Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Vztah s exsnachou a problém v rodině

Vztah s exsnachou a problém v rodině

Zajímal by mě váš pohled na situaci v naší rodině. Podle syna děláme něco, co se v normálních rodinách nedělá. My si to s manželem nemyslíme, proto bychom uvítali pohled někoho nezaujatého. Jde o vztah, který máme já a můj muž s bývalou manželkou našeho syna.

Syn se ženil v pětadvaceti letech, jeho nevěstě bylo o dva roky méně. Brát se museli, půl roku po svatbě se jim narodila dcerka a za další dva roky ještě chlapeček. Bohužel, manželství jim nevydrželo, když bylo dětem osm a šest let, rozpadlo se.  Skutečný důvod rozchodu nevíme, oba nám předložili svou verzi. Syn tvrdil, že mu jeho žena byla nevěrná, ona to popírá a jako důvod rozvodu uvádí, že si prostě přestali rozumět.

My jsme se s mužem po tom, kde je pravda, nikdy nepídili. Jejich rozvod nás mrzel hlavně kvůli dětem, ale smířili jsme se s tím, brali jsme to tak, že jsou dospělí a je to jejich život, jejich věc.  

Syn se krátce po rozvodu seznámil se svou současnou ženou,  bývalá snacha zůstala několik let sama s dětmi, které měla ve své péči. Už od doby, kdy s naším synem chodila, jsme ji měli rádi a ona nás také. Nebyl mezi námi ani v nejmenším napjatý vztah, jak to často bývá. Naopak. Ona je velmi milá, vstřícná, citlivá, vždycky se skvěle starala o děti. Poměrně často jsme se navštěvovali a tak to zůstalo i po té, co se jejich manželství rozpadlo.

Syn je náš, tam byl častý kontakt samozřejmostí, ale i ona, jako jeho bývalá žena, u nás byla vždycky vítána. Minimálně jednou měsíčně k nám i s dětmi přišla na návštěvu a stejně tak jsme navštěvovali i my ji a vnoučata. Když jsem odešla do předčasného důchodu, hodně jsem jí pomáhala například v době, kdy byly děti nemocné, aby si nemusela brát paragraf.

Tak to probíhalo celé roky až dodnes, kdy jsou vnoučata už dospělá. Stále jsme s bývalou snachou v přátelském a milém kontaktu, i když se už navštěvujeme v podstatě jen my sami, vnoučata si návštěvy už organizují po vlastní ose.

Synovi se náš vztah s jeho bývalou ženou už od začátku nelíbil, prý to není normální, je to pro nás cizí člověk. Oponovali jsme, že ji máme rádi a cizí pro nás není, je to matka našich vnoučat. Synova averze vůči našim kontaktům se vystupňovala, když si našel novou partnerku. Ale my jsme i ji přijali hezky a chováme se k ní dobře.  Myslíme, že ale oba dva žárlí na jeho první ženu. O našich návštěvách se dozvídali od dětí, my jsme se snažili o nich radši moc nemluvit, abychom nepřilévali olej do ohně.

Teď o víkendu se ale došlo k docela nepříjemné, možná až vyhrocené situaci, která mě přiměla hned začerstva, dokud to mám v sobě, všechno takhle sepsat.

Už dva týdny se oba s manželem potýkáme s nějakou šílenou virózou. Ani jednomu z nás není dobře. Minulý týden se ozvala bývalá snacha, jak se máme a že by nás přišla navštívit. Řekli jsme jí, že jsme oba nemocní, ať teď raději nechodí, aby se nenakazila, že se jí ozveme, až budeme v pořádku. No a ona se nám tady v sobotu odpoledne objevila s plnými taškami přichystaného jídla. Přinesla toho opravdu hodně: polévku, rajskou s navařenými knedlíky, upečený koláč a ještě další jídla, která měla zamražená, abychom si je dali do mrazáku, abych nemusela vařit, dokud se neuzdravím. Uvedlo nás to do rozpaků, ale zároveň nás to potěšilo. Bylo to od ní velmi milé a přiznávám, že mi to přišlo vhod.

