Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Daly byste mu druhou šanci? Opustil mě a teď se chce vrátit.

Daly byste mu druhou šanci? Opustil mě a teď se chce vrátit.

Je mi pětačtyřicet, jsem rozvedená a mám dvě dospělé děti. Před sedmi lety ode mne manžel odešel, zamiloval se a naše manželství skončilo rozvodem. Hodně mne to tenkrát zasáhlo, měli jsme celkem pohodový vztah, žádné velké hádky ani nic podobného. Z manželovy zrady jsem se dlouho vzpamatovávala.

Pak se postupně osamostatnily i děti a já zůstala sama. Žádný vztah jsem od našeho rozvodu neměla a ani po nikom netoužila. Od dětí, které se s otcem stýkají, jsem se dozvěděla, že se před rokem se ženou, kvůli které mne opustil, rozešel. No a teď o víkendu mi bývalý manžel zavolal a požádal o schůzku. Šla jsem. Pozval mě do vinárny na skleničku a na večeři.

Viděli jsme se po těch sedmi letech téměř poprvé, předtím jsme se setkali na maturitních plesech našich dětí. Ale to byl se svou přítelkyní, takže jsme se jen pozdravili a prohodili pár zdvořilostních frází.

Teď jsme tedy seděli u jednoho stolu jen sami dva a já čekala, co z něj vypadne. V koutku duše jsem si říkala, jestli s nebude chtít vrátit a nemýlila jsem se. Bylo vidět, že mu to moc nejde, ale nakonec to z něj vypadlo. Prý ten jeho vztah, kvůli kterému rozbil rodinu, byl omyl, pořád ke mně něco cítí a byl by rád, kdybychom mohli být zase spolu.

A já nevím. V podstatě mi s ním bylo fajn, staré křivdy už mám pozapomenuty, dokázala bych si představit, že bychom byli zase spolu. Jenže něco mi tam, vadí, takový ten vnitřní pocit, nevím, jak to popsat. Jakože teď když je sám, mu jsem najednou zase dobrá. Bydlí v pronájmu, stará se o sebe sám, na což nebyl nikdy zvyklý a říkám si, jestli mu nakonec nechybí někdo hlavně na ten servis. Já už jsem si na svůj samostatný život zvykla, zjistila jsem, že mi to vyhovuje. Ale taky si říkám, že už nám není dvacet, roky přibývají, co jednou ve stáří?

Chtěla bych se vás zeptat, jestli za sebou některá nemáte takovýhle slepený vztah. Je vůbec možné něco, co bylo rozbité na padrť, zase slepit? Dokázali bychom fungovat dál, bez výčitek, bez pocitu viny apod.? Děti by určitě byly rády,. Kdybychom se s mužem k sobě vrátili, ale už jsou velké, žijí si své životy, dělat to jen kvůli nim, by nemělo význam.

Muže mi bylo v podstatě až líto. Strašně se snažil působit, jak je nad věcí, jak je v pohodě, ale poznala jsem, že je mu hodně úzko. Ta samota pro něj musí být zničující. Navíc, ta jeho ho prý dlouhodobě podváděla, takže taky utržil pěkné šrámy na duši. Přiznal, že až teď si uvědomil, jak moc mi ublížil.

Co byste dělaly na mém místě? Daly byste mu šanci?

Vlaďka


11.3.2015   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 63   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Daly byste mu druhou šanci? Opustil mě a teď se chce vrátit.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-63
mam-ča
mam-ča - 11.3.2015 11:12

kareta: 10:43 Nápad je to geniální, ale pán bude po 7mi letech s milenkou zřejmě oškubán a chud. smajlik - 16
Jinak by nejspíš nebydlel v pronájmu.
V tom zřejmě vězí jádro pudla, že si vzpomněl na bývalou manželku, a jak se s ní měl kdysi dobře. smajlik - 58
Viz "Bydlí v pronájmu, stará se o sebe sám, na což nebyl nikdy zvyklý a říkám si, jestli mu nakonec nechybí někdo hlavně na ten servis."

 
sharon
sharon - 11.3.2015 10:48

kareta: smajlik - 5smajlik - 47

 
kareta
kareta - 11.3.2015 10:43

Mně by se do sestěhování nechtělo..leda do společně zafinancovaného dvojdomku. Každý svou polovinu.Takový 2x 2+1 se společnou zahradou.Děti by to měly blízko, případná vnoučata taky, ty bys měla po ruce chlapa a nebyl by přímo v domě..zn. ideálsmajlik - 68 NAVRHNI MU TOsmajlik - 42

 
sharon
sharon - 11.3.2015 10:30

zpět domů ani náhodou , kde je jistota že to neudělá za nějaký ten rok znovu....dobře mu tak , dospělej chlap měl vědět co dělá......možná na to kafe bych s ním zašla a vyslechla ho .....co by dělal kdyby měla pisatelka přítele ?.....
říká se že zamilovaná ženská pálí všechny mosty ale muži nejsou žádnou vyjímkou.....já bych sama být nemohla ale brát zpět toho co mě jednou opustil - děkuji nechci.....smajlik - 36

 
Almega
Almega - 11.3.2015 10:25

Nedopustit sestěhování !!! Rozhodně bych nejdříve velmi opatrně sondovala,o co přesně mu jde,myslím,že za tím bude jen jeho vyčůranost - aby se o něj někdo staral a foukal mu na bebí....Kdyby to byl formát chlap,tak by nepřipustil ani náhodou možnost vracet se k bývalé manželce,protože by si poradil sám !!!

 
ax
ax - 11.3.2015 10:18

Osobně si myslím, že je to z jeho strany vychytralý tah - doufá, že ho vezmete zpátky, takže nebude muset platit za nájem a bude mít zase full servis. Chybu si člověk může uvědomit za 7 měsíců, ne 7 let, prostě jen hledá pečovatelku.

