Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nevěrný manžel. Jak to dopadlo.

Nevěrný manžel. Jak to dopadlo.

Milé ženy, v první řadě bych vám chtěla poděkovat za vaše příspěvky u mého příběhu o podezření na manželovu nevěru. Jsem vám moc vděčná a vážím si toho, že jste si našly čas a o mé situaci přemýšlely a napsaly svůj názor. I proto bych vám ráda napsala, jak to u nás dopadlo.

Dopadlo to špatně, manželova nevěra se bohužel potvrdila. Dlouho jsem byla na vážkách a doslova se vnitřně mučila, zda se mám jít přesvědčit, nebo ne. Nakonec jsem dospěla do stádia, že když to neudělám, budu se takhle trápit pořád. A tak jsem v týdnu, kdy měl manžel odpolední, hned v pondělí udělala přepadovku. V práci jsem řekla, že potřebuji k lékaři, naštěstí to u nás funguje na důvěře a není potřeba nosit potvrzení.

Kolem jedenácté jsem tedy šla, žaludek až v krku. Bylo mi jasné, že pokud najdu doma manžela samotného, už nikdy skutečnou pravdu nezjistím, protože poté si asi těžko troufne milenku domů přivést. Ale risknout jsem to musela.

Když jsem přišla ke dveřím a strčila klíč do zámku, zjistila jsem, že z druhé strany je v zámku klíč. To jsme u nás doma nikdy nedělali a v tu chvíli mi bylo všechno jasné. Ani nevím, jak k tomu došlo, ale najednou se ve mně objevil takový vztek, že jsem sama sebe nepoznávala. Začala jsem zvonit, za chvíli přišel otevřít manžel, evidentně velmi překvapený a  rozhozený. Zeptal se mě, co tam dělám. Na to jsem mu odpověděla, že snad jsem tam doma. A že si pro něco jdu..

Vešla jsem do bytu, v obýváku nic, v kuchyni v dřezu dva šálky od kávy. Šla jsem do ložnice a to už manžel znervózněl o poznání víc a zeptal se, co jsem si zapomněla. Jen jsem mu odpověděla, že jdu k ženskému lékaři a potřebuju se rychle osprchnout a vzít si čisté prádlo.  A pak to přišlo.

V ložnici jsem natrefila na naši sousedku z prvního patra. Byla v šoku, nic neříkala, ono taky co v téhle situaci říct. Udělalo se mi úplně špatně při představě, že se s ní válel a navíc v naší posteli. Ona je taky vdaná.

No, celá ta situace byla víc než výmluvná. Oni asi museli pěkně zazmatkovat, protože kdyby měli čas přemýšlet, zkusili by si třeba sednout k tomu kafi do obýváku a vypadalo by to jakž takž nevinně. Ale i tak by mi těžko vysvětloval ten klíč v zámku.

Když jsem se trochu prodýchala, jen jsem procedila mezi zuby, aby vypadla, vzala jsem si spodní prádlo, zavřela se v koupelně a pustila sprchu. A přemýšlela, co mám dělat dál, co manželovi říct nebo neříct. Najednou jsem byla v koncích. Když jsem vyšla z koupelny, tak ke mně přišel a začal se omlouvat, prý mi to vysvětlí a ať hlavně nedělám žádné ukvapené závěry.  Neřekla jsem ani slovo a odešla pryč.  

Od té doby spím v obýváku na rozkládacím gauči, nejsem schopná vlézt do té postele.Děti se vrátily z tábora, tak před nimi hrajeme jakž takž divadélko, ale jinak je mezi námi velké dusno. Muž měl snahu se omlouvat, vysvětlovat a slibovat, já zatím nejsem schopná se s ním o tom bavit a zaujmout nějaké stanovisko. Původně, když jsem šla na tu přepadovku, jsem si myslela, že když se jeho nevěra potvrdí, řeknu mu, aby okamžitě vypadnul, ale teď zjišťuju, že to tak snadné není. Hlavně kvůli dětem.

