Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Je mi pětačtyřicet, jsem rozvedená a před rokem jsem se seznámila se svým současným přítelem. Děti už mám samostatné, tak jsme se rozhodli, že budeme bydlet společně. Jeho byt jsme pronajali a bydlíme v mém.

Fungujeme tak už čtyři měsíce a já si čím dál víc začínám všímat jedné negativní stránky v jeho povaze. Ani nevím, jak to nazvat, jestli přehnaným šetřílkovským, nebo lakotou. Zajímal by mne váš názor.

Já sama nejsem nijak rozhazovačná, byla jsem sama se dvěma dětmi, alimenty nebyly nijak vysoké, šetřit a pečlivě hospodařit jsem musela. I přesto, že byl náš rozpočet dost napjatý, po troškách jsem dokázala i něco málo naspořit a z toho jsem pak pořizovala Vánoce, dárky k narozeninám apod.

Když děti vylétly krátce po maturitě z hnízda a osamostatnily se, dost se mi finančně ulevilo. Po té, co jsem se seznámila s přítelem a dohodli se na společném bydlení, jsem si říkala, že to bude fajn, nejenom, že nebudu sama, ale cítila jsem v tom i určitou finanční jistotu a zabezpečení. Přece jenom, ve dvou se to lépe táhne.

Jenže všechno je jinak a já jsem na tom teď snad ještě hůř, než když jsem byla s dětmi sama. Připadám si totiž jako nesvéprávná. On má totiž neskutečnou šetřící úchylku, vede si podrobné účetnictví, vyžaduje po mě všechny paragony a doklady o koupi, pomalu nad každou položkou přemýšlí, zda byla nutná a kolikrát po mě chce vysvětlení, proč jsem musela nutně koupit zrovna tento sprchový gel a ne ten levnější. Připadám si vždycky jako blbec, když mu, konkrétně v tomto případě vysvětluju, že po tom levnějším mě svědí kůže a dělají se mi pupínky.

A to není všechno. Každý velký nákup, který přineseme domů, pečlivě roztřídí na příděly, rozpočítává jogurty, maso porcuje do mrazáku přesně po dvou porcích, jeden sáček čaje je schopný vyždímat i na čtyři hrnky atd.

Čím dál víc mě to rozčiluje, protože on rozhodně nepatří k lidem, pro které je takové škudlení nutnost. Plat má 65 tisíc měsíčně, k tomu ještě 12 za pronájem jeho bytu. Mně dává měsíčně přesně polovinu na náklady za byt a další dva tisíce na jídlo, o čemž prohlásil, že když já dám taky dva, tak za čtyři tisíce měsíčně se jen ve dvou musíme najíst jako králové. Není schopen pochopit, že to není jen o jídle, ale i o drogérii a další drobných výdajích.

Já zatím jedu tak nějak podle sebe, prostě nakoupím, co je potřeba a neřeším, jestli ho tím vlastně nedotuju. Tedy spíš neřešila jsem to, teď už jo. Několikrát se stalo, že jsme spolu šli do kina a on chtěl, abych to zaplatila z našich společných peněz na jídlo, nekoupil mi ani pitomou kolu a když jsem si ji koupila sama, přes půlku mi jí vypil. Je to samozřejmě pitomost, ale já si najednou uvědomila, že on je nejen šetřivý, ale i vyčůraný.

Je mi to líto, když jsme spolu chodili, tak se takhle urputně neprojevoval, to začalo až po našem sestěhování a připadá mi, že se to čím dál víc stupňuje. Myslíte, že je šance takového chlapa nějak převychovat? Je mu dvaapadesát, děti nemá, ženatý byl, ale přede mnou byl snad patnáct let sám. Jinak je chytrý, inteligentní, má rozhled, až na tu jeho lakotu je mi s ním fajn.  

Jana


11.11.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 81   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
orinka
orinka - 11.11.2014 11:32

Hanelorwe: bůh ví, kde ty peníze utrácí, třeba dotuje nějakou nemajetnou slečinku.smajlik - 42

 
Arna
Arna - 11.11.2014 11:19

Nechápu jak dnes může někdo takto žít. Jasně, neprojevil se hned, až po přistěhování, ale při prvním náznaku takového počítání by letěl!

