Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Moje dcera je terčem posměchu

Moje dcera je terčem posměchu

Mám devítiletou dceru, chodí do třetí třídy. Jsem rozvedená a starám se o ni sama. Rodiče bydlí na druhém konci republiky a bývalý manžel má novou rodinu, takže si dceru bere sotva jednou za měsíc. Jeho nová žena o její návštěvy prý příliš nestojí.

Beru to, jak to je. Snažím se ničím zbytečně netrápit a Ivetce se věnuji, jak nejvíc můžu. Vzhledem k tomu, že jsem na ni sama, byla jsem i dost omezená co se výběru povolání týká. Práce na směny apod. pro mne nepřipadala v úvahu. Potřebovala jsem stálé místo s pevnou pracovní dobou. To se mi nakonec získat podařilo, i když platově to žádný zázrak není.

V důsledku toho jsme s Ivetkou nuceny žít velice skromně a musím doslova obracet každou korunu, než ji vydám. Víc než půlku platu dám jen za nájem a různé poplatky. Na samotné žití nám toho tedy moc nezbývá. Oblékáme se hlavně v second handech a přiznávám, že občas něco nakoupím i u Vietnamců.

Až do nedávna jsem to jako problém neviděla. V poslední době se však Ivetka začala chovat divně, byla uzavřená, nechtěla moc mluvit. Po nějaké době se mi z ní podařilo dostat, co ji trápí.

Mají ve třídě poměrně početnou skupinku holčiček, které se začaly nad ostatní vyvyšovat. Vychloubají se, co všechno mají, předvádějí značkové věci, nové mobily. Pro ty, kteří vykazují nižší materiální úroveň, mají jenom posměch a urážky. Tedy i pro mou dceru.

Ta to velice těžce nese, zvlášť, když se do té „honorace“ zařadila i její dosud nejlepší kamarádka. Najednou se s ní přestala bavit, nadává jí do socek a chudáčků. Ke všemu začala svým novým kamarádkám vyprávět, jak to vypadá u nás doma (v době, kdy se s Ivetkou přátelily, u nás často bývala na návštěvě), takže se ta děvčata dozvěděla, že nemáme ani DVD ani věž, vlastníme jen jeden počítač se starým monitorem a Ivetka že nemá ani jednu pravou Barbínu.

Vím, že pro nás, dospělé, je tohle možná trochu směšné, nad podobné invektivy se většinou dokážeme s nadhledem přenést. Ale malé dítě to vnímá jinak, mnohem citlivěji. Bolí mne, když vidím, jak je moje holčička zraněná a nešťastná. Snažím se s ní o tom mluvit, vysvětluji jí, že ta děvčata jsou přes všechen luxus, kterým jsou obklopena, v podstatě hrozně chudá, ale mám dojem, že ta moje devítiletá cácorka to ještě v těchto souvislostech nedokáže pochopit. Došlo to tak daleko, že odmítá chodit do školy, vymýšlí si bolesti břicha a podobně.

A já nevím, co s tím. Patrně jsou to zavedené zákonitosti dnešních dětských kolektivů a  každé dítě se s tím musí nějak vyrovnat. Přesto mi není jedno, když vidím, jak se Ivetka trápí. Dá se vůbec nějak devítiletému dítěti vysvětlit, že materiální statky nejsou v životě to hlavní?

Monika


4.5.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 66   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje dcera je terčem posměchu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-68
máša h.
máša h. - 4.5.2010 10:34

moni, vysvětli dceři, že ty husy včetně "nejlepší" kamarádky jsou vlastně citové socky a chudáčci... tím, že jí koupíš pár značkových triček, nic nezměníš... Hodně se jí věnuj, podporuj její sebevědomí, to přece není o šatech a DVD...

 
Almega
Almega - 4.5.2010 10:18

Myslím,že v té třídě nebudou úplně všichni bohatí a jen vaše dcera chudá,ale je jasné,že pár namyšlených holek a na ně se nabalivší vlezdoprdelky dělají to dusno.Chce to ,aby se ty tzv.chudší více sjednotili a drželi za jeden provaz,a pak by to ty fifleny neměly tak jednoduché,ale tam asi jsou jen zakřiklí jednotlivci,kteří se nebrání a jen trpí...Já byla z poměrně chudé rodiny,bylo nás více,ale už tehdy byly "hvězdy",co měly vše z Německa,Tuzexu atd. a též si myslely,že tím budou hned vyšší kasta.Kolikrát se někdo vytahuje,kdovíco není, a pak zjistíte,že je zadluženej až hrůza....

