Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Neohlášené návštěvy manželovy rodiny mě drtí

Neohlášené návštěvy manželovy rodiny mě drtí

Jdu se k vám vypovídat, protože už nějak nemůžu. A hlavně nevím, jak tu situaci vyřešit. Jde o rodiče, sourozence a další příbuzné ze strany mého manžela. Oni jsou všichni strašně družní, hodně často se vzájemně navštěvují, čehož nejsme ušetřeni ani my. Nejhorší na tom ale je, že přijíždějí zásadně bez ohlášení.

Manželovi to nevadí, čemuž se nedivím, v tomhle modelu vyrůstal od malička, připadá mu to samozřejmé. Já z toho rostu a když mu řeknu, aby se snažil své příbuzenstvo usměrnit a požádal je, aby se před návštěvou ohlásili, je dotčený, že v rodině se přece něco takového nevyžaduje.

Jejich návštěvy vypadají tak, že u nás prostě z ničeho nic zazvoní, s pusou od ucha k uchu se hrnou dovnitř a myslí si, jak jsme celí šťastní, že je vidíme a jaký nám udělali super překvápko. Manžel to tak možná cítí, já nikoli.

Oni přijdou třeba ve všední den v sedm večer a sedí u nás do půlnoci, já vstávám do práce v půl páté ráno, dělám od šesti a vůbec na to neberou ohled. Rodiče jsou schopni u nás zazvonit klidně i v sobotu v půl deváté ráno, děsně vtipně svůj příchod komentují, že nás přišli vytáhnout z postele, což je v mém případě často pravda, jediné dny, kdy se můžu dosyta vyspat, mám o víkendu. Manžel je vždycky bez problémů pozve dál, mě vytáhne z postele a já pak tam poletuju v noční košili do koupelny před tchánem, chybí mi taková ta moje víkendová ranní pohodička, oni se hned chtějí bavit, vyptávají se na všechno možné.

Několikrát se i stalo, že jsme si s mužem vyšli na večeři, sedíme v restauraci a jemu volá sestřenice, kde že jsme, že měli cestu k nám do města a čekají před našimi dveřmi. Manžel místo aby jim řekl, že jsme mimo a ať přijdou jindy jim slíbí, ať vydrží, že co nejdříve dorazíme. Když už jsme po jídle, tak jedeme hned, pokud na jídlo čekáme, tak to rychle sníme, zaplatíme a frčíme domů.

Zmáhá mě to strašně. Možná bych to ještě zvládla, kdyby to bylo jednou za čas, ale na ukázku vám popíšu minulý týden, už jsem fakt přetekla. Všechny návštěvy byly bez ohlášení:

V pondělí v osm večer dorazila manželova sestra, která se rozvádí a bylo jí smutno. Plakala mu na rameni do půl dvanácté, pak ji vezl domů, aby nemusela v noci cestovat sama.

V úterý – to je ta večeře. Měla jsem narozeniny a šli jsme si udělat hezký večer. Sotva jsme dojedli, telefon a sestřenice ze vzdálenějšího města je prý u nás přede dveřmi, ujel jí autobus a potřebuje u nás přespat. Zněla dost dotčeně, že jsme si dovolili nebýt doma, prý je jí zima a kdy přijedeme. Tak jsme jeli.

Ve středu naštěstí nikdo, ani noha.

Ve čtvrtek jsem šla z práce a na schodech na mě čekala tchyně, prý nám koupila kuřecí stehna v akci, tak to hned veze. A hned mě sprdla, kde jsem tak dlouho, když dělám do půl třetí a jsou skro čtyři, že už tam stepuje skoro hodinu. A když u nás byla, tak kafe a čekala, až přijde domů její syn, ten chodí kolem šesté. Tak si s ním pak ještě do osmi povídala.

