Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Rozešla se někdy některá z vás se svým partnerem jenom kvůli tomu, že vám to neklapalo po sexuální stránce? Já právě takový problém řeším a připadám si jako hyena.

Je mi třiatřicet let, dosud jsem svobodná. Se svým současným partnerem chodím něco přes rok. Velmi si rozumíme, je inteligentní, pracovitý, galantní. Dalo by se říct, že ideál. Ovšem až na sexuální stránku. Tam je to učiněná katastrofa. Dlouho jsem se snažila zvyknout si, přijmout to jako fakt a zaměřit se na jeho klady, kterých je opravdu hodně. Ale v posledních asi třech měsících se čím dál víc zaobírám myšlenkou na rozchod, představa, že takto sexuálně žiju po celý další život, je pro mne nepřijatelná.

Nevím, jak to mám napsat, ale on je v sexu prostě divný. Vypadá to, že mu to snad ani nic neříká. Nikdy nevyšle signál jako první, vždycky musím začít já. Samotné milování s ním je z jeho strany zcela prosté jakéhokoli náznaku vášně. Jakoby mu to bylo nepříjemné. Pohladí mne, políbí, to ano, ale vrcholem předehry je maximálně líbání prsou, nějaké další praktiky (orál) neprovozuje vůbec. Nechce to dělat on mně, když bych chtěla já jemu, odstrčí mne. Prostě se během deseti minut pomilujeme včetně předehry a je na něm vidět že je rád, že to má zase pro jednou za sebou.

Několikrát jsem s ním na téma sex zapředla hovor, ale nikdy jsme se k ničemu nedobrali. Odpovídá buď vůbec anebo velice vyhýbavě. Ptala jsem se ho, jestli nemá nějaký blok, jestli se mu někdy nestalo něco nepříjemného, co by jeho vnímání intimností nějak poznamenalo, ale to razantně popřel. Jediné co řekl je, že na to prostě moc není a nikdy nebyl. Je mu teď čtyřicet let.

Jsem z toho dost nešťastná, všechny moje snahy ho nějak rozproudit a rozparádit, se minuly účinkem. Nezabírá na něj nic, romantika, sexy prádlo, masáže, lechtivé řečičky. Pokaždé se zatvářil tak, že jsem cítila akorát hloupě a trapně.

Je to hrozné, ve všech jiných oblastech si rozumíme, máme se rádi, kdyby nebylo toho nešťastného sexu, byl by to člověk, s nímž bych chtěla projít životem. Ale takhle si to představit neumím.

Nevím, co mám dělat, jak se zachovat. Je mi jasné, že každý má něco, potkat pana ideálního je asi nemožné. Další partner bude třeba sexuální bůh, ale zas to vyváží nějakými povahovými vlastnostmi, které budu těžko akceptovat.

Jsem v koncích. Přemýšlím, jestli je možné, že si na to třeba časem zvyknu, nevím. Změna z jeho strany v tomto ohledu pravděpodobně nehrozí. Proto bych se vás chtěla zeptat, jaký je váš názor. Je podle vás sexuální nesoulad důvodem k rozchodu? Nebo bych to měla nějak překousnout a vážit si toho, že jsem potkala prima chlapa? Připadám si hrozně a sama za sebe a za své myšlenky se stydím.  

Tereza


10.7.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 84   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-86
aterinka
aterinka - 16.7.2013 10:25

Řeším to samé, jen mám z předchozího vztahu dvě děti, které na mém dnes už manželovi velmi lpí. Před půl rokem jsme se vzali i přes ty samé problémy. Ale protože jsem si užila už svoje, cením si jiných vlastností, i když mi to vadí hodně. Do budoucna se asi nevyhnu mileneckému vztahu. Oproti Tereze to můj muž ale řeší s lékaři, kteří zjistili, že má prostě minimum testosteronu.

 
rychlonožka
rychlonožka - 13.7.2013 6:35

Terezo, kvůli sexuálnímu nesouladu jsou lidi schopni ukončit i manželství s malými dětmi. Jako jeden známý, jemuž to jeho rodina zcela samozřejmě schválila. Matka jeho dětí je sympaťanda, pořádná, fajn holka i dobrá máma, tcháni jí nemohou nic vytknout, ale jeho frekvence a požadavky ji dohnaly k titulu rozvedená. Jistě, některá, co je sama, by brala takového partnera, jako máte Vy a byla ráda, že ji takzvaně neotravuje.Hlavně, že by byl jinak k světu. V partnerských vztazích jako jinde mají lidi svoje priority. Někteří chlapi skutečně jsou schopni si zakládat na tom, že žijí spořádaně, v práci je na ně spoleh, jsou šetrní, spořádaní, spolehliví, nedá se jim nic vytknout, akorát ten život s nimi je jen jakési přežívání. Teď mě možná napadnou některé diskutérky, které sice mají doma sex denně, ale jinak se s mužem jen zlobí ohledně ostatního. Podle Vašeho příspěvku soudím inteligenci a proto bych si troufala říct, že máte na víc a zasloužíte si chtít od vztahu víc. To byste mohla žít v partnerství s podstatně starším mužem...ten by byl taky galantní, inteligentní a pracovitý....akorát, že by to byl skorodůchodce....nebo s nějakou ženou, co vůbec třeba ani není na holky, ale rozuměly byste si ve spolubydlení, jezdily na výlety, chodily do práce a za kulturou a podělily se o nájem....Ve vztahu s partnerem ten sex a vše kolem něj je prostě důležité a od mládí nelze žít v takovém neuspokojivém soužití. Zkuste se z toho vztahu se ctí odpoutat a žít zase sama. Třeba to bude trvat, ale určitě to přijde. Choďte mezi lidi, mějte koníčky, žijte si tak, aby z Vás vyzařovala spokojenost a chuť do života, a dočkáte se. Taky jsem se dočkala. Nevěřila bych, že se po čtyřicítce dočkám něčeho zcela jiného a lepšího, než na co jsem byla zvyklá ve spořádaném manželství, udržovaném kvůli...dětem, rodině, majetku, práci, sousedům, lidem....kvůli čemu vlastně všemu.....a když se ohlídnu, nebýt souhry náhod...nečekaných změn v životě...byla bych v tom manželství dodnes.....Chce to jít do té přechodné samoty s kuráží. Držím palce.

