Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Propustili mě pár let před důchodem. Co teď?

Propustili mě pár let před důchodem. Co teď?

Jsem v šoku, stalo se mi něco, s čím jsem vůbec nepočítala a pěkně mě to zaskočilo. Je mi 57 let a dostala jsem v práci výpověď pro nadbytečnost. Odcházím sice s odstupným, ale to je jen slabá náplast. Chtěla bych se vás zeptat, zda jste se některá v takovéhle situaci taky ocitla a jak jste se s tím srovnávaly. Já to nějak nedokážou skousnout.

Pracovala jsem na jednom úřadě, strávila jsem tam prakticky celý život, kromě pauzy na tři mateřské. Byla to taková moje jistota, plat sice nebyl nějak závratný, ale dostačující a pro mne bylo důležité, že mám práci a věřila jsem, že v ní vydržím až do důchodu.

Bohužel, přišlo na snižování stavů a já se ocitla mezi těmi, kteří musí odejít. Nejsem sama, je nás víc, i ženy v mém věku. Osobně něco takového považuju za podraz, když jsem zde takové dlouhé roky pracovala (a dobře), že mě teď, kdy mi zbývá posledních pár let do důchodu, odkopli jako vyždímaný, nepotřebný hadr. Vůbec nevím, co si počnu, těžko na mě někde čekají s otevřenou náručí.

Stalo se některé z vás něco podobného? Jak jste se s tím vyrovnaly a hlavně, podařilo se vám pak najít novou práci? Budu končit k poslednímu červnu, nejpozději od září bych měla někam nastoupit. Mám vůbec šanci? Budu ráda za všechny vaše nápady a zkušenosti, momentálně nejsem schopná moc racionálně přemýšlet. Moc vám předem děkuji.

Hela


9.5.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 87   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Propustili mě pár let před důchodem. Co teď?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
rychlonožka
rychlonožka - 12.5.2017 13:26

Myslím snad to není malér, aby se člověk šel pověsit. Jsem ve stejném věku a už jsem zažila horší věci, než ztráta práce. Je v našem věku nárok na delší podporu, doma nebrečí malé děti, třeba je doma i manžel, v textu to nevidím, takže budto chodit na brigády a jít do předčasného, nebo prostě se smířit s jinou prací, než na kterou jsem byla dosud zvyklá. Život se nemaže s nikým z nás a každá situace má řešení. Co mají říkat ty mladé nezaměstnané mámy? Člověk se uskrovní, přehodnotí situaci, z každého problému je východisko. Sebelitováním si nikdo nepomůže.

 
Pentlička
Pentlička - 12.5.2017 10:58

Linda: Tak nějaké peníze na nemocenské dostanu. Tak dlouho jsem byla doma jen jednou a přežila jsem to. Rezervu nějakou samozřejmě mám, nedovedu si představit žít od výplaty k výplatě. Teď už jsem nebyla nemocná asi 2 roky, doufám, že to i nadále vydrží.

 
Linda
Linda - 12.5.2017 9:48

Pentlička: Haninka: jenom ze zvedavosti se ptam ... Z ceho tech 6-8 tydnu marodeni zijete? To mate nasetrenou takovou financni rezervu? Já si mužů dovolít narodit tak 2-3 dny v měsíci smajlik - 26

 
Pentlička
Pentlička - 12.5.2017 8:54

kareta: Tak já taky normálně marodím, když jsem nemocná. Práci za mě nikdo neudělá, holt to leží, než se uzdravím. Se zlomeným kotníkem jsem byla doma 6 neděl. U nás to jde. Ale vím, že je spousta zaměstnání, kde si lidi marodit nemohou dovolit téměř vůbec, protože se bojí, že je majitel vyhodí.

 
Haninka
Haninka - 11.5.2017 21:47

kareta: jsem doma po operaci už osmý týden, zdraví je jen jedno a zaměstnavatelů jsou mraky. Dokud se nebudu cítit fit, do práce nepůjdu. (Teda teď už se dobře cítím, ale slibovala jsem jim, že přijdu tak po pěti týdnech, chacha) Tak snad už mě zítra uschopní a v pondělí naklušu, dneska mi volali, že jim tam moc chybím smajlik - 64

 
sharon
sharon - 11.5.2017 21:46

kareta: v každé práci to bylo a je jinak....

 
kareta
kareta - 11.5.2017 19:26

Pentlička: já si teda dovolila marodit, když jsme byla nemovná a nikdy by mne nenapadlo přecházet chporoby, ani by mi to muž nedovolil.Ve 30 nebo 40, prostě mám jedno zdraví a to si chráním, nikdo není v práci nepostradatelnější jak v rodině.Měla jsem kolegyni, která mne varovala, byla děsná hrdinka stachanovec a přechodila si virozu tak, že si uhnala srdeční problémy.