Zrovna když u nás byla, přišel nečekaně i syn, kikslo mu auto a potřeboval si půjčit naše, měli naplánovanou nějakou víkendovou cestu.

Bylo to velmi nepříjemné. Jak přišel a setkal se tu se svou bývalou ženou a zmapoval, že ona přišla s proviantem, strašně se ho to dotklo a všechny nás doslova seřval na jednu hromadu. Mně, manžela a i ji. Co prý to děláme, jestli si uvědomujeme, jak ho tímhle zahanbujeme, že kdybychom řekli jemu, i jeho žena by nám určitě navařila a přivezla jídlo.

Nedal si nic vysvětlit, vůbec neslyšel, že my jsme nic nechtěli, že jsme ani nechtěli nikoho obtěžovat, snacha ho ujišťovala, že to byl její nápad a chtěla nám jen trochu pomoci.

Strašná a vypjatá situace to byla. Nakonec syn hodně rozezlený odjel (muž mu auto půjčil) a my jsme tady i s bývalou snachou zůstali jako opaření. Ona se omlouvala, že nechtěla způsobit takový rozkol a my ji ujišťovali, že to není v žádném případě její chyba. Ale to víte, je to náš syn, tak jsme zachovávali takový trochu neutrální postoj.

Mně to od té soboty leží v hlavě a je mi z toho nějak úzko. Připadáme si, jako bychom udělali něco špatného, něco, co se nedělá. Přitom v hloubi duše si to nemyslíme.

Jaký je vás názor na tuhle nepříjemnou situaci? Myslíte, že tím, že se stýkáme s bývalou snachou, zrazujeme našeho syna? On to tak asi cítí. Ale pro nás by nebylo lehké s ní kontakt ukončit, máme ji opravdu upřímně rádi.

Radana


12.12.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 75   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vztah s exsnachou a problém v rodině

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
a....
a.... - 12.12.2016 13:36

Za sebe musím, říct, že kdyby se moje matka stýkala s mým exmanželem, tak by se mě to dotklo. Když muj otec zemřel a ex se mě ptal, jestli má jít na pohřeb, řekla jsem, že ne. Nikdo neví, co si ti d a udělali, proč se rozešli, někomu je prostě nepříjemné táhnou svoji minulost za sebou jako kouli u nohy, rád se od ní odřízne. Některé ženy to ale milují, mít svého ex zahackovaneho ve svém životě přes vtirani se jeho rodičům.

 
sharon
sharon - 12.12.2016 13:24

vůbec se za to nebudu omlouvat ale váš syn je blbec k pohledání..................tečka

 
Pentlička
Pentlička - 12.12.2016 12:30

Můj tchán s tchyni se se mnou po rozvodu taky nepřestali stýkat, navštěvovali jsme se, volali si, dávali si dárky k Vánocům a k narozeninám. Když tchán umřel, byla jsem mu na pohřbu, normálně i na hostině s bývalým mužem i jeho novou ženou a dítětem. S tchyní se stýkám dodnes, zrovna v sobotu jsem ji byla navštívit. Považuju to za normální. My jsme si přece nic neudělali, rozvod je jen mezi mnou a mým ex.

 
Arna
Arna - 12.12.2016 12:00

Mám to zrovna tak, s bývalou snachou a jejím novým přítelem se máme moc rádi a synovi-její bývalý manžel, to vůbec nevadí.
Sama jsem měla se svou bývalou tchýní moc hezký vztah, mnohem lepší než dříve.
Synáčkovi by bylo dobré důrazně vysvětlit že on jim nebude diktovat s kým se smějí stýkat a s kým ne.

 
krasaka
krasaka - 12.12.2016 11:15

kubikm: smajlik - 61 je to nehoráznost - rodiče byli vždy příliš hodní a mírní jsou k synáčkovi i nyní smajlik - 48
Jen se divím, že otec nezasáhl - ve svém bytě si nechat lát bezdůvodně od syna, který zřejmě neví, co je to slušnost a nezastat se bývalé snachy a manželky smajlik - 26
Já bych s ním vyběhla ze dveří a odešel by bez mého auta - nakonec syn měl možnost taky přinést pár kastrůlků nebo rodiče zná, jen pokud něco potřebuje on ???