 
Inna
Inna - 4.5.2010 10:09

Ota: věřím, že kdo by přijel kukavozem by byl král v celé školce.

 
tornado-lou
tornado-lou - 4.5.2010 9:49

smutny. maly deti dokazou byt pekne kruty. ackoliv to neni tak uplne jejich vina, ale jejich rodicu.
nevim, jestli pomuze zmena skoly, tohle je skoro vsude, stejne tak by asi nepomohly uniformy, kdyz to nebude obleceni, tak to bude mobil nebo dovolena. ucitelka by pomoct mohla, pokud je to rozumna zenska, ale stejne maximalne obrousi hrany, nema na deti vliv mimo skolu atd....
je to blby a v deviti letech je celkem brzo na drsny zivotni fakta, ale asi se neda nic delat. jediny co fakt pomuze, je vybudovat s dcerou jiny hodnoty, zazitky atd a dost sebevedomi v ni aby posmevacky dokazala poslat do haje. nebo aspon aby si to tak nebrala.jestli se mate rady, tka se ti to urcite povede. jo a nejaky ten skaut urcite taky neuskodi,

 
Křeček
Křeček - 4.5.2010 9:44

Nika1: nechat fifleny uklidit školní jídelnu, to je bezva představa smajlik - 42
, jenže podle mě by zasáhli rodiče, že jejich Nanynka to dělat nebude, nebo nějaký ten příspěvek pro školu taky nebude... a je to tam, kde to bylo smajlik - 26

 
Nika1
Nika1 - 4.5.2010 9:40

To je těžký. Tuhle jsem slyšela, že by měla být ve škole i hodina Etiky a etikety. Myslím, že by bylo potřeba naučit určité děti, jak se mají chovat, když je to rodiče nenaučí, a striktně to vyžadovat a to ke spolužákům i k učitelům. Posmíváte se, tak po škole uklidíte jídelnu. Prostě cukr a bič. Holčina z příběhu musí být silná a k tomu jí pomůže, když bude mít "normální" kamarády (viz. turisťák atp.) a v něčem trošku lepší než ostatní. Mě se na lyžáku posmívali, že mám předpotopní lyže a pak jsem byla na závodech 2. Ve škole jsem zase byla tlustá. Nejhorší je, když se semkne kroužek s jedním hajzlíkem a všichni mu jdou na ruku, to už je ale regulérní šikana.

 
Ota
Ota - 4.5.2010 9:32

Těžko radit, u nás se děti kastují i podle toho kdo vozí děti do školky autem a kdo jde pěšky či přijede na kole. ( To někdy dělá zajímavé věci, například náš kluk záviděl kamarádovi ze školky, že ho tam táta vozí vozem úklidové služby )..

Vím, že to bude poněkud mimo téma( mísu), ale i tohle je jeden z důkazů, že více žen v politice, na vedoucích místech, křeslech pilotních a vládních postech nepřinese do chování lidí, lidstva, otázek míru a otázek ekologie nějaký svěží vítr změny. Nějakou tu spravedlivější jinakost.
Prostě budeme dál ta opičí parta, která se pere o pozice na žebříčku nebo o větší banán smajlik - 42
Je fakt, že holky umí bejt zlý, to si dobře pamatuju ze školy, pořád jedno oko na dveřích a praly se jako koně, dveře se pohly a kungfu-boxerská expertka, která mě masila se s pláčem hroutí s výkřikem símsouško on mě bijééééésmajlik - 98

 
talenka
talenka - 4.5.2010 9:32

majucha: vidím to stejně, prostě je zaškatulkovaná... smajlik - 65 možná by pomohlo najít ještě jiný kolektiv, kde hrají prim jiné prioroty, aby dcerka pookřála, něco, kde by byla na špičce, neboa aspoň nad průměrem - skaut třeba mě napadl. Nebo divadelní kroužek, nebo jiná zákmová činnost. Tam se většinou shlukují lidi, co je jim nějaké oblečení ukradené smajlik - 26

 
sharon
sharon - 4.5.2010 9:11

tohle už mají ty děti z domu, je to obraz rodičů.......s učitelkou bych si promluvila.Vnučka je v 7.třidě a nic takového od 1.neznáme, dříve jsem se jí několikrát ptala na poměry ve třídě, jestli se někdo někomu neposmívá, nemlátí a tak...asi ve třetí měli jednoho agrsivního kluka, ale byl pak odejit a byl klid.....Moniko, já myslím, že to pomine, učitelka by mohla ale celé třídě domluvit........

