Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 90   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
pitipitipa
pitipitipa - 9.1.2018 10:38

orinka: mam-ča: Tak to ale nevime, jak to maji doma zarizeny, to se jen domnivame. Treba pan pomaha, ono se trema detma to asi uplne nejde nechat jen na zensky. I tak ma pani urcite velkej zaprah, to je jasny, ale to jeste neznamena, ze musi mit 40 kg nadvahu. Jako kdyby mela par kilo navic a chlap dones poukaz, tak je na roztrzeni (ten chlap smajlik - 64), ale tohle uz je dost tezka obezita a divim se pani, ze to neresi uz kvuli zdravi a svym detem.

 
orinka
orinka - 9.1.2018 9:27

mam-ča: souhlasím, naprosto. Je utopie myslit si, že chlap převezme domácnost, aby se žena mohla vzdálit a pracovat na sobě. Naučit ho, co doposavad nedělal, je strašná práce - práce NAVÍC! V její situaci je to neuskutečnitelné. Takový zápřah, co má ona, se vyrovná těžké práci chlapa na stavbě. A není tam napsáno, jestli je "jen" v domácnosti, nebo jestli k tomu všemu navíc musí taky vydělávat. Ať se jdou všichni s tím povinným tělocvikem bodnout. Vím dobře, jak člověku je, když už nemůže.

 
mam-ča
mam-ča - 9.1.2018 8:01

pitipitipa: Paní už evidentně rezignovala, protože dnes a denně "padá na hubu". (Něco o tom jako matka tří dětí vím). Jen jsem měla to "štěstí", že jsem byla naopak hubená jako lunt, ale chápu i ty, co jsou celý den v zápřahu a až večer mají chvilku na to, aby se (spolu s manželem) najedly. A to pak kila letí nahoru nekontrolovatelně.
I taková deprese zaháněná sladkostmi mívá jako průvodní jev tloušťku.
Máš pravdu v tom, "ze o rodinu a domacnost se maji starat oba pokud mozno rovnym dilem". Ale tak to většinou nefunguje.
Jiří si měl s manželkou napřed v klidu sednout a poradit se s ní, a teprve potom kupovat nebo nekupovat nějaký "Poukaz".

 
pitipitipa
pitipitipa - 8.1.2018 16:56

mam-ča: Tim myslim, ze o rodinu a domacnost se maji starat oba pokud mozno rovnym dilem

 
pitipitipa
pitipitipa - 8.1.2018 16:55

mam-ča: Tak kabat si snad zenska dokaze koupit sama, nebo ty bys to nechala na chlapovi? smajlik - 64 A to, ze by pan me prevezmout 80% pece behem “lecby otylosti” nedava moc smysl. Pani si musi najit zivotni styl, ktery ji umozni zvladat praci, rodinu i udrzovani postavy a kondice. Jedine tak to muze fungovat dlouhodobe (a zamerne pisu zivotni styl a ne rezim). Asi nelze cekat, ze pan prevezme celozivotne 80 % starosti o domacnost, aby pani nedejboze zase neztloustla smajlik - 66 Pani ale hlavne musi chtit se sebou neco udelat sama, coz mi z clanku pripada, ze nechce.

 
YXH
YXH - 8.1.2018 16:44

mam-ča: smajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 8.1.2018 9:37

Pan Jiří píše :
„…celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.“
Takže krom poukazů nedal ženě ani nějakou drobnost, knížku, apod. Jenom ten poukaz na to, aby byla zas krásná a štíhlá. Možná by byla žena potřebovala spíš nový kabát, než nepřímé konstatování „vypadáš jak vorvaň“.
Při třech dětech a zaměstnání se paní zřejmě nenudí, a než všechno kolem rodiny večer zvládne, její přání není jít se potit do posilovny, ale padnout do postele. Výživového poradce může dělat kdekdo, a je lhostejné, jestli má za sebou týdenní kurs, nebo má kolem jména kupu titulů.
Pokud umí paní číst, „vzorových jídelníčků“ najde na internetu dvanáct do tuctu. Teď jde o to, ten jídelníček dodržet. Jak to udělat, když manžel má rád řízek, děti rajskou a ona si má na páře uvařit brokolici s mrkví ?
Panu Jiřímu bych vzkázala : Den má jen 24 hodin, a pokud nehodláte po dobu „léčby otylosti“ vaší ženy převzít aspoň 80% veškeré péče o děti a domácnost, tak jsou vaše „poukazy“ jen nadarmo vyhozené peníze.

 
sharon
sharon - 5.1.2018 19:48

Linda: náááhodu i nadváha má své výhody .....třeba výhoda velké prdele je ta že ti ji může políbit víc lidí najednou....smajlik - 32

 
bobulka
bobulka - 5.1.2018 13:34

Pentlička: k těm internetovým diskutujícím: dívám se kolem sebe třeba v hromadné dopravě a vidím z velké většiny lidi pěkné, často i s větší či menší nadváhou - mladé, starší i staré. Těch hubených je velmi málo a spíš mezi mládeží (a samozřejmě nitěnky 25-55). Tak kdo píše ty nenávistné komentáře? Podle mě nějací zamindrákovaní nešťastníci. Je potřeba se mít rád, jako nás milý Pán Bůh stvořil!

