Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Tento rok se moc nepovedl. Na vině je epidemie, kterou zavinil koronavirus. V podstatě od začátku roku se na nás valí jedna negativní zpráva za druhou. Na jaře jsme čelili nouzovému stavu, abychom si přes léto trochu vydechli a sotva začal nový školní rok, rozběhlo se druhé kolo. Osobně mi to skoro připadá, jakoby nic kromě koronaviru neexistovalo.

Nechci spekulovat o tom, jestli je ta panika přehnaná, nebo nikoli. Nechci v žádném případě zlehčovat nebezpečnost toho viru. Ani se nechci pouštět do nějakých konspiračních teorií. Chtěla bych se vás jen normálně, lidsky zeptat, jak konkrétně vás ta současná koronavirová pandemie postihla. A to nejenom zdravotně, ale i v dalších aspektech života.

V naší rodině, i té širší, naštěstí nikdo nemocí Covid 19, kterou koronavirus způsobuje, neonemocněl. A to ani v první, ani v druhé vlně. Dokonce ani mezi přáteli a blízkými známými. Informace o nakažených, pozitivně testovaných a lidech v karanténě mám jen zprostředkovaně a týkají se lidí, které osobně neznám. Moc si přeju, aby to tak zůstalo a aby se virus podařilo zvládnout a už nikdo se ho nemusel obávat.

Nejvíce se mě osobně dotýkají různá omezení, která jsou zavedená. Nošení roušek, zavřené obchody a restaurace, zákaz večerního vycházení. Není to nic, co by se z mého pohledu nedalo přežít, byť mi asi minimálně každý, kdo nosí brýle, dá za pravdu, že v kombinaci s rouškou je to značně nepohodlné.

S kým ale opravdu hodně soucítím, jsou všichni, kdo v důsledku nouzového stavu museli omezit, nebo přímo zavřít své provozovny, se všemi rodiči, kteří pracují doma a k tomu se starají o malé děti včetně suplování školní výuky. To musí být nesmírně náročné, hlavně pro ženy. Splnit si pracovní povinnosti, zajistit odpovídající program pro děti, uvařit, uklidit. Snad brzy půjdou alespoň ty nejmenší žáčci zpátky do školy.

Jak jste na tom v současné době vy? Dotkl se vás osobně nouzový stav? Prodělali jsme Covid 19, byli jste v karanténě? Jak snášíte všechna ta omezení, kterým jsme nyní vystaveni? Pojďte si o tom popovídat.

Majka


11.11.2020   Rubrika:   |   Komentářů 40   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-40
lenicka.zpevna
lenicka.zpevna - 28.7.2023 8:58

U nás to bylo docela divoké. S manželem jsme rozjeli firmu a pak nás prakticky zavřeli. Takže jsme seděli doma na matracích a hledali si brigádu. Začátek podnikání jako víno. Nakonec nás z toho dostala investice do půjček u www.julu.cz/ kde nám lidi půjčili peníze na nový rozjezd podnikání, když se všechno rozvolnilo. Jenže bohužel o těchto příbězích se moc nemluví.

 
nadezda.novakova
nadezda.novakova - 24.1.2022 9:30

Jako mě to paradoxně docela dost prospělo. Sice jsem chvíli řešila nedostatek práce, ale nakonec jsem si na https://eshop.sharplayers.cz/ pořídila 3D tiskárnu a s manželem jsme si zařídili dílnu na 3D tisku a další služby. :) smajlik - 40 Za mě super, protože jsme si teď vlastními pány a nemusíme řešit to, jestli máme dost práce nebo ne. ;-)

 
Galakova
Galakova - 9.12.2021 13:40

Také jsem to nevěděla, protože jsem to vůbec neřešila do té doby, než jsem začala mít problém. Koupila jsem nakonec dermatologicky testované respirátory https://www.prozdravotniky.cz/zhishan-respirator-tridy-ffp2-s-ce-certif/

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 7.12.2021 20:36

Nevěděla jsem, že se prodávají i takové. Kde jste ho koupila prosím?

 
Galakova
Galakova - 5.12.2021 11:27

Od toho co jsem si začala kupovat kvalitní respirátor, který je dermatologicky testovaný už tento problém vůbec nemám.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 3.12.2021 0:28

Také se vám dělají pupínky na obličeji díky respirátoru? Opravdu už mi to začíná vadit a nevím jestli tohle zvládnu ještě další rok... v práci je mít bohužel musíme...

 
Lucie777
Lucie777 - 25.11.2021 11:21

Jasně, podívejte se na stránky https://www.herbalworld.cz/3-imunworld odkud si to objednávám vždy po největší balení.

 
Drapalova
Drapalova - 24.11.2021 18:59

Opravdu? A kde ji kupujete? Opravdu bych byla ráda za něco, co dokáže opravdu zlepšit imunitu.

 
Lucie777
Lucie777 - 23.11.2021 17:13

Já se také snažím posilovat si imunitu co to jenom jde. Hodně, ale opravdu hodně jsem si toho načetla a nastudovala. Začala jsem si kupovat doplněk stravy, který obsahuje i právenku latnatou, která prý dokáže chránit i proti kovidu

 
Drapalova
Drapalova - 22.11.2021 22:57

Dobrý den, po porodu mám dost rozházenou imunitu a jsem pořád na hromadě. Chtěla bych se zeptat, co by mi tak mohlo pomoci k lepší imunitě?

 
Hancule
Hancule - 15.11.2021 19:38

Ahoj, musím říct, že mě to dost ovlivnilo hlavně psychicky, ale myslím si, že to skoro všechny... Jedna věc je ale pozitivní, začala jsem pracovat z domova a šéf konečně pochopil, že některé věci fungují dobře i z domova a teď je trošku benevolentnější, když chceme pracovat na home officu. Dokonce nám chce zaplatit firmu: https://www.jablotron.cloud/, která nám na to uzpůsobí počítače :-) !

 
SoniaCer
SoniaCer - 31.10.2021 10:37

Já používám dezinfekční sprej a ten mi ruce nevysušuje, je to hlavně díky složení a po aplikaci mám spíš pocit, jako kdybych měla namazané ruce a dalším benefitem je, že krásně voní.

 
LauraIsova
LauraIsova - 20.10.2021 16:48

Nevysušují vám ty dezinfekční gely ruce ?

 
SoniaCer
SoniaCer - 16.10.2021 23:29

Mně jedině tak, že bez dezinfekčního přípravku na ruce nedám ani ránu :)

 
Hancule
Hancule - 14.9.2021 14:33

Já to celé zvládala docela dobře. Odjela jsem s dětmi k babičce na chalupu a užili jsme si tam klídek a pohodu. Akorát jsem ji tam musela zařídit Wifi, aby jsem mohla pracovat a dcera chodit na online výuku. Mezitím manžel zůstal v domě a zařídil rekonstrukci přes tuhle firmu: http://www.pwinterier.cz/. Bylo to super, protože jinak bychom se k té rekonstrukci nedokopali! :D

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-40
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.