Říkám si, že možná se teď dostatečně vytrestal a bude sekat latinu, ale sama tomu moc nevěřím. Spíš si myslím, že si bude dávat větší pozor, aby už přistižen nebyl. Takže na tom o moc líp, než posledně, nejsem. Sice už vím, co a jak, ale klid mi to stejně nepřineslo. K mužovi cítím odpor, hnusí se mi, je mi strašně nepříjemné, jak se snaží to urovnávat, najednou by se přetrhl a snaží se v domácnosti, dělá věci, na které nikdy před tím ani nešáhl.  

Nevím, jak to u nás bude pokračovat, jisté je, že v tomhle dusném modelu nemůžeme fungovat dlouhodobě, něco se stát musí. Ale já jsem asi hrozná bačkora, nejsem schopná to nějak razantně rozseknout. Mele se to ve mně hrozně. Nechci zahodit ty společné roky, rodinu, vzít dětem domov s mámou a tátou. A zároveň se cítím strašně zraněná a ponížená. Zatím tomu dávám čas a uvidím, jestli se to nějak otupí. Ale dobře mi není ani trochu.

Michaela


23.8.2018   Rubrika:   |   Komentářů 90   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nevěrný manžel. Jak to dopadlo.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Bellana
Bellana - 24.8.2018 13:53

Kadla: Takže to vlastně dopadlo dobře. Jen nechápu, proč ti dva čekali, až se to provalí, proč neřešili své rodinné problémy dříve. A proč měli tolik dětí s partnery, se kterými byli nespokojení. Ta žárlivost se určitě projevila už za svobodna a štěkna taky určitě nebyla před svatbou milá dívenka.

 
hrosinka72
hrosinka72 - 24.8.2018 13:23

Linda: však jsem také napsala, že bych se takto zachovala já konkrétně. Teprve pak bych řešila následky své hrdosti a temperamentu (horká hlava mě provází celý můj život)... Ale v mém případě si naštěstí mohu být jistá, že by mě v tom moje blízká rodina nenechala, pokud bych se s tím nebyla schopna popasovat sama, o což bych se samozřejmě velmi snažila....
Ten zmetek by prostě letěl, to není parťák pro život....
Pokud by mě ekonomická situace či nefunkční širší rodina donutila aktuálně zůstat, rozchod s takovým charakterem by se pouze oddálil a úsilí o řešení přechodného stavu znásobilo.

Za manželem dotyčné bych také neběžela, naopak bych se jim oběma snažila všemožně vyhnout.

 
Linda
Linda - 24.8.2018 12:38

hrosinka72: se svoji hrdosti a nahledem na zivot bych to videla stejne smajlik - 47..... ALE zivot me poucil a ne vzdycky si zenska muze dovolit takovy luxus!!! Kdyz pominu fakt kolik dneska stoji bydleni (at vlastni a nebo podnajem), tak porad ma coby zenska po 2 detech o HODNE mensi plat nez manzel a nikde nema zaruku ze pan manzel bude platit vyzivne, nikde nema zaruku ze svuj plat bude mit i za pul roku / rok / dva.... atakdale. A v takoveto situaci je luxus vyrazit s nim dvere. Obcas se ta hrdost chtic nechtic musi prekousnout, taky by mohla Michaela hrde skoncit pod mostem smajlik - 42..... cimz ani omylem neomlouvam chovani pana chote a nemam nic proti tomu mu poradne zneprijemnit zivot.
A bezet za manzelem dotycne? No nevim, osobne bych na to zaludek nemela. Mozna kdybych ho potkala na chodbe / ve vytahu tak bych mu podekovala za informace a pokud prikyvne tak vim ze anonym byl od neho, a pokud by se podivne zeptal o cem mluvim tak bych ho poslala popovidat si s manzelkou smajlik - 42 a vic bych o tom nemluvila

 
hrosinka72
hrosinka72 - 24.8.2018 12:04

Za sebe tedy mohu říct, že obdivuji každou ženu i muže, kteří se dokáží nad toto povznést a s nevěrným partnerem zůstat. Já bych to při své hrdosti a temperamentu nerozdýchala. A ta postel by letěla hned i s tou parodií na chlapa.... By v mých očích byl takový člověk již naprosto nedůvěryhodný a pro další spolužití odepsaný.
Navrch by pro mě bylo krajně nepříjemné i to, že bych měla potkávat jak onu sousedku, tak jejího manžela. Vycházet pokaždé z bytu s rizikem, že zrovna dnes.... Patrně bych si v této situaci hledala i výměnu bydlení.
A hrát divadlo před dětmi? To by bylo vyčerpávající a dětem by to určitě neprospělo, jsou to dušičky vnímavé....