Jestli vás bude mít zájem někam pozvat (večeře, kino, výlet), asi bych se nechala, ale rozhodně bych si ho netahala domů - když vás tak miluje, nebude mu vadit scházet se po kavárnách a něco do vás investovat... smajlik - 42

 
denda04
denda04 - 11.3.2015 10:14

souhlasím co tu bylo napsáno jen RANDIT smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45 bydlet každý u sebe to by se mu hodil servis co ???

 
dadka
dadka - 11.3.2015 9:40

Taky by mně ho bylo líto. Ale jemu tě líto nebylo, když tě opustil . Chlapi jsou potvory, určitě hledá servis a pohodlí. Do bytu si ho nestěhuj, to v žádném případě.jen s ním randi a uvidíš, o co mu vlastně jde.

 
Linda
Linda - 11.3.2015 9:38

Jak dlouho zije sam? Ten jeho podnajem je to trvaly bydleni a nebo jenom nouzovka na dobu prechodnou nez najde neco trvaleho (napriklad u tebe). Jestli ho pritelkyne vykopla pred mesicem a nebo pred rokem - podle toho by se taky dalo poznat jestli jenom hleda novou sluzku a nebo jestli opravdu ho trapi vycitky svedomi a chce napravovat vztah smajlik - 42

 
mam-ča
mam-ča - 11.3.2015 9:25

Jak píše Anitech, nebrat !
Když už ses konečně vypořádala s jeho zradou, uspořádala si život, vychovala děti a žiješ si teď v klidu, tak vzít zpátky bývalého manžela, co si sedm let užíval jinde ? smajlik - 37
A až když mu jeho partnerka dala kopačky, tak si vzpomněl na teplo rodinného krbu ?
Ne, ne. Občas si vyjít společně za kulturou, třeba i jet na dovolenou, ale bydlet každý ve svém a za svoje. Muži se většinou nedokážou přetvařovat moc dlouho. Tak se ukáže, jak to panáček myslí. Jestli potřebuje pečovatelku a bydlení za hubičku, nebo by rád odčinil křivdu, kterou na tobě spáchal.
PS: Na "vdovský důchod" je ještě brzy...smajlik - 42

 
Pentlička
Pentlička - 11.3.2015 9:11

Já nevím, tohle mi připadá jako návrat ne z lásky, ale z rozumu. On ani ty nechcete být sami na stáří, znáte se, žili jste spolu dlouho předtím bez nějakých zásadních konfliktů...
Asi bych to nechala opravdu zatím v rovině randění, aspoň rok. Ať si páníček zkusí starat se sám o sebe, sám si vařit, prát, žehlit, nakupovat, uklízet. Ať to nemá tak lehké. Pak by se uvidělo, jestli se ten vztah někam posouvá. Já třeba za sebe jsem ráda sama a už bych si na soužití s někým jiným nezvykla. Ale jsou ženy, které nedokážou být šťastné samy, potřebují mužského. Nevím, kam patří Vlaďka.

 
Křeček
Křeček - 11.3.2015 8:59

Podstatné je, jak si ten návrat představuje.
Chce od tebe servis, nebo se o tebe chce začít starat a taky dávat, nejen brát?

 
anitech
anitech - 11.3.2015 8:20

Vypadá to na tzv. krizi čtyřicátníků,kdy mužský zjistí, že si vlastně před důchodem nic neužil a popadne ho amok. Najde si milenku, změní šatník a účes za něco mladistvého a zešílí touhou být znovu dvacetiletý,svobodný a volný jako pták.A po pár letech mu dojde dech a zjistí, že žije to saméco předtím jenom v jiné barvě.Tak by rád hodil zpátečku a no to víš, to by se mu tak líbilo. Děti dospělé a vychované, byt tedy uvolněný pro pohodlný život kdy by veškerá péče byla pouze pro něj a kolem něho. Ne, tohle už měl a tohle opustil. . Když tě opustil mužský v síle,kterou věnoval jinde a po sedmiletém vyčerpání by se chtěl vrátit? A co ty? Konečně jsi se dala dohromady, sžila se s realitou a už žiješ svůj život . No jak se říká, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky aneb jenom blázen se spálí dvakrát o stejná kamna

 
Zuzilka
Zuzilka - 11.3.2015 6:57

Randit ano,sestěhovávat neeeeeee

 
Linda
Linda - 11.3.2015 6:41

Rozhodne bych si ho nestehovala zpatky!!!!
Pokud ti s nim bylo fajn i ted po letech proc to nezkusit, ale od zacatku, zadne slepovani, proste od zacatku, prvni rande, prvni pusa atd. A uvidis. Jesltli na to pristoupi a budete spolu opet "chodit" tak to treba mysli vazne a fakt je mu to lito. Pokud bude protestovat a nebo se bude snazit t ovase chozeni zkratit a pujde mu v podstate pouze aby se mohl k tobe nastehovat, tak mu jde z 90% o servis a zbytek mozna o tebe. Proc by se mel starat sam o sebe, platit pronajem kdyz muze mit komplet servis zdarma za trosku pretvarky?????

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-63
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.