V pátek jsem si doma v poklidu uklízela, abych měla na víkend čisto a mohla si odpočívat, když v šest večer dorazil manžel v doprovodu svého bratrance a jeho přítelkyně, potkal se s nimi před domem. Odcházeli ve dvě ráno.

V sobotu jsem si přispala, užila hezké dopoledne, uvařila oběd a když jsme se chystali jít ven, zvonek a za dveřmi manželova rozvádějící se sestra i s dětmi (má dvě, dvouleté a pětileté), opět potřebovala duševní podporu. Ven jít s námi nechtěla, takže dovnitř a její děti mi z mého víkendově naklizeného bytu během odpoledne udělaly kůlničku na dříví. Odcházeli až po večeři.

V neděli ráno poslední kapka – v 8:45 tchán a tchyně a jejich oblíbená hra – vstávejte, lenoši.

Připadá vám to normální? Oni si v tom všichni nesmírně libují a já rostu. Teď jsem navíc těhotná, sice teprve ve čtvrtém měsíci, ale už se děsím, co nastane, až budu na mateřské, to je tady budu mít všechny asi pořád.

Nejhorší je, že manžel mé pocity vůbec nechápe a odmítá uznat, že čeho je moc toho je příliš a některé věci se prostě nedělají. Nenapadá vás nějaký způsob, jak tuhle situaci vyřešit? Občas řeknu něco ve smyslu „proč jste se neohlásili“ a oni nad tím mávnou rukou, že jsme přece rodina, tak jaképak oficiality.

Karolína


19.1.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 72   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Neohlášené návštěvy manželovy rodiny mě drtí

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
sharon
sharon - 20.1.2016 10:47

Arna: až teď to čtu ...a stím sexem boduješ.....smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 47smajlik - 47

 
sharon
sharon - 20.1.2016 10:41

PEGG: já bych je přímo nevyhodila....ale zavedla bych ostřejší debatu přede všema na toto téma.....a pokud by se to nesetkalo se zdarem ....nepustila bych je příště a pokud by je pustil manžel - nevylezu z postele......
ono záleží jak si člověk nastaví mantinely od začátku....všchny ráda vidím ale odtud potud.....nějaká pravidla musí platit i v rodině.....

 
PEGG
PEGG - 20.1.2016 9:52

sharon - 20.1.2016 9:22 holky já vám závidím vaši povahusmajlik - 47 Já už se vidím ve stejné situaci jako Karolína, já bych držela hubu a trpěla, přišlo by mi netaktní vyhodit manželovu rodinu, ale uznávám, že jinak to nejde.

 
sharon
sharon - 20.1.2016 9:22

ale sakra rychle bych si udělala pořádek.......ti by se divili.....smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 68

 
PEGG
PEGG - 20.1.2016 9:07

My měli kdysi sousedy(čtyřčlená rodina) a ti se každou sobotu před obědem sbalili a jeli na návštěvu ke známým a setrvali do večeře.smajlik - 26 Trvalo to snad půl roku než té navštěvované paní došla trpělivost a prostě je vyhodila. prý nezabíralo naznačování, ani to, že jim přestala dávat jídlo a dostali kafe a sušenky. No lidé jsou různé - blbé a pitomésmajlik - 68

