Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Taky si občas rádi zavzpomínáte na doby dávno minulé? Já jsem zrovna slaměná vdova, manžel odjel do lázní, děti už s námi nežijí a tak si užívám skoro svobodného života. A řeknu vám, že to vůbec není špatné.

Jak tak trávím večery sama doma a příjemně si relaxuju, občas se v myšlenkách ponořím do doby, kdy jsem byla mladá. A asi už opravdu stárnu, protože si vybavuju jen to pěkné a příjemné, jakoby v té době nic negativního neexistovalo a všechno bylo fajn a v naprostém pořádku.

Zrovna včera jsem přepínala v televizi programy a zjistila, že i když jich máme opravdu hodně, pořadů, na které by se člověk se zájmem podíval, moc není. Současné seriály mi moc neříkají, líbí se mi Vyprávěj a První republika, různé reality show, kde se lidé před celým národem obnažují až do morku kostí nejsem schopná sledovat a tak bych mohla pokračovat.

Zavzpomínala jsem na dobu, kdy jsme měli jen dva programy, jedničku a dvojku a jak jsme tehdy hartusili, že se v té televizi na nic nedá koukat. Z dnešního pohledu to ale vidím jinak a zjišťuju, jak kvalitní pořady jsme tehdy měli. Samozřejmě, že ne všechny, ale řekla bych, že kvalita byla mnohdy nejméně o třídu výše, než je dnes.

Cíleně jsem si začala vybavovat, na co jsme se tehdy dívali. Možná se ke mně připojíte a taky si rádi zavzpomínáte.

Jako jeden z nejlepších seriálů považuji kromě nepřekonatelné Nemocnice na kraji města seriál Byl jednou jeden dům. To herecké obsazení byl skutečný koncert. Ráda jsem taky měla slovenské pondělky, jejich inscenace byly špičkové a nejen inscenace. Seriál Vivat Beňovský nebo Ztráty a nálezy, Milana Kňažka jsem tenkrát platonicky milovala.

A co třeba takový Karel Gott ve Slaném. Jooo, za Gotta bych dejchala. Nebo scénky s Holzmanem, Šimkem, Nárožným a Sobotou.

Anebo když půjdu ještě dál, do doby svého dětství. Pohádkové dívánky s „kolotočovou“ znělkou, večerníčkové Pohádky ovčí babičky, Křemílek a Vochomůrka, Maková panenka nebo půvabní Karafiátovi Broučci.

Snažila jsem se vybavit co nejvíce pořadů, na které jsem se kdysi ráda dívala a nenechala si je ujít a bylo mi při tom vzpomínání dobře. Třeba si i vy rádi zavzpomínáte. Možná by bylo zajímavé, kolik seriálů, soutěžních, zábavných i dětských pořadů bychom společně znovu oživili.

Na co rádi vzpomínáte vy?

Blanka


14.11.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 66   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
orinka
orinka - 24.11.2017 9:43

Jarča*: aha, to jsem přehlédlasmajlik - 72

 
Kadla
Kadla - 24.11.2017 9:25

catcat: Svět pod hlavou vysílali na ČT1.

 
Kadla
Kadla - 24.11.2017 9:22

krasaka: Svým způsobem se to prolínalo, ale u jedné osoby. Je to potřeba vidět od začátku a dívat se opravdu na každý díl - je tam strašně důležitá návaznost a v každém díle se člověk dozví něco, co potřebuje, aby se mu to "poskládalo". Pro mne naprosto špičkový seriál s výborným obsazením, výborně zahraný.

 
Jarča*
Jarča* - 23.11.2017 22:21

orinka: ne ne, vím co myslíš, ale tady byla řeč o českých seriálech, tohle je nové a běželo to na čt1 asi před rokem.Ale když jsme zabrousili do těch zahraničních, nedám dopustit na Teorii velkého třesku.