 
Kadla
Kadla - 24.8.2018 11:20

No, já bych na rozdíl od většiny diskutujících níže, za podváděným manželem s informací nespěchala. Nebo jen v případě, že je autorka připravená na rozvod. Totiž, máme v rodině podobný případ... Ona (moje příbuzná), vdaná, 3 děti, on (její soused), ženatý, 3 děti. Občas se spolu takhle scházeli (oba ve svém manželství nespokojení - ona měla doma žárlivce, on měl doma štěknu). Když to prasklo - odhalil je žárlivý manžel, běžel zatepla s novinkou za podváděnou maželkou-štěknou. Dopadlo to tak, že se obě manželství poměrně bleskurychle rozvedla a moje příbuzná s oním sousedem již asi 15 let velmi spokojeně žijí. A jezdí k nim na víkend všech šest (dnes již dospělých dětí).

 
Betty
Betty - 24.8.2018 9:36

Moje tchýně říkala, že kvůli jedné k.rvě se nerozvádí, razila teorii, že chlap, to jsou jen ty dva pytlíky. Měla s tím zkušenosti také, ale nebyla moc citově založená, tak ji to tak nedrtilo. Já bych tomu dala čas, ev. se objednala do manž. poradny. Snažila bych se to brát z té rozumové stránky. Na manžela bych pořádně nakládala, jen ať maká. Ale jestli bych mu někdy odpustila, to za sebe nevím. Určitě bych mu to osladila. Jejímu manželovi bych to neříkala, kdoví, jak by to pak dopadlo, třeba by se to milencům hodilo a odešli by spolu, nebo by se chlapi poprali a přizabili, to nikdo dopředu neví. Některým ženám to nevadí, ale můj případ by to nebyl.

 
Almega
Almega - 24.8.2018 9:10

Já bych se neudržela a té milence bych jednu flákla a manžílkovi druhou...Možná si panáček teprve uvědomil,co provedl,tak proto se snaží jakoby něco napravovat,ale myslím,že už je pozdě! Rozhodně je třeba si nechat čas na vzpamatování a rozmyšlení,co bude dál.Dětem bych to vysvětlila,zcela po pravdě,ať se nestane,že by to slyšely od někoho jako drby.Inkriminovanou postel bych asi vyhodila a pořídila si novou,jako motiv pro příští- nový -životní úsek. Záleží na tom,zda je manžel jinak pracovitý,slušný,aby rozvod proběhl bez zlých situací,nebyl pak problém s alimenty a péčí o děti.Je to fakt složitá a skoro bezvýchodná situace,co bude lepší,ale je třeba víc myslet na prospěch dětí.

 
Kayty
Kayty - 24.8.2018 7:21

Když tak čtu komentáře. Jak víte, že to ten podváděný manžel neví? Třeba ví, co má doma smajlik - 42 V článku to není, paní Michaela to popisuje podle sebe.
Za mě jsem podobnou situaci zažila. Bylo to za mlada, bez dětí, bez svatby a tím pádem jednodušší. To si tak dojdete po noční domů, odemknete, v kuchyni vyberete batoh o svačinu ... apod. Chcete zaplout do koupelny a následně do postele. Koutkem oka zavadíte o obývák a najdete přítele s blonďatou nádherou. Tehdá jsem ještě drzá moc nebyla, ale na jedovatou slinu to stačilo. To, že byl švihák lázeňský, který dělal vždy a všude dojem, jsem věděla. Věděla jsem i, že si vztahů považuje. No očividně ne. Nakonec z něj vylezlo, že ne jedna ale tři + já. No nic, u rodičů postel stále byla a život šel dál. Ne, že by se hoch nesnažil, ale cesta zpět neexistuje. Zkušenosti jsou nepřenosné.

