní, nehnojím vůbec, místo toho je jednou ročně přesadím. A mám je úplně nádherné.

 
Křeček
Křeček - 27.9.2010 12:24

Ota: v prze jsem v kuchynio měla plynový sporák a kytky to přeživaly - pravda je, že byly dva a více metrů od něj a taky já nevařla moc intenzivně

 
Křeček
Křeček - 27.9.2010 12:23

Ještě jedna věc, nedopourčuju kupovat kytky v OBI, odtamtud mi chcíply všechny
zkus spíš nějakou zakořeněnu odnož od kamarádky, nejlépe z kytky taktéž pocházející z paneláku

 
Ota
Ota - 27.9.2010 12:16

Skoro všechno bylo řečeno viz asi přehnaná péče.
Napadá mě ještě něco
1. mohla jsi si domů i něco zavléct, některé nemoci kytek jsou docela mrchy.
2. nevaříš na plynu ?
Některým kytkám to vadí

 
evropka
evropka - 27.9.2010 11:57

mamoch: a co když orchie odkvete?co pak s tím klackem?smajlik - 72

 
tornado-lou
tornado-lou - 27.9.2010 11:38

a kdes je kupovala? jestli to byl nejakej hobby market, tak se ani nedivim. nepripada mi, ze sou tam ty kytky moc zdravy. takze zkus zajit do nejakyho mini kvetinarstvi a vybrat si tam. nebo jeste lip - uloupni si odnoz neceho doma nebo u znamych. a neporizuj jich moc naraz - napred jednu, pak druhou....
ale jestli bydlis treba v panelaku, tak se muzes stavet treba na hlavu a nekterym vecem se tam darit zkratka nebude smajlik - 26 teplotu vlhkost a svetlo neprevezes.

 
mamoch
mamoch - 27.9.2010 10:43

Přesně tak, jak už tu někteří píší - moc se staráš. Stačí zalévat jednou týdně, nehnojím vůbec a nechcípne mi žádná. I orchideje kvetou ostošest, hlavně je nepřesazovat a nechat je v těch průhledných umělých květináčích, kořeny potřebují světlo. Určitě většině kytek vadí moc vody i moc hnojiva.

 
Almega
Almega - 27.9.2010 10:25

Veverka+2: Myslím,že by bylo dobré přikopit ty sazenice sklenicí,aby si tam vytvořily mikroklima...nepřelévat,nehnojit,dát na okno,které není přímo na jih-to mám já,bohužel,hned tam vše schne,neb je tam moc vedro,což např. fialka africká nesnáší,ale ani kaktusy..Ty je dobré vzít na zimu do sklepa,kde ale nemrzne,dáme je normál na okno(nemá být samozřejmě to okno na jih!)a celou sezónu až do jara jsou bez vody,pak je dám zase na stejné místo,kde byly předtím,chce to si i udělat značku na květináči,aby nebyly jinak otočené a rostou a kvetou,jak šílené..Dosti nenáročná kytka,která jde i ve stínu,je klívie,má hezké květy asi tak v květnu...jinak jen obyč listy,ale snese i delší nezalití,aniž by viditelně chcípala....

 
medved
medved - 27.9.2010 9:56

moc se staras smajlik - 64 neber to tak vazne, zalej je jednou, max dvakrat do tydne, hnoj je prilezitostne nejlepe skoro vubec, presazuj je jednou za par let a ne kazdy rok...delam to jak popisuju a doma mam bus smajlik - 68

 
Sofffie
Sofffie - 27.9.2010 9:40

Mně chcípnul taky i kaktus smajlik - 56 - kytky mě prostě nemaj rády a já už s nimi taky nemám trpělivost. Mám doma jen umělé. smajlik - 68

 
Křeček
Křeček - 27.9.2010 9:34

Veverka+2: vypadá dobře, ale s pěstováníém Ti neporadím

Když jsme se přestěhovali z paneláku do domku, některé kytky pošly a jiným se tu daří daleko líp

 
Juana
Juana - 27.9.2010 9:33

Taky bych řekla, že je moc zaléváš, podle mne jim uhnily kořeny. Zalévám kytky nanejvýš jednou týdně, spíš méně často, a nechcípá mi tu nic, i orchideje dokonce i občas vykvetou. Hnojím jen tyčinkami, tak dvakrát ročně.

 
Markýza
Markýza - 27.9.2010 9:23

nejlepší je kytek si nějak moc nevšímat - jednou za rok je přesadím, při přesazování je přihnojím, zalívám je, když ta nejvíc vodomilná klopí listy a při každém zalévání na ně mluvím a chválím je - za to se mi odměňují bujným porostem a zeleným listem

 
Sirka
Sirka - 27.9.2010 9:22

Moc to přeháníš. A hlavně, jestli hnojíš hned po přesazení, tak to je taky špatně. Pokud kytku přesadíš, minimálně 6 týdnů ji nehnoj. Kytky přesazuju, až když už nemají místo v květináči, zalévám jednou týdně (někdy ani to ne smajlik - 68), a hnojím taky občas, když si vzpomenu. Než si koupíš příští kytku, sežeň si nějakou knihu o pokojových rostlinách.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-61
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.