Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Koronavirus – malé zamyšlení

Koronavirus – malé zamyšlení

Nic není náhoda, jakožto právě ohrožení tímto virem, nutí nás k zamyšlení. Tato situace není ani pozitivní, ani negativní, ale je neutrální jakožto každá situace. To, jak na ní člověk zareaguje, jaký k ní má postoj, přemýšlí či zareaguje na ní, tím ovlivňuje výsledek celé situace pro něho. Utvoří si dle ní určitý provazec reality, zda půjde do pozitiva nebo negativa. Vhodnější by bylo, snažit se v ní najít hlubší význam a vytěžit z ní maximum.

V dnešní době bohužel spousta z nás má žebříček svých hodnot postavený takovým způsobem, který nás nutí žít uspěchaně a neustále zvyšovat své pracovní tempo. Toto stupňování má za důsledek zapomínání na své blízké, sebe samotného, ale i bohužel nakonkrétní oblasti a věci, které jsou v životě velmi důležité.A to jsou právě ty, které si za peníze nekoupíme – pozornost druhých, zdraví, láska, rodina, přátelé, koníčky a další. Tato nečekaná, omezující doba má hluboký význam.Chce nám ukázat, že něco ve svém životě děláme špatně, chce nás nasměrovat, na tu lepší cestu. Možná děláme něco, co jde proti nám, a právě proto by bylo vhodné prozkoumat své hodnoty, kterým věříme, jak je máme sami nastavené.

Zkontrolujme svůj žebříček hodnot.

Možná špatně myslíme nebo směřujeme špatně svoji pozornost, své činy máte špatné a následně to máme změnit. Toto období, kdy nesmíme skoro nikam vycházet, kdy máme více času, protože většina z nás nechodí do práce nebo jdou do práce a hned po ní domů je ideální na investici především sám do sebe. Tento čas můžeme využít i my dospělý, než hltat media a nasávat do sebe strach z nich. Čas můžeme všichni využít mnohem efektivněji, a to tak, abychom se podívalisami do sebe, vzdělávali se, abychom hledali informace a učili se to, co je ve skutečnosti důležité. Zaměřme se tedy sami na sebe, a zjistěme, co ve skutečnosti chceme dělat, kdo jsme, kým chceme být a kam chceme v životě směřovat. Co dělat chceme, svou vášeň a oblast, která nás naplňuje. Mělo by to být to, co nám ve skutečnosti přináší štěstí, radost, lásku, co dává energii. To vše nám ukáže cestu. Nejlepší investice je investice do sebe, do našeho vzdělání. Informace a zkušenosti, které získáme, tak ty, ty už nám nikdo nevezme.

Situace nás vede k uvědomění si, zapřemýšlení a následnému, alespoň doufám, přehodnocení našich životů. Nyní máme více času každý sám na sebe, čas na své blízké, povídat si dlouhé večery spolu při svíčkám, učit se být si navzájem napomoci. Vyslechněme jeden druhého, a to i nyní v těžších chvílích.Stůjme při sobě a budujme vzájemnou důvěru a porozumění. Bohužel na toto nejsme zvyklí a spousta z nás to stěží zvládá, ačkoliv by to měla být samozřejmost. Snažme se zlepšit vztahy s našimi nejbližšími, situace k tomu vyloženě vybízí. Učí nás být vděčný za to, co máme, měla by nás naučit být upřímní sami k sobě, k druhým. Naučit nás pokoře, štědrosti, skromnosti. Nevyvyšovat se před druhými, ale ani se nepodceňovat, zastavit se, najít si čas sami na sebe, pobýt více času v přírodě a relaxovat. Každý jsme výjimeční něčím jiným a každý z nás má své důležité místo zde na Zemi. Nyní bychom dělali věci, které máme aktuálně zakázané. Bohužel, když je dělat můžeme, nevážíme si jich. Vše bereme jako samozřejmost a teprve, když o něco přijdeme, uvědomíme si hodnotu těchto podstatných věcí.

