Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Časová záhada. Kam se nám ztrácí čas?

Časová záhada

Co pamatuji, den měl vždycky 24 hodin. Všude to říkají, všude to píšou a jak já říkám – když to říkají v televizi, tak to musí být pravda!

Nemění se ani počet dní v měsíci, ani počet měsíců v roce, rok má stále 365 dní. I když takový Einstein nikdy nezapomněl ke všemu připočítávat světelné kvantum, čemuž nerozumím.

Od určité, přesně nezjistitelné doby u mě bydlí nějaký neviditelný skřet, který se živí požíráním času. Ještě se velice dobře pamatuji na období, kdy byly děti malé, já podstatně mladší než teď, a den měl viditelných a použitelných 24 hodin.

Ráno jsem prostě vstala, nakrmila potomstvo, vyprala, uvařila, s kočárkem jsme došli na nákup, ještě jsme stihli pískoviště a v době poledního spánku jsem uklidila a pověsila prádlo. S dětmi jsme si hráli, šila jsem, pletla a háčkovala. Vařila jsem domácí knedlíky s omáčkou, strouhala strouhanku a mlela mák ručně, pekla buchty. Na všechno byl čas.

I později, když jsem nastoupila do práce, jsem stihla spoustu koníčků a přečetla hodně knížek.

Teď si stačím něco přečíst ve vlaku nebo na WC. Na nákup sjedu autem a ušetřím čas. Taky všechno prádlo peru v jen v pračce, takže můžu dělat něco jiného. Vlasy si myju šampónem 2 v 1, takže odpadá nanášení kondicionéru. K obědu vyndám z mrazáku hranolky a plátky masa dám do papiňáku. Nádobí umyje myčka, rychlovarná konvice mi k svačině fofrem uvaří kafe, k tomu kupovaný makovec, k večeři ohřeju párky......

Žehlím a spravuji u televize. Šetřím čas, jak jen můžu! Už nemusím odpoledne dělat s dětmi úkoly, krmit je, převlékat a ušetřený čas nikde!

Kde jsou doby dlouhého podzimního odpoledne, procházek, černé hodinky s vyprávěním našich babiček nad upletenou punčochou? Těch babiček, co praly na valše a v ruce, okopávaly zahrádku, vyprávěly nám pohádky a vždycky měly čas!

Já dělám všechno pro to, abych čas ušetřila, ale na odpočinek a koníčky se ho stále nedostává. Také máte podobný pocit? A teď mi k sakru řekněte, kam se ten ušetřený čas poděl? Pohltila ho ve vesmíru černá díra? Sežral ho skřet časožrout?! Schovává se někde? Jen ať se těší, až ho najdu...!

Vikina


13.4.2007   Rubrika:   |   Komentářů 35   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Časová záhada. Kam se nám ztrácí čas?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.