 
kubikm
kubikm - 12.12.2016 10:33

krasaka: viď...nemá chodit bez ohlášení, v době mobilů je to nehoráznostsmajlik - 36

 
kubikm
kubikm - 12.12.2016 10:32

syn je evidentně sobec necitlivý
Já osobně bych mu auto nepůjčovala a vyprovodila ho ze dveří s tím, že se může vrátit, až se naučí chovat.
A dělá to na mě dojem, že vlastně rozvodu lituje....

 
krasaka
krasaka - 12.12.2016 10:29

Nofar: smajlik - 61 s tím mohu jen souhlasit - chová se jako rozmazlený spratek, kterému vadí, že jeho rodiče si dobře rozumí s matkou jeho dětísmajlik - 76
Naprosto NIC mu do toho není - jste svéprávní a můžete se stýkat s kým chcete a on by si měl zopakovat "pravidla slušného chování".
Vy jste mu taky nemluvili do toho, že se rozvedl a opustil matku svých dětí (ona i ta údajná nevěra jeho první ženy mohla být pouze záminkou)smajlik - 48
Já bych mu za takový výstup taky auto nepůjčila a vykázala ho do doby, až se bude chtít za své chování omluvit!!!
Přece při další podobné přepadovce nebudete schovávat svou bývalou snachu do ložnice, aby to "synáčkovi" náhodou nezpůsobilo trauma ???smajlik - 55

 
kareta
kareta - 12.12.2016 10:14

Divím se, že jste mu to auto půjčovali, za takové chování. Blbec.

 
Bellana
Bellana - 12.12.2016 10:02

Linda: Bývalá snacha pomohla bez požádání. Syn pravděpodobně pomoc nenabídl, i když musel vědět, že jsou nemocní, když si s nimi domlouval půjčení auta, aby mohli někam odjet.

 
Bellana
Bellana - 12.12.2016 9:57

Víc takových rozumných rodičů. I když synova druhá žena žárlí, není důvod ztrácet přátelství jeho první ženy. Zvlášť když je to taková obětavá osoba, která sama pochopí, že potřebují pomoc a pomůže bez toho, že by ji o to museli prosit. Syn a jeho žena nejspíš taky věděli, že jsou rodiče nemocní, ale pomoc jim nenabídli.

 
Hanča
Hanča - 12.12.2016 9:46

takhle by to mělo vypdat vždy, je to úžasný, bohužel mně se to nepovedlo, tchýni to vydrželo asi měsíc, za to teď po 20 letech by mně brala zpátky, ale už jsem bohužel někde jinde

 
Nofar
Nofar - 12.12.2016 9:32

Vas syn by evidentne potreboval proplesknout.

 
Linda
Linda - 12.12.2016 9:15

Pokud by jste potrebovali pomoc meli byste se nejdrive zeptat / pozadat syna. Tim to konci.
Ty i manzel jste dospeli svepravni lide a muzete se pratelit s kym uznate za vhodne a nepotrebujete k tomu pozehnani nikoho! To ze vase spolecna kamaradka je soucasne byvalou snachou je pouze shoda nahod a okolnosti. A tak bych to rekla i synovi a nic vic mu do toho neni. Pokud se mu to nelibi je to jeho problem a ne vas, max. bych mu navrhla, ze v ramci vasi dobre vule budete napriste planovat tak ,aby se nemusel s byvalou zenou potkat. Ovsem pokud vam udela prepadovku tak holt riskuje setkani smajlik - 26.

Vase chovani je takove jak by to melo fungovat v perfektnim svete. Protoze se dospeli rozvadi jak o zavod tak deti prijdou automaticky o polovinu rodiny, a to je spatne. CO vadi vasemu synovi? Ze nejste ujecena furie ex tchyne? Ze jste se mu starala o jeho deti, kdyz bylo potreba, misto neho?

 
Deafina
Deafina - 12.12.2016 8:37

Takových vztahů znám pár. Jedna moje kolegyně to okomentovala, že s manželem se rozvedeš, ale s jeho rodinou ne. Váš syn by to měl respektovat. smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 124945.
Archiv anket.