Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Moje práce je prý podřadná. Manžel se za mne stydí.

Moje práce je prý podřadná. Manžel se za mne stydí.

Je mi v poslední době nějak smutno, cítím s mizerně. A přemýšlím, jestli je to moje, nebo manželova vina. Prý jsem ho zklamala a znemožnila. Jde o mou práci.

Máme dvě děti, byla jsem s nimi několik let doma. Manžel má hodně prestižní povolání, je poměrně i dost mediálně známý. Pohybuje se v tak zvaných „vyšších kruzích“, je zván na večírky a různé snobské sleziny. Občas jdu s ním, když máme na večer hlídání.

Před více než půl rokem mi skončila rodičovská u druhého dítěte a já se těšila do práce. Byla jsem doma celkem šest let a nemohla se dočkat, až zase přijdu pořádně mezi lidi. Finance problém nebyly a nejsou, manžel vydělá dost a nikdy nebyl lakomý, v tomhle si na něj opravdu stěžovat nemůžu. Mám kartu k jeho účtu a s penězi normálně disponuji.

Takže jediným důvodem, proč jsem se chtěla vrátit do práce byl sociální kontakt. Už mi doma prostě hrabalo.  Hledala jsem práci na poloviční úvazek, což nebylo vůbec snadné. Nakonec se mi to podařilo, dělám v jedné blízké pizzerii servírku v době oběda, kdy se vydávají polední meníčka. Mám to kousek pěšky od domova, pracuju od půl jedenácté do půl třetí. Pro mne ideální. Ráno v klidu vypravím děti do školy a do školky, nakoupím, doma poklidím, někdy i uvařím večeři, aby byla připravená, vyperu jednu pračku a jdu do práce. Strašně mě to baví, vysloveně si to užívám, většinu hostů už znám, chodí tam v podstatě stále ti samí, co pracují v okolních bankách a kancelářích.

Ve tři skončím, převléknu se a při cestě domů vyzvednu mladší dítko ve školce a společně pak starší ve škole v družině. Po půl čtvrté už jsme komplet a odpoledne a večer máme pro sebe. Tím, že mám dopoledne několik hodin čas na domácnost, nemusím se honit večer.

Jsem tak velice spokojená, chodím do práce jako na zábavu. Je tam prima parta, skvělí hosté, peněz je sice málo, ale to mne netrápí. Co mne však trápí je postoj mého manžela. On s tím, abych šla do práce, nesouhlasil, chtěl, abych zůstala doma až dokud mladšímu dítěti nebude pět let. Docela dost jsme se kvůli tomu hádali, nicméně prosadila jsem si svou.

A on to nemůže vydýchat. Prý jsem ho tím výběrem profese veřejně znemožnila, jak to prý vypadá, že jeho žena dělá pingla a posluhu, že je to pro mne, s mou vysokou školou, nedůstojné a pro něj ještě víc. Naléhá na mne dost důrazně, abych s tou prací okamžitě skončila a našla si něco normálního, aby se nemusel stydět, když se ho někdo zeptá, co dělá jeho žena.

Já zatím odolávám, jsem fakt spokojená (až na postoj mého muže). Po těch letech doma úplně cítím, jak se mi do žil lije nová krev, děti nijak netrpí, mám čas na domácnost i na ně a na pár hodin se prostě nějakým způsobem pracovně realizuju. Samozřejmě, vím, že v tomhle případě nejde o nějaké budování kariéry, ale copak je to vždycky to nejdůležitější? Mít postavení, peníze? Mrzí mne, že manžel není schopen pochopit a přát mi, že jsem úplně normálně a lidsky spokojená. A že tuhle práci nebudu dělat do důchodu, že je to jen na nějakou dobu, než děti povyrostou.

Nejhorší je, že muž se mi to snaží všemožně zprotivit, vysmívá se mi, používá hlášky, které mne ponižují, dává mi najevo, že si mne vůbec neváží. Takový nikdy před tím nebyl.

