Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Bez kterého spotřebiče byste se neobešly?

Bez kterého spotřebiče byste se neobešly?

Milé ženy, chtěla bych vás poprosit o vaše zkušenosti ohledně vybavení domácnosti. Dosud jsem bydlela s rodiči a teď se budeme stěhovat do společného bytu s mým přítelem. Čekáme miminko, budeme se brát, moc se na náš společný život těším.

A taky se těším, jak si budu zařizovat domácnost. Přemýšlím, co všechno bych si chtěla pořídit a napadá mě, jestli se něco z toho nakonec časem neukáže jako zbytečnost. Proto bych velmi uvítala vaše osobní zkušenosti ohledně různých spotřebičů. A to i těch, které se týkají péče o miminko.

Na trhu je všeho strašné množství, já jak jsem natěšená, tak mám pocit, že potřebuju úplně všechno. Ale to je asi hloupost. Mám v plánu pořídit:

Pračku
Myčku
Sušičku
Ledničku
Robotický vysavač
Odšťavňovač ovoce a zeleniny (hlavně pro miminko)
Kuchyňský robot
Tyčový mixér
Jogurtovač (taky pro miminko)
Nějaký kvalitní kávovar
Žehličku

Když jsem to probírala s mámou, tak ta se zhrozila, prý je většina z toho zbytečná. Jenže máma je taková ta stará škola, nemá ani myčku. Největší vymoženost je u ní automatická pračka a mixér, který pamatuju už z doby, kdy jsem byla malá.

Co myslíte, je hloupost tohle všechno, co jsem napsala pořizovat? Asi bychom nepořídili všechno naráz, ale postupně. A třeba tu myčku, po té strašně toužím, doma jsme myly s mámou ručně a mně to připadá jako zbytečná práce, když je možnost si ji ulehčit.

Vendy


7.3.2017   Rubrika: Vybavení domácnosti   |   Komentářů 95   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bez kterého spotřebiče byste se neobešly?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
sharon
sharon - 11.3.2017 17:16

Petruša: ijá ji mám ....po mamince , takže hodně starou a je to super věc , s tím sklem ve víku...smajlik - 68

 
YXH
YXH - 11.3.2017 16:39

Remosky tu nejsou tak mam misto ni tu mini troubu..

 
Petruša
Petruša - 11.3.2017 15:04

remoska je super věc, máme ji taky, takovou tu co bývala dřív a nedáme na ni dopustit

 
Haninka
Haninka - 11.3.2017 11:52

Jarča*: remosku jsem po letech taky oprášila, když nás bylo doma pět, tak jsem ji použila jen výjimečně, teď jsme dva, tak stačí smajlik - 47
Starší syn s přítelkyní nemají zatím troubu, tak si ji půjčili od její mamky - má větší než já - a taky jsou spokojení.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.3.2017 10:28

Jarča* - 10.3.2017 21:30
proč to měnit když slouží, dá se vní udělat hodně. Až doslouží zatím seženeš co i zastoupí.

 
Jarča*
Jarča* - 10.3.2017 21:30

Teď to po sobě čtu - na chalupě, ne na chlupěsmajlik - 68
Kozoroh18: my tam právě máme jinak jen vařič, tak remosku využiju. Sice jsem uvažovala, jestli jí nevyměnit za ten multifunkční hrnec, který tu také někdo zmínil, ale zatím zůstávám u osvědčeného.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 10.3.2017 20:27

Jarča* - 10.3.2017 19:45
tu jsem dostala svatebním daren stála tenjrát 150Kč. Mamka měla tu větší grant.
Je zastršená a tak zapnu troubu.

 
Jarča*
Jarča* - 10.3.2017 19:45

A ještě na jednu pomocnici jsem zapomněla. Sice jí máme na chlupě, ale slouží nám tam celá léta - stará dobrá remoska. Bez té si tam život neumím představit.

 
Jarča*
Jarča* - 10.3.2017 19:43

Moirain: mně by se ten rýžovar náhodou líbil, už jsem na něj dřív koukala. Ale přeci jen vzhledem k tomu, jak málo rýži vařím, a při mém boji s místem v malé kuchyni, usoudila jsem, že je pro nás zbytečný. Ale jinak si myslím, že to může být dobrá věc.