 
bobulka
bobulka - 5.1.2018 13:27

No tak, abych se připojila k předpisatelkám, nejvhodnější dárek to tedy jistě nebyl, ale reakce manželky se mi jeví jako skutečně silně přehnaná. Chápu, že ji to asi nepotěšilo a potvrzuje to moji teorii, že překvapení se hodí jen pro děti, které ještě věří na Ježíška. Dospělí by se neměli překvapovat a zvlášť ne takovýmto způsobem.
Ale vyvolat rodinný rozvrat, to je řekla bych přes čáru. Podle mě se paní trápí svojí nadváhou víc, než je zdravé a normální. Takže se mi zdá, že to není jen ta nadváha, co ji trápí, třeba není spokojená se svým životem obecně, není šťastná a neví, co s tím.
Nevím, jestli je Jiří schopen posoudit, nakolik je ztráta radosti ze života jen v jeho přítomnosti, či obecně. Mám z toho prostě dojem, že tohle je jen zástupný problém.
Možná se vám to bude zdát divné, ale znala jsem ženu, kterou její mindráky dohnaly k mimomanželskému poměru. Potřebovala si prostě dokázat, že není k ničemu, že není úplně out, že o ní ještě někdo stojí,....pak jí to bohužel stálo manželství a šťastnější samozřejmě nebyla.
Osobně si myslím, že se otázka váhy velmi přeceňuje: je známé, že "dokonalé" štíhlé ženy jsou nejméně šťastné a neustále jsou s něčím na sobě nespokojené. Nejšťastnější bývají lidé, kteří se zas tak moc neřeší a užívají život. Já jsem tedy nikdy neměla pocit, že mám svého muže ráda proto, že má 90 kg a teď, když má 130 kg, nemám ho ráda o nic míň - spíš víc!

 
enka1
enka1 - 5.1.2018 11:33

Darovat něco takovýho, je jako darovat třeba štěně nebo dovolenou..... = bez domluvení se, lze očekávat móc možností reakcí.
Asi nezbyde nic jinýho, než chodit na permanentku a kurz sám, třeba se manželka chytne :-)

 
Linda
Linda - 5.1.2018 11:01

Pentlička: krasaka: v tomto pripade jsem splachovaci byt s vahou pres 100kg (na 172cm ,takze taky zadna slava).... proste kdo chce at se podiva a kdo ne at se laskave diva jinam smajlik - 42.... ale pravda bikiny nevlastnim, vyvaluji se u more v celych (silene zelenych ) plavkach smajlik - 68..... a co jsem tak kde zaznamenala tak nebyt te silene zelene tak vsude na plazich zapadnu, i se svoji vahou, do davu smajlik - 26...ale je fakt ze k tomuto poznani musi kazdy dojit sam ve sve hlave, muzeme milionkrat tvrdit cloveku, ze nikoho jeho 100kg nadvahy nezajima, pokud on sam nedojde k poznani, ze ostatni lide na plazi (na plavecaku, koupalisti) maji vlastnich milion problemu nez aby se zajimaly o dotycneho speky, tak proste ho na tu plaz nedostaneme smajlik - 26....
...takze ja bych zacala mozna u psychologa smajlik - 26.... jak se rika podle sebe soudim tebe... me osobne jsou moje kila navic ukradena a dokud nebudu mit nejake zdravotnio potize tak s nimi asi nic moc delat nebudu (na to jsem moc lina) a je mi sumak co si o tom kdo mysli smajlik - 42. Ovsem pani z clanku je jina, te ty kila navic evidentne vadi, ale asi jeste vic nez kila navic ji vadi vedomi "co si o ni pomysli okoli". Takze u ni bych zacala psychologem / nejakym poradcem aby si srovnala v hlave, co chce ona sama - bud chce zhubnout a pak pro to musi neco delat (napr. vyuzit vanocniho darku). A nebo hubnout nechce a pak at si srovna v hlave, ze okoli je to opravdu sumak !!! A driv s ni Jirka nehne a at udela co udela porad bude spatny jen on sam!!!

 
krasaka
krasaka - 5.1.2018 9:13

Pentlička: smajlik - 61 Já jsem v podstatě plnoštíhlá,,jen moje břicho váží asi 20kgsmajlik - 48Nejen tři děti,ale ještě několik zákroků na oper.sále se na mne podepsalo-ale žiju a to vždy nebylo jistésmajlik - 47
Nakonec štíhlé dámy nad 60 s vráskami jako plisé-to je taky hrůza a když v sezóně jsou u vody cizinky od 120kg výše, průměrná Češka ani nemusí mít komplexy /a ještě bývají narvané do minibikinsmajlik - 76/
Za mne je skvělé plavání, ve vodě se i skvělé cvičí, pomáhá to kloubům a nic nebolí-paní vlítne do bazénu a pak už je vidět jen hlavu - tak o co go ???

 
Pentlička
Pentlička - 5.1.2018 7:47

Renee: kdybych měla brát vážně to, co kdejaký idiot vyplodí v anonymní internetové diskusi, tak nevylezu z baráku. Já se svou nadváhou rozhodně štíhlá nejsem, mám břicho, jak v 6. měsíci těhotenství, vadí mi to, ale plavat chodím ráda, je to kromě turistiky jediný pohyb, který mě baví, tak se toho nehodlám vzdát. Na bazénu, na koupališti nebo na pláži u moře se najdou všecky figury a opravdu výjimečně tam je některá žena v mém věku, která je opravdu pěkná, buď jsou tlusté nebo vysušené a vrásčité, mají různé tělesné deformity. představa, že to tam vypadá jak v seriálu Pobřežní hlídka je naprosto mylná.
Ono zhubnutí je stejně především o úpravě stravy, ten pohyb k tomu je spíš pro zachování svalové hmoty a vytvarování postavy.

 
kobližka
kobližka - 4.1.2018 20:58

Arna: 14:53
Ale plní,děvče zlaté,plní.Musíš šlapat,jinak nejedešsmajlik - 16 jen se do kopce neztrháš.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 56835.
Archiv anket.