Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Taky si občas rádi zavzpomínáte na doby dávno minulé? Já jsem zrovna slaměná vdova, manžel odjel do lázní, děti už s námi nežijí a tak si užívám skoro svobodného života. A řeknu vám, že to vůbec není špatné.

Jak tak trávím večery sama doma a příjemně si relaxuju, občas se v myšlenkách ponořím do doby, kdy jsem byla mladá. A asi už opravdu stárnu, protože si vybavuju jen to pěkné a příjemné, jakoby v té době nic negativního neexistovalo a všechno bylo fajn a v naprostém pořádku.

Zrovna včera jsem přepínala v televizi programy a zjistila, že i když jich máme opravdu hodně, pořadů, na které by se člověk se zájmem podíval, moc není. Současné seriály mi moc neříkají, líbí se mi Vyprávěj a První republika, různé reality show, kde se lidé před celým národem obnažují až do morku kostí nejsem schopná sledovat a tak bych mohla pokračovat.

Zavzpomínala jsem na dobu, kdy jsme měli jen dva programy, jedničku a dvojku a jak jsme tehdy hartusili, že se v té televizi na nic nedá koukat. Z dnešního pohledu to ale vidím jinak a zjišťuju, jak kvalitní pořady jsme tehdy měli. Samozřejmě, že ne všechny, ale řekla bych, že kvalita byla mnohdy nejméně o třídu výše, než je dnes.

Cíleně jsem si začala vybavovat, na co jsme se tehdy dívali. Možná se ke mně připojíte a taky si rádi zavzpomínáte.

Jako jeden z nejlepších seriálů považuji kromě nepřekonatelné Nemocnice na kraji města seriál Byl jednou jeden dům. To herecké obsazení byl skutečný koncert. Ráda jsem taky měla slovenské pondělky, jejich inscenace byly špičkové a nejen inscenace. Seriál Vivat Beňovský nebo Ztráty a nálezy, Milana Kňažka jsem tenkrát platonicky milovala.

A co třeba takový Karel Gott ve Slaném. Jooo, za Gotta bych dejchala. Nebo scénky s Holzmanem, Šimkem, Nárožným a Sobotou.

Anebo když půjdu ještě dál, do doby svého dětství. Pohádkové dívánky s „kolotočovou“ znělkou, večerníčkové Pohádky ovčí babičky, Křemílek a Vochomůrka, Maková panenka nebo půvabní Karafiátovi Broučci.

Snažila jsem se vybavit co nejvíce pořadů, na které jsem se kdysi ráda dívala a nenechala si je ujít a bylo mi při tom vzpomínání dobře. Třeba si i vy rádi zavzpomínáte. Možná by bylo zajímavé, kolik seriálů, soutěžních, zábavných i dětských pořadů bychom společně znovu oživili.

Na co rádi vzpomínáte vy?

Blanka


14.11.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 66   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tak trochu nostalgické televizní vzpomínání

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
kubikm
kubikm - 15.11.2017 21:20

Megí: smajlik - 68u nás to bylo stejně
a ještě jednou dcerka říkala ve škole, že máme barevnou televizi.¨
Zapomněla jen říct, že vysílala č/b...ale byla v červeném plastusmajlik - 34

 
Bellana
Bellana - 15.11.2017 19:39

První pořad v TV jsem viděla u sousedů. Byl to robot Emil a bylo mi sedm. Milovala jsem filmy Hermíny Týrlové, hlavně tu s uzlem na kapesníku a tu se skleněnými kuličkami. Pak na gymplu jsme s pobavením sledovali večerníčky o vepříkovi a kůzleti. A samozřejmě Ságu rodu Forsytů, Sňatky z rozumu, bratislavské pondělky. Druhou polovinu sedmdesátých let mám úplně bez televize, na koleji jsme ji neměli a nechyběla nám. V osmdesátých letech mě nejvíc oslovil hraný dokument Zahrada plná plenek. Seriály jsem sledovala, ale dost nepozorně. Je ale fakt, že první Sanitka se mi líbila, zatímco tu po letech jsem vzdala po prvním dílu. Dnes české seriály nesleduju. Dám jim vždycky šanci, ale žádný mě nevtáhl do děje, tak s nimi neztrácím čas.

 
Petruša
Petruša - 15.11.2017 18:47

jj Nemocnice na kraji města je pro mě nejlepší seriál všech dob, miluju jí smajlik - 2

jak jsem to tu četla, tak jsem si uvědomila, že už jsem taky docela pamětnice smajlik - 68

 
Petruša
Petruša - 15.11.2017 18:44

Megí: 12:01: smajlik - 68smajlik - 34

 
janablizkova
janablizkova - 15.11.2017 18:11

Ráda se k Vám připojuji také ráda vzpomínám na staré časy Nemocnice na kraji města byl nejlepší seriál.Ráda vzpomínám na staré písničky a také na starou hokejovou sestavu.

 
YXH
YXH - 15.11.2017 16:03

Pentlička: Bella a Sebastian se mi taky libili. A vzpomnela jsem si na nej pred par dny. Jak byl zavaleny tou lavinou, nam padal se strechy snih v lavinach, a ten hukot byl hrozny, tak mi to pripomnelo ten film....

