Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Nudistická dovolená s dětmi. Je to normální?

Nudistická dovolená s  dětmi. Je to normální?

Patřím ke generaci, které se říká „starší“. Zajímal by mne názor čtenářek na jednu záležitost. Hned v úvodu předesílám, že nemíním synovi a snaše jakkoli zasahovat do života, či jim jejich záměr rozmlouvat. To, co se chystají udělat, je jenom jejich věc, i když mně osobně se vůbec nelíbí.

Oni se totiž rozhodli, že letos v létě pojedou na nudistickou dovolenou. Kdybych zavřela obě oči, snad bych to i pochopila, ale co mne opravdu drásá, že s sebou míní vzít i své malé děti – chlapečka 8 a holčičku 6 let. To už mi připadá vážně moc.

Podle toho, jak o tom mluvili, by se mělo jednat o dovolenou, kde se lidé prakticky pořád pohybují nazí. Bydlí v nějakém speciálním kempu a nahatí nejsou jen na pláži, ale třeba i při sportu, dokonce snad i v jídelně. Alespoň nudisticka dovolenatak jsem to pochopila.

Připadá mi to úchylné. Takhle se vystavovat, to přece nemůže dělat normální člověk. Určitý stud je snad přirozený. Na veřejnosti určitě, alespoň to je můj názor. Mám strach i o děti, těžko je budou mít neustále na očích, patrně si tam budou chodit hrát i na nějaká hřiště, zcela sami apod. To tam budou také lítat nahaté? A co když někdo z hostů toho zneužije?

Syn s manželkou tvrdí, že na tom nic není, že vyznavači nudismu to tak neberou. Nikdo prý nikoho neočumuje apod. Jenže – jak mohou mít jistotu, že se mezi ně nevetře někdo, kdo není pouze „nevinným nudistou“?

Když mi mladí jejich dovolenkový plán oznámili, málem to se mnou seklo. Snažila jsem se je přesvědčit, aby s sebou nebrali alespoň děti, ať si jedou sami, že se jim po tu dobu o ně postarám. Ale nemají zájem, chtějí vyrazit všichni společně a pro děti to prý bude zajímavá životní zkušenost.

Jsem přehnaně puritánská a paranoidní, jak mi řekl můj syn? Nebo máte stejný názor jako já a podobné módní výstřelky vám připadají poněkud úchylné?   

Karolína


25.5.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 91   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nudistická dovolená s dětmi. Je to normální?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
štoudev
štoudev - 25.5.2010 9:32

Mně to v určitých případech připadá neestetické, proto bych do takové společnosti asi nešla, ale nikoliv škodlivé nebo úchylné. Nakonec, jako malé děti jsme strávily prázdniny na snad první dostupné nudistické pláži v NDR, která byla hned vedle té "normální", jen označená cedulemi z obou stran. A nikoho to nepoškodilo ani neznechutilo, vyrostli z nás vcelku normální lidi.smajlik - 68
(Jen teda občas někoho znásilníme, přepadnem, vrčíme, slintáme a míme nějaký tiky...smajlik - 42)smajlik - 16

 
Stanik
Stanik - 25.5.2010 9:16

evropka: krasa je pomijiva , blbost věčná. Proto se celej zivot snazim byt vzdelana a chytra, nebo je dulezitejsi nez vyzor smajlik - 42

 
evropka
evropka - 25.5.2010 9:11

dřív jsem se nestyděla a také na nahotě nevidím nic špatného,teď se pomalu stydím sama před sebou...fakt reprezentacesmajlik - 72

 
Stanik
Stanik - 25.5.2010 9:10

Almega: a neni to sum a fuk?
tady se sice v jedne vete vola, jak je strasny kult mladi a krasy a druhym dechem dodava, ze nedokonale nemodelkovske telo by se melo nejlepe nekde zahrabat...smajlik - 55smajlik - 63

 
Almega
Almega - 25.5.2010 9:06

Je to každého věc,co dělá...Kdo se chce předvádět i se svými nedokonalostmi těla,ať si to dělá...Poučila bych děti předem,co mohou na takovémto pobytu čekat,po prvních zážitcích si asi zvyknou,ale vyprávět si o tom určitě budou-kdo by to nedělal?Když si jdu zaplavat do bazénu a u sprch vidím nějaké nahé osoby,tak i když se na ně nechci příliš dívat,tak stejně vidím a kolikrát je člověk zděšen,co vidí....Osobně bych se nechtěla vystavovat nahá ani se dívat na jiné nahé-připadá mi směšné vidět bimbající se mužské okrasy a vidět zvadlé poprsí nebo "zástěry" visící z břicha..nebo,co je ještě děsivější-svěšený zadek!!!..Na nuda pláži ,co jsem viděla,bylo nejvíce zastoupení nepříliš pohledných osob,jakoby ti "hezcí" neměli příliš zájem se nechat očumovat.Totéž člověk vidí i na koupališti-které ženy odkryjí svá poprsí?Většinou ty,které tam mají chcíplé rejsky nebo víčka od maggi....

 
Stanik
Stanik - 25.5.2010 8:54

no myslim, ze na nahote neni nic uchylneho. souhlasim s Bellanou.