 
a....
a.... - 4.5.2010 9:08

Myslím, že nejschůdnější řešení v téhle situaci je ještě víc se věnovat své dcerce, aby se necítila odstrčená, mluvit s ní o chování těch holek, naučit jí, aby se mamince svěřila a společně vymyslet, jak má na nějaké ty invektivy reagovat. Pokud je to opravdu vážné, tak popřemýšlet o té jiné škole ( hlavně si ovšem předem sehnat reference, aby to nebylo z bláta do louže).
Pokud do toho vtahnout učitelku, tak jen za předpokladu, že učitelka je ten člověk, který bude mít pochopení, to je třeba předem zvážit, jinak se to celé ještě obrátí proti vám ( např. ve smyslu holčička je nějaká moc citlivá, jsou s v kolektivu problémy).

 
štoudev
štoudev - 4.5.2010 9:07

Ale to už je rozkastovaný a tady změna oblečení nepomůže. Znám to z vlastní zkušenosti, kdy jsem nosívala oblečení po sestřenici, která byla starší o 14 let nebo po starším bráchovi, zatímco elita nosívala mikiny s oboustranným mikymausem (bože, jak po ní toužím dodneškasmajlik - 60smajlik - 34). I když jsem potom záskala pár pěkným a moderních kousků, tak už to bylo jedno. Klid byl třeba jen ten den, kdy jsem to měla na sobě, ale někdy ani to. Prostě jsem už jednou vězela v kategorii socky, tak si našly na posmívání něco jiného. Vlasy, zuby, prsa, aktovku... cokoliv. A mezi ně, abych měla pokoj, jsem se nikdy nedostala.

Pochopit je to pro dítě těžké, ale nic jiného jí asi nezbyde a bude se s tím muset srovnat. Dělá se to líp, když si najde koníčka, který jí ty "kámošky" vynahradí nebo kamarády ze stejné kategoriesmajlik - 26. Anebo by museli rodiče vyhrát megajackpot a všechny si koupit.smajlik - 42

 
JanaRad
JanaRad - 4.5.2010 9:05

Prožívám s dcerkou něco podobného, jen u nás to už je šikana. Má dvě kamarádky, ale na návštěvu domů nepřijde nikdo. Děti dcerce nadávají, posmívají se a ona se trápí, zhoršily se jí tiky... Nevím, jak jí pomoci... Dcerka je v šesté třídě a bude jí 12 let.

 
Nelie
Nelie - 4.5.2010 9:02

skolni uniformy nepomuzou. Ucila jsem v soukrome skole, zaci meli uniformy - a stejne bylo jasne, kdo je "in" a kdo chudy (a to chudy znamenalo, ze si nemuze zaletet do Parize na vikend nakoupit...smajlik - 76)

 
mijuska
mijuska - 4.5.2010 8:56

Paní Moniko mam stejně starou dceru, je to těžké Vám radit ...písněte na email mija.poa@seznam.cz .... ráda pomůžu, třeba má Vaše dcera menší velikost jako ta moje.......rádi Vám pošleme něco pěkného........

 
denda04
denda04 - 4.5.2010 8:55

Křeček: máš pravdu bohužel je to tak smajlik - 36

Křeček: máš pravdu Bohužel je to tak smajlik - 36

Speedy: uniformy OK , ale jak tu bylo napsáno snobem zůstane stále hlavně rodiče dávájí drahé dárky ať ve škole vidí ,že na to mají a tak v dětech to roste ,že jsou něco víc to je opravdu hnusné už od malička takhle vychovávat (my na to máme tím pádem jsme něco víc smajlik - 48) 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-68
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388322.
Archiv anket.