 
YXH
YXH - 15.11.2017 16:00

Linda: Taky koukam na youtube kdyz si vzpomenu na nejaky film.
Jarča*: Na toho Prince a chudase jsem uplne zapomnela smajlik - 75
Nasi meli prvni televizi tusim v 68 nebo tak nejak. Jinak se na sport chodivalo k sousedum. Pozdejs si pamatuju, jak jsme na tycovou antenu chytali nemce. Tam se mi libilo Zamilovany do carodejnice, dodnes mam ten serial rada.
Jo a kdyz bylo zapotrebi opravit televizi, delal to tatka sam, lampicek jsme meli plne suple smajlik - 68 kdyz uz to neslo vubec, meli jsme znameho opravare. smajlik - 68

 
sharon
sharon - 15.11.2017 14:24

Megí: tak to u nás byla pod radiátorem hůlka od smetáku...to se to přepínalo....smajlik - 68

 
krasaka
krasaka - 15.11.2017 14:10

smajlik - 61Taky jsme chodívali k sousedům na Tv programy, ta škatule byla velká jako radio a jen nevelké okénko vysílalo černobíle,později se před něho dávala barevná folie !
My jsme si po svatbě v r.1963 jako první pořídili válendovou ložnici + televizi, měli jsme taky ruskou, která vydržela dlouho a ke konci ji stačilo ze strany prudce bouchnout a obraz opět naskočil /ještě se v ní měnily lampičky/.
Tehdy jsme byli vděčni i za "všechny 2 programy" - koukala jsem denně až mne v noci probouzela československá hymna /manžel míval odpolední i noční a s miminkem to byl jediný kontakt se světem/!!!
Líbily se mi všechny seriály jako kupř.F. L. Věk, Synové a dcery Jakuba Skláře, Byl jednou jeden dům, či Muž na radnici či Žena za pultem se tehdy dalo koukat - proč ne, nakonec zpětně se tyto totalitní seriály zase tak strašné nezdají!!!
Nádherní Byli jednou dva písaři, Hovory H. či všechno s Vl.Menšíkem a Šimek s Grossmannem - nevím,nač koukáte nyní - ale bylo toho dost i se dvěma programy. Stejně jsme si mohli zanadávat pouze doma a všude se našla i nějaká pozitiva-pak s dětmi dětské pořady byly velmi kvalitní-já u Tv opletla děti moje i sestřiny,později přicházely věci s ciziny-rozhodně jsme nestrádalismajlik - 66/nyní jsem spoustu let bez české Tv a taky žiju-mohu si vybírat a koukat jen na kvalitní věci z youtube ap./smajlik - 47

 
Jarča*
Jarča* - 15.11.2017 12:02

Megí: smajlik - 68smajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 15.11.2017 12:02

YXH: smajlik - 75tos mi připomněla moje nejmilejší seriály, Kamarády a Záhadu hlavolamu. A pak taky běžel Princ a chuďas s Romanem Skamene v hlavní roli, tenkrát to byl pěknej mladej kluk a já ho milovalasmajlik - 68
A taky mi utkvěly v paměti Rozpaky kuchaře Svatopluka, jak lidi zhasínali a rozsvěcovali světla - to už by dneska asi nefungovalo, aby celý národ koukal na stejný programsmajlik - 16

 
Megí
Megí - 15.11.2017 12:01

my měli televizi na dálkové ovládání - tatí vždycky zavelel: "Přepni to na dvojku!", já se zvedla, došla jsem k televizi a přepla jsem to. Když jsem to onehdá vyprávěla svým dcerám, klepaly si na čelo smajlik - 34

 
mam-ča
mam-ča - 15.11.2017 10:28

Já jsem měla ráda dětské filmy a seriály. Třeba Tajemství proutěného košíku, Za trnkovým keřem, a vůbec - všechny filmy s Tomášem Holým.
Škoda, že se takové filmy pro děti dneska netočí.
Jinak já ještě pamatuju Štěpánku Haničincovou s Emánkem, Lišáčka - hádáčka, Vlaštovku a "pravěk" televize.
Ta naše první byla ruská, jmenovala se "Ekran", a když bylo v TV krasobruslení nebo hokej, sešli se u nás všichni sousedi, každý přinesl něco dobrého a my jsme se sestrou vařily kávu a čaj.
Na dětské pořady se u nás zase scházeli spolužáci.

 
Pentlička
Pentlička - 15.11.2017 8:12

Já jsem jako malá holčička milovala seriál Bella a Sebastián. Pamatuji si, jak jsem spěchávala domů večer ze sáňkování, celá promrzlá a mokrá, všude to vonělo sněhem a já se těšila na horký čaj a Bellu a Sebastiána. Vždycky před spaním jsem si přehrávala scény z tohoto seriálu a věnovala jsem mu i spoustu denního snění. Člověk byl mladý, všecko bylo pro něj nové, ty zážitky byly daleko hlubší než dnes.

 
Linda
Linda - 15.11.2017 7:02

A prave proto existuje youtube, kdyz to na cloveka padne a zacne se premilat ve vzpominkach tak se prepne tv na internet a misto vzpominani se koukam na nezapomenutelne smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471710.
Archiv anket.