Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Asi jsem se zbláznila aneb Rozhodla jsem se zhubnout.

Asi jsem se zbláznila aneb Rozhodla jsem se zhubnout.

Tento rok oslaví moje tělo celých 40 let na této planetě, a tak jsem se rozhodla nadělit mu dárek v podobě zmizení pár kilogramů. No, do ideální váhy by muselo zmizet takových 35 kg, což je utopie, ale potěšilo by i -20 kg, radost bych měla i z -10 kg… v podstatě z čehokoliv, jenom kdyby se ta zatracená ručička na váze hnula směrem doleva. Jenže, podle dosavadních zkušeností soudě, ta potvora je ještě línější než já.

Jenže teorie je jedná věc, praktická stránka je věc poněkud jiná. Jsem od přírody líná, tudíž fitko nebo jiné hromadné pocení mě rozhodně neuvidí, leda že by se zeměkoule začala točit na druhou stranu. Což by se díky letošnímu datu mohlo teoreticky i stát, ale to už bude po mých narozeninách, a tudíž pasé. Ano, můžu omezit spotřebu potravy, to by bylo reálné a navíc s mojí nechutí k vyvařování i příjemné. Nakonec během dne nemám problém se udržet v mezích, moje rozežranost začíná s příchodem domů a teplou večeří. Já prostě musím vyžrat hrnec do dna. Dalo by se to vyřešit pejsinama. Prostě nandám si malou porci na malý talíř, a jak dojím, tak místo vymetání kuchyně se půjdeme společně projít. Fantastická myšlenka! Ano, porce jsem omezila a snažím se po večeří vyhýbat obloukem kuchyni. Nádobí uklízím až ráno než odcházím do práce. Moc estetické to zrovna není, ale zatím to pomáhá. Na procházce jsem zatím nebyla. Mezi svátky člověk nevěděl, kde co kdo odstřelí, a tak jsem radši pejsiny ven moc nevodila, a od nového roku je permanentní vichřice a obávám se, že bych venčila dva balónky na šňůrce.

Ať dělám, co dělám, zdravý rozum se snaží prodrat na povrch s nechutnou myšlenkou, že se budu muset začít i hýbat – no FUJ! Dobře, hromadné pocení nehrozí ani s pistolí u hlavy, možná bych se mohla potit nehromadně hubnutísama doma. To by možná i šlo. Před pár roky jsem manželovi k narozeninám věnovala Nintendo Wii. Sportem bych to zrovna nenazvala, ale člověk se u toho hýbe a hlavně se nasměje a cokoliv je lepší než pasivní ležení na gauči. Navíc když cokoliv budu provozovat, nebudu myslet na to,co strčit do pusy. A oprášila jsem disketu s aerobikem a jógou a skoro dvě hodinky jsem se nakrucovala před televizí. Málem jsem při tom zašlápla psy, kteří považovali mé aerobni stepováni za novou hru, a dcery málem zemřely smíchem na gauči za mnou, nicméně ta fantastická technika ocenila můj fyzický výkon na věk 27! Hned jsem se cítila líp. A osvítila mě myšlenka – nejlepší pohyb, navíc pro mě nejpřijatelnější, je tanec. Drahý choti, nedá se k tomuhle výmyslu techniky sehnat nějaký tancování? Já blbec jsem tuto myšlenku pronesla nahlas 2 dny před Štědrým dnem a pod stromečkem jsem našla Zumbu 2. Obal se tvářil poměrně přátelsky, navíc hlásal, že obsahuje dalších asi 12 jihoamerických tanců. No dobře, proč to nezkusit. V kapitole kroky pro začátečníky jsou samba, tango, quickstep apod. Až se je naučím a zvládnu pár sestav, nasbírám patřičné množství hvězdiček, otevřou se mi další tance. Mordovala jsem se hodinu a půl, oprášila 23 roku staré znalosti z tanečních a zvládla jsem tří minutovou sestavu v rytmu cha cha pro začátečníky za celé 2 hvězdičky (5 hvězdiček je maximum). Další 3 dny jsem se vzpamatovávala z bolestí kotníků, kyčlů a seznámila jsem se s existencí některých, pro mě dosud utajených svalových skupin.

PS. Po skoro 14 dnech mordování se tancem, aerobikem a menšími porcemi mám méně o 1,3 kg a přepadávají mě myšlenky, co mi chudák tělo udělalo, abych ho takhle trestala.

Linda


17.1.2012   Rubrika: Hubnutí   |   Komentářů 84   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Asi jsem se zbláznila aneb Rozhodla jsem se zhubnout.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-85
Alča
Alča - 27.1.2013 7:58

Ivča+3: pročetla jsem si knížku a známá podle ní jedla a shodila 2 kg, ale ona už shodila dost před tím, tak to byly asi nějaké poslední kilča

 
orinka
orinka - 28.11.2012 19:21

já četla, že máš minus 13 kg, to bych ti přála a pak by sis mohla nandat vrchovatý talíř!smajlik - 58smajlik - 57

 
Ivča+3
Ivča+3 - 7.10.2012 18:04

Tak naposledy, když nikdo nepíše :) Mám dole 14 kilo a cítím se fajn. Když se nacpu "normálním jídlem", tak se těším zase na řepu smajlik - 64. Je ot všechno v hlavě. Tak hubnutí zdar, přeju všem hodně úspěchů v tomto snažení.smajlik - 61

