Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Čeká dítě s jinou. Odpustily byste mu?

Čeká dítě s jinou. Odpustily byste mu?

Jsme spolu s manželem šest let, máme čtyřletou holčičku a v březnu čekám druhé dítě. Naše manželství jsem považovala za zcela normální, žijeme takovým tím klasickým životem, jako většina rodin. Manžel pracuje, já jsem momentálně na rizikovém těhotenství a brzy nastoupím na mateřskou. Žádné větší problémy nemáme, ani jsme mezi sebou neměli nějaké větší neshody.

Teď však přišlo něco jako blesk z čistého nebe. Kontaktovala mne jedna manželova kolegyně a oznámila mi, že s mým mužem udržuje od začátku loňského roku poměr a je s ním těhotná, prý ve třetím měsíci. Byl to pro mne šok, zpočátku jsem jí nevěřila. Odbyla jsem ji s tím, že se s ní vůbec nemíním bavit.

Večer jsem se zeptala manžela a v skrytu duše doufala, že mi řekne, že je to nesmysl. To se ale nestalo. Všechno přiznal. Dlouhodobý poměr i její těhotenství. K tomu mi řekl, že chce nechat udělat testy otcovství, protože má podezření, že dítě není jeho. Strašně se omlouval a dušoval, že už s ní skončil a chce zůstat se mnou. Dokonce se rozplakal, jak je mu to líto, že mi něco takového způsobil, když navíc čekám naše druhé dítě.

Nemůžu se z toho vzpamatovat. Hned druhý den jsem se s dcerou sbalila a přestěhovala k rodičům. Nedokážu s ním být pod jednou střechou, strašně mě to, co udělal, ranilo.

Už pár dní jsem tedy mimo, manžel mi denně telefonuje, píše mejly, snaží se o návštěvu. Já s ním odmítám komunikovat. Vůbec nevím, co mám dělat. Rodiče stojí při mně, nijak mne neovlivňují, spíš se mnou celou situaci rozebírají. Mluvíme o tom pořád dokola ze všech úhlů. Jsou tady děti, tedy zatím jen jedno, ale brzy už budou dvě.

Chvílemi mám pocit, že bych se měla vrátit domů a dát mu šanci, ale pak se ve mně něco vzepře a uvědomím si, že si něco takového nedokážu v tuhle chvíli představit. Dcerce se po tatínkovi stýská, pořád se ptá, kdy půjdeme domů, kdy ho uvidí. Zatím se mi daří ji vždycky nějak ukonejšit, ale pokud se to nějak nevyřeší, budu jí muset říct, že se s tatínkem rozcházíme.

A tím si právě nejsem jistá. Na jednu stranu na něj mám příšerný vztek a zároveň se cítím strašně oklamaná a podvedená, na druhou si neumím představit, že bychom se měli rozvést. Dá se vůbec něco takového chlapovi odpustit a žít dál jakoby nic? A co to dítě jeho milenky? Nevěřím, že není jeho. Když s ním zůstanu, bude k nám, až trochu vyroste, chodit na návštěvy? Co řeknu a jak to vysvětlím našim dětem?

Je mi opravdu na nic. Chci se rozhodnout správně a nevím, co v tomto případě správné vlastně je.

Klára


14.1.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 65   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Čeká dítě s jinou. Odpustily byste mu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
annie
annie - 14.1.2013 7:43

Vrať se domů a nechej tomu všemu čas...ten pak ukáže.
Jen si říkám, co je to za blbce, že když už "zanáší", dopustí, aby jeho milenka otěhotněla... smajlik - 36

 
jasmine
jasmine - 14.1.2013 7:03

především vrat´ se do svého bytu,odešla jsi a to mu necháš byt? jsi ve velmi těžké situaci,já bych to neunesla,navíc když ten vztah trval déle.I kdyby od ní odešel natrvalo,bude mít s ní dítě ,které on bude vídat,pokud je muž schopen podvést.udělal to jednou udělá to podruhé.Nyní jsi zraněná ,ponížená,odpustit je lehké,zapomenout těžké.Já bych s ním dále nebyla,když toto dokázal a navíc ještě místo podpory v tvém těhotenství tě hnusně podrazil

