Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Milé ženy, potřebuju se vypovídat, protože vzteky téměř nevidím. Můj muž mi řekl, že jsem hysterka a moc to hrotím a vůbec nechápe, že on udělal něco, co se prostě nedělá. Bez jakékoli předchozí domluvy se mnou pozval k nám na Štědrý den a první svátek svou sestru s dětmi. Přitom moc dobře ví, že my dvě se opravdu nemusíme.

Nám s mužem je přes čtyřicet, už máme blíž k padesátce. Máme dceru, která už žije sama, respektive s přítelem a letos poprvé nebude na Vánoce s námi, odlétají na dovolenou, kterou si záměrně v tomto období vybrali. Měli jsme tedy být s mužem sami dva. Bereme to v pohodě, je nám jasné, že jednou to přijít muselo a dcera si bude žít svůj život. Docela jsem se začala i těšit, že budeme na Vánoce sami dva a plánovala jsem si, že si je tentokrát užiju trochu jinak, víc v pohodě.

Manžel mi ale udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Předevčírem mi oznámil, že k nám na Štědrý den a první svátek pozval svou sestru s dětmi a očekával, že to bez výhrad pochopím. V létě od ní totiž odešel její muž a jsou teď v rozvodovém řízení. Ona je z toho dost na dně, to je pravda. Zůstala sama se dvěma dětmi, šestnáctiletou dcerou a čtrnáctiletým synem.

Já se s ní moc nemusím, jsme každá jiná a vztahy mezi námi dvěma jsou spíš korektní, rozhodně nejsou nějak vřelé. Ona je na můj vkus moc upovídaná, řeší jen samé klepy a nesmysly, když mluví, je jako kulomet, nikoho nepustí ke slovu a jen mele a mele. Opravdu mi stačí vidět ji jednou za čas na dvě, tři hodinky. Její děti jsou teď navíc obě v pubertě a chovají se příšerně, neustále jí odsekávají, pořád mají nafučené obličeje, což samozřejmě k tomuto období patří, ale proč bych se na ně měla zrovna o Vánocích dívat, že?

Když mi to manžel oznámil, myslela jsem, že špatně slyším a zeptala se ho, jak vůbec mohl něco takového slibovat bez předchozí domluvy se mnou, jestli mu připadá fér postavit mě takhle před hotovou věc.  On na mě koukal jako na blázna, co mi prý tak strašně vadí, je to jeho sestra, je v těžké situaci a připadal by si jako vyvrhel, kdyby ji teď nechal o Vánocích samotnou. K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Řekla jsem mu, že jsem o letošních Vánocích měla jinou představu, že jsem si plánovala užít si je více v klidu a těšila se, že si spolu třeba někam vyjdeme, udělám jen trochu salátu, cukroví napeču jen tak na provonění bytu a aby bylo co dát na stůl. A teď, když on zařídil, že u nás budou další tři lidi, to pro mě znamená totálně opustit svou představu, všechno připravit jako pro regiment, nachystat jim spaní, postele, nakoupit, aby bylo všeho dost a Štědrý den a první svátek strávit tím, že budu jako hostitelka kolem všech tancovat.

Muž mi na to řekl, že jsem sobecká a bezcitná, že rodina je od toho, aby si v případě nouze pomáhala a jeho sestra je momentálně v psychické nouzi a já se chovám jako nějak necitlivá harpyje a myslím, jen na sebe a své pohodlí. A že to snad není nic tak strašného, že sestra mi může v kuchyni pomoct a děti už nejsou malé a budou beztak zalezlé někde na mobilech.

No a já jsem vybouchla, protože mě strašně naštvalo, jak zlehčuje tu práci, kterou bych s tím měla a zcela vážně jsem mu řekla, že tedy dobře, pokud chce strávit Vánoce se svou sestrou a jejími dětmi, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu, ale já v tom případě budu na Štědrý den a první svátek a svých rodičů. A on ať si ty Vánoce, když je to taková brnkačka a žádný problém, kompletně nachystá pro svou ségru včetně napečeného cukroví, nákupu, salátu, povlečení postelí atd. atd. Domluvil si to s ní bez mého vědomí, tak ať si to tedy bez mé přítomnosti dotáhne až do konce sám.

