Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

A zase ta práce. Dilema.

A zase ta práce. Dilema.

Vím, že podobných diskusí tady proběhlo už víc, přesto bych vás ráda požádala o vaše názory a pohledy na dilema, které momentálně řeším. Týká se práce a já se pořád nemůžu rozhodnout, přitom tento týden bych už měla dospět ke finálnímu řešení.

Mám dvě děti, právě mi končí rodičovská dovolená a od října bych měla nastoupit do práce. Na své původní místo se vrátit nemůžu, firma, ve které jsem pracovala, ukončila činnost. Hledala jsem proto něco jiného a nakonec mi vyšly dvě nabídky, z nichž právě teď vybírám a fakt nevím, pro kterou se rozhodnout.

První je práce, která by mě velmi bavila, měla bych v ní i dost slušný plat a v podstatě zajištěný kariérní postup. Nevýhodou je, že bych musela dojíždět větší vzdálenost, jedna cesta skoro hodinu. Ale to by se dalo vyřešit, ráno bych děti vypravila já a odpoledne by se postaraly babičky na střídačku s manželem. Ti by museli zajistit i dny, kdy bych musela v práci zůstat přes čas, což mi bylo řečeno, že se zde poměrně dost děje, někdy i několikrát do týdne.

Druhá práce je deset minut pěšky od mého bydliště. Jedná se o klasickou úřednickou práci (fakturantka), takže nic moc záživného, navíc za skoro poloviční plat, než co mi nabízejí v té první společnosti. To ale není úplně rozhodující, co se téhle stránky týká, manžel nás dokáže velmi slušně zabezpečit. Výhodou by byla v podstatě jen ta malá vzdálenost a tím pádem možnost, že děti do školky a do školy v klidu vypravím i vyzvednu já a nebudeme muset dělat nějaké složité logistické akce s babičkami a manželem, který to mívá v práci také dost náročné. Babičky ale s výpomocí souhlasí a nemají s tím problém. Jedna už je v důchodu, takže časově je docela k dispozici.

Jsem strašně nerozhodná, chvíli se přikláním k jedné a chvíli k druhé variantě.  Ta první práce by mě co se náplně velmi lákala, ale nevím, jestli by tím netrpěla rodina a hlavně děti. Na druhou stranu, i já mám snad právo na svůj vlastní život a nemusím vše v něm podřizovat dětem a rodině. Na tu jsme dva.

Co myslíte vy? Čemu byste na mém místě daly přednost?

Tereza


11.9.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 64   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - A zase ta práce. Dilema.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
catcat
catcat - 11.9.2017 11:25

Brala bych práci poblíž. Nejde jen o to užít si čas s dětmi. Babičky teď mohou slibovat, ale stát se může cokoliv. Také manžel může mít problémy. A přesčas několikrát do týdne je přímo vydírání! To nelze s dvouhodinovým dojížděním zvládnout. Dcera bude do budoucna řešit podobný problém a také se přiklání k práci v místě bydliště.
Jedná se i o mimořádné situace - co když ze školky zavolají, že děcko je nemocné a že si ho máte vyzvednout? Nebo se stalo něco jiného?
Já kdysi dceři zajistila jesličky v místě mého pracoviště, protože jsem pak byla použitelná u ruky. A cesty jsme strávily spolu, kdy jsme si poídaly a tak. V jesličkách ještě nevadilo, že kamarádi bydlí jinde. Ve školce už byla v místě bydliště a odnášela to tím, že chodila mezi prvními do školky a ezi posledními ze školky. To by se mohlo stát i vám, babičky by taky třeba nemohly vždy co nejdřív...

 
Nika1
Nika1 - 11.9.2017 10:20

Mam se vracet z RD v cervnu do prace, ktera je daleko, nic moc placena (hledala jsem v krizi kdyz bylo 600 tis.nezamestnanych) a napln je vycerpavajici. Hledam neco pobliz a za mene penez, ale nemozne. Pro me je dulezita rodina a ne penize. Zkuste pohledat, jeste mate cas. Neni mozne z fakturantky povysit?

 
orinka
orinka - 11.9.2017 9:23

Máš malé děti, které potřebují mámu. Když vezmeš práci, která pohltí veškerý tvůj čas, nebudeš mít z dětí nic. Peníze, jak píšeš, nepotřebuješ, chceš teda děti anebo kariéru? Malé děti máš jednou v životě, pracovních nabídek potkáš daleko víc.

 
Almega
Almega - 11.9.2017 9:21

Já bych vzala tu práci poblíž,přeci jen má větší cenu být s dětmi a užít si je,dokud o to stojí.Později,až děti vyrostou,bych si našla jinou práci,za více peněz,musí se myslet pak už na důchod atd.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471754.
Archiv anket.