 
Bellana
Bellana - 25.5.2010 8:33

Už nějakou dobu nejsem mladá, sama nerada ukazuji ze své pokožky více, než je nezbytně nutné a klidně bych nosila i burku, ale nevidím nic špatného na tom, že někdo to má nastaveno jinak. Pokud se děti nestydí při pohledu na cizí nahé tělo, není důvod je tomu učit. Jako babička bych si raději ukousla jazyk než bych před dětmi pronesla odsuzující poznámku na toto téma, pokud se jejich rodiče rozhodli, že je chtějí vychovávat volněji. Ostatně - naturismus u nás praktikovali už od šedesátých let, i když tenkrát měl kouzlo zakázaného ovoce.

 
Sofffie
Sofffie - 25.5.2010 7:57

orinka: smajlik - 47 přesně.
Nudismus znamená radost z volného pohybu bez šatů a nic úchylného na tom není. Můj otec se před náma styděl a úporně schovával a když jsme jednou v NDR šli na nuda pláž i s ním, málem jsem zemřela hanbou, ale KVŮLI NĚMU. smajlik - 96 My se před synem neschováváme. Nahota je přirozená.
Navíc - na nuda pláži víc než kde jinde jsou vidět i těla nemladá, neštíhlá a a neatraktivní - myslím, že je to pro děti i docela výchovná zkušenost v době kultu mládí a bulimie s anorexií.

 
PEGG
PEGG - 25.5.2010 7:48

sallie - 25.5.2010 0:49 - nahý úchyl se pozná na první pohled smajlik - 47smajlik - 68
Ač nejsem už nejmladší a sama bych na takovou dovolenou nejela, nezatracovala bych ji jako něco nemravného. Nazí jsme se narodili, kdyby to neměla být lidská přirozenost,rodili bychom se v dupačkách. Na nahotě není nic špatné,to jen lidi z toho udělali tabu.Byly doby,kdy se ani manželé neviděli nazí a k dětem přišli po tmě a pod peřinou smajlik - 76 Myslím,že dětem to vadit nebude pokud jsou zvyklé z domova,že se nahota bere jako něco normálního. Horší by bylo,kdyby se doma společně nepřevlékali,nekoupali a dělali z nahoty nějaký problém a pak je vzali na takovou dovolenou, to by jim asi vypadly oči.
Všechna pravidla o vhodnosti či nevhodnosti čehokoliv nastavili lidé a nevím,proč by měla vyhovovat všem, navíc,kdo může zodpovědně říct,že takhle to je správně? Nikdo.
Karolíno, neděl si starosti. Možná,že to mladí udělají jen jednou a nikdy více,protože jim to samotným nebude vyhovovat, protože nepíšeš nic o tom,že by tak žili už teď, třeba doma,protože správní nudisti chodí nazí i doma.smajlik - 38smajlik - 105

 
orinka
orinka - 25.5.2010 7:47

bizuna: do jídelny a na sedačky je povinný ručník na sedadlo.

 
orinka
orinka - 25.5.2010 7:46

propánajána - dneska, a takové předpotopní názory? Člověk se rodí nahý, jsou země, kde se chodí jen s provázkem kolem pasu a nikomu to divné nepřijde, plavání i slunění je daleko přirozenější, když má k tělu přístup vzduch ze všech stran. Však vás nikdo nenutí, abyste jela taky. Když jsou všichni nazí - podotýkám NAZÍ, nikoliv "nahatí", což je pejorativní výraz, nikomu nepřijde divné být nahý též. Možná byste se měla překonat, zajít mezi nudisty na pláž, abyste pochopila svůj těžký omyl.

 
bizuna
bizuna - 25.5.2010 7:21

Jo syn má pravdu. Nejvíc se mi líbí, že je tam zneužije nějaký úchyl, ale když si budou hrát oblečené, tak to je jistě žádný úchyl nezneužijesmajlik - 11. Proč se jich nezeptáte, jak to tam doopravdy probíhá, píšete, že asi budou nazí i v jídelně, ale jistě to nevíte. Myslím, že děláte z komára velblouda.

 
Lujza
Lujza - 25.5.2010 7:14

Pamatuji si, když mi bylo 9 let a byla jsem na táboře v německu u moře a z holkama jsme šli dál po pláži a dostali jsme se až na nudi pláž, v té době to bylo pro nás něco nového, neznámého a můžu říct, že do dnes z toho mám nepříjemný pocit, když si na to vzpomenu. Možná je to proto, že jsem vyrůstala v dřívější době a tohle bylo zakázané, ale přesto mi to jako dítěti hodně vadilo. Dnes je jiná doba, ale já bych na takovou dovolenou s dětmi určitě nejela. Při představě, až se děti vrátí do školy a začnou si říkat zážitky z dovolené a aby pak děti vykládali, jak ho má kdo dlouhýho a jaký ma ta ženská prsa, to by se mě moc nelíbilo.

 
caira
caira - 25.5.2010 6:44

Na takovou dovoenou bych jela hned a klidne s detma..
Mam synka, bude mu osm, druhemu sest - oba berou nahotu jako nco prirozeneho. Chápou, že když je doma děda s babi, koupu se v bazenu v plavkach, když nejsou bez. Určitě by jim nepřišlo divné vidět nahé lidi na pláži. Děti tyhle věci neřeší. Pokud jim tedy babička neřekne - vem si plavky, bez nich je to ostuda smajlik - 11

 
Bridgetj
Bridgetj - 25.5.2010 6:43

No, já sice starší generace nejsem, ale na tohle bych neměla. Jináč myslím, že s tím nic neuděláš, takže radši nad tím nepřemýšlet.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440616.
Archiv anket.