Chtěla bych se vás zeptat, když se na naši situaci podíváte z pohledu nezúčastněného člověka, co si myslíte? Měla bych v práci, kde jsem spokojená, skončit jenom proto, že můj manžel se tím z nějakého důvodu cítí znemožněný?

Věrka


8.10.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 92   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje práce je prý podřadná. Manžel se za mne stydí.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Speedy
Speedy - 8.10.2013 19:51

Tak at ti snobsky manzel nejaky ten mensi podnik koupi a razem z tebe bude podnikatelkasmajlik - 58.
Snob je jedna z nejhorsich moznych variantsmajlik - 48. Docela by me zajimalo, kdo bude v budoucnu pracovat. Kazdy chce mit titul, manazerovat, medialne komunikovat, soukrome skoly chrli tuny podivnych oboru, kde se dotycni moc nepredrou. Technicke skoly zachazeji na ubyte, protoze jsou moc narocne. Navic ubyva prace a treba do takove knizni prodejny si dneska uz davaji zadost o praci i vysokoskolacky. Ty kecaci obory vsechny nepojmousmajlik - 26.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 8.10.2013 18:44

Esme: to asi svého muže moc nemiluješ, ne? Láska je přeci bezpodmínečná záležitost.....

 
Ivča+3
Ivča+3 - 8.10.2013 18:42

Nevidím důvod, proč bys měla něco měnit, když jsi spokojená! Pokud to manžel nechce pochopit, je to jeho komplex. Sama víš přece nejlíp, co potřebuješ. Jsi spokojená s tím, že on je pořád někde v trapu? Ono se téhle práce jistě jednou nabažíš a půjdeš za lepším sama. Jsem doma deset let a docela chápu, že ti z toho hrabalo a sehnat práci na půl úvazku je zhola nemožné. Já tě naopak docela obdivuju, protože jsem taky VŠ a dělat servírku bych asi nedokázala. smajlik - 47

 
Monik
Monik - 8.10.2013 18:38

Kazdopadne za sebe musim rict, ze po boku takovyho chlapa by mi bylo mizerne taky a nejsem si jista, zda bych nevymenila ja jeho, nez on me. Asi by mi bylo smutno z toho, ze mam vedle sebe povrchniho snoba smajlik - 65
Teda pokud to ma v povaze a neni to pouze jednorazove "pomateni mysli" smajlik - 26
Ale to musis vedet jen ty sama smajlik - 26

 
Monik
Monik - 8.10.2013 18:35

Prosím tě, hlavně si neber k srdci a do hlavy tady ty kydy, jak tě manžel stejně vymění. Myšlenkama si můžeš hodně věcí přivolat.
Stát se to může, ale taky nemusí.
Nejlepší je, kolik je tu prorokyň a většina z nich ti stejně akorát závidí, že jsi zajištěná smajlik - 42
Až budu chtit znát čísla ve sportce, napíšu si sem, do klubu věštkyní smajlik - 27

 
Monik
Monik - 8.10.2013 18:26

Verko, a co vyuzit cas a moznosti ktere mas a v dobe, co jsi v pizerii misto toho chodit na nejake kurzy?
Taky budes mezi lidma a to, ze potrebujes od deti vypnout by mohl snad manzel pochopit, ne?

 
illča
illča - 8.10.2013 18:18

...no - mám pocit, že žena z tohoto příběhu bude stejně časem vyměna za jiný,mladší model.... je jen otázka času, kdy ho na těch snobských slezinách klofne ambiciozní, štíhlá, sexymladice ..a on si určitě zdůvodní, proč tu výměnu provést . smajlik - 98

 
Verera
Verera - 8.10.2013 18:02

Já mám pocit, že Věře nejde o to, aby jí manžel sehnal nějaké vhodnější zaměstnání. Že je naopak hrdá na to, že si něco dokázala sehnat bez jeho pomoci a taky proto se toho nechce vzdát.

Osobně si tedy umím představit spoustu zajímavějších a užitečnějších zaměstnání, pokud bych se nemusela ohlížet na čas, ale to je věc názoru.