 
orinka
orinka - 23.11.2017 16:17

Jarča*: myslíš Červeného trpaslíka? Z té doby je asi taky anglický seriál Haló haló, co si dělá srandu z vážných věcí. "Dobře mě poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat!" "Ach René....smajlik - 43"

 
krasaka
krasaka - 23.11.2017 13:48

Jarča*: smajlik - 61 jedině, když jsem byla přihlášena na VOYO za zbytečných 150- kč měsíčně, jinak snad jen, když se z Googlu dostanu na jiný prohlížeč, ale to se mi nějak nedaří- tak hlavně koukám na vše od Primy,kterou se mi na Tachovsku nedařilo chytit a mají skvělé věci!!!
Dokonce jsem už přišla na fintu,,jak obejít to jejich, že "Tento pořad nelze sledovat v zahraničí" a platím si 49- měsíčně za shlédnutí bez reklam, což u ČT není možné. Na ČT jsem alergická už z toho důvodu, že jsem po odjezdu sem byla ještě dva roky obtěžována za neplacení, ale vše bylo včas písemně odhlášeno a domluveno /a pak taky jejich politiku nesnáším,není to Tv mého gusta/.Ale první část toho Život a doba soudce A.K. jsem ještě kdysi viděla, snad se to podaří stáhnout ???
Hezký den smajlik - 44smajlik - 31

 
Jarča*
Jarča* - 23.11.2017 10:23

krasaka: jo, bylo to takové složitější na pozornost, aby se v tom člověk neztratil, ale myšlenka i pointa byly dost dobré.
Ty pořady ČT si nemůžeš najít ani v jejich archivu?

 
Pentlička
Pentlička - 23.11.2017 8:05

Kadla: Taky se mi moc líbil Svět pod hlavou. A ještě Rapl, Pustina a teď skončený Život a doba soudce A.K. Je to jiné, než Nemocnice na kraji města, ale taky to bylo natočené v jiné době. A musím přiznat, že se mi líbí víc, než ty staré seriály.

 
krasaka
krasaka - 22.11.2017 19:31

Jarča*: smajlik - 61Ten Svět pod hlavou se mi zdál nějak divný /neprolínalo se tam kdysi a nyní ???/ - a protože ČT je tak prdlá, že si zařídila po techn.stránce, abychom NIC z jejich pořadů nemohli sledovat v zahraničí - tak jsem přišla o Všechnopárty - což jedině mne mrzí smajlik - 48
Tak ať si to nechají - v seriálech lhát nemohou a na jejich zprávy a Moravce nikdo není zvědavsmajlik - 55smajlik - 76

 
Jarča*
Jarča* - 22.11.2017 19:07

catcat: na jedničce a bylo to fakt dobrý.
Kadla: jj, Hotel čtvrtá hvězda, pak třebas Trpaslík nebo Comeback - na ten můžeme koukat po x-té a pořád se bavímesmajlik - 68 Nekonečné seriály nemusím, ale tohle jo.

 
orinka
orinka - 22.11.2017 16:25

Štěpánčina klubíčka, Podivuhodný pan Barnabášek, F.L. Věk s Brzobohatým, bratislavské pondělky...ach jo. Televize vysílá takové skvosty, že už se pár let nedívám a místo toho si čtu knížky z knihovny.

 
catcat
catcat - 22.11.2017 15:20

Kadla: Svět pod hlavou - neznám vůbec - kde to šlo?

 
Kadla
Kadla - 22.11.2017 12:15

No, dneska se taky točí super české seriály.... Viděli jste třeba Svět pod hlavou? Pro mne jeden z nejlepších seriálů vůbec... Nebo Hotel čtvrtá hvězda? Na to jsme doma koukali celkem už asi 3x.... Točí se i spousta super českých filmů. Jen si je člověk musí umět v té záplavě blbin z Ameriky a odjinud umět vyfiltrovat...

 
enka1
enka1 - 20.11.2017 8:49

enka1: ...zblízka..

 
enka1
enka1 - 20.11.2017 8:48

kobližka: On byl z blízka ještě hezčí. Kamarádka měla svatbu na Hluboký a zrovna v tom hotelu přespávali Rangers a on je tehdy uváděl. Trochu zahráli na kytary, pak jsme s nima kecali u stolu, seděla jsem vedle ně něj - nádhernej lehce prošedivělej a vtipnej. Uhnat ho se mi mi ale nepovedlo smajlik - 85

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471754.
Archiv anket.