Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak nebýt nesnesitelná tchyně?

Jak nebýt nesnesitelná tchyně?

Milé ženy, potřebovala bych vaše rady a zkušenosti. Potýkám se s problémem, kterému jsem se vždycky chtěla vyhnout a zapřísahala se, že nikdy nebudu patřit k nesnesitelným tchyním. Bohužel, sebekriticky musím uznat, že se mi to nějak nedaří.

Je mi třiapadesát let, jsem rozvedená. Mám dva syny a jednu dceru, nejstarší syn se oženil a se svou rodinou bydlí skoro tři sta kilometrů daleko, takže se nevídáme tak často. Díky tomu (asi díky tomu) společně velmi dobře vycházíme, rozumím si i s jeho ženou. Před půl rokem se jim narodila holčička, takže naše setkávání je o to krásnější. Teď jsem je kvůli opatřením už dva měsíce neviděla a moc se mi stýská.

Prostřední syn a dcera, která je nejmladší, bydlí pořád ještě se mnou v našem domě. Syn, je mu šestadvacet, si před rokem našel přítelkyni a začátkem léta mě požádal, jestli by se nemohla přistěhovat k němu, že by spolu rádi žili. Slečně je třiadvacet, oba jsou dospělí, vydělávají, neviděla jsem v tom problém. Dům je velký, dvougenerační, dřív jsme tu bydleli společně s mými rodiči, kteří již nežijí. Po domluvě s dcerou jsme synovi a jeho přítelkyni uvolnili horní patro, kde je plnohodnotná bytová jednotka, a my s dcerou (ještě studuje VŠ) obýváme spodní část domu, kde máme každá svůj pokoj a společný obývák s kuchyní.

Synova slečna se nastěhovala a společně se nahoře zabydleli. Od začátku jsem chtěla, aby fungovali jako samostatná jednotka a byla rozhodnutá se vyvarovat jakýchkoli zásahů do jejich života. Zpočátku nebyl problém, ale postupem času se to začalo nějak kazit. Tím, jak bydlíme v jednom domě, se máme dost na ráně a máme vzájemně přehled, kdo, kdy je doma a tak. Jakmile tady slečna zdomácněla, začala docela dost vystrkovat růžky. Alespoň na můj vkus. Ještě bych chtěla dodat, že po nich nechci žádný nájem, jen aby se podíleli polovinou na placení režií.

Ale zpátky k slečně. Nejdřív to bylo výjimečně - zeptala se, jestli si může pozvat kamarádku, když byl syn v práci, samozřejmě, že jsem nebyla proti. Pak už se ani neptala, a když má syn odpolední nebo noční, minimálně dvakrát v týdnu tady někoho má. Jsou docela hluční, občas se napijou a dělají bordel. Já ráno vstávám do práce, tak jsem je chodila usměrňovat, ale moc to nepomáhalo. Když už mi to přerůstalo přes hlavu, postěžovala jsem si synovi a požádala ho, aby slečně domluvil. Slíbil, udělal, chvíli byl klid, poslední měsíc skoro úplně, asi i kvůli Covidu, ale předevčírem si mladá zase pozvala dvě kamarádky a pařily nahoře skoro do tří do rána.

Navíc mě dost deptá, když je slyším, jak se se synem hádají, ona na něj řve jak pominutá, přijde mi jako hysterka. Vím, že mu pořádně neuvaří, přitom je teď celé dny doma na home office. Snažím se k nim nechodit, ale občas se tomu nedá vyhnout a vidím, v jakém nepořádku a doslova špíně žijí. Syn chodí ušmudlaný, kolikrát to nevydržím a řeknu mu, ať mi dá jeho prádlo na vyprání a taky ho pozvu na jídlo. Ji ne. Pozoruju na sobě, že na jeho slečnu začínám být alergická a vím, že to není správné. Ale nemůžu si pomoci. Mám už problém ji i odpovědět na pozdrav. Nejraději ze všeho bych jí řekla, ať se sbalí a odstěhuje. Ale kvůli synovi to neudělám.

