Reklama: Moderní tapety na zeď a povlečeníModerní vliesové tapety IMPOL TRADE 

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Jsem vdaná deset let, máme dvě děti – mladší ve školce a starší právě v první třídě. V létě jsem zjistila, že mě manžel podvádí. Byl to pro mě šok, myslela jsem, že máme celkem spokojené manželství.

Vůbec nevím, co mám teď dělat. Manžel netuší, že já vím a chová se, jako by nic. To je pro mě strašné, když vidím, jak se přede mnou přetvařuje a dělá pozorného manžela a milujícího otce. Nejraději bych mu všechno řekla, že vím, že má mimomanželský vztah, ale bojím se to udělat. Mám strach, že tím by naše manželství definitivně skončilo, a to nechci. Zároveň ale nechci žít takhle, jako podváděná manželka a být součástí jeho pokrytecké hry.

Kdybychom neměli děti, bylo by rozhodování jasné. Ale já nechci dětem rozbít rodinu. Sama jsem vyrůstala jen s mámou, naši se po rozvodu doslova nenáviděli a dodneška si pamatuju, jak jsem mezi nimi poletovala, poslouchala, jak jeden druhé pomlouvají a vůbec jsem tomu nerozuměla. Oba jsem je měla ráda stejně.

Tohle svým dětem připravit nechci, ony za nic nemůžou a trpěly by nejvíc, víc, než já. Jenže co mám dělat? Trápím se tím už kolik týdnů, snažím se dělat, že je vše v pořádku. Přitom mě to psychicky strašně vyčerpává.

Vím, že nejlepší by bylo si s manželem promluvit, kolikrát už se nadechuju, že spustím, ale nikdy to nedokážu. Bojím se. Že ho ztratím, že se naše rodina rozpadne. Mám ho pořád ráda, i když teď ho chvílemi snad až nenávidím, Za to, co mi udělal, za to, jak mě v klidu obelhává a ani se při tom snad necítí nijak blbě nebo provinile.

Co byste dělaly na mém místě?

Lucie


19.9.2017   Rubrika:   |   Komentářů 72   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
lee
lee - 21.9.2017 19:37

sharon: jo, mě to moje babička i maminka taky říkaly, ale já si natolik cením své svobody, že bych nikomu jinému do té jeho nemluvila...svobodou nemyslím to, že si každý dělá cokoli chce, ale to, že za své jednání a rozhodnutí se zodpovídám jen sama sobě...kupodivu nám to s přítelem takhle funguje už víc jak deset let...
ale samozřejmě má každý právo žít si po svém a mít na věci jiný názorsmajlik - 58smajlik - 64

 
Hanča
Hanča - 21.9.2017 19:16

mám to z sebou, ale já se to dověděla od manžela, když mi řekl, že ho to se mnou už nebaví, vztah měl půl roku(jak jsem zjistila později), šel hned ten den, co mi to řekl, rozvod do dvou měsíců(samozřejmě žádal on), dětem bylo 6 a 8 a já je poctivě poílala každých 14 dní k milence, od tý doby uběhlo už 22 let a já mám za sebou 20 let krásnýho dalšího manželství, trpt kvůli dětem nemá cenu, nikdy to neocení

 
sharon
sharon - 21.9.2017 19:11

lee: no joo , já se asi stará škola.....mě to říkávala už babička a i maminka a já se tím řídím celá léta co jsem vdaná....smajlik - 26

 
janablizkova
janablizkova - 21.9.2017 18:51

Já jsem prožila to samé když jsem byla po druhém dítěti v šestinedělích našel si jinou a pak mu přišlo od soudu určení otcovství.Pracoval jako číšník a byl samá ženská,ale tohle byla poslední kapka.Po deseti letech jsme se rozvedli a já vychovala dvě děti sama.Je to těžké ,ale šlo to.Držím palce.

 
lee
lee - 21.9.2017 17:21

Linda: krasaka: smajlik - 47

sharon: jak chlap vypadá a chodí oblíkanej, je jen jeho vizitka...
tohle mi připomíná film Teorie tygra, z toho mi bylo dost smutno, pak se ženský diví, když začnou chlapi koukat někam jinam...

 
sharon
sharon - 21.9.2017 16:26

kubikm: jo a zašla bych k milence a předala jí obě děti......na střídavou péči...smajlik - 68
at se s tátou postará , život není jen o šukačce....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 21.9.2017 16:24

catcat: smajlik - 47

a mmj jak chlap vypadá a chodí oblíkanej je také vizitka jeho ženy.....

 
kubikm
kubikm - 21.9.2017 16:01

už jsem to tu psala kolikrát
asi...asi bych skousla nějaký úlet...ale ne vztah....to už se tern člověk musí angažovat
co mi říká, když s ní jde?

 
kubikm
kubikm - 21.9.2017 15:58

jak se znám, já bych něco vymyslela

řeknu to zjednodušeně, aby bylo jasné co myslím

nejdříve bych tedy zjistila, kdo to je, kdy a kde se scházejí....

a potom bych mu řekla něco v tomto smyslu

tuhle jsem šla se ...řekněme... Standou a koukala jsem, jakou máš fešnou milenku....

přitom by klidně ten Standa byl prostě fiktivní osoba, jméno vybrané tak, aby na nikoho nepasovalo....

a prostě bych čekala na reakci

 
catcat
catcat - 21.9.2017 15:14

Ono je otázka, jestli se manželství udržuje kvůli dětem. Já bych řekla, že manželství bych si udržovala kvůli sobě, abych jako samoživitelka nešla se životní úrovní dolů. Pokud mě mužíček zaobstará a dětičky nenuzují, udržovala bych manželství ostošet.

