Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zbývá posledních 14 dní do přijímacích zkoušek na střední školy.

Zbývá posledních 14 dní do přijímacích zkoušek na střední školy.

Pokud jde o budoucnost přibližně 100 000 českých dětí, karty již byly rozdány – podávání přihlášek na střední školy a víceletá gymnázia bylo uzavřeno 15. dubna. I ti, co s rozhodnutím váhali až do poslední chvíle, tak teď přicházejí o poslední výmluvu, proč ještě nesoustředit všechny síly na přípravu.

I když příprava na přijímací zkoušky u škol s obtížnějšími kritériemi přijetí by měla začínat co nejdříve, ideálně už se začátkem školního roku, jen málokterý rodič dokáže svého potomka k učení přinutit a držet jej zavřeného nad knihami už během zimy. Co tedy lze stihnout během zbývajících 14 dnů?

Překvapivě dost. Na úspěšné složení přijímaček mají vliv jak vědomosti dětí, tak jejich psychický stav během těch několika desítek minut, co rozhodují. Je hezké, že student skvěle ovládá danou látku, ale pokud není přivyklý hutné atmosféře u testů, jak hrozí hlavně u žáků, kteří se hlásí na gymnázia z páté a sedmé třídy, může se samou nervozitou zaseknout, případně si špatně rozvrhnout zbývající čas.

Podobné situace se ale dají velice dobře natrénovat, a to i v domácím prostředí. Naprostá většina škol má na svých webových stránkách ukázky testů z předchozích let, vynikající vodítko, pokud jde o obtížnost a všeobecný směr testových otázek. Jedná se o dobrý start, ale množství testů v žádném případě není dostačující. Internetový obchod Levnéučebnice.cz nabízí množství publikací schromažďující testy vhodné úrovně, ideální pro domácí přípravu.

Publikace „TESTY – příprava na střední školy“obsahuje testové otázky z matematiky, češtiny a obecních studijních předpokladů a tak zrcadlí podobu, jakou mají na mnoha školách SCIO testy – pro přípravu na ně se jedná o neocenitelného pomocníka. Stejně jako SCIO testy i tato kniha pomíjí všeobecný přehled, ten ale můžete nalézt ve stejně obsáhlé publikaci „Přijímací zkoušky na střední školy - Všeobecný přehled – Testy“. 

Chcete-li se více zaměřit na český jazyk, skvěle může posloužit kniha „Přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk a literatura – Testy“; potřebujete-li si procvičit matematiku, další příklady naleznete v podobně koncipované knize „Přijímací zkoušky na střední školy Matematika – Testy“ Pokud jde o matematiku, můžeme rovněž doporučit studijní pomůcky Petra Husara, určené pro

matematika všeobecný-přehled čeština

 

 Matematika – Testy Všeobecný přehled – Testy Český jazyk a literatura – Testy
 

zájemce o přijetí nanosmiletá, šestiletá gymnázia, i na střední školy. Kniha má strukturu několika desítek testů se stupňující se obtížností, obsahuje také jejich řešení a tabulku úspěšnosti. Studentovi tak pomáhá vybudovat si postupně důvěru ve své schopnosti, stejně jako realistický přehled o tom, jak si na tom stojí v porovnání s ostatními.

 8letá-gymnázia 4letá-gymnázia 

Matematika 8letá gymnázia

Matematika 4léta gymnázia 

Komerční článek


31.3.2014   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zbývá posledních 14 dní do přijímacích zkoušek na střední školy.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 29.11.2019 7:50

Dceři sice zbývá víc jak 14 dní do přijímacích zkoušek, ale i tak už se pomalu začíná připravovat. Chce být připravená pečlivě, protože o školu opravdu stojí. Hlásí se na jazykové gymnázium, tak už si vše k přijímacím zkouškám opakuje. já jsem jí včera zaplatila kurz na https://www.to-das.cz/ , protože jinak nevím, jak bych jí mohla s přípravou pomoci.

 
Pentlička
Pentlička - 3.4.2014 17:23

Já si nostalgicky vzpomněla, že letos 9. dubna to bude přesně 40 let, co jsem dělala přijímačky na gympl. A bylo taky tak krásně jako letos, měla jsem na sobě minisukni a podkolenky. smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 31.3.2014 22:34

Haninka - počasí jak v květnu, jeden pak neví jaký je měsíc

 
Jarča*
Jarča* - 31.3.2014 9:29

Haninka: smajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 31.3.2014 9:28

Křeček: taky si myslím, že teď už toho nikdo moc nedožene.
Než šla naše holka na osmiletý gympl, chodila tam asi 2-3 měsíce na přípravky k přijímacím zkouškám, nevím, jestli to pomohlo, ale každopádně přinejmenším neuškodilosmajlik - 16. Teď jsem momentálně ráda, že tam je, jinak by byla akorát v devítce a ty nervy by nás čekaly teď.

 
Křeček
Křeček - 31.3.2014 8:48

Tu reklamu na učebnice měli dát v lednu, že jo smajlik - 42

Loni touhle dobou už byla Zuzana pěkně nervní, ale že by se nějak učila, to teda ne smajlik - 68 Měli tedy nějaké přípravné hodiny ve škole, ale doma na nic ani nekoukla.

 
Haninka
Haninka - 31.3.2014 8:26

"Pokud jde o budoucnost přibližně 100 000 českých dětí, karty již byly rozdány – podávání přihlášek na střední školy a víceletá gymnázia bylo uzavřeno 15. dubna" - nevím proč, ale myslím si, že 15.dubna teprve bude... smajlik - 68

 
Haninka
Haninka - 31.3.2014 8:24

Hlavně se dnes na drtivé většině SŠ už přijímačky nedělají, bere se pouze na základě průměru ze ZŠ

 
Linda
Linda - 31.3.2014 8:18

Ten tyden co jsem delala prijimacky jsem zrovna mela nejakou strevnozaludecni chripku... nasi nechteli o nahradnim terminu prijimacek ani slyset, to pry prekonas.... nadelala jsem chyb jak v cestine tak v matice, to byla hruza smajlik - 76.... a nakonec naprosto zbytecne....brali 5 holek a hlasilo se 5 holek, takze i kdybych prijimacky uplne prolitla stejne by me vzali, misto nervu kde je nejblizsi toaleta jsem mohla v klidu lezet doma v posteli smajlik - 34
....a uprimne stejne cele prijimacky je pekna pakarna....hodnotit dite/ pubertaka podle jednoho vykonu ve stresu a podle toho odvijet jeho budoucnost

 
Almega
Almega - 31.3.2014 6:55

Tak si můžu připomenout svoje přijímačky kdysi na gympl....Měli jsme ve škole doučování extra pro ty,co chtějí na střední.Jinak jsem to zas tak moc neřešila.Dodnes si pamatuji,že jsem udělala chybu ve slově leccos.

 
Almega
Almega - 31.3.2014 6:54

Tak si můžu připomenout svoje přijímačky kdysi na gympl....Měli jsme ve škole doučování extra pro ty,co chtějí na střední.Jinak jsem to zas tak moc neřešila.Dodnes si pamatuji,že jsem udělala chybu ve slově leccos.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.