I dcera je z toho už špatná, nesedly si spolu, nemají si co říct a taky jí vadí, jak suverénně se tady slečna chová. Strašně jsem si přála být jednou fajn tchyně, sama jsem si od své zakusila dost, nechtěla jsem být taková. Ale dneska vidím, že to asi nezvládnu.

Už mě i napadlo, že synovi řeknu, ať se odstěhují spolu, že tohle společné bydlení pod jednou střechou nedělá dobrotu, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat. To patro je volné, připadá mi, že bych vlastní dítě vyhazovala z domu.

Co myslíte, že bych měla udělat? Kolikrát, než usnu, si představuju, jak krásně a klidně bychom si tu žili, kdyby tady nebyla ta vetřelkyně. Tak ji totiž vnímám.

Iveta


26.11.2020   Rubrika:   |   Komentářů 36   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak nebýt nesnesitelná tchyně?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-36
lenicka.zpevna
lenicka.zpevna - 4.8.2023 10:11

Teda já musím říct, že mám s tchýní fakt super vztah. Ale je pravda, že jsme vlastně takové hodně podobné povahy. A vlastně jsme si podobné i vizuálně. Obě nosíme brýle od https://www.hotovebryle.cz/ a tak různě. Takže máme spoustu společných témat. Jen by teda nemusela mít furt otázky na to, kdy budeme mít konečně miminko.

 
minimka
minimka - 29.9.2022 23:24

Dámská pyžama jsou základem pohodlného spánku, a proto se vyplatí pořídit si návrhy od společnosti MOHITO. Najdete zde mimo jiné velmi jemné noční košile, jednodílná pyžama, topy na spaní, pohodlné kalhoty a šortky i župany. Nabízíme mimořádně širokou škálu barev a vzorů, takže si určitě vyberete ten správný produkt!https://www.mohito.com/cz/cz/obleceni/pyzama

 
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:18

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 5.4.2021 17:22

Ahojte, vestkyne24 je super stranka, super vestkyne su tu. Maju 10 minutove vestenie zadarmo, navstivte a dajte si vyvestit. :)

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 28.3.2021 23:10

smajlik - 75DObry den, ak hladate dobru vestkynu tak navstive vestkyne24.cz, to je super webova stranka a maju aj 10 minutove vestenie zadarmo. :)Men vsetko vyslo co vyvestili:)smajlik - 100

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 10.2.2021 13:05

smajlik - 75DObry den, ak hladate dobru vestkynu tak navstive vestkyne24.cz, to je super webova stranka a maju aj 10 minutove vestenie zadarmo. :)Men vsetko vyslo co vyvestili:)smajlik - 100

 
kubikm
kubikm - 21.1.2021 12:29

už to vypadalo jako odpověď...a vona zase reklamasmajlik - 9

 
Hancule
Hancule - 19.1.2021 22:57

Má tchýně je například strašně skvělá ženská. Opravdu si hodně rozumíme. Občas mi připadá, jako by si opravdu synové vybírali své ženy podobné svým matkám. Rádi trávíme čas všichni dohromady, jako například minulý víkend. To jsem všichni společně vyrazili na výlet na Černé a Čertovo jezero. Bylo to super. Alespoň jsem mohla vytáhnout mé nové boty odsud: https://armik.cz/.

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 11.1.2021 22:50

Ahojte, nasla som sranku vestkyne24.cz. Kuknite sa na to, su tam velmi dobre odbornicky :)

 
Arna
Arna - 15.12.2020 17:46

Linda: Ve 23 letech je slečna již opravdu dospělá a kdyby bydlela u rodičů, v bytě či na svobodárně, všude by musela dodržovat pravidla slušného soužití. Jinak by měla problémy či přímo vyhazov.
A pokud by Iveta mladým od začátku prala či vařila, zvykli by si na to a ona by jim dělala otroka navždy.
Ostatně, slečna nepadla do oka ani nejmladší dceři Ivety a to už o něčem svědčí.

