Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Připadám si jako blbec a nevím, co dělat. Nejraději bych se odstěhovala někam na pustý ostrov abych nikoho neviděla. Všichni mě podvedli. Partner, rodina, přátelé. Cítím se strašně sama.

S partnerem jsme spolu byli dvanáct let, máme dvě děti, devítiletou dceru a čtyřletého syna. Sice jsme se nevzali, ale žili jsme v podstatě jako manželé a já měla celou dobu dojem, že nám to dobře klape. Proto jsem ani neměla potřebu ho nějak kontrolovat, podezírat a vytvářet si kdovíjaké scénáře, když se najednou začal často opožďovat z práce. Věřila jsem mu, že toho má hodně.

Jenže ono to bylo jinak, jak se posléze ukázalo. Partner udržoval dlouhodobý vztah s kolegyní, rozvedenou samoživitelkou s jedním dítětem. Já hloupá jsem neměla ani stín podezření, ještě jsem ho litovala, když přišel pozdě večer domů, čekala jsem na něj s večeří.

Pak to prasklo, respektive on sám mi sdělil, že se zamiloval a odchází od nás. Skvěle to načasoval akorát na začátek Adventu, zcela sobecky chtěl Vánoce prožít se svou novou partnerkou a na mě a naše děti nebral vůbec ohled. Asi si dovedete představit, jak mi bylo. A jak těžké bylo to vysvětlit dětem a kočírovat Vánoce.

Už to samo o sobě by stačilo, jenže to se nakonec neukázalo jako ta největší rána. Když se o jeho odchodu dozvěděli mí rodiče, sestra a nejbližší přátelé, tak mi všichni přiznali, že o jeho vztahu věděli, akorát neměli sílu mi to říct, všichni to tutlali. Takže jsem z toho vyšla jako absolutní pitomec, kdy všichni kolem vědí a mají jasno a ten, koho se to týká, žije v blahé nevědomosti.

Je mi strašně. Nechci s nikým mluvit, na všechny se zlobím. Připadám si jako podvedená od všech. Chápu, že není snadné někomu říct o nevěře jeho partnera, ale že mě v tom nechá takhle vykoupat i rodina, to mě hodně zklamalo.

Jsem teď zaseklá, zlobím se na ně na všechny. Máma se mi snaží pořád volat, ale já jí neberu telefony, stejně tak ségra. Chodí mi od nich vyčítavé smsky, ať se koukám srovnat a přestanu je obviňovat, že prý jinak nemohly.

Stalo se někomu z vás něco podobného? Jak jste následně řešily to zklamání nejen z partnera, ale i z lidí, kteří vám byli blízcí, o všem věděli a nic vám záměrně neřekli. Prý pod rouškou, že mi nechtěli ublížit. To s jim teda povedlo.

Ála


28.12.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 94   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
rychenza
rychenza - 29.12.2016 5:00

Alo, ja vim, je to tezke, ale pokus se pomaloucku urovnavat ty vztahy, budes je jeste potrebovat. Ale v zadnem pripade si od rodiny nenech nasadit, ze ta spatna jsi ty, kdyz se zlobis. Mas proc se zlobit. Pokud to vedeli a nic nerekli tenkrat, tak meli drzet pusu i ted.
"Rict" o nevere se da ruznymi zpusoby, jsem zasadne proti tomu, aby to nekdo vybalil na podvadeneho naraz, ale naznacit a nechat na dotycnem, jestli se rozhodne pochopit nebo ne, za to jsem vsema 10. Jednou naznacit, a dal se uz k tomu nevracet.
Mam kamaradku, u ktere taky vsichni vedeli (ja ji tenkrat neznala), ze ji manzel zahyba a nikdo ji nic nerekl - a ona tak neresila, ze si drahy vzal pujcku na podnikani tuhle, pujcku tamhle a ve chvili kdy pan zmizel za svou pravou laskou, zjistila, ze je az po krk v dluzich a nema ani na jidlo.
Bud rada, ze jsi si ho nevzala, resila bys ted jeste rozvod. V posledni dobe zacina byt velkou modou, nechavat si otevrena zadni vratka zpatky domu tak, ze se odmita rozvest a zenska pak lita dalsich 10 let po soudech a vsude ji berou jako vdanou a nedosahne na ruzne davky. Moje kamaradka se uz takhle rozvadi 6 let, konec je v neznamu. Chlap je vysmatej.

