Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

„Mrtví jsou moje silná stránka!“

„Mrtví jsou moje silná stránka!“

Provinilé slasti, první díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, byly vydány již v roce 1993, tedy v době, kdy se Meyerové o třpytivých upírech zatím jen zdálo. V době, kdy krvesajům nikdo nedával šanci na přežití a nejvíce se prodávaly harlekýnky, se na trhu objevila hrdinka, která do celého světa hrdě vykřikovala: "Já s upíry nechodím. Já je zabíjím."

Anita Blakeová prorazila cestu dalším dark fantasy příběhům s upíří tématikou a stala se kultovní sérií žánru. Po celém světě se prodalo více než 6 milionů výtisků přeložených do šestnácti jazyků a dočkala se i komiksového zpracování.

 

V knižní edici Fantastická Epocha (www.epocha.cz) vychází pod názvem Rozesmátá mrtvola reedice druhého dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů od americké autorky Laurell K. Hamiltonové.

Anita Blakeová pracuje jako nekromantka v St. Louis. V jejím světě vedle lidí žijí svobodně i další bytosti – vlkodlaci, zombie nebo třeba upíři. Právě od nich si Anita vysloužila přezdívku Popravčí, protože kromě oživování mrtvých se živí i lovem a likvidací zdivočelých krvesajů. Anitina dobrodružství hraničící s paranormální detektivkou jsou protkány erotikou a vztahovými peripetiemi, které Popravčí řeší s nejednou nadpřirozenou bytostí. Ve světě Laurell K. Hamiltonové, kde každá vteřina může být tou poslední, se do popředí dostává spíše animální přitažlivost a pudová primitivnost. Anita není žádná náctiletá naivka, která v rohu vzdychá po svém vyvoleném, ale sebevědomá a silná žena, která si umí jít za svým – i v otázkách vztahů.

Anotace:

„Jsou horší bytosti než zombie, které se vám mohou jedné temné noci vyšplhat do okna. Většinu z nich vynalezla Dominga Salvadorová. Budu se ptát nejmocnější vaudunské kněžky v celých Spojených státech – ne-li v celé Severní Americe – jestli náhodou neoživila zombii. A jestli ta zombie náhodou nechodí kolem a na její příkaz nevraždí lidi. Zbláznila jsem se? Možná.“

Pověst mocné oživovatelky přivádí za Anitou lidi s nejpodivnějšími požadavky, ale někdy ani ona nic nezmůže bez oběti, která by byla příliš vysoká. Jenže vysvětlujte to arogantnímu milionáři, který si myslí, že si za peníze může koupit kohokoli – nebo beztrestně sáhnout k tvrdším přesvědčovacím metodám.

Na Anitu však neplatí ani násilí, zvlášť když je společně s policií na stopě záhadné vraždící zombii, která terorizuje poklidné předměstí, a člověku, jenž ji stvořil. Co jsou pěsti a pistole proti moci, která povolává mrtvé z hrobů a dokáže zabíjet i na dálku? Moci, jež ani samotné Anitě není tak docela cizí…

Série Anita Blakeová čítá již devět vydaných dílů a spolu s dalším novým dílem vydává Nakladatelství Epocha dotisk jednoho staršího v pevné vazbě a v nové grafické úpravě. Spolu s novým vydáním nabízí nakladatelství Epocha exkluzivní možnost vyměnit si „staré“ díly série za ty „nové“, na které čtenáři v takovém případě dostanou 50% slevu! Aktuálně měníme díly Provinilé slasti (1. díl), Rozesmátá mrtvola (2. díl) a Cirkus prokletých (3. díl).


Info o knize:

Autor: Laurell K. Hamiltonová

Originální název: Rozesmátá mrtvola (The Laughing Corpse), 2. vydání

Překlad: Lucie Lukačovičová

Obálka: Dorothea Bylica

Formát: hardback, 135x200 mm

Počet stran: 288

Cena: 269 Kč

Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)

Redakce


27.2.2013   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - „Mrtví jsou moje silná stránka!“

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Jagea
Jagea - 27.2.2013 15:15

Nemám ráda podobné fantasmagorie. To raději klasické pohádky.smajlik - 68

 
Almega
Almega - 27.2.2013 10:52

Takové knihy nečtu,ani se nedívám na filmy s těmito tématy.V životě máme spousty starostí,kolem nás je zlo a ještě budu čučet na hnusoby v TV.Proto mám nejraději knihy o životě v 19.století,je tam sice chudoba,ale klid,pohoda,lidi si povídají a pomáhají,není tam špatnost a když už je,tak je po zásluze potrestána!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.