 
sevenofnine
sevenofnine - 14.1.2013 6:46

YXH: to nemyslíš vážně, že ta druhá má jít na potrat, že je štětka. Především Klářin manžel má závazky a rodinu, on si už nemá užívat jak za svobodna, házet to jen na kolegyni je hodně laciné, navíc tohle nebyl jednorázový úlet alá ožral jsem se jak prase, ale roční paralerní vztah.
Kláro uvaž i to, že manžel bude muset platit alimenty, dítě bude u vás co 14dní na víkend + půlku prázdnin, že se budete podílet na jeho školních potřebách, k tomu přidej, že bude dědicem na stejné úrovni jako Tvé děti, takže pokud manžela teď zabiješ tak prvně nech přepsat byt jen na sebe (nadsázka ...). Prostě promysli to důkladně, vrať se domů, potřebuješ klid a pomoc s malou, manžela zapřáhni ať nemá čas na blbiny a dej si čas po šestinedělí, že mu řekneš do té doby ať se snaží. Teď máš hormony na maximu nikdo po Tobě nemůže chtít aby jsi cokoliv řešila. Teď jsi nejdůležitější Ty a aby jsi předčasně neporodila, on má momentálně černého petra tak ať maká.

 
sanbibi
sanbibi - 14.1.2013 6:42

ja bych ho vypakovala a rozvedla. Jsem ted take tehotna a takovahle zrada by u me proste nenasla odpusteni. Podvadet tehotnou zenu je to nejhnusnejsi svinstvosmajlik - 76

ja bych radeji bydlela v krabici nez s nimsmajlik - 26

 
YXH
YXH - 14.1.2013 0:59

sallie: smajlik - 47 Navic bych dodal tohle....
Jestli je teprve ta kolegyne ve 3 mesici, klidne muze jit na potrat. Kdyz je stetka tak o nic nejde. Prece si kvuli ni nenechas kazit rodinu, a pokud nepujde tatinek holt bude muset detem casem vysvetlit jak se veci maji. Nechapu proc bys mela prijit o strechu nad hlavou.

 
sallie
sallie - 14.1.2013 0:20

no, útěk k mamince není žádné řešení, to doufám víš sama. Vlastně si ten útěk můžeš dovolit proto, že jsi na rizikovém / mateřské, dcera nejspíš nechodí do školky, ty nemusíš do práce atd. Nevím jaké podmínky máš u rodičů, ale pokud tam nemáš svou bytovou jednotku, tak to takhle provozovat nepůjde.
Takže já bych se vrátila domů, pokud nemůžeš s manželem teď komunikovat ať se odstěhuje on - proč bys měla společnou domácnost opouštět ty, když ty jsi nic neprovedla. Ať on dochází, bere dceru na procházky a postupně můžete začít pracovat na vašem vztahu a na tom, jaká bude budoucnost.

To druhé dítě zatím neřeš - testy otcovství bych nechala provést, styk s otcem by se stejně neřešil u kojeňátka, to až později a určitě bych teď nedělala závěry. Dětem bych nic nevysvětlovala, aŤ jim to vysvětlí tatínek - a opět - nechala bych to na dobu, až to bude aktuální a měly by se s případným nevlastním sourozencem setkat.

Zkus si ten průšvih nějak naporcovat, řešit postupně - teď řešit především příchod vašeho druhého dítěte na svět a aktuální vztah mezi vámi dvěma, až bude aktuální to další dítě, tak řešte další dítě (a to řešení by mělo vyplývat se situace mezi vámi dvěma).

Rozvod je samozřejmě také řešení, ale zatím bych ho nechala v záloze. Jestli se dá s takovouhle zradou žít, to nevím - tvůj manžel zkomplikoval život dalším pěti lidem kvůli tomu, že nedokázal ovládnout jakési své pudy smajlik - 26 - na druhou stranu, ty taky teď budeš rozhodovat i za své děti....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77173.
    Archiv anket.