Zamysleme se společně nad tím, co je pro nás opravdu to důležité a snažme se pro to, udělat, co nejvíce můžeme. Neplýtvejme energií na to pro nás nepodstatné. Pomáhejme si navzájem, oceňujme a podporujme druhé. Zpomalme, uvolněme se, odpočívejme. Chovejme se k druhým tak, jak bychom si přáli, aby se oni chovali k nám, važme si sami sebe navzájem.

Berme toto jako pozitivní celosystémový dopad. Vyberme si z toho jen to pro nás přínosné, můžeme se konečně zaměřit sami na sebe, srovnat si své životy, objevit to, co nás baví.Vytvářejme si novou, pozitivní realitu, buďme vědomými tvůrci našich krásných životů. Tato situace se děje z určitého důvodu. Snažme se dozvědět, proč nás dostala tam, kde jsme teď, jak ji využít na maximum, a najednou uvidíte ty souvislosti. Váš život se začne měnit. Uvidíte, jak si budete vytvářet novou realitu, jak se bavit či živit tím, co opravdu milujete.

Vše je o nás, jaký k tomu zaujmeme postoj. Nikdo to za Vás přeci neudělá, my toho musíme využít, my musíme vidět ten smysl toho, jakým způsobem na tom budeme pracovat. To, že si budeme neustále stěžovat a hrát na oběť, tak tím ničemu a nikomu nepomůžeme. Minimálně sobě, ale i našemu okolí to ve své podstatně velmi ublíží. Chraňme sebe i to své okolí, nepanikařme, zbytečně se této nákaze nevystavujme, dodržujte opatření a svá omezení vnímejte jen jako pozitivní ke svému růstu.

 

Bc. Jana Vlasáková, Vlašim


2.4.2020   Rubrika:   |   Komentářů 57   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus – malé zamyšlení

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-57
NaniEli
NaniEli - 28.12.2022 13:30

Buy Legal documents such as Driving license, Passports, Visas, Residence permit, and other documents
We have specialists who corporate in all EU countries and the UK to provide real documents to our clients.
Lately our influence have been expanded to countries like the USA, Canada, Australia, Belarus, Russia, Ukraine, Armenia, Albanian, Azerbaijan, Iceland, Liechtenstein, Moldova, Montenegro, North Macedonia, Norway, Serbia, Switzerland, and Turkey. This influence took us 17 years to establish.
Websites: https://www.buymydocumentsonline.com/
Buy Driving License
You can buy a driving license for any EU country from us and we shall deliver in just 3 to 5 days. Also, you can equally buy a real driving license for the following countries.
USA, UK, Canada, Australia, Belarus, Russia, Ukraine, Armenia, Albanian, Azerbaijan, Iceland, Liechtenstein, Moldova, Montenegro, North Macedonia, Norway, Serbia, Switzerland, and Turkey
WhatsApp: +46766920607
Email: rolleke111@gmail.com
Buy German driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-german-driving-license/
Buy Canadian driver’s license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-canadian-driving-license/
Buy American driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-american-driving-license/
Buy Australian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-australian-driving-license/
Buy UK driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-uk-drivers-license/
Buy Russian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-russian-driving-license-online/
Buy fully featured Slovakian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-slovakian-driving-license/
Buy Swiss driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/switzerland-drivers-license/
Buy Romanian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-romanian-driving-license/
Buy Hungarian driving license : https://www.buymydocumentsonline.com/buy-hungarian-driving-license/
Buy Danish driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-danish-driving-license/
Buy Bulgarian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-registered-bulgarian-driving-license/
Buy Moldova driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-moldova-diving-license/
Buy Portuguese driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/portuguese-driving-license/
Buy Serbian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-serbian-driving-license/
Buy French driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-french-drivers-license/
Buy Australian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-austrian-driving-license/
Buy Norwegian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-a-norwegian-drivers-license/
Buy Spanish driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-spanish-driving-license/
Buy Swedish driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-swedish-driving-license/
Buy Polish driving license https://www.buymydocumentsonline.com/buy-polish-driving-license/
Buy Belgian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-belgian-driving-license/
Buy Italian driving license: https://www.buymydocumentsonline.com/buy-italian-driving-license/
WhatsApp: +46766920607
Email: rolleke111@gmail.com
Buy Identity Cards

