Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Jsem vdaná deset let, máme dvě děti – mladší ve školce a starší právě v první třídě. V létě jsem zjistila, že mě manžel podvádí. Byl to pro mě šok, myslela jsem, že máme celkem spokojené manželství.

Vůbec nevím, co mám teď dělat. Manžel netuší, že já vím a chová se, jako by nic. To je pro mě strašné, když vidím, jak se přede mnou přetvařuje a dělá pozorného manžela a milujícího otce. Nejraději bych mu všechno řekla, že vím, že má mimomanželský vztah, ale bojím se to udělat. Mám strach, že tím by naše manželství definitivně skončilo, a to nechci. Zároveň ale nechci žít takhle, jako podváděná manželka a být součástí jeho pokrytecké hry.

Kdybychom neměli děti, bylo by rozhodování jasné. Ale já nechci dětem rozbít rodinu. Sama jsem vyrůstala jen s mámou, naši se po rozvodu doslova nenáviděli a dodneška si pamatuju, jak jsem mezi nimi poletovala, poslouchala, jak jeden druhé pomlouvají a vůbec jsem tomu nerozuměla. Oba jsem je měla ráda stejně.

Tohle svým dětem připravit nechci, ony za nic nemůžou a trpěly by nejvíc, víc, než já. Jenže co mám dělat? Trápím se tím už kolik týdnů, snažím se dělat, že je vše v pořádku. Přitom mě to psychicky strašně vyčerpává.

Vím, že nejlepší by bylo si s manželem promluvit, kolikrát už se nadechuju, že spustím, ale nikdy to nedokážu. Bojím se. Že ho ztratím, že se naše rodina rozpadne. Mám ho pořád ráda, i když teď ho chvílemi snad až nenávidím, Za to, co mi udělal, za to, jak mě v klidu obelhává a ani se při tom snad necítí nijak blbě nebo provinile.

Co byste dělaly na mém místě?

Lucie


19.9.2017   Rubrika:   |   Komentářů 77   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
Nika1
Nika1 - 19.9.2017 22:02

Arna: Tak mi manzel asi pravem utece. Po mnoha letech brani kortikoidu a hormonu jsem ztloustla a nyni se jiz 3 mesice lecim s ledvinama a moc.ustrojim. 3x ledvinovou koliku nepreju nikomu, takze asi nejsem idealni manzelka. No ale slibili jsme si v dobrem i zlem a ted je proste trochu horsi obdobi. Jo a neznam jediny.par, ktery by po 15ti letech vypadal sveze jako v den svatby. Ja si myslim, ze se proste nekterym chlapum okouka vse. A vinu hazet na zenu nebo ze za to muzou oba, je alibismus.

 
lee
lee - 19.9.2017 20:23

sharon: napsala jsem, že manželství mě nedává právo na život toho druhého..nepsala jsem nic o tom, že pánové tvorstva si můžou dělat, co chtějí a jenom ,,manželky" musí sedět doma a čekat a schvalovat jim to...myslela jsem tím, že občas když chlap zahne, tak to nedělá s tím úmyslem, že zrazuje a ubližuje...a psala jsem to v souvislosti s tím, co bylo v článku:.. Manžel netuší, že já vím a chová se, jako by nic. To je pro mě strašné, když vidím, jak se přede mnou přetvařuje a dělá pozorného manžela a milujícího otce.... Třeba se nepřetvařuje a nedělá pozorného manžela, třeba prostě je pozorný a milující manžel, i když má bokovku... nesoudím a nezastávám se nikoho, jen píšu o tom, že věci mají víc úhlů pohledu...jo a mimochodem, v tom že nemám právo mluvit tomu druhému do toho, co dělá, myslím, jak ženský tak chlapy, jen jsem poslední dobou, potkala víc ,,stíhaček než žárlivců...