 
rychenza
rychenza - 29.12.2016 4:42

kubikm: To jako ze zenati panove jsou verni a pod predstavou rozvodu se hrouti a vnadne mozne milence rikaji "ne"? smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34
Zamilovanemu chlapovi je naprosto sumak, jestli ma nejake deti, natoz jestli ma nejake papiry. Ten proste jde.

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 28.12.2016 22:48

Ono je to o pohledu na danou věc....asi tvé okolí doufalo v jakousi nápravu, ale bohužel se nrstalo....a co teď když jsi padla na zem s toho...není to snadné, ale postav se na vlastní nohy a ukázat všem ve svém rodinném okolí svojí sílu smajlik - 76

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.12.2016 21:54

nevím proč dostáváte vyčítavé SMS, když mlčeli dokud jste byli spolu, měli mlčet dál a nedávat na obdiv jak byli informovaní.
Partner je slaboch, když dokáže v době pro děti tak krásném období je opustit a dělat náhradního tatínka jinde.

Alo, snažte se sebrat sílu a nedávat mu důvot se radovat z vašeho zoufalství.Děti vas budou chtít veselou.. Vím, ono se to kecá. To, že nejste jediná asi také nepomůže.

 
Hanča
Hanča - 28.12.2016 21:44

kubikm: no a kdo ti jako vdaný zaručí, že ti chlap bude věrný, nikdo, takže jestli jde o manželství nebo volný svazek je ve smyslu nevěry úplně jedno

 
kubikm
kubikm - 28.12.2016 21:13

jen je mi divné, že ty ženy, jako matky, nemyslí na děti...

 
kubikm
kubikm - 28.12.2016 20:49

kdyby byl ženatý a představil si tu hrůzu rozvodu...možná by myslel hlavou a ne rozkrokem

 
kubikm
kubikm - 28.12.2016 20:48

no...já to tady už víckrát říkala
muži nejsou monogamní...od přírody
když ještě jim dnešní ženy nabízejí antikoncepci....a že si je nemusí brát za ženy....i když už mají s nima dětismajlik - 26...tak proč jim být věrní a neletět na další kvítek??
tak proč se Ála diví??

 
sharon
sharon - 28.12.2016 20:42

Nika1: nepíše výhružné sms ale vyčítavé.....a to si myslím rozdíl....

 
Almega
Almega - 28.12.2016 19:30

Chudáci děti,takového hnusného otce mají! Jinak,co se dá dělat,život je zlý,musí se zatnout zuby a jít dál.Na své blízké se nezlobte,měli určitě velké dilema,zda říct nebo ne,nechtěli být posly špatných zpráv.Kdo by vám zbyl blízký,když zavrhnete i rodiče? U těch spolužití asi vzniká dojem,že to není žádný závazek,sebere se a jde,asi by se nemělo litovat odchodu tak bezohledného pána.

 
Nika1
Nika1 - 28.12.2016 19:25

Jako nechapu, kdyz vam lhali, proc ted meli potrebu sdelit pravdu, ze o tom vedeli. A dokonce posilaji vyhruzne sms. Asi bych se s nima stykala, ale neverila jim. Mohli x krat naznacit.