 
Verera
Verera - 11.5.2017 14:50

Pokud má paní opravdu nějaké zdravotní potíže, tak ať se léčí, ale hodit se na rok marod, protože se jí nechce shánět práce, to snad ne. Má nárok na podporu, má odstupné, takže bez peněz úplně není tak proč se raději utápět v zoufalství, že je svět k ní nespravedlivý. Pokud zjistí, že opravdu nemá moc šancí, je to něco jiného, ale ne, aby s tím hned začínala.

 
Pentlička
Pentlička - 11.5.2017 8:41

Myslím si, že všichni lidé, kteří pracují fyzicky, mají v 50+ nějakou chorobu a většinou i víc. A lidé z kanceláří mají přinejmenším oddělaná záda z neustálého sezení za psacím stolem a u PC. Nevidím nic špatného na tom, když pak někoho propustí z práce, že jde na nemocenskou. V práci si to dovolit nemohl a teˇˇd ano.

 
PEGG
PEGG - 11.5.2017 8:19

Rema - 10.5.2017 16:34 smajlik - 47
Taky to tak vidím. Půl národa se fláká na dávkách a druhá půlka se může strhat. Možná byla dřív umělá zaměstnanost, ale člověk byl alespoň zastupitelný, dneska si nemůžu dovolit vzít 14 dnů dovolené v celku, natož být nemocná, ač bych si někdy tak ráda vlezla do postele, když mi není dobře.smajlik - 26

 
Rema
Rema - 10.5.2017 16:34

ax: chtěla bych vidět, kde si zaměstnanci mohou v teple posedět, mám dost rozvětvené příbuzenstvo a není mezi něma jediný, který by chodil do práce pro parádu, spíš naopak, zaměstnavatelé tady v těch končinách chtějí hodně muziky za málo peněz, nejraději zadarmo i o víkendu, kdybych to, cos napsala, řekla mému muži, který má 9 roků do důchodu, tak mu možná přivodím infarkt, přistěhoval se tu za mnou z okolí Prahy a nestačil zírat v jak jiném světě se ocitl, kdysi nadšeně cinkal a dneska říká, že by ho v životě nenapadlo, že si bude v 50 + připadat jako hadr na podlahu, neustále přecházel poslední 3 roky nemoci jen proto, že neměl smlouvu na dobu neurčitou a měl strach, že by mu ji neporodloužili a je rád, že vůbec nějakou, aspoň blbě placenou, práci má
dostal by nemocenskou pokaždé, co by vešel do ordinace, má za roky fyzické práce neduhů víc než dost, které neustále neléčí, a na důchod má už dávno odpracováno ...... neměl by vlastně od státu dostat nějaký bonus? ale asi mu bude muset stačit dobý pocit , že ušetřil na invalidní důchod pro nějakého 20-letého smrada z privilegované skupiny

 
sharon
sharon - 10.5.2017 16:12

ax: jak víš že paní nemá zdravotní problémy které kvůli práci odkládala.........?????

 
sharon
sharon - 10.5.2017 16:11

ax: kde jsi na tom byla že už má nárok na důchod????....pořádně si to přečti a nepruď....Arna: smajlik - 47

 
Arna
Arna - 10.5.2017 15:45

ax: Tak to přibrzdi, my starší jsme byli zvyklí pracovat a ne v teple sedět!!! A hlavně žádná fluktuace. To u mladých dnes není.

 
ax
ax - 10.5.2017 15:07

Rema: sharon: Za odpracované roky má paní nárok na důchod, na nemocenskou mají nárok nemocní. Pokud je člověk zdravý, měl by to brát jako dar a ne se snažit trávit čas obíháním doktorů a předstíráním nemocí.

Vím, že ztráta zaměstnání může potkat každého. Patří to k životu, taky jsem ztratila práci a musela jsem obíhat pohovory a učit se nové věci. Zaměstnavatel není charita. Neprovozuje své podnikání, aby si jeho zaměstnanci měli v teple kde posedět, ale aby vytvářel zisk pro sebe, čemuž se hodně (zejména starších) zaměstnanců diví.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146263.
Archiv anket.