Zůstal jako opařený, s tím nepočítal, to je jasné. On si chtěl zahrát na hodného bratříčka zachránce, ale oddřít bych to měla já. Pokusil se na mě ještě zaútočit s tím, že jsem sobec největší, ale já se nedala a zopakovala jsem mu, že pokud mi do týdne neoznámí, že sestra nepřijede, beru to tak, že na Vánoce odcházím a veškeré vánoční přípravy budou soustředit v domácnosti svých rodičů. Doma nehnu ani prstem a očekávám, že až se vrátím, bude uklizeno, vyprané povlečení a všechno v pořádku.

Máme tichou domácnost, on je uražený, já naštvaná. Nicméně jsem odhodlaná svou výhružku splnit a dotáhnout do konce. Ale tak trochu se přiznám, že malinký červíček, zda opravdu nejsem přehnaně sobecká a radikální, ve mně přeci jenom je. Proto jsem se rozhodla napsat a zeptat se vás, jak byste se k takové situaci postavily vy? Předem děkuji za vaše komentáře.

 

 

Martina


28.11.2019   Rubrika:   |   Komentářů 92   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
kubikm
kubikm - 28.11.2019 22:55

no mně tedy napadla ještě jedna věc
pokud mu tedy Martina řekla...naznačila
konečně sami miláčku...
že se hrůzou p***, že už se na nic nezmůže a proto volil náhradní program....smajlik - 42

 
kareta
kareta - 28.11.2019 20:34

\Vzala bych si knihu a jela si orazit na hory lyžovat nebo sáňkovat. Na rodiče a vysvětlování bych neměla náladu.Bratr pozval, bratr se stará.

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.11.2019 20:03

Sharon....ta domluva je věc dvou stran...a ne toho, že jedna strana rozhodne bez vědomí druhé a tlačí ji, aby se nejen podřídila, ale odvedla lví podíl práce. Chudinka sestra jim tam bude skuhrat, budou otrávení z rozebírání její těžké životní situace /rozvedená je každá druhá a kdyby strašila každá u příbuzných, jsou po Novém roce plné ordinace u psychiatrů. Proboha, ona se tam bude předvádět, litovat, rozjívené děti budou obtěžovat okolí, to Martinu nečeká příbuzenská idyla po dohodě, navíc bude muset skutečně odvést veškerou práci doma, nebude snad čekat na návštěvu, aby smíchala bramborový salát. Ta návštěva si tam půjde odpočinout. A Martina bude po Vánocích nejen otrávená, ale i unavená. Já byla na svátky po rozvodu taky sama - myslela jsem, že mně bude do breku, navíc v podnájmu, ale fakt jsem to zvládla mnohem líp, než jsem čekala. A švagrová je doma ve svém a sama není. To není o lásce k bližnímu. To je citové vydírání. Zapůsobila chudinka na bratra, a ten klidně pominul, že je doma žena, která si zaslouží mít s ním hezké svátky a kývl jí na to. Kývl, aniž by si byl vědom následků. O tom to celé je. Trvám na tom, že ta dotyčná nejen že nehne prstem, ale že nezůstane u jedněch svátků. A nepovolila bych. Martina je v právu. Rozhodlo se bez ní. KDYBY MARTINA CHTĚLA BÝT POTVORA BEZ SRDCE, TAK BY MU ŘEKLA, TVOJE SESTRA SEM NEPŮJDE. Martina mu pouze řekla, ať si ty svátky oni dva užijou bez ní. Bez její práce. Protože ten chlap fakt neví, co to je za honičku, mít uklizeno, upečeno, uvařeno atd. Neví. KDYBY TO VĚDĚL, NIKOHO BY DOMŮ NETAHAL.

