Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Určitě se s tím také setkáváte. Jdete po ulici, jedete autobusem nebo tramvají a téměř s jistotou narazíte na někoho, kdo upřeně zírá do svého chytrého telefonu. Je to jako mor, lidi jakoby přestali vnímat realitu a zcela se ponořili do virtuálního světa.

Zdánlivě by se mohlo zdát, že o nic nejde, ať si každý dělá, co chce. Tenhle postoj můžeme mít, dokud se něco závažného nestane. V rodině máme případ, kdy se muž stal obětí dopravní nehody, když do něj nečekaně z protisměru nabouralo auto řízené mladíkem, který měl pocit, že má řízení pod kontrolou a za jízdy si surfoval v mobilu. Zatímco jemu se nestalo nic, ten druhý to odnesl vážným zraněním, půlroční pracovní neschopností a bolesti si užil vrchovatě.

Další rozporuplné pocity z chytrých telefonů jsem měla minulý týden, když jsem trávila čas v čekárně na kožním oddělení, které bylo společné pro děti i dospělé. Nenápadně jsem zmapovala ostatní čekatele a bilance byla: čtyři lidé kolem třicítky, všichni vytažený telefon. Tři rodiče s dětmi kolem deseti, dvanácti let, jak rodič tak dítě v ruce telefon a jeden starší pán, který si četl noviny.

Zarazili mě hlavně ti rodiče s dětmi. Oni spolu vůbec nemluvili, každý z nich byl ponořený do čtení zpráv, hraní her či surfování na netu. Pamatuji si, že když jsem měla malé děti a trávila s nimi čas v čekárně, byla to doba na povídání o všem možném.

Já jsem už ve starším věku, brzy mi bude šedesát. Chytrý telefon nemám, pořídila jsem si tu recyklovanou Nokii 3310 a jsem s ní maximálně spokojená. Neumím si představit, že během chůze nebo dokonce řízení auta, koukám do mobilu.

Zajímalo by mě, jak se na tento fenomén díváte vy. Patříte k těm, které mají chytrý telefon a vytvořili si na něm takovou závislost? Nebo ho máte, ale nepropadli jste mu na tolik, aby vám kradl normální život? Anebo takový telefon nemáte a stejně jako já nedáte dopustit na starý dobrý tlačítkový? Taky vám připadá, že spolu lidé zapomínají normálně komunikovat a čím dál více se oddávají virtuálnímu světu?

Martina


9.4.2018   Rubrika:   |   Komentářů 66   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Nofar
Nofar - 9.4.2018 20:28

denkas: Ja mam na mobilu net, ale vyuzivam jen youtube - prace mi jde lepe of ruky, pokud mohu treba pri vareni poslouchat hudbu. iPod nemam a ne vsude si mohu vzit laptop, treba k uklizeni koupelny.

 
Nofar
Nofar - 9.4.2018 20:25

krasaka: krasaka: Zvedla mi mandle zenska, ktera v divadle behem predstaveni pravidelne kontrolovala socialni site a displej mobilu mi svitil do oci. Mela jsem sto chute ji pozadat, at ten kram zastrci do kabelky a neobtezuje. O dopravnich nehodach zpusobenych nepozornymi ridici, kteri maji neustale mobil v ruce, nemluve.

 
Nofar
Nofar - 9.4.2018 20:20

Mam chytry telefon, nicmene ovladam ja jeho, ne naopak. V cekarnach, autobuse nebo na hristi, zatimco moje dcera jezdi na koleckovych bruslich, si radeji ctu knizku nebo casopis.

 
denkas
denkas - 9.4.2018 20:00

Byla kolona, auta popojížděla, tak sem jen tak koukala na řidiče. Někteří mobil na uchu, někteří psali SMS a jedna řidicka se malovala. Par řidiců sledovalo provoz. smajlik - 26
Ja mám chytrý mobil, ale nemam v něm net,ani hry. Používam ho minimalně, na SMS, nebo volání. Ale jinak máte pravdu, je to děs. Každej jen do mobilu čučíc. Přijede holka s vnučkama, každá mobil a píšou a píšou, Přijede kluk s rodinou a to samé! Ty hrajou nějakou prdlou hru. Prostě žijou jen virtuálně.

 
Mášapáša
Mášapáša - 9.4.2018 19:44

Chytrý telefon mám, ale opravdu nejsem jeho otrokem. Asi tak.

 
krasaka
krasaka - 9.4.2018 18:48

smajlik - 61 Hezky a pravdivě popsáno, mám taky starší Nokii-k napsání SMS,zavolání či k buzení mi bohatě stačí !!smajlik - 47
Lidé běz těch chytrých telefonů by byli jako bez rukou, kolik už nehod se stalo kvůli nepozornosti při řízení auta i v dalších případech?
Pokud se masa lidí valí po chodníku nebo přes přechody, každý čumí do telefonu a nevnímá nic jiného - to je úplná epidemie smajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388320.
Archiv anket.