 
Arna
Arna - 19.9.2017 20:16

Nejdřív by se Lucie měla zamyslet nad sebou, zda je pro manžela stále přitažlivá, zda nepřibrala, zda o sebe dbá, zda ho neodmítá v posteli.
Zajít si ke kadeřnici, na kosmetiku, koupit něco pěkného na sebe a z celé situace vytěžit co nejvíc pro sebe, jak už tu některá psala.
No a pak mu to v klidu říct, že o tom ví, ale rozvádět se nechce.

 
sharon
sharon - 19.9.2017 19:23

lee: takže manželství mu dává právo trajdat s jinou ??? nebo jak tomu mám rozumět ?........
jak to tedy ON bere ? že jako pán tvorstva může všechno a já musím být zticha neboť jsem jen " manželka" ???

 
lee
lee - 19.9.2017 19:13

a co když mužský uvažují jinak než my ženský, třeba to vůbec nebere jako podraz a lhaní, mimochodem, často slyším od žen kolem sebe: on mě zradil, podrazil, jak mě může takhle ubližovat, a projíždí doma na tajňačku manželovi mobily, maily, kontrolují kolik ujel za den kilometrů, jestli náhodou nebyl někde jinde než v práci atd... nechápu to, ani manželství mi nedává právo někomu kecat do toho co a kde dělá...

 
YXH
YXH - 19.9.2017 17:11

Ja bych mu to rekla, a take to, ze nechces rozvod kvuli detem. Kdyz mu neveru odsouhlasis s tim, ze o tom vis, tak ho to asi pomalu prestane bavit jak rika Orinka. Jinak bych z nej vyzdimala co by slo. Udelala si svoje vlastni konto a davala penize stranou na horsi casy. Nikdy nevis, kdy se ti to bude hodit, a kdyby nahodou k rozvodu nedoslo a situace se zklidnila, porad muzes usetrene penize dat detem na skolu.

 
sharon
sharon - 19.9.2017 16:08

anitech: i já to vidím podobně.......a nikdy se žádná nezapojí....smajlik - 26
mmj každá máme svůj rozum tak s řídím podle něj....

 
anitech
anitech - 19.9.2017 15:11

sharon: Mně ti příjde, že tyhle ženy, co tu píšou své stále stejné problémy , se stejně rozhodnou podle sebe, ale v případě, že se rozhodnou blbě budou mít na koho svalit vinu smajlik - 68

 
sharon
sharon - 19.9.2017 14:10

a co tedy chceš ????

 
anitech
anitech - 19.9.2017 13:55

Dříve se říkalo, že pod ženinu zástěru se toho vejde spousta, ale je to hrozně ponižující. Pokud ti to nevadí, tak nedělej nic. A když budeš chytrá,tak nedělej nic a zkus pozorného manžela využít co nejvíce.

 
rosean
rosean - 19.9.2017 12:34

pokud to zvládnete, třeba i s podporou nějakého psychoterapeuta třeba v manželské poradně, doporučuje se nedělat nic. Je velká šance, že to skončí. Kdyby manžel chtěl odejít, asi se nebude chovat pozorně k vám nebo dětem.
Tím že otevřete diskuzi nedejbože s ultimátem, může udělat zkratovou reakci pod vlivem hormonů a odejít k milence, a po pár měsících (letech) budete oba sami a nešťastní.

mám okolo toho hodně nastudováno, je to v podstatě nejtěžší varianta, ale ve většině případů fungující.

samozřejmě že taky může manžel po rozhovoru vše ukončit, omluvit se a fungovat dál. Jen je tam to riziko zkratu.

Hodně sil přeji

 
orinka
orinka - 19.9.2017 9:11

Něco udělat musíš, jinak tě to sežere uvnitř. Manželovi to v klidu říct. Že se kvůli jeho milence určitě rozvádět nechceš, že mu ji klidně budeš tolerovat a stojíš o to zachovat dětem rodinu a otce. Žijete přece bez hádek, klidně... Možná, když to bude mít takhle povolené, ho to nebude tolik bavit.smajlik - 42

 
Nika1
Nika1 - 19.9.2017 8:45

Promluvit. Za me bych mu jeste dala sanci jen pokud by neveru ukoncil a snazil se ziskat duveru zpet. Holt tady je muzska nevera brana jako normalni.

 
celina
celina - 19.9.2017 8:17

Buď se budeš přetvařovat i ty a trápit se a nebo mu to řekneš, že víš.
Pokud v té nevěře má muž nějaký cíl, stejně tomu neujdete a jestli se s tím, že tě muž podvedl a ty s tím nebudeš chtít žít, budete to stejně muset řešit.
Takže promluvit si a pak se můžeš rozhodnout, co bude pro tebe lepší.

 
Bibia
Bibia - 19.9.2017 7:56

Upřímnost a pravda osvobozuje.... i když může někdy bolet.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146263.
Archiv anket.