Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dobrodružství pod stromečkem. Tip na knižní dárek.

Dobrodružství pod stromečkem. Tip na knižní dárek.

Pohoří Harz působí sekta, která každoročně v den čarodějnic slaví výročí úmrtí mýtického krále Gilgameše. Součástí rituálu je vyvolávání babylonského démona všech větrů, s jehož pomocí chce sekta ovládnout svět. Pro úspěšné dokončení rituálu potřebuje bronzový disk s magickou kresbou, který byl nedávno nalezen nedaleko městečka Nebra a je uložen v depozitáři Národopisného muzea.

Zkoumáním záhadného disku je pověřena archeoložka Hana Petersová. Pátrání ji zavede do Egypta, Skotska, ale i do Nebra, kde se seznámí s napohled sympatickým advokátem Michaelem. Netuší však, že v blízkosti Nebry, v nekonečném labyrintu podzemních jeskyň číhá pradávná síla, démon, jenž před 20 lety unesl a snažil se rituálně obětovat čtyři děti, z nichž třem se podařilo uprchnout.

Vše nasvědčuje tomu, že teď čeká právě na ni…

V Německu bestsellerový autor, uvádíme na trh první titul


Máte rádi dobrodružství, napětí a záhady? Pak jistě uvítáte uvedení knihy Nebra německého autora Thomase Thiemeyera na český knižní trh. Děj se odehrává v současnosti a hlavní postavou děje je archeoložka Hana Petersová, která je pověřena zkoumáním záhadného disku nalezeného nedaleko městečka Nebra.

Bronzový disk má údajně sloužit k rituálu, který každoročně v den čarodějnic (Valpružina noc) provádí v pohoří nebraHarz sekta slavící výročí úmrtí mytického krále Gilgameše. Součástí rituálu je vyvolávání babylonského démona všech větrů, s jehož pomocí chce sekta ovládnout svět. Pro úspěšné dokončení rituálu potřebuje právě tento bronzový disk s magickou kresbou.

Pátrání po původu a obsahu disku zavede Hanu do Egypta, Skotska, ale i do Nebra, kde se seznámí s napohled sympatickým advokátem Michaelem. Netuší však, že v blízkosti Nebry, v nekonečném labyrintu podzemních jeskyň číhá pradávná síla, démon, jenž před 20 lety unesl a snažil se rituálně obětovat čtyři děti, z nichž třem se podařilo uprchnout. A vše nasvědčuje tomu, že teď čeká právě na ni…

Autor knihy Thomas Thiemeyer studoval umění a geologii v Kolíně nad Rýnem. V roce 1989 byla vydavatelstvím Ravensburg, kde pracoval od roku 1987 jako grafický poradce a vytvářel layouty, vydána první kniha s jeho ilustracemi Velká kniha pravěkých ještěrů (Das groβe Buch der Saurier). Poté se osamostatnil a odstěhoval se svou ženou do Stuttgartu. Jako umělec na volné noze ilustroval hry, knihy pro děti, obaly knih apod. Jeho díla byla několikrát oceněna cenou Kurda Laβwitze a cenou německé fantasy literatury.

Během let se víc a víc věnoval psaní. V roce 2004 se díky nakladatelství Droemer Knaur objevil jeho debutový román Medusa (do češtiny přeložen jako Kamenné oko). Většina jeho románů se stala bestsellery a byla přeložena do několika jazyků. Příběhy Thomase Thiemeyera zachovávají tradici klasických dobrodružných románů. Vyprávějí o nálezu zaniklé civilizace a hrozbě vyvolané záhadnými silami.

Redakce


3.12.2012   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dobrodružství pod stromečkem. Tip na knižní dárek.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
helena123
helena123 - 11.12.2012 12:41

Já jsem tuhle knížku četla, dobrodružství a fantazy mě baví a Nebra je podle mě velmi hezky a čtivě psaná.

 
Almega
Almega - 3.12.2012 19:14

Světlonoska: pro mně vždycky bude kniha na 1. místě...nějaká elektronická -to není ono,je to krám,když nebude elektrika,tak nebude ani co číst...

 
Světlonoska
Světlonoska - 3.12.2012 14:31

U mě byla také vždy hlavní kniha pod stromkem,též literatura faktu,záhady apod.Ježíška jsme dávno zrušili,co mě zajímá,si lovím na smajlik - 22

 
Almega
Almega - 3.12.2012 11:04

Knihy pod stromeček beru vždycky,i když je pro mně těžké něco najít,co jsem ještě nečetla...Ale takovéhle fantazie nečtu.Nejraději historie faktu a životopisy.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.