 
Arna
Arna - 28.11.2019 19:58

sharon: S někým se domluvíš, s někým ne.
Já jsem se těšila na Vanoce az budu v důchodu, protože jsem těch celých volných dní měla opravdu velmi málo a vzít si dovolenou od 23.12 do 2.1 nepřicházelo v uvahu. Vždy se něco muselo v nemocnici odsloužit. A kdyby se mi domů pak nakvartýroval někdo z neoblíbených přibuzných, taky bych asi vypěnila. Teď si konečně užívám a nemusím brát ohledy.

 
sharon
sharon - 28.11.2019 16:18

ještě dodám....děti 16 a 14 ????..........tak ty bych zapojila dvojnásob ....ve všem....

 
sharon
sharon - 28.11.2019 16:12

a já opět vyčním z řady......jsme lidi a jsme tu jen na návštěvě,nejde se domluvit ?......ty udělej salát a upeč pár druhů a kup to a ono, dva dny přežít , dva vánoční dny, můj muž má taky sestru která před dvěma lety ovdověla taky jsme každá jiná a kdyby ji pozval tak bych to přežila.....ale chápu , jste mladší a berete to jinak......a nechce se mi věřit že by ti nepomohla a jen seděla.....já bych o vánocích pozvala i sousedku natož tak švagrovou.....asi jsem divná.....smajlik - 26

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.11.2019 15:26

Martino, máte pravdu, vyjednal to bez toho aby se váma dohodl.
Nyní by to chtělo, stát si za tím co bylo vysloveno.

 
Megí
Megí - 28.11.2019 12:22

Tak já hlavně nechápu švagrovou, která místo toho, aby si užila Vánoce se svými dětmi, má potřebu se někam "nakýblovat" a tam být 2 dny. Tomu nerozumím. Kdyby byla sama, bez dětí, tak bych nápad Tvého manžela chápala víc. Tohle je od něj bezohlednost, nebere vůbec v úvahu Tebe a Tvá přání a představy.
Takže za mne - udělej radost svým rodičům, se kterými máš evidentně dobrý vztah, a užij si to. A manžel ať se postará. A nebo se může nechat on pozvat ke své sestře, která může ve svém bytě udělat hezké Vánoce svým dětem i bratrovi, aby nebyla tak SAMA, ne? smajlik - 42

 
Linda
Linda - 28.11.2019 11:39

kobližka: ja to myslela tak ,ze kazda mame predstavu ,ze sami to udelame perfektne a kdokoliv jiny , kdyz to dela jinak, tak to v nasich ocich uz perfektni byt nemusi. Tudiz slevit ze svych predstav bylo mysleno jako vyklidit kuchyn ,at svagrovka uvari a lita kolem plotny i za cenu, ze to v ocich Martiny nebude perfektni.
A hostitelkou neni, pozval je manzel tak je hostitelem on.

 
catcat
catcat - 28.11.2019 11:21

já bych neša ani k rodičům, protože ti by mě mohli nutit jít přeci jen domů - když jsou ty vánoce. Rychle bych si sehnala jakýkoliv penzionek po Čechách a tam se schovalasmajlik - 105

 
kobližka
kobližka - 28.11.2019 11:17

Souhlasím do puntíku s Arnou.A zase nesouhlasím s Lindou,že Martina není hostitelka.Ale je,jelikož je paní domu a přijde jí navštěva.A proč by měla slevovat ze svých požadavků,když to doposud nebylo nutné? Vánoce prostě vždycky budou slavnostní a jestli se na ně paní těší,proč by měla ustupovat?
Navíc, manželé jsou před padesátkou,tak předpokládám,že rodičům Martiny bude k sedmdesáti a ti by jistě pomoc uvítali daleko víc než žena s dospívajícími dětmi.Ještě bych pochopila,kdyby to bylo v případě smrti,ale tisíce žen jsou bez muže jen s dítětem.Tak se budu snažit těm dětem připravit krásné Vánoce a ne se utápět v sebelítosti.