 
Ivča+3
Ivča+3 - 30.5.2012 22:50

Nikdo nediskutuje smajlik - 59. Mám tu 28 denní kůru Antonie Mačingové za sebou a dole 6 kilo. Úplně bych to očistnou kůrou, u které není hlad, nenazývala, ale co je pozitivní, že mě úplně přešla chut na cukr (nikoliv na med) a naučila jsem se nové dobré receptíky. A jíst řepu na mnoho způsobů smajlik - 68.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 24.4.2012 13:31

Jen k tématu hubnutí - naprosto nechápu, jak někdo může věřit tomu, že zhubne bez změny životního stylu (a myšlení) jen tím, že bude polykat nějaké (obvykle předražené) tablety či prášky na hubnutí smajlik - 76

 
Ivča+3
Ivča+3 - 24.4.2012 13:29

Zkoušíte se tu někdo očistit podel Antonie Mačingové či jak se jmenuje?

 
jasmine
jasmine - 14.3.2012 6:04

pohyb pohyb pohyb a jíst vše ale menší porce a nejméně 5 krát denně smajlik - 54

 
Kadla
Kadla - 18.2.2012 9:07

halinka: Yana: Ale děvčata, to co tu děláte, je prachsprostá reklama na další předražený "zázračný" výrobek na hubnutí. Jděte s tím někam.

 
Yana
Yana - 5.2.2012 6:47

Ano to znám. Jsou to programy na hubnutí Mandura. Beru je a užívám si pocit, že mi konečně něco na hubnutí funguje. Já je ale objednávala na jiné adrese http://www.mandura4u.cz . Pro neinformované, jde o programy využívající k úpravě váhy hormon leptin, který brání jo-jo efektu a k tomu je přípravek doplňující výživu. Prý je to dobré i při sportu, ale to jsem zatím nezkoušela. Máte-li nějakou zkušenost. Dejte vědět. Yana

 
kakamka
kakamka - 4.2.2012 23:29

Hubnutí ? ve dvaceti jsem měla více jak sto-hrůza na to vzpomenout-Za rok a půl bylo pětatřicet kilo dolů..Váhu jsem držela i po dětech,ale přechod jsem nezvládla a zase nebylo nejlíp,manželovi to nevadilo a já se utěšovala pohledem na ještě horší případy a kupovala větší oblečení.Dcera letos dodělá školu a čím dál častěji se u nás mluví o svadbě a pohled na maminku mého potencionálního zeťáka mi vnuknul myšlenku něco se sebou udělat.Za dva měsíce je pět kilo dole a budu tou pěknou maminkou nejen na promocích , ale hlavně na svadbě...Moc to hubnutí nelámu přes koleno,našla jsem cvičení pro ženy v mém věku-jednou týdně,ubrala na porcích jídla a více chodím pěšky..Takže u mě to byla vyloženě lenost,.

 
Halinka
Halinka - 4.2.2012 21:40

Dobrý den,
děkuji za vaše postřehy s hubnutím. Jsou hodně inspirující. Dovolím si proto podělit se o vlastní zkušenost s hubnutím. Po dítěti jsem přibrala pár kilogramů, ale i když jsem se snažila, nějaká kila mi zůstala. Manžel si sice na moji „nadýchanější“ postavu příliš nestěžoval, ale nechtěla jsem nic ponechávat náhodě a začala běhat a cvičit. Jenže dřív než se váha dostala na původní hodnotu, přišla jsem opět do jiného stavu. Po druhém těhotenství už bylo velmi málo času na nějaké výraznější pohybové aktivity. Kamarádka mi nabídla, abych zkusila hubnout společně s ní. Prý ve dvou nám to půjde snadněji a tip, který měla, tím bude zároveň levnější. Pořídili jsme si v akci sadu pro hubnutí pro dva a po měsíci já mám dole 4 kila, kamarádka víc cvičí, tak je o kilo ještě úspěšnější. Protože chceme ještě pár „bochánků“ shodit pokračujeme dál. V našem případě se skutečně jedná o http://www.hubnutischuti.info .

 
Gorawen
Gorawen - 18.1.2012 16:59

Stanik:21:10smajlik - 47 kazdy musi najit sam co mu pasuje...smajlik - 47

 
Lissie
Lissie - 18.1.2012 10:10

Juana: Zaujalo mě to pečení pečiva v mikrovlnce z lněného semínka. To se dá udělat jak? Máš nějaký recept? Kdyžtak díky moc, to mě fakt zajímá.

 
Stanik
Stanik - 17.1.2012 22:15

Juana: presne tak.Navic dekuju sve mamce,ze nas naucila zdrave jist a pit. a hlavne jist vse,ale s mirou a ve spravnou denni dobu. ;)

 
Juana
Juana - 17.1.2012 21:31

Stanik: ale já taky, dát si si k obědu doporučovanou kombinaci maso, zelenina a přiloha, tak akorát tak po obědě usnu
Dieta je blbý slovo, spíš bych měla použít způsob stravování. Dieta je jednorázová záležitost, tohleto je na celý život

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-85
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388322.
Archiv anket.