Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Studenti na cestách IV.

Studenti na cestách IV.

Další užitečné informace od Hrochušky pro všechny studenty a jejich rodiče.

 

Šestá věc: KUFRY A BALENÍ

Tak. Teď bychom měli doklady a potřebné věci, ale co do kufru?

Nejdřív bych se zastavila u zavazadel vůbec. Já jsem cestovala s krosnou a kufrem, jakožto nejlepší možnou kombinací. Krosna vám na zádech nevadí, v jedné ruce máte kufr a druhá je volná pro otvírání dveří, placení, držení se atd. Doporučuji sehnat vše v co největší velikosti. Kufry mají tu výhodu, že jsou na kolečkách. To je báječná věc, kterou si člověk uvědomí až v praxi (jen to není na dobíhání vlaku...). Doporučuji kufr nacpat k prasknutí a zkusit s ním, co vydrží. Přeci jen by bylo nepříjemné, kdyby vám někde zkolaboval.

Já měla tu výhodu, že jsem se musela odstěhovat z koleje, tak si kufr prožil své a já věděla, že se na něj mohu spolehnout. To samé provést u krosny, zatěžkávací pokusy rozhodně nepodceňovat.

Tak a teď už budeme balit. Musím říct, že jsem balila až v den odjezdu, jelikož jsem pořád nemohla uvěřit tomu, že jedu. Takže taková ta situace, že jsem házela ještě vlhké tepláky navrch krosny, byla u mě normální. Na poslední chvíli jsem zjišťovala, že to špinavé tričko je nepostradatelné a že musí za každou cenu se mnou.

Já se zaměřím na to, co jsem si s sebou balila do Německa. Doporučuji se ale informovat u spolužáků, kteří už v té zemi byli, co je dobré mít u sebe a co koupit (pokud nikoho takového neznáte, zajděte za koordinátorem, on by měl mít formuláře se základními údaji o té zemi – studenti je musí po návratu povinně odevzdat).

Jelikož jsem nevěděla, kdy dostanu ubytování a jak dlouho budu přespávat u kamarádky, nabalila jsem si s sebou cca 30 kalhotky a 30 ponožky a můžu říct, že jsem moc ráda, že je jich tolik. Bojíte se, že zaberou místo? Tento strach je zbytečný. Za chvíli se dozvíte proč. Další věci si balíme podle toho, kam směřujeme a v jakém období.

Na internetu se většinou dozvíte, pro jaký sport či aktivity je daná země nebo město perfektní. Hannover je rájem cyklistů a to do slova a do písmene. Samozřejmě si nebudete brát kolo, ale můžete si zabalit kolečkové brusle jako já. Dál boty podle potřeby: určitě nějaké pantofle na doma a tenisky, já jsem si přivezla celkem patery botky a stačí mi to: naimpregnované tenisky, kdyby tu lilo (bohužel tu prší v jednom kuse), žabky nebo též vietnamky, sandály, boty na cvičení a pantofle, které se dají využít i jako plážové botky.

Nezbytnou součástí bylo nádobí, jelikož jsem nevěděla, kde budu bydlet a jaké tam bude vybavení kuchyňky. Vzala jsem si 1 hlubší talíř, příbor, ostrý nůž, švýcarský nůž, hrníček, skleničku, misku, malou pánev a malý hrnec s pokličkou. A teď přijdou na řadu ponožky a kaťata. Do hrnce, do misky, do skleničky, všude tam se dají dát, zabrání rozbití a zároveň nezabírají moc místa.

Další věcí jsou kosmetické přípravky. Do Německa doporučuji vzít jen manikúru a zbytek koupit. Samozřejmě šminky si vezměte raději svoje. Hygienické potřeby jsou tu levnější nebo stejně drahé jako u nás. Většinu věci jsem pořídila levněji.

Bohužel o jídle se to říct nedá. Nemůžete se tu z českých zásob stravovat věčně, ale zkuste alespoň něco málo s sebou zabalit. A pro kuřáky tu nastanou krušné časy. Nejlevnější cigarety 3.10 €, takže spousta mých známých si vozí kartony od nás.


Z elektrických spotřebičů: rychlovarná konvice – je nezbytná. Zakoupila jsem si velice šikovnou malou cestovní. Je krásně skladná a ještě k tomu byly dva plastikové hrnečky.

- notebook - je velice šikovný, jelikož na každé koleji již je internet. Pokud jedete autem, nebo vás vezou rodiče, můžete si dovolit komfort stolního PC.

- fén – pokud ho nezbytně potřebujete

Dál určitě nezapomenout na nabíječky, fotoaparát (pokud máte digitální, tak kabel, nabíječku na baterky a dobíjecí baterky)


! Elektrické zásuvky jsou tu trošku jiné:

zásuvka 

 

 

 

 

 

 

 

 

zásuvka

 

 

 

 

 

 

 

Zbytek dobalíme příště !

Hrochuška

Studenti na cestách:


19.4.2006   Rubrika:   |   Komentářů 16   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Studenti na cestách IV.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78608.
    Archiv anket.