 
Secret Garden
Secret Garden - 12.7.2013 18:15

Stanik:

na to si přijde asi každý sám , já zažila manželství bez sexuálního a emočního náboje a už nikdy více ... pro mně to základ je .

 
Secret Garden
Secret Garden - 12.7.2013 18:13

víš ono ve stáří už to taky asi žádná z nás nebude řešit,budeme rádi,že se zvedneme z postele

nevím, čemu říkáš stáří , ale u žen se věkem chut na sex spíše zvyšuje , takže v 50 ještě není čas na to být bez sexu .

 
Stanik
Stanik - 12.7.2013 13:39

Secret Garden: zaklad? ...za zaklad tedy povazuju jine veci... ciste subjektivni zalezitost. pro nekoho jsou halt dulezite pudy a pro nekoho ne.

 
Secret Garden
Secret Garden - 12.7.2013 13:08

sex a fyzická přitažlivost je základ vztahu ... já bych to asi neprodlužovala

 
kristulda
kristulda - 12.7.2013 7:57

No je to divný, muj muž byl něco podobného neměl rad dotyky nesměla sme se ho dotknout ja, když sem k němu přišla a chtěla se ho dotknout odchazel, sex byl čistej sex bez jakých koli dotyku.

sem rozvedená, ted mám přitele, ale v mezi čase mezi manželství a tímhle přítelem sem měla 2 vztahy a ja pochopila co je to když se muž miluje s ženou ty dotyky a tak.

Nynější přitel byl trošku oříšek tvrdil že má rad sex, jenže byval tak unavenej, že utíkal radši spat, byly kvuli tomu trošku rozpory, je pravda že byl skoro rok bez baby :-) sme spolu necelé 4 měsíce, a to ja sem náročná, ale ted mě uhaní on, prej sem to v něm zase probudila, takže při každé přiležitosti sme v sobě :-) ale na začatku to bylo k plači.i po operacei slepého střeva kdy sem měla držet 6 týdenní pust sme to vydržely týden, ja chtěla vydržet, ale nějak sem se neubranil jeho najezdum.smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

ale pokud tobě to nefunguje rok a partner to nehodla řešit pak je to smutný, oni chlapi neradi se s něčím svěřují, pokud o něj fakt stojíš pořeš to s ním a zkuste nějakou poradnu.držím pěsti at se rozhodneš jakkoli.

 
thePlacheck
thePlacheck - 10.7.2013 23:53

No každý na to prostě není,no.smajlik - 26.Jedna si stěžuje že to nemá,druhá že ten její to chce 3x denně.... A taky tu hraje roli věk.Za pár měsíců taky budu mít čtyři křížky a opravdu to není jako za mlada.smajlik - 85.Prostě člověk si musí najít svoje priority a rozhodnout se jak naloží se svým životem..... Jo a nejsou to jen chlapi co to nemusí,že?

 
Speedy
Speedy - 10.7.2013 22:02

Jaguška: 7:38....smajlik - 34zaskocil mne drobek do dychaci trubickysmajlik - 34

 
Speedy
Speedy - 10.7.2013 22:00

Verera: presne tak. Nebo tu budeme za tyden cist, pomooooc, muj muz je despota, tyran, skrta, nevernik....nerozumime si v nicem nez v tom sexu. Mam ho opustit?

 
Anahir
Anahir - 10.7.2013 19:20

Jen jestli nechodíš s homosexuálem, co sám sebe snaží přesvědčit, že homosexuál není.

 
Světlonoska
Světlonoska - 10.7.2013 17:09

smajlik - 66Budeš se muset smířit s tím,jaký jesmajlik - 64nebo hledat vášnivějšíhosmajlik - 34já měla opak,kromě alkoholikasmajlik - 38smajlik - 65druhý byl naopak proti tvému- sexuální maniak,už v té době by mi tvůj plně vyhovovalsmajlik - 16sem s ním..smajlik - 5opravdusmajlik - 47ale ted jsem spokojená,třetí pije jen občassmajlik - 68a neloudísmajlik - 5smajlik - 14smajlik - 68

 
Beru
Beru - 10.7.2013 17:03

Tohle není ani tak o sexu jako o komunikaci-a ta tam prostě není.smajlik - 82
A to fungovat nebude,protože i o měnících potřebách je potřeba se domluvit.Já hlásila včera mezi dveřma NIC NEBUDE-jsem přeražena po návštěvě na rehabilitaci smajlik - 34 Jsme spolu skoro 10 let,ale aby bylo jasno smajlik - 58

 
Ivča+3
Ivča+3 - 10.7.2013 14:55

Verera: i tak je to možné, ale tereza na mě tak nepůsobí. Ale faktem je, že on to tak nějak zřejmě bude vnímat smajlik - 71. A to je to jádro pudla.

 
Nessie
Nessie - 10.7.2013 14:37

Verera: smajlik - 68smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-86
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146555.
Archiv anket.