Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Je mi pětačtyřicet, jsem rozvedená a před rokem jsem se seznámila se svým současným přítelem. Děti už mám samostatné, tak jsme se rozhodli, že budeme bydlet společně. Jeho byt jsme pronajali a bydlíme v mém.

Fungujeme tak už čtyři měsíce a já si čím dál víc začínám všímat jedné negativní stránky v jeho povaze. Ani nevím, jak to nazvat, jestli přehnaným šetřílkovským, nebo lakotou. Zajímal by mne váš názor.

Já sama nejsem nijak rozhazovačná, byla jsem sama se dvěma dětmi, alimenty nebyly nijak vysoké, šetřit a pečlivě hospodařit jsem musela. I přesto, že byl náš rozpočet dost napjatý, po troškách jsem dokázala i něco málo naspořit a z toho jsem pak pořizovala Vánoce, dárky k narozeninám apod.

Když děti vylétly krátce po maturitě z hnízda a osamostatnily se, dost se mi finančně ulevilo. Po té, co jsem se seznámila s přítelem a dohodli se na společném bydlení, jsem si říkala, že to bude fajn, nejenom, že nebudu sama, ale cítila jsem v tom i určitou finanční jistotu a zabezpečení. Přece jenom, ve dvou se to lépe táhne.

Jenže všechno je jinak a já jsem na tom teď snad ještě hůř, než když jsem byla s dětmi sama. Připadám si totiž jako nesvéprávná. On má totiž neskutečnou šetřící úchylku, vede si podrobné účetnictví, vyžaduje po mě všechny paragony a doklady o koupi, pomalu nad každou položkou přemýšlí, zda byla nutná a kolikrát po mě chce vysvětlení, proč jsem musela nutně koupit zrovna tento sprchový gel a ne ten levnější. Připadám si vždycky jako blbec, když mu, konkrétně v tomto případě vysvětluju, že po tom levnějším mě svědí kůže a dělají se mi pupínky.

A to není všechno. Každý velký nákup, který přineseme domů, pečlivě roztřídí na příděly, rozpočítává jogurty, maso porcuje do mrazáku přesně po dvou porcích, jeden sáček čaje je schopný vyždímat i na čtyři hrnky atd.

Čím dál víc mě to rozčiluje, protože on rozhodně nepatří k lidem, pro které je takové škudlení nutnost. Plat má 65 tisíc měsíčně, k tomu ještě 12 za pronájem jeho bytu. Mně dává měsíčně přesně polovinu na náklady za byt a další dva tisíce na jídlo, o čemž prohlásil, že když já dám taky dva, tak za čtyři tisíce měsíčně se jen ve dvou musíme najíst jako králové. Není schopen pochopit, že to není jen o jídle, ale i o drogérii a další drobných výdajích.

Já zatím jedu tak nějak podle sebe, prostě nakoupím, co je potřeba a neřeším, jestli ho tím vlastně nedotuju. Tedy spíš neřešila jsem to, teď už jo. Několikrát se stalo, že jsme spolu šli do kina a on chtěl, abych to zaplatila z našich společných peněz na jídlo, nekoupil mi ani pitomou kolu a když jsem si ji koupila sama, přes půlku mi jí vypil. Je to samozřejmě pitomost, ale já si najednou uvědomila, že on je nejen šetřivý, ale i vyčůraný.

Je mi to líto, když jsme spolu chodili, tak se takhle urputně neprojevoval, to začalo až po našem sestěhování a připadá mi, že se to čím dál víc stupňuje. Myslíte, že je šance takového chlapa nějak převychovat? Je mu dvaapadesát, děti nemá, ženatý byl, ale přede mnou byl snad patnáct let sám. Jinak je chytrý, inteligentní, má rozhled, až na tu jeho lakotu je mi s ním fajn.  

Jana


11.11.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 81   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
ax
ax - 11.11.2014 7:10

V tak ponižujícím vztahu bych zůstat nemohla. Jestli mi u chlapa fakt něco vadí, tak je to hamižnost kombinovaná s vyčůraností. Což se v jeho případě o vyčůranost fakt jedná, protože on si moc dobře spočítal, že příjem, který získal pronájmem vlastního bytu je o mnoho vyšší než to, co vám dá na inkaso a stravu. Plus má jako bonus nejlevnější posluhovačku široko daleko.