You can buy a National ID-Card for any EU country from us

 
Hancule
Hancule - 26.5.2022 22:33

Dobrý večer, u nás se nejvíce báli moji rodiče a ty jsem uklidnila tak, že jsem jim nakoupila velkou zásobu vitamínů a doplňků stravy odsud: https://www.herbalife.cz/nase-produkty/doplnky-stravy/ a každý den jsme si telefonovaly a povídali si. Bylo vidět, že jejich strach postupně mizí. Bylo to také kvůli tomu, že můj muž covid měl hned v 1. vlně a oni přes skype viděli, že se mu neděje nic vážného. smajlik - 69

 
Vasulkovater
Vasulkovater - 8.12.2021 22:54

Objednávám si IMUNworld z internetových stránek https://www.herbalworld.cz/imunworld/2-imunworld-8594206070018.html Mají tam pak i nabídky více balení, kde to potom vychází za výhodnější cenu

 
Tereezina
Tereezina - 7.12.2021 22:51

Opravdu? Kde to prosím kupujete? Mají to v lékárně nebo si to objednáváte z internetu odněkud?

 
Vasulkovater
Vasulkovater - 5.12.2021 16:33

Četla jsem článek, kde bylo psáno o Právence latnaté, že prý dokáže chránit tělo proti covidu. Našla jsem si doplněk stravy, který ji obsahuje ve 100% a začala ho pravidelně užívat. Doplněk dokáže tělo před virovým onemocněním a také se mi srovnal i cukr v krvi, který si pravidelně měřím.

 
Tereezina
Tereezina - 3.12.2021 23:21

Myslíte si, že zlepšování imunity může pomocí i v ochraně proti covidu? Jaký na to máte názor?

 
Ondrusova
Ondrusova - 23.11.2021 18:27

Tak to máte super věk, tady prodávají pro děti 6 - 9 let respirátory https://www.prozdravotniky.cz/detske-respiratory-ffp2/ Jsou kvalitní a dětem opravdu pěkně sedí na obličeji a to je opravdu hodně důležité.

 
Blankapol
Blankapol - 22.11.2021 18:31

Mám doma dceru 6 let a syna 8 let. V podstatě vypadají podobně velikostně by jim asi stačilo to stejné.

 
Ondrusova
Ondrusova - 21.11.2021 15:46

Na jak staré děti hledáte respirátor?

 
Blankapol
Blankapol - 20.11.2021 17:57

Ahoj, najdu tu prosím některou z maminek, která by mi poradila, kde koupit respirátor pro dítě? Aby mu to pěkně sedělo na obličeji?

 
Lucinka258
Lucinka258 - 24.5.2021 5:21

Já už si nepřeju nic jiného, než aby se život vrátil do normálu :-) . Už mě nebaví všechna ta nařízení a opatření. Jediné, co dodržuji, tak že nosím respirátor. Koupila jsem ho i dceři z https://www.greenmat.cz/Respiratory-c160_150_2.htm , protože nechci, abychom měli v obchodě nebo ona ve škole nějaké problémy.

 
Jagea
Jagea - 29.11.2020 9:01

ad autorka tzv. zamyšlení: sloh za 5, myšlenka 0

A vy všichni jděte s reklamami a odkazy do pr...kený ohrady a tam tlučte hlavami do dřeva smajlik - 27

 
HHanička
HHanička - 4.11.2020 20:34

Dívala jsem se, jaký je rozdíl v rouškách a respirátorech a nechtěla bych nic z Číny, raději jsem pro celou rodinu objednala český respirátor FFP2 z https://eshoprouska.cz/produkt/cesky-respirator-ffp2-bezovy/ Jestli má cenu něco nosit, tak jedině kvalitní ochranu, která nás dokáže opravdu ochránit

smajlik - 40

 
kokoskaMnam
kokoskaMnam - 23.10.2020 11:40

šumááák smajlik - 9smajlik - 3

 
Emilia
Emilia - 22.10.2020 13:27

Podle toho co zrovna mají, zase tak to neřeším smajlik - 26 možna zkusím ten pomeranč, to se cucá?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-57
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.