 
Jarča*
Jarča* - 10.3.2017 19:40

kubikm - 9.3.2017 22:07: přesně tak, jak píšeš, je to kus od kusu. Třebas já bych asi nevyužila pekárnu a hlavně jí neměla kam dát, ale snacha si jí koupila nedávno a je moc spokojená. Bydlí v místě, kde jsou omezené možnosti nakupování, a viděla jsem, jak ráno hodí do pekárny pár surovin, a odpoledne mají čerstvý chleba. Jedla jsem z ní i mazanec, taky byl dobrý.
Proto jsem psala, že je základ při vybavování domácnosti naplánovat ty velké spotřebiče, a to další se dá postupně doplňovat podle potřeby.

 
mariena
mariena - 10.3.2017 19:40

sharon:Já měla první dceru v září 1969 a do porodnice jsemm šla s deseti novými plenami a jedním novým oblečkem.Ostatní mi sháněly kamarádky a známí po odrostlých dětech.Teprve když jsem se vrátila z porodnice,tak začali dávat poukazy na pleny a osušky.

 
Moirain
Moirain - 10.3.2017 10:50

Verero, rýžovar má výhodu to, že se rýže nepřipálí, když na ni zapomeneš, po vyvaření vody se přepne do módu nahřívání. A měl obrovskou výhodu v době, kdy jsem měla jen dvouplotýnku a chtěla vařit něco trochu složitějšího, nebo ještě polévku, ušetřil složité manévrování a plánování co kdy dát vařit, aby to bylo včas hotovo a něco nestihlo vychladnout.
Taky se občas hodí, když zapomenu večer dát vařit rýži jako přílohu na oběd do práce, že ještě polospící zapnu rýžovar a než se připravím k odchodu je rýže hotová.
Imho je to jedna z těch věcí, co si jeden musí vyzkoušet, než zjistí, jak bez toho mohl žít ;). (nebo taky ne, já bych už bez něj být nechtěla a je to investice drobná, můj stál 400 Kč),

 
Verera
Verera - 10.3.2017 10:38

Ono je taky potřeba uvažovat, kolik má člověk místa. Pokud je to do velké kuchyně v domku, tak se dá pořídit ledacos, ale v malé panelákové kuchyni, kde se musí přístroje pokaždé uklízet, aby tam bylo k hnutí, to nakonec dopadá tak, že je jednoduší uvařit si kafe na sporáku než vytahovat kávovar apod.

Moirain: rýžovar - no já dělám to, co ty, akorát do normálního hrnce a na sporák - osmahnu rýži na oleji, zaliju vodou, posolím, dám cibuli s hřebíčkem a nestarám se,cca za 20 minut se vyvaří voda a je hotovo. Právě proto jsem se ptala, co má rýžovar za výhody.

 
Moirain
Moirain - 10.3.2017 10:02

K té myčce, že je pro malé domácnosti zbytečná - není, žiju sama a od té doby, co mám myčku, mám roční účet za vodu o cca 5 500 nižší. (takže se mi náklady na její pořízení v podstatě vrátily a účet za elektriku mám stejný, jako před jejím pořízením) Náklady na mycí prostředky do ní - kupuju to nejlevnější co je, takže jsou pár stovek za rok, tipuju do pětistovky ročně, s velkou rezervou.

 
Moirain
Moirain - 10.3.2017 9:52

Skutečně neobešla?
Pračka a lednička.
Co jsem ráda, že mám, tyčák, robot, žehličku kvůli šití (takže i šicí stroj a overlock), vysavač holt je třeba, robotický nemám a není pro moje prostředí použitelný.
Myčka je fajn, žít se bez ní dá. Mám ji a mám ji ráda, ale viz dříve, sušičku nemám, asi bych ji chtěla, ale dtto.
Rýžovar je geniální věc a ne jen pro gurmány, nasypu, properu, zaliju vodou, podle typu rýže dám sůl, zapnu, nestarám se o to, hotovo. Jestli se mi rozbije, ještě ten den jdu koupit nový.
Ráda mám elektrický gril, takový ten zavírací.

Z vybraného bych se vykašlala na jogurtovač, úplně se to nevyplatí a musí se mít na paměti, že v domácím prostředí se ty kultury rychle zvrhávají a roste tam něco, co nemá a to zrovna pro miminko není dobré. V podstatě je třeba každou třetí dávku očkovat novou čerstvou kulturou.
Odšťavňovač, no, když myslíte, že je potřeba...
Dobrý kávovar - to stojí aspoň 10-15 tisíc, aby to mělo smysl a nevařilo to žbrndu a k tomu je třeba dobrý nastavitelný mlýnek na kávu.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127336.
Archiv anket.