Možná by měl být pan Šetrný upozorněn na další položky v rozpočtu = opotřebování pračky, myčky, vysavače, koberců, matrací v posteli, nádobí atd, atd....
Podílí se pan Šetrný na domácích pracech? Luxuje, vytírá, věší a uklízí prádlo, žehlí, myje okna,...? Pokud ne, tak by měl zaplatit za tyto práce.

Příjem z pronájmu bytu má jen proto,že bydlí u Jany. Podělí se o tento příjem s Janou?

Vystačí 4.000,- na věškeré nákupy? Když si pan Šetrný vede takové účetnictví, neměl by to být problém. Když se tato částka překročí, kdo hradí rozdíl?

Otázek by bylo jistě hodně.

 
Verera
Verera - 11.11.2014 11:01

Nebo se pána ve chvilce jeho šetřivého záchvatu zeptat: " A to si šetříš na pomník na Olšanech ? "

denda04: Nevím co teď myslíš. Jestli to vyúčtování, tak to jsme myslela jednorázově, za měsíc, aby viděl, co kolik skutečně stojí. A jestli to scházení- někomu to vyhovuje, nesestěhovat se, ale občas někam zajít, každý za své.

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 11.11.2014 10:49

Nevím zda-li bych se měla divit nebo smát nad tímto příběhem....muž, který má příjem kolem 60 tisíc měsíčně + ten pronájem bytu a bezdětný, to si myslí, že si našušlené peníze vezme do hrobu...?? Je mu přes padesát a to je již věk, kdy si má užívat života naplno, když na to má, nikoliv škudlit. Byť vzdělaný, tak pro praktický život IQ tykve.

 
PEGG
PEGG - 11.11.2014 10:49

Tak jsem se snažila přečíst celou diskuzi a potěšilo mě, že se ho nikdo nezastává. Podle mě to paní Jana moc dobře ví, že to je takhle šatně ale potřebuje sílu, aby se rozhoupala k tomu rozhodujícímu kroku.
Jano, nečekej na sílu a odvahu a udělej ten řez hned. Asi to bude konec známosti. Ale možná se pán probudí a mile tě překvapí.smajlik - 27
Jsi svobodná, soběstačná žena, tak proč si nechat otravovat život chlapem. Zas tak inteligentní být nemůže, když se takhle chová. Je lepší být sama za své a dělat si co chceš. Nebo tebe těší žít s člověkem, který tě nemá rád a je s tebou jen z vyčůranosti? Protože člověk, který tě má rád, se takhle nechová. Já zůstala sama po třiceti letech manželství a můžu zodpovědně říct, že tak fajn mi už hodně let nebylo. Žijeme s dcerou, která ještě studuje, takže se mám co ohánět, ale i tak mi je daleko líp a jen doufám, že už nikdy nezblbnu tak, abych si nějakého chlapa nastěhovala domů. smajlik - 68smajlik - 105

 
Anahir
Anahir - 11.11.2014 10:34

Jasně, je ti s ním fajn, je skvělý, inteligentní, ale jinak mu musíš dotovat jeho život, zpovídat se jak nesvéprávná z toho, co uděláš se svýma penězma. Fakt výbornej život. K nezaplacení, že.

Že se nestydíš, nechat se takhle využívat.
Co všechno jsou ženský schopný udělat pro těch pár milostivě poskytnutých chvilek, jen pro ten pocit, že jako nejsou samy a přitom jsou samy víc než kdy jindy. Ten chlap je s Tebou jen proto, že mu cvakáš a on si šetří. Že Ti není hanba se nechat takhle zneužívat a ještě to omlouvat, že je inteligentní.
Však on je asi dost velkej důvod, proč byl skoro celej život sám. Která by chtěla s něčím takovým být a mít děti. No to by vypadalo, že si to radši ani nepředstavuju.

 
evropka
evropka - 11.11.2014 10:33

Jani, ten by šel že by nestačil počítat schody....a tu colu bych vylila na hlavusmajlik - 42

 
Arna
Arna - 11.11.2014 10:27

smajlik - 76Jejda, Jano, jak ti může být fajn s někým kdo tě takto omezuje? Jak s ním můžeš spát aby ti to nepřipomínalo že tě tak omezuje?
Asi bych se neudržela a při sexu mu řekla: miláčku, nějak páchneš, měl bys používat kvalitnější(=dražší) sprcháč a deodorant!