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 15.12.2020 11:18

smajlik - 75Ahoj, kednevies ako dalej, tak ja ti poradim...navstiv stranku vestkyne24.cz tu su super kartarky, mozno ti vedia poradit...smajlik - 76

 
Hanča
Hanča - 14.12.2020 15:27

Linda: máš pravdu v tom, že když už prát a vařit tak oběma, u nás teď taky probíhá soužití s mladýma, co mají nahoře v pokoji mi je šumafuk, po té, co slečna připravila myčku skoro poloprázdnou, tak si ji naplním raději sama a oni ji vyklidí, praní taky obstarávám já, ale slečna ráda žehlí, tak ji tu radost dopřávám, teď co mám sušičku, tak to i složím a připravím do koše, aby si odnesli, ona zase veme do ruky vysavač a vyluxuje chodbu, vytře, prostě si snažíme vyjít vstříc,no a pokud mám občas nějaké připomínky , tak je sdělím synkovi

 
kubikm
kubikm - 14.12.2020 13:04

proto jsem říkala, že než se nastěhují, je třeba sepsat ve dvojím provedení pravidla, body....
a potom se dá vyžadovat jejich plnění
mělo by tam být i to, když nic neplatí, s čím a jak budou rodině pomáhat...zahrada,...dřevo...a pod...
a prostě respektovat, že jsou dvě samostatné jednotky....

 
Linda
Linda - 14.12.2020 9:45

Kozoroh18: at si kazdy dela co mu vyhovuje, ale Ivete tohle evidentne nevyhovuje, takze by to mela zmenit, treba tim ze nastavi pravidla. Je to jeji dum tak mozna by mela nahlas rici nechci tu navstevy behem karanteny. Nechci navstevy / mejdany po 22 hodine. Nikdo nemuze vedet co Iveta chce nebo nechce pokud to nerekne nahlas. To ze nam tady o tom napise je sice hezky, ale jaksi nepomuze ji to.
Pokud synacek ocekava servis typu navarit / vyprat tak je svyn zpusobem mamanek (aspon v mych ocich). Pokud se mylim a servis neocekava tak pak nevim proc se zde (=Iveta) resi ze nema vyprano, kdyz by mohl ten knoflik zmacknout i sam smajlik - 26
Netusim jak ma syn pani Ivety s pritelkyni nastavenou ekonomiku domacnosti, evidentne nijak zazracne, kdyz nejsou shopni ani mame prispet na najem - opet muj osobni nazor dle clanku.

A pokud by nekoho zajimalo jak to funguje jinde - tak treba u nasich kdyz jeden pere nacpe pracku svym a kdyz je misto tak docpe partnerovym. Netusim jestli dcera pere 3x tydne a zetak jenom jednou a nebo opacne nebo jestli to maji pul na pul, ale vim ze zetak pere. Stejne tak s varenim ,kdo prijde driv domu ten soupne neco do kastrolu nebo se zastavi na nakup a nebo jde se psem - proste kdo prijde driv zacne s tim co je nutne. A prace z domova skutecne neni byt doma. To je stejna makacka jako v kanclu, navic porad musi byt clovek na prijmu kdyby nahodou nekdo volal, neco potreboval apod.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 14.12.2020 9:18

Linda - 14.12.2020 6:48
slečně je 23
tak to je věk kdy je žena dost dospělá na to aby vedla domácnost

to že by tvoje dcery poslaly Ivetu někam i jejího mazánka -// nikde se nepíše, že je mazánek //
Iveta to snad nehrotí tolik jako se to tu přibarvuje.

kdyby mě někdo řval nad hlavou, tahal si do rodinného baráku v době karantény návštěvy na mejdany, asi bych také nebyla nadšená. Pokud je pravda, že její domácnost není jak má být a kluk nemá vypráno. Pravda je, že si vyprat i uvařit může i sám, ale to pak na co je ta přítelkyně, když by neměla nic dělat.
On chodí do práce mimo dům, ona pracuje z domova, tak zmáčknout knoflík cestou kolem koupelny není takové zdržení. Nebo během sezení s návštěvou
Jen kdo - z jakého příjmu se hradí náklady na společné bydlení, neni to nakonec povinnost také syna Ivety.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-36
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.