Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 90   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
orinka
orinka - 4.1.2018 19:52

Stejně si myslím, že když člověk tolik váží, tak by si měl v první řadě zjistit, který pohyb je pro něj vhodný. Protože zátěž na klouby a tak se špatným tělocvikem ještě zhoršit. Takže - na místě jejího manžela bych si zašla za obvodním lékařem, který by zodpovědně doporučil pracoviště, kde by se jeho ženě věnovali s ohledem na její zdravotní handicap. Přece se, kurnik, nemůže vyrovnat štíhlým cvičenkám, kterým jde jen o zpevnění svalstva! Tady jde o daleko větší problémy. Aby si neuškodila. Vpadnout do cvičení po hlavě, to by jí mohlo hodně ublížit. Možná to tuší a kvůli tomu je nešťastná taky.

 
Renee
Renee - 4.1.2018 19:35

Pentlička: Jinak samozřejmě máte pravdu, ať si chodí v plavkách kdo chce a ať si každý čumí jak chce, je to jedno. Znám lidi, co mají velkou obezitu a plavat chodí - ale jsou to většinou muži, oni to neřeší. Mně stačí, když si semtam přečtu diskuze různě po internetu, jak by tlusté ženské vůbec neměly chodit mezi lidi, jak uráží estetické cítění lidí na pláži nebo na plovárně, kdo se má třeba o dovolené na takové vorvaně dívat... a všichni jim dávají plusy a palce nahoru, jak s nimi souhlasí... Tak já na tyhle lidi budu hodná, no. Nebudu urážet jejich estetické cítění ani jim kazit dovolenou a ponechám je jejich vlastní kráse a dokonalosti. Holt se nad tohle nedokážu povznést, stačí mi uvidět jediný odsuzující pohled.

 
Renee
Renee - 4.1.2018 19:27

Arna: Rotoped mám. Jednu dobu jsem na něm intenzivně jezdila, teď už jen na udržení kondice. Když jsem jezdila denně, vypracovala jsem si parádní svaly na stehnech. Problém byl, že se mi vůbec nelíbily, protože se nevešly do kalhot a ve výsledku jsem vypadala mohutnější smajlik - 16

 
Renee
Renee - 4.1.2018 19:24

Pentlička: Když jsem měla 10 kg nadváhy, byla jsem krásná ženská. Při svých 180 cm bych měla prý vážit 70 kg, ale vážím 110, což je nadváha 40 kilo. Takže je to oproti vašim pocitům opravdu zcela jiný pocit smajlik - 64 Při nadváze 10 kilo jsem měla na každém prstě několik nápadníků, kde jsou ty časy smajlik - 16 Vypadala jsem hubeně. Ani teď mi tu váhu nikdo nehádá, ale na bazén to není. Myslím, že není povinné tam chodit.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 4.1.2018 15:27

Arna - a já mám otočenou kostrč, to je pocuc,
nevím jak z rotopedu padnout.

 
Arna
Arna - 4.1.2018 15:13

Kozoroh18: smajlik - 68Jj, z toho tě bolí všechno, jen zadek ne. Tedy ty sedací kosti.smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 4.1.2018 15:03

Arna - 4.1.2018 14:53
pěkně mě bolí z rotopedu pr.....smajlik - 68

to šlapadlo co zároveň jedeš i rukama to je smajlik - 47

 
Arna
Arna - 4.1.2018 14:53

kobližka: E-kolo zas neplní tu funkci pohybu. Kolo se musí začínat postupně, nejen kvůli nohám, ale i zadek od sedla pěkně bolísmajlik - 68
Pro paní by byl nejlepší rotoped či takové to šlapadlo domů, ale opět by to brala jako nevhodný dárek.

 
kobližka
kobližka - 4.1.2018 14:38

Renee - 3.1.2018 20:24
Ono ani to kolo,nebude pro paní ideální.Při takové váze a pokud nebyla zvyklá se hýbat jinak,než kolem dětí a plotny,to neušlape a neudýchá.To vím podle sebe a to vážím 57kg.Ale já si po roce funění do zdejších kopečků pořídila ekolo a jsem na cestách,i 50ti km,skoro pořád.Chytlo mě to,ale upřímně říkám,že to chce parťáka.Víc to člověka baví,má s kým se dělit o zážitky.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 4.1.2018 12:34

možná by to chtělo začít tou chůzí za podpory trekových holí. Ta posilovna je bezva, ale pokud paní se moc pohybu nevěnovala smajlik - 26 tak to chce začít pozvolna a může celá rodina a mohou si u toho pěkně i popovídat. Najíz kámošku a udělat si hodinovou vycházku.

Do bazénu chodí okukovat jen děti a nebo mladé holčičky.

 
Pentlička
Pentlička - 4.1.2018 7:59

Renee: Já chodím celkem často plavat do veřejného bazénu, štíhlá nejsem, mám 10 kg nadváhy a dost často tam vídám i silnější ženy. Nejsou tam žádní modelové a modelky a není zač se stydět, to jsou předsudky. Aby na vás někdo civěl, to byste musela mít nejmíň 150 kg a to by lidi asi civěli i kdybyste byla oblečená.
A chůzí se dá zhubnout, jen to musí být rázná, rychlá chůze na pomezí běhu a nejlépe s hůlkami. Když člověk chodí rychlostí 4 km v hodině, tak fakt nezhubne.

 
Renee
Renee - 3.1.2018 22:44

Arna: Je bohužel pravda, že chozením, i když dlouhým, se zas tak moc nezhubne. To je tak na udržování váhy a kondice, hubnutí to moc nepomáhá. Chodím pravidelně a hodně, ale váha se už ani nehne. Ale pomáhá mi to zdravotně, tak se toho držím. Lepší než nedělat nic.

 
Renee
Renee - 3.1.2018 22:41

Arna: Já bych to kolo pro těžkou váhu brala hned a ruce bych jim zulíbala, ale nikdo mi ho nechce koupit smajlik - 68

 
Nika1
Nika1 - 3.1.2018 22:27

Az vychladne, tak to oceni. Drzim ji palce.

 
Sedmikraska7
Sedmikraska7 - 3.1.2018 22:08

Ahoj Jirko, Tvoji zenu docela chapu. Vaha ji nejspis dle reakci hodne trapi a Tebe tez. Tvuj dobry umysl si prebrala obracene nez jsi zamyslel. Pokus se ji dat na jevo ze ji mas rad, ze o ni stale stojis....i kdyz to neni v prave ted u Vas jednoduche.smajlik - 61

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 56836.
Archiv anket.