Tady jsou i děti, které hloupé nejsou. Já bych si zvážila svoje možnosti. Finanční, existenční (byt, ...). Dětem bych vysvětlila, co se děje. Tak nějak jednoduše. Nejspíš bych ale sbalila manžela, ať si najde něco svého. Nastavila bych pravidla, případně bych se poradila jak je to v případě odloučení, kdyby s manželem nebyla řeč. Mému muži jsem sdělila, že pokud smočí někde jinde, jde z baráku i přes to, že je jeho. Nebo jdu já zpět do rodného města, ať se staví na hlavu jak chce.
Ad postel - ta se dá prodat, matrace vyměnit, povlečení vyhodit ... ano chápu, ta myšlenka je vzkrze nepříjemná. Já bych se nad to povznesla.

 
Gosi
Gosi - 24.8.2018 6:55

Jinak pokud bych mela bejt podvedena, tak bych opravdu nechtela bejt na miste pani od Sebrleho... Na jednu stranu by asi bylo dobre pro podvadeneho souseda vedet, co ma doma a nejak to vyresit, na druhou stranu mozna by to resit nechtel, nebo to uz vyresil anonymem pani M. do prace... Nebo pokud to poslal vsimavy jiny soused podvadene manzelce, je divne, ze to neposlal i podvadenemu manzelovi...

 
Gosi
Gosi - 24.8.2018 6:44

denkas: tak domu by chodila k detem...

 
YXH
YXH - 24.8.2018 0:43

denkas: To s tou posteli je bezva napad smajlik - 47 Soused by ji mohl pomoct to odnest smajlik - 68

 
YXH
YXH - 24.8.2018 0:42

kobližka: Ono se to roznese tak jako tak, takze bych to radsi vysypala ja. smajlik - 68 Lepsi to rict rovnou nez potom slyset poznamky v krame smajlik - 68 Kdyz ostuda tak jeho.

 
kobližka
kobližka - 23.8.2018 21:00

denkas: 20:48 obrázek - smileys_cz_54.gif tobě se zase povedla vtipná odpověď !!! Ale máš 100% pravdu.

 
denkas
denkas - 23.8.2018 20:48

Gosi: tak takový život si neumim představit. Že bych jinde bez lásky si s někym užívala, nebo se do jiného zamilovala a chodila domu k manželovi. Tak to bych nezvládla.
Nejlepsí by bylo, kdyby tu svou postel rozebrala a dala ji sousedce za dveře. Když si ji tak oblíbila, tak ať si ji nechá . No a nejlepsí by bylo, kdyby přibrala i manžela.

 
Gosi
Gosi - 23.8.2018 20:33

Pokud byl ipredtim dobry otec a nevera na rom nic nezmenila, oddelila bych loznice, ale ne rodinu... Jako milenec by pro me skoncil, tak at si dela co chce, s kym chce a kde chce s vyjimkou bytu... A jak jsem psala u prvniho clanku, dovedu si predtavit zit s otcem deti v ramci rodiny a pokud bys nemela potrebu zakladat dalsi rodinu, tak myslim, ze na reseni fyzickych potreb se dycky nekdo najde a pokud si nenarazis typka, co byste jeste spolu ty dalsi deti chteli, snad bude mit svuj byt a muzete s manzelem zavest v podstate stridavou peci s tim, ze v byte zustanou deti a "stridat" se muzete vy, rodice... Pokud by manzel na to nepristoupil, nasledovala by rodinna schuze, kde by se detem vysvetlilo, ze tatinek ukoncil jejich manzelstvi a pujdete od sebe a ty jsi pro ne chtela zachovat oba rodice v jedne domacnosti, ale tatinek s tim nesouhlasi... Nejsou uplne maly, tak bych se jich zeptala jake dalsi usporadani podle nich přichází v uvahu a podle toho by se videlo, co dal...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399048.
Archiv anket.