 
Hanča
Hanča - 28.12.2016 13:09

stalo, ale věděli to jeho rodiče a kamarádi, já a naši ani ťuk, rychlý rozvod do dvou měsíců a byl klid

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.12.2016 11:42

Jinak já Vám vlastně na tu otázku neodpověděla.
Mně se v manželství staly daleko horší věci. Kdyby šlo jako u Vás o nevěru, kterou ve své dané situaci považuji za banalitu, myslím, že bych to překonala líp. Nikdy jsem nebyla žárlivá a nikdy jsem na partnerovi nevisela tak, abych považovala konec manželství za konec světa. Ano, taky jsem si myslela, že to bude napořád. U nás ale bylo několik negativních věcí, horších, než nevěra, a díky nim mé manželství skončilo. A věřte mi, že jsme si oba oddychli. Protože jsme tím oba tu novou situaci vzali jako možnost uspořádat si svůj život jinak a po svém. Konec vztahu přece neznamená konec všeho! Kolik lidí žije single. Kdyby se všichni z rozchodu měli zbláznit, pak jsme národem bláznů. Vzchopte se. Poněvadž pokud budete nadále sočit a obviňovat ostatní, dojde k tomu, že se na Vás fakt vykašlou a kvůli Vašemu chování - ne kvůli tomu, že Vám byl partner nevěrný a oni Vám to raději neřekli - s Vámi přestanou komunikovat dočista. Jak tady totiž vidíte, měli pravdu.Víte, jak byste vyváděla, kdyby Vám to někdo řekl? A toho Vás i sebe chtěli ušetřit. Koukejte se sebrat. Do práce musíte, jako máma fungovat musíte, a s rodinou kvůli nevěrníkovi snad nezpřetrháte styky?

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.12.2016 11:32

Álo, aspoň přidám za sebe pár slov - neblbněte a nedělejte si to horší, než to je. Ty lidi, které teď odmítáte, ještě budete potřebovat, pakliže se s dětmi nehodláte odstěhovat někam do vakua. Ono to tak prostě většinou bývá, že ten, koho se to týká, nic neví. Co byste asi řekla blízkému člověku, který by Vám mezi řečí jen tak vpálil - hele, máš doma nevěrníka a ani to nevíš a my to víme všichni? Byla byste za to ráda? Myslím, že ne. Tak nechte těch zbytečných póz a postavte se k tomu čelem. Sama nezůstáváte, máte doma dvě děti a jste ještě hodně mladá. Co má říkat ženská středního věku, které zdrhne chlap za nějakou mladou, pochopitelně děsně do něj zamilovanou? myslíte, že z toho je odvázaná? Děti dávno z domova, a ona kolikrát ten domov musí opustit. Vám alespoň ubyde práce a starost s dělením majetku atd. Váš partner zvolil život s cizím dítětem a dal mu přednost před spolubydlením s dětmi vlastními. To je docela to, co by mě nejvíc štvalo. Uměla bych pochopit, že ta druhá je v něčem lepší, ale nikdy bych nepochopila, že rodič odkopne svoje dítě. Přestaňte se litovat a něco se sebou dělejte. Život nekončí. Ten chlap, aniž bych to schvalovala, udělal, co mohl nejlepšího. Přišel, když byl rozhodnutý a řekl to na rovinu. Už za blbce nejste, už to víte. Za blbé jsou ty, co v tom žijí celý život a nejsou schopné s tím něco udělat. Vy už vyřešeno máte. Budete žít odděleně. Tak to neoddalujte a NEZNEPŘÍJEMŇUJTE ŽIVOT SVÝM DĚTEM A SVÝM RODIČŮM.

 
Abrasia
Abrasia - 28.12.2016 11:28

Chápu, že tě to bolí, ale oni nemohli vědět, jak se k tomu postavíš. To není nic jednoduchého, prozradit něco takového. Ve finále, ať udělá člověk cokoliv, prozradí, nebo neprozradí, vždycky je to špatně. Neublížili ti oni, ale primárně tvůj manžel, který tě podvedl a opustil. On je viník, ne tvá rodina, která se tím zjištěním nejspíš hezky dlouho trápila. Být tebou, zakopu válečnou sekeru a vynasnažím se žít nový život, s rodinou i přáteli, ty i holčičky si ho zasloužíte a pana chotě přenechám novému objevu, stejně za nic nestál.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 60227.
    Archiv anket.