 
Zuzilka
Zuzilka - 20.1.2016 7:04

Anahir - mam-ča -:vy jste pěkně fikaný potvůrkysmajlik - 5

 
dadka
dadka - 20.1.2016 0:22

Tak z toho bych se určitě sesypala. Prostě bych to nevydržela. Nepředstírala bych, že mně je špatně, nebo šla spát, protože ráno brzo vstávám do práce, prostě bych jim důraszně řekla, že vyžaduji, aby se předem nahlásili, nechodili k nám častěji jak 2x do měsíce a taky aby dodržovali nějaký čas návštěv. Přijít ve 20. hodin večer na návštěvu, nebo vás budit v neděli ráno je nevychovanost a neneomalenost nejvyššího stupně. A když by přišli zase neohlášení, dělala bych, že nejsme doma, vypla mobil a prostě je nepustila. Ať si myslí co chtějí.Udělej si v tom zavčasu pořádek, protože až budeš na mateřské, tak je tam budeš mít nasáčkované od rána do večera a přijdeš o rozum.A ještě ti budou do všeho kecat, protože budeš mít první dítě a oni budou chtít dávat zaručeně dobré rady.
Dcera bydlí kousek od nás a vždycky se domlouváme, jestli se můžeme vzájemně navštívit, protože nikdy nevíme, co má jeedna nebo druhá v plánu. Stejně tak to mám s kamarádkami. Je to slušnost a kdo to nechápe, je opravdu buran.

 
rozarka74
rozarka74 - 19.1.2016 22:06

Arna: Přesně, taky bych jim řekla, že ráno vstávám a šla bych spát... a v neděli ráno bych dělal, že mi není dobře, obzvlášť, když bych byla těhotná... na to bych se začala hodně vymlouvat smajlik - 64

 
rozarka74
rozarka74 - 19.1.2016 22:05

Teda čeho je moc, toho je příliš... asi by bylo dobré si na manžela víc dupnout, tohle by mě zabilo spolehlivě, navíc ta neděle s tchánovcema... smajlik - 37smajlik - 82smajlik - 82smajlik - 81smajlik - 76

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 19.1.2016 21:22

uz jen dat k dispozici klice, to, aby nemuseli cekat na mrazu.

 
Anahir
Anahir - 19.1.2016 21:19

mam-ča: smajlik - 98 chlap je chlap, jak mu někdo bude kazit smajlik - 73
to jde i rodina stranousmajlik - 98
Za měsíc bude tak šílenej, že zatluče dveře smajlik - 98
Chce to jen, aby Karolína byla dostatečně fikaná a mazaná.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 19.1.2016 19:04

navstevy mam rada, ale toto by mne zabilo. Mam vnucku, ale k nim chodim jen nekdy. Od vanoc jsem tam nebyla. Jsem radeji, kdyz ji dcera privede za mnou. A to i proto, ze me matce prababicce bude 93 a malou si chce uzit. Maji stale nejake aktivity, vecer maji doma tatinka a vikend si myslim, by meli mit pro sebe. U baraku mame zahradu, oni jsou v majmu a tak tu si to uzije i pejsek. Nejmladsi nebydli doma jiz vice jak dva roky a jeste jsem se tam nebyla podivat a to mne zvou. Nejvice chodim k prostredni, kdyz tu neni tak vybrat schranku, vyvetrat.
To tvuj muz nema rozum, jsi tehule a misto aby jsi si odpocinula a vyspala se, tak je nadseny z prepadovek a demolicni roty. Mimi muze byt rvoun a nas na dost dlouho po klidnem spanku.
Asi bych neotvirala, kdyz spim neslysim zvonek. Po porodu, budes touzit po klidu a tesit se z mima a stale ti tam nekdo poleze to by mne slehlo.
Jdi spat a nech muze s navstevou, ze jsi unavena a at vse pak uklidi.

 
mam-ča
mam-ča - 19.1.2016 17:06

Anahir: Ale to je prima nápad ! smajlik - 58
Ten fantastickej sex bych načasovala na nedělní půl devátou, kdy běžně přicházejí tchánovci.
To by se manželovi vyrušení hooodně nelíbilo. smajlik - 42

 
Anahir
Anahir - 19.1.2016 16:19

Udělat manželovi fantastickej sex a pak ho odstřihnout - co kdyby přišla nečekaná návštěvasmajlik - 37
Však on si to brzo rozmyslí smajlik - 67

 
Arna
Arna - 19.1.2016 16:10

A co taková pěkná cedulka na dveře: Nezvaným a neohlášeným návštěvám neotvíráme. smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152695.
Archiv anket.