Asi by bylo vhodné uklidnit emoce, sednout si s manželem a vyjasnit si stanoviska. Věra rozhodně nechce být doma, protože jí z toho už hrabe, potřebuje mezi lidi a děti k dětem. Manžel by měl říct důvody, proč mu servírka tak vadí, ale ne obecné typu podřadná práce, ale že s emu třeba Vomáčka chechtá kdykoli ho potká, že přišel o zákazníka.. co já vím co to může být.

No a pak by se měli snažit najít společně řešení. Buď manžel zjistí, že Vomáčka je pitomec a zákazníka přetáhli z jiného důvodu a že když Věra nepracuje kvůli penězů, ale baví ji to a je to max než půjdou děti do školy, přestane to pro něj být zásadní problém, nebo Věra zjistí, že manželovy problémy s okolím jsou natolik vážné, že jí to za to nestojí. (Tak jak jemu by mělo záležet na jejím štěstí, tal i naopak). Že kancelář tedy ne, ale nějaká ta charita , kde by třeba mohla částečně uplatnit i své vzdělání (shánění peněz , propagace apod.) je naprosto přijatelná pro oba.

 
sevenofnine
sevenofnine - 8.10.2013 17:00

a co kdyby Věra, když se tak nudí zkusila charitu? Může číst dětem v nemocnici nebo něco takového, to by ji zaměstnalo i vypadalo "dobře".

 
sevenofnine
sevenofnine - 8.10.2013 16:58

zonan: asi tak, vyměnit může kdokoliv kohokoliv kdykoliv, ale žena s malými dětmi je zvlášť ohrožený druh a měla by zvážit své možnosti.

 
sevenofnine
sevenofnine - 8.10.2013 16:56

Stanik: přesně.

Ono je lehký mít hrdost, když chodí do práce protože se jí chce, jinak manžel vše zajistí, je prýma táta a v podstatě i manžel, ale kdyby měla Věra sama vydělat na jídlo, byt, všechny potřeby a, že jich děti mají a s věkem rostou, tak by dělala kdo ví kde za bůhví jakých podmínek a panu podnikateli líbala ruce.

 
zonan
zonan - 8.10.2013 16:52

Fuj, to jsem už zabředla do pěkné špíny. Omlouvám se a jdu raději na procházku.

 
zonan
zonan - 8.10.2013 16:51

Kaliban: no, neříkám, že ji časem nevymění za reprezentativnější model. V tomto jsem hodně skeptická a mediálně známá "vyšší společnost" nám to předvádí každou chvilku. Ale možná ji vymění o něco později a když bude chytrá, může se na tu akci připravovat.

 
Esme
Esme - 8.10.2013 16:49

To máš tak... když to otočím, kdybych si vzala chlapa s vysokou a on se - přes můj nesouhlas - rozhodl že půjde dělat metaře, protože ho to baví... Když si představím jak bych se cítila... asi by byl brzy mým bývalým.
Takže si to přeber - chceš být servírka za každou cenu a mít "svoji pravdu" a "své právo rozhodovat"? Fajn, ale pak se nediv když budeš brzy taky rozvedená.
Pokud tvůj muž měl o své ženě určitou představu a ty ses sama rozhodla že tu představě nemusíš brát ohledy, stejně tak se on může rozhodnout že za těchto okolností s tebou žít netouží.
BTW - napadlo vás už někoho že to místo v picérce by mohlo vytrhnout trn z paty někomu kdo ten přivýdělek opravdu nutně potřebuje? A místo toho to dělá zajištěná panička jen aby se nenudila? A k tomu s vysokou, kterou měla pravděpodobně zdarma? smajlik - 11smajlik - 26

 
Kaliban
Kaliban - 8.10.2013 16:45

Ale ono přece nejde o to, že pracuje v pizzerii a že když tam nebude, tak o n ji nevymění. Když to nebude pizzerie, bude to něco jiného, on prostě začal mít pocit, že mu svět klečí u nohou. A pokud ustoupí, bude ustupovat navždy. Pokud Věrka existuje, docela by mne zajímalo, co tej její prestižní sameček z "vyšší společnosti" dělá. Kšeftuje s autama?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.