Jestli nejste na tom jeho finančním mini-příspěvku závislá, oznámila bych mu, že vy jste si spočítala, že pro vás je výhodnější žít sama.

 
rychlonožka
rychlonožka - 11.11.2014 7:09

Jano, a když Vám přijdou na návštěvu děti, připočítává Vám k pohoštění DPH?
Ne, vážně: 2000 na jídlo - to máme 4 tácy děleno třiceti dny. Ono není jídlo jako jídlo. Pán asi počítá, že olej, vajíčka, mléko, koření a takové ty obyčejné věci ze špajzu neubývají? Obědy si zaplaťe v práci oba z těch peněz a za zbytek se někde stravujte. Neprala bych, nevařila bych a v koupelně bych neměla ani mýdlo. Jo, oznámila bych někdy kolem patnáctého dne v měsíci, miláčku, ještějsem se nenaučila tak šetřit, nemáme, počkáme. A víš Ty co, miláčku? Tady máš na příští měsíc dva tácy a předveď mi to. A doma bych neměla ani brambor. Nic v zásobách. Ať se ukáže.

 
rychlonožka
rychlonožka - 11.11.2014 7:01

To jsem si zase početla.Pán ať si vede účetnictví u sebe doma. On totiž předtím bydlel nejspíš v účtárně, víte? Tak se nastěhoval k Vám, kde mu to přijde asi lidštější. Normálně, mluví česky, žejo, bych mu vysvětlila, že jsem si to všechno propočítala a že se mi vyplatí zase bydlet sama. Zapisujte si jeden měsíc s ním svá vydání a papír vezměte jako argument. A hlavně vezměte rozum do hrsti. On to jistě pochopí, protože počítat umí zřejmě velmi dobře. Čím to je, že si nenašel při svém příjmu nějakou zlatokopku, ale docela normální partnerku? Potřeboval k sobě někoho, koho v tom počítání trumfne. To je to. Nikdo neříká, aby dával půlku platu, ovšem tohle - tohle je snad i pod úroveň ženy, která nepracuje, žije ze sociálních dávek, bydláí v pronajatém a naprosto neřeší, co bude zítra. Ani taková, která by asi brala domů bez nějakých zvláštních nároků domů chlapa, ani taková žena by to nestrpěla. Vy si Jano na sebe vyděláte, ve Vašem případě bych tu lásku pominula a raději si počkala, co Vám život přinese dál. Mám taky doma přítele a jeho otázka, proč jsem si koupila ten či onen šampon, by byla jistě tou poslední, kterou by mi položil. On si při Vás našetří na stará kolena a pak Vás vymění za mladší, atraktivnější, které nedá až tolik práce, aby pustil nějaký ten chlup. Ač neumíte tak dobře sečítat a dělit jako on, buďte aspoň při inventuře reálná: stojí Vám tohle zato?

 
monja
monja - 11.11.2014 6:51

Omlouvám se, ale lakomej chlap je děs ... už bych s ním nebyla .. proč by se dospělá výdělečně činná žena měla zpovídat, že si koupí rtěnku, nebo lepší šunku, nebo co ???? Sama mám tzv. z ruky do huby, ale vosaď pocaď ne ??? Co je mi platný, že je chytrý a inteligentní, když je to vlastně blb.... dámy prominou smajlik - 61

 
orinka
orinka - 11.11.2014 6:02

Tož když je tak chytrý a inteligentní a jinak je s ním fajn, mohl by pochopit, že jsi samostatná svéprávná ženská a jeho lakota tě ponižuje. Asi máš menší příjem než on, do rozpočtu přispíváš podle své možnosti, ale on si většinu nechává. Na co?? S takovým chlapem bych nebyla, anebo byla - ale ve svém bytě a za svoje. Návštěvy, prosím. Určitě bych mu za tu almužnu nevedla domácnost. Když tak umí počítat, předestři mu, kolik stojí hospodyně.smajlik - 42

 
dadka
dadka - 11.11.2014 0:37

A bude hůř...Starého psa novým kouskům nenaučíš a bude tě to štvát čím dál víc. Oni takoví, co mají hodně peněz, jsou většinou strašní škudlilové. My jsme s manželem už také sami dva a za 4 tisíce měsíčně bychom rozhodně nevyžili.
Já osobně bych brala nohy na ramena, nebo v tvém případě bych mu ukázala dveře.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.