 
Hanča
Hanča - 28.11.2019 10:19

no asi bych to udělala přesně tak jako vy, když se nezeptal, tak hezky k rodičům

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.11.2019 9:09

Pokud by se někomu můj příspěvek zdál být příliš příkrý, mohu dotyčné ujistit, že jsem vždy, když příbuzní potřebovali, a to nemyslím rodinu, ale skutečně situace v rodině širší, kde to nebyla moje povinnost, vždy přiložila ruku k dílu a pomoc nejen nabídla, ale i realizovala, a to ne jednorázově, ale řadu dlouhých měsíců. Takže moc dobře vím, oč jde. Šlo o lidi, kteří mě nežádali a nepostavili před hotovou věc, kteří to třeba ani ode mě nečekali. Uvařila, uklidila, vymalovala, vyprala, vyžehlila jsem. Měla jsem za to pocit, že jsem udělala správnou věc. Bývalý manžel to tiše akceptoval, rodina šizena nebyla. Pamatuji si to a nyní, kdy zase naopak jeho rodina potřebovala, jsem opět nezištně pomohla. A on to ocenil. Nikoli finančně, podotýkám. Váš manžel Vás touto situací postavil do role nesvéprávného otroka jeho příbuzenstva a ta role Vám, pokud se podřídíte, ZŮSTANE. Nebude u této jednorázovky. Naopak. Když uděláte svátky švagrové a dětem, oba dva si řeknou, hele, Martino, to bylo úžasný, my si to užili, /aby ne!/ tak si z toho založíme tradici i propříště! Jen si přečtěte podobné příspěvky, je jich na netu mraky. A když se budete cukat příště....už nic neuhrajete!!! Budete se muset podřídit zase!!!

 
chrpa
chrpa - 28.11.2019 9:04

K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Tak pozvi i manželovi rodiče. Třeba kvůli tomu nepřijedesmajlik - 34

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.11.2019 8:58

Martino, po dlouhé době jsem si přečetla díky Vám inteligentně popsanou situaci s reálným a akceptovatelným řešením. Váš muž si skutečně zaslouží to, k čemu jste odhodlaná. Chce-li si hrát na hodného příbuzného, bez hádek a ultimát bych se na sto procent podepsala pod Vaši variantu. Upozorňuji Vás, že pokud se necháte ukecat, čekají Vás časy, které Vám přivodí dalších podobných situací řadu! Nejen že budete trávit více svátečních dnů s rodinou chudáka sestry, ale budete ji třeba i podporovat, až nebude mít na lyžařské vybavení dětí, budete jí pomáhat malovat a třeba stěhovat nábytek po změnách v osazenstvu její rodiny, vezmete ji eventuálně na velikonoční trhy, aby chudák neseděla doma, vyzvednete její nemocné dítě ze školy, poněvadž ona chudák bude muset být v práci, a dále a dále a dále, zkrátka připravte si svaly, nervy, čas a peněženku. Tohle Vám můžu dát písemně a ještě se pod to podepsat, že tahle situace Vám přichystá situace další a bude se předpokládat, že zase ustoupíte! Nevidím jediný důvod, proč by ta paní nemohla být doma a nachystat svým dětem svátky? Váš manžel velice dobře ví, proč to nejdřív slíbil a poté Vám to oznámil! Buďte se svými rodiči, udělejte si pěkné svátky a doma nechystejte nic, nic, nic. Ani úklid, ani cukroví, ani stromek. Je to jediné řešení, zejména, když už jste to řekla nahlas. Není to od Vás vůbec sobecké. Mohli jste s mužem mít pohodu a klid. Není Vaší starostí, že je jeho sestra rozvedená, není Vaší povinností jí pomáhat. Manželovi bych před odchodem - a šla bych k rodičům na noc už 23. nebo 22. - aby měl dost času si nachystat domácnost pro SVOJI NÁVŠTĚVU - popřála pěkné svátky a ocenila jeho nápad, že se oba tedy zachováte stejně, když strávíte svátky se svými bližními a uděláte jim radost. Že jste se sice těšila, že budete mít pohodu spolu a měla pro něj připravený i program, ale když už to tak je, že si to užijete Vánoce příští a vynahradíte si to. A už bych o tom ani nyní, ani potom nemluvila, nerozebírala to, nezdůvodňovala, zkrátka bych za tím udělala čáru. Ať si každý nese následky sám. Věřte mi, že tyhle Vánoce bude Váš muž se sestrou prvně a naposledy.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.