Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Doreen Virtue: Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Tenhle povzdech každá známe. Některá víc, některá méně. V životě jsou tři pilíře, na kterých stojí lidský pocit štěstí – zdraví, láska a materiální zabezpečení. Americká psycholožka Doreen Virtue, která proslula svou prací a propagací andělské terapie, nechává anděly pro tuhle chvíli trošku spát. Tím se její dílo stává přijatelnější i pro úplné skeptiky a musím říci, že jsem dosud asi nečetla takhle PRAKTICKOU příručku.

Nesmírně precizně poskládanou a každé slovo, které autorka zvolila dopadá na úrodnou půdu. Ano, jsem asi tou, která by chtěla změnit svůj život, ale nemá na to čas. I když spíš o čas, jde tady o určitou lenoru a odevzdanost tomu, co je. Kdo by to neznal. Jak maličké mohou být krůčky ke splnění svých snů? Mohou být miniaturní, mohou to být i pětiminutovky denně, které si pro tento účel pevně stanovíte. Může to být hodina, půlhodina, prostě čas, kdy se budete věnovat jen sobě a stanovenému úkolu.

Asi tak, jako to na jednom místě v knize autorka napsala: Napište každý den stránku a za rok máte knihu.

Nemusíte tu knihu psát na jeden zátah, stačí pravidelně po malých dávkách. I takhle se dávkuje cesta ke štěstí a ke splnění snů. A hlavně, přijmout zodpovědnost za své nehezké chování k sobě. Neříkat „ANO“, když jste chtěli ve skutečnosti říci „NE.“

Neumíte snít? Zkuste to s filantropem

Naprosto mě dostal způsob, jakým nás autorka vůbec naučí snít. Můžeme si dovolit přát si něco víc, než, co v životě máme? Není vždy štěstí v jednom pilíři vykoupeno smůlou v dalším? Není! Přinejmenším je fajn se zasnít, jaké by to bylo, kdyby… a tady nastupuje fiktivní pan filantrop, chlápek, co všechno naše vysněné zaplatí a už už dychtivě a s láskou čeká, až mu svá přání nadiktujete. Jak poznat přání našeho ega a pravá přání našich duší, to je další věc, u které ustrnete. Je to všechno tak jednoduché a potom i onen filantrop ztrácí svůj význam, protože volání duše je jednoduše nepřeslechnutelné.

Muž mého srdce mě hledá, stejně horlivě, jako já po něm toužím

Ach ano, láska. A nejen ta, i kolegiální a rodinné vztahy jsou zajímavou propojenou kapitolou. Pokud máme kolem sebe negativní lidi, i to je věc, za kterou je třeba vzít zodpovědnost a změnit tuto skutečnost. Způsobů je několik, takže nelze dát univerzální návod. Pustili jste tyto lidi do svého života, co s tím? Přitáhnout si k sobě komunitu lidí, kteří jsou stejní jako já, či jinak naladění, není tak těžké. Poměrně dobře to funguje a je to jedna z oblastí, na které ten zákon přitažlivosti nejlépe funguje. A ona afirmace o tom, že muž mého srdce mě hledá stejně horlivě jako já po něm toužím – je naprosto překrásná.

Aby bylo praktičnosti učiněno zadost, závěr knihy je motivační ještě víc. Procítit své čakry, negativní rozkolísané emoce, vyrovnat se, meditovat a spojit se svým vlastním průvodcem. Ve chvíli, kdy už znáte předchozí obsah knihy, vám přijdou tyto informace jako samozřejmé a velmi vítané.

A kdyby něco – je dobrým nápadem českého vydavatele, že tam umístil i telefonní čísla, kontakty a adresy krizových center nejen pro ženy. Místa, kde najdete pomoc ve chvíli, kdy se nebude dařit.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2013, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková


26.2.2013   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 26.2.2013 14:32

Myslím si,že každý občas pochybuje o svém životě a přemýšlí,jak by žil jinak...Možná za svobodna,to je čas na změny,ale je-li už člověk starší,má-li děti,tak už většinou slevuje,už ví,že neoslní svět nějakým vynálezem,ani činem,že zkrátka už jede v daných kolejích a basta...A v dnešní době,kdy se do všeho míchá problém s penězi,nebo zaměstnáním,tak je to podle mě úplně v čudu!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.