 
PEGG
PEGG - 21.9.2017 14:44

Nejlepší by bylo sebrat odvahu a nastoupit na něho pěkně zostra. Všechno vím, co s tím chceš dělat?
Nenabízet žádné řešení, on je nevěrný, ať řekne on co s tím zamýšlí do budoucna. Jestli vás chce opustit, udělá to teď nebo potom. Jestli to byl jen úlet, protože si nemůže pomoct a ten jeho kompas v kalhotách ho zavedl na scestí, tak se srovná a možná si to příště rozmyslí.
Hodně silsmajlik - 45

 
Almega
Almega - 21.9.2017 13:44

Je to těžké rozhodnutí,ale bohužel hrozí,že paní může dostat rakovinu ze stresu,což je hodně špatná prognóza...Dělat jakoby nic se nedá vydržet věčně,když řekne pravdu-muž může reagovat všelijak.Asi zkusit věcný rozhovor v klidu,zmínit děti a jejich blaho,snad to dobře dopadne.

 
Arna
Arna - 21.9.2017 13:14

Linda: krasaka: Nikde jsem nepsala že za tu milenku může tloustnutí. Jen by se každá žena měla nejdříve zamyslet proč má manžel milenku. Možná je to i její chování, doma vládne ona, u milenky si aspoň na chvilku připadá obdivovaný, ale nechce ublížit rodině.

Linda: On to totiž opravdu byl hlavní důvod rozvodu. Ono tvrdit že je tlustá po dítěti když už mu jsou 2-3 roky, to neobstojí. nebrala žádné hormony, prostě zdravé těhotenství. Ale po porodu se cpát a svádět tloušťku na dítě? No, promiň?!? A pak ještě chtít aby jí manžel na rukou nosil... Ona těhotenská kila neshazovala, ona je násobila.
Něco jiného je to pak v našem věku, sama kynu před očima, ale já už o žádného chlapa usilovat nemusím a ani nechci.

 
krasaka
krasaka - 21.9.2017 12:28

Linda: smajlik - 61Přesně tak - hluboké přátelství mezi partnery snad nezávisí na kilogramech ?? Chlapi nerodí, tudíž nemají potřebu shazovat kilogramy po těhotenství a jak hnusně vypadají s pivním břichem ??? Snad každý druhý ve středním věku už kyne a o jejich upravenosti a vkusu v oblékání se dá taky pochybovat - přitom údajně mají rychlejší metabolismus !
Ona ta kila přibývají někdy pomalu až plíživě, i když je to jen půl kila či kilo ročně, po mnoha létech se to nastřádá a po přechodu u žen je už velký problém se jich zbavit a mimoto, kolik radostí má starší žena??
Děti vylétnou z hnízda, chlap za moc nestojí /třeba chlastá a kouří/ - tak co zbývá nežli chutné jídlo a dobrý pocit, že neumřu jako anorektička smajlik - 68
Na srazech třídy po mnoha letech to bývá velmi znatelné, po 50 létech jsou někteří až o 50 kg prostornější - a co má být, se svým tělem si může každý dělat co chce - opravdu to bývá jen výmluva, aby dotyčný mohl odběhnout jinam smajlik - 48

 
Linda
Linda - 21.9.2017 12:10

Arna: takhle ja netvrdim ,ze je v poradku aby zenska chodila doma ve vytahanych teplakach, protoze na tom uz po x letech manzelstvi nezalezi - to ani omylem.
Ale tvrdim ,ze 1) at oba dva chodi doma v cem se citi pohodlne a 2) pokud ona nebo on chteji neco se sebou delat - zmena ucesu, zhubnout, novy satnik a nebo co ja vim co, tak at to udelaji protoze to SAMI chteji a ne protoze to chce po nich jejich partner
Ja sama bych potrebovala zhubnout tak 40kg (jo klidne o me rekni, ze jsem vyzrany prase, ja to o sobe tvrdim sama), hubnout nemam v planu, protoze me osobne moje vaha az tak moc nevadi. Pokud nekdy se pustim do hubnuti tak to bude protoze ja zmenim sama na sebe nazor a nebo ze zdravotnich duvodu. Pokud by prisel manzel nebo kdokoliv jiny s navrhem ,jestli se sebou nechci neco udelat, protoze vypadam jak vyzrany prase, tak si pred dotycnym sezeru tabulku cokolady i kdybychto puvodne v planu vubec nemela smajlik - 42.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 78251.
Archiv anket.