Ale žádné domluvy nepomůžou, bude to ještě horší. Pokud odejde ještě dnes, bude už stejně pozdě.

 
Janina+4
Janina+4 - 11.11.2014 10:12

Nastěhujte se do JEHO bytu, nech si peníze z pronájmu tvého bytu, dej mu dva tácy na měsíc, občas uvař, ale na nákupy ať chodí on a uvidíš, jak najednou budeš mít peněz!

 
Zuzilka
Zuzilka - 11.11.2014 10:09

vranoj :řešení je jednoduché,skřínka se zámkem))))a ve špajzu si to poukládám taky do nějakých krabiček...A lednici at si koupí svoji,moje se opotřebovává.Já bych mu dala.

 
denda04
denda04 - 11.11.2014 9:57

Verera: co by to byl za život ???smajlik - 48

 
denda04
denda04 - 11.11.2014 9:55

dadka: smajlik - 58smajlik - 47smajlik - 58ANO smajlik - 47

 
Almega
Almega - 11.11.2014 9:53

Rozhodně by to chtělo vážný rozhovor na téma šetření,co si on o svém lakomství myslí...Možná,že je tak zvyklý z domova,že za mlada byli chudí a tak nějak to v něm zůstalo,že stále až moc myslí na zadní kolečka....Ale je taky možné,že jen hamoní s nečestnými úmysly.Řekla bych,že mezi vámi neproběhla nějaká důležitá řeč,co je pro jednoho normální,pro druhého už nepřijatelné.Já osobně považuji lakomost za hroznou,nežila bych s takovým ani za nic.Šetřit se dá i bez drastických opatření,co kdo ví,jestli není dnešek jeho den poslední,a zkazit si ty "poslední" krkavostí, k čemu to....

 
Verera
Verera - 11.11.2014 9:38

První vě, která mě napadla- on pronajímá svůj byt a má z toho příjem, zatímco žijete ve tvém? Přispívá aspoň na údržbu? Chtěla jsi to takhle a nebo to byl jeho nápad? Co kdyby to bylo naopak a pronajímala jsi tvůj a všechny příjmy by šly tobě, to by souhlasil?

Buď je možné hospodařit splečně, pak by měly jít všechny peníze dohromady, to asi není pro vás to nejlepší.

Nebo může žít každý za své a na společné úhradě se rozumně domluvit. To ale neznamená, že jeden dá co uzná za vhodné a druhý má za to zajistit veškerý komfort.

V tomhle případě , pokud se nechceš hned rozejít, bych oddělila finance za nákupy, ať si pán jídlo , dorgerii apod, kupuje za své, klidně ty nejlevnější šunty a ať ti nekecá do toho, co používáš ty. Dala bych si tu práci a vyúčtovala mu polovinu veškeré spotřeby třeba prášku na praní, surovin na vaření, amortizace pračky, i tu půlku vypité coly...

Nebo druhá možnost- schovat vše načaté ať pán měsíc vystačí se 4000 tak aby to bylo dlouhodobě snesitelné. To ho chci vidět.


Ale i tak, obávám se, že tohle je úchylka a nedá se to měnit. Je tomožná člověk na občasné scházení, ale ne pro život.

 
vranoj
vranoj - 11.11.2014 9:35

Zuzilka - 11.11.2014 8:21 naprostý souhlas. Vyčlenila bych mu polici v lednici, ve špajzu i v koupelně na toaletní potřeby a ať se ukáže jak vyjde s 2000,-.
Jen nevím, jak ošetřit aby nepoužíval moje. Viz vypitou kolu v kině. To by s vyčůránkem byla asi trochu potíž. Pokud je to skutečně vyčůránek a ne naiva, co je přesvědčen o své pravdě.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.