Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Smradlavé prádlo z pračky. Co s tím?

Smradlavé prádlo z pračky. Co s tím?

Potřebuju poradit s nepříjemným problémem. Mám sedm let starou pračku a v poslední době když z ní vyndám prádlo, tak je cítit jakoby zatuchle. Nikdy dřív jsem se s něčím takovým nesetkala, ani u minulé pračky, kterou jsme měli patnáct let, než definitivně klekla.

Zkusili jsme ji propláchnout octem, nalila jsem do ní celou flašku a pustila vyvářkový program. Nic, další várka prádla byla opět zatuchlá. Tak jsem koupila sodu na praní a nasypala ji do bubnu, opět vyvářka a zase bez úspěchu. Manžel ji rozmontoval, vyčistil filtr, to taky nepomohlo.

Vůbec si s tím nevím rady, tu zatuchlinu dokáže překrýt jen větší množství aviváže. Ale to zase nesnáší manžel, v silně navoněném prádle se necítí dobře a vadí mu to. Já dřív aviváž nikdy nepoužívala, jen persil na praní a sušení venku. Mám zasklenou lodžii, takže prádlo věším celý rok tam.

Prosím vás, netušíte, co by to mohlo být? Možná by to chtělo opraváře, ale mám obavu, abychom zbytečně nevyhodili kdoví kolik peněz a bez výsledku.

Marcela


5.9.2013   Rubrika:   |   Komentářů 62   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Smradlavé prádlo z pračky. Co s tím?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Almega
Almega - 5.9.2013 10:11

Používám jen prášek,zadávám vždycky přídavek vody,aby se nepralo jen v trošce,nepoužívám žádné máchadlo,ale dávám už léta letoucí vše 2x máchat.Pračku máme asi 8 let,občas jí vytřu pod víkem a gumou,nepoužívám ten "kapsář" na prášek,to se hned ucpalo a po třetím čistění raději nasypu prášek dovnitř na prádlo.Nepoužívám předepírku.Skoro nevyvařuju,většinou jen na 40-50.Občas se stane,že čerpadlo nevyčerpá všechnu vodu nebo není zcela uzavřený přívod vody a na dně pračky stojí voda,která brzy krutě smrdí a kdyby si toho člověk nevšimnul,tak by mohlo možná prádlo taky osmrádnout...Jednou se taky stalo,že vývodem,který máme rovnou do sifonu umyvadla,vnikla při odstřeďování voda z odpadu,neb byla hlavní odpadová trubka,kam jde i voda z vany,ucpaná....

 
monja
monja - 5.9.2013 9:42

loupák: smajlik - 99jen jestli to není ten důvod, proč musíš hubnout, když POŽíváš prací prášek smajlik - 79smajlik - 68smajlik - 34smajlik - 33

 
PEGG
PEGG - 5.9.2013 9:41

lee - 5.9.2013 8:50 - a nepění to moc? Já když prala ve vločkách, tak mi pěna lezla z pračky vensmajlik - 68

 
loupák
loupák - 5.9.2013 9:30

Prosím vás pěkně,fakt nePožívám prášek,ale poUžívám na pranísmajlik - 72smajlik - 68

 
loupák
loupák - 5.9.2013 9:27

Požívám prášek na bílý a cejchy,na tmavý a barevný tekutý gel a všechno mi krásně vonísmajlik - 46...to jsem ještě neslyšela,že by někomu smrdělo vypraný prádlosmajlik - 71

 
HelenaPa
HelenaPa - 5.9.2013 9:20

Stanik: \Já přešla na tekutý proto, že mi občas prášek vyžral fleky na barevném prádle. Co peru v gelu, nemám vybledlé mapy.

 
dadka
dadka - 5.9.2013 9:20

já nevím, používám jen tekutý prášek, teď DREFT a nic nesmrdí. Spíš naopak, krásně voní. Suším venku.

 
Stanik
Stanik - 5.9.2013 9:12

Nessie: vidis, ja pouzivam vlastne vyhradne prasek, prijde mi, ze v tekutem se to na tu samou teplotu vypere hur... hlavne, kdyz jde o propocene veci ze sportu, nebo tak.

 
lee
lee - 5.9.2013 8:50

LenkaT: nastrouhané mýdlo z jelena,rozpuštěné ve vřelé vodě,k tomu se přidá prací soda(150g),doleje se to teplou vodou do plného kýble a promíchává dokud to nevychladne, jinak to ztuhne.pak si to dám do petflašek do chladna,na jedno praní dávám asi 2dcl, podle toho,jak je prádlo špinavé a když už chci aby mi prádlo vonělo víc, přidám do kýble pár kapek nějakého aroma oleje,krásně voní třeba citrus...je to sice trocha práce,ale jednou za pár měsíců se to dá a taky jsem si pak jistá,že to co odtéká do kanalizace je ,,čisté"....

 
Nessie
Nessie - 5.9.2013 8:40

Marcelo, opravdu to dělá ten tekutý prací prášek, když se dlouhodobě používá. měla jsem ten samý problém a pračka byla stará jen 2 roky. Hledala jsem na netu čím by to mohlo být a v nějaké diskuzi jsem narazila na toto tvrzení - je to dlouhodobým používáním tekutých pracích gelů. Vnitřek pračky se z toho pokryje takovým slizem, který pak hrozně smrdí. A smrdí i to vyprané prádlo - a opravdu hlavně tmavé prádlo, i když vůbec netuším proč.
Pomůže začít používat sypký prášek - aspoň na nějakou dobu. Já to teď střídám cca po měsící nebo dvou a prádlo už nesmrdí. Zkus to a uvidíš - určitě je to tím.

 
Milda3
Milda3 - 5.9.2013 8:36

LenkaT: myslím že to dříve byly mýdlové vločky,ale nejsem si úplně jistý

 
LenkaT
LenkaT - 5.9.2013 8:34

lee: co je to prací sliz?

 
HelenaPa
HelenaPa - 5.9.2013 8:33

My na to jednou volali opraváře. Podle smradu (to už nebyl jen zápach) jsem měla pocit, že se mi musel dostat kus prádla mimo buben a tam hnil. Opravář vyčistil všechny hadice a ještě nějaký další díl. Říkal, že to dělá tekutý prášek, z něho se dělá takový "sliz" a smrdí. Pomáhá často používat čistič pračky a občas to vzít i na vyvářku. Když jsem se ho ptala, jestli by pomohl sypký prášek, tak prý ano, že by to tak nesmrdělo, ale zase se to ze sypkého prášku prý zanáší někde jinde, takže prašť jako uhoď.

 
Mirrka
Mirrka - 5.9.2013 8:21

No hlavne keď to raz zatuchne tak je veľký problém dostať z toho prádla zápach preč. Stávalo sa mi to keď sa narodil syn a mali sme viac prádla ktoré nebolo kde sušiť. Prádlo nezatuchlo v práčke ale na sušiaku, nevyschlo dobre. A potom sa to už nedalo odstrániť, vždy smrdelo, takže letelo do koša. Pračku som prešla octom, sodou a nakoniec savom. A dávala som si veľký pozor aby mi dobre vyschlo prádlo.

 
lee
lee - 5.9.2013 8:20

a co prací sliz? od té doby, co s ním peru, všechno krásně přírodně voní a nezasmrádne ani když dám prát prádlo na noc a věším až druhý den...
taky je zajímavá cena, jedno praní asi 50haléřůsmajlik - 64

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 422619.
Archiv anket.