Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Touhu po dítěti vyřešila podrazem

Touhu po dítěti vyřešila podrazem

Milé ženy, doufám, že nevadí, když sem píšu, ačkoli jsem muž. Stalo se mi teď v životě něco, co se mnou pěkně zamávalo, a já bych rád slyšel názory žen na mou situaci.

Je mi pětačtyřicet, jsem rozvedený, z manželství mám dvě děti, obě už dospělé. Po rozvodu jsem byl delší dobu sám, pak jsem poznal současnou přítelkyni. Je o osm let mladší, svobodná. Pro mne to byla doslova láska na první pohled, moc se mi líbila, od prvního setkání jsme si rozuměli. Bylo nám spolu moc fajn. Měl jsem jenom obavu, že ona, vzhledem k tomu, že je bezdětná, zatouží po dítěti a já jsem už ve věku, kdy dalšího potomka nechci. Když přišla řeč na toto téma, ulevilo se mi, když mi řekla, že dítě nechce, nikdy prý nepociťovala nějaké mateřské pudy a je jí dobře tak, jak je.

Byl jsem rád, že i v tomto zásadním pohledu se shodneme. Ujistila mě, že si nemusím dělat žádné starosti, protože má zavedené tělísko proti početí.

Dnes je to skoro rok, co spolu chodíme, zatím bydlíme každý zvlášť, ale čím dál víc už přebýváme na střídačku u jednoho nebo u druhého a tak jsem si říkal, že už by možná byla vhodná doba, abychom se sestěhovali do jednoho bytu. Když jsem jí to navrhl, zarazila se a pak mi sdělila něco, co mě totálně odrovnalo. Je těhotná. Nyní již ve třetím měsíci. Když jsem se jí zeptal, proč mi o tom neřekla dříve, tak se chvíli ošívala, a pak mi řekla celou pravdu.

Prý čekala, až už nebude možné jít na potrat, protože měla obavy, že bych měl tendence ji na něj poslat. Postupně mi odkryla všechno: neměla štěstí na vztahy, každý krachnul a ona už přestala věřit, že pozná muže, se kterým by chtěla být. Co ale chtěla moc, bylo dítě. Proto se mnou začala chodit a celou dobu se tvářila, jak mě miluje a ujišťovala mě, že dítě nechce. Zkrátím to: ona mě sprostě využila jako dárce spermatu! Prý po mě nic nebude chtít, jenom, abych byl zapsaný v rodném listě, aby dítě mělo otce aspoň „papírově“.

Po tomto rozhovoru, který proběhl před týdnem, jsem od ní odešel a od té doby jsme spolu nemluvili. Já vůbec nevím, co mám dělat. Je mi hrozně, mám na ni vztek, že mě takhle sprostě zneužila, připadám si jako blbec. Z její řeči jsem pochopil, že se mnou do budoucna nepočítá, že jí šlo skutečně jen o to dítě. Vůbec si snad neuvědomila, jak moc mi tím zasáhla do života, jaké trauma mi způsobila.

Ano, dítě jsem nechtěl a věřil jsem jí, že se chrání. Jenže co teď? Je těhotná, to malé bude moje krev, nedokážu nad tím jen tak mávnout rukou, nechat se zapsat do rodného listu a jinak dělat, že moje dítě neexistuje. Zároveň nevím, jestli bych jako otec chtěl fungovat. Jediné, čím si jsem jistý je, že přítelkyně je pro mě už teď „bývalá“. To, jaký podraz na mne udělala a do jako situace mě dostala, jí odpustit nemůžu.

Mám z toho v hlavě dost zmatek, chvílemi mám chuť to všechno úplně vypustit a říct jí, že se ani do toho rodného listu zapsat nenechám. Ale vím, že bych si tím nijak nepomohl, když bude chtít, dosáhne toho soudně.

Existuje pro mě vůbec nějaká smysluplná rada? Budu moc rád, když se k téhle mé peripetii vyjádříte, uvítám jakékoli názory a náhledy na věc. Předem děkuji.

Pavel


16.9.2021   Rubrika:   |   Komentářů 30   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Touhu po dítěti vyřešila podrazem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30
Kulich
Kulich - 28.10.2021 16:41

Jee, to je jak příběh mého nynějšího muže - také měl původně partnerku, které říkal, že si nepřeje mít děti. Ona mu tvrdila, že bere prášky a z ničeho nic bylo miminko smajlik - 63 Slibovala mu hory doly, že se o dítě postará sama a nebude po něm nic chtít... No pochopitelně to dopadlo přesně obráceně, už 15 let ho škube jak slepici smajlik - 76 a on je tak hodný, že jí platí i na úkor naší poté vzniklé rodiny. Kdyby to byly pouze alimenty a rozumné věci pro dítě, tak mi to nevadí, ale jsou to absolutně nesmyslné věci, jako např. začít chodit ve třinácti letech na balet do profi přípravky mezi tříleté děti, atd... K Ježíšku se musí koupit nejnovější iPhone za 28.000,-, který je nejpozději na Velikonoce rozbitý, přitom naše děti dostanou mobil z druhé ruky... No nemám sílu pokračovat, ale přeju panu Pavlovi hodně štěstí, mám pocit, že se rozhodně nudit nebude...

 
Almega
Almega - 5.10.2021 18:11

Pavel se ukázal jako naivní trouba a teď bude za to pykat. Obecně se nemá ženám příliš věřit,co říkají,protože si většinou skutečně myslí něco úplně jiného. Kdyby Pavel vydržel s tou vyčůránkou se chránit déle než rok,ona by to nevydržela a jistě by se nějak projevila,když by její plány ztroskotaly! Nikdo se nevydrží přetvařovat o moc déle,než asi rok.Nyní mu nezbývá nic jiného,než se obrátit na soud a tak to řešit sám,ona bude vždy jen mlžit a nenápadně natahovat ruku ve jménu blaha dítěte. Je taky možné,že dítě není Pavlovo,čili musí včas se začít starat o určení otcovství. Příště bude lepší si vybrat nějakou vhodnější a realističtější partnerku.

 
Haninka
Haninka - 29.9.2021 23:18

tynka8: asi tak smajlik - 47

 
sharon
sharon - 29.9.2021 15:59

Sofinka05: jen nikdo nevíme kdo to je ONI....smajlik - 26

 
Sofinka05
Sofinka05 - 27.9.2021 17:55

Děkuju smajlik - 43 smajlik - 25

 
Jarča*
Jarča* - 27.9.2021 15:23

Sofinka05: já to nikdy nezkoušela, ale mělo by to tak být.

 
kubikm
kubikm - 27.9.2021 15:11

Sofinka05: asi tak....

 
Sofinka05
Sofinka05 - 27.9.2021 13:58

Takže jestli tomu dobře rozumím, ten příběh jim pošlu na e-mail a oni ho vydají?

 
Jarča*
Jarča* - 27.9.2021 12:49

Sofinka05: zdaleka už to tu nefunguje jako dřív, ale v té záložce O redakci jsou nějaké emailové adresy. Bylo by to fajn, kdyby se to tu zase trochu rozjelosmajlik - 47

 
Rema
Rema - 27.9.2021 8:15

sallie: souhlas
Milý Pavle, moje kamarádka "porodila" nejprve tělísko smajlik - 57, potom dceru. Pokud nechcete děti, tak se podle toho zařiďte. To se cpe každému muži do hlavy nejpozději od 15. Tečka.

 
kubikm
kubikm - 27.9.2021 8:08

Sofinka05: pak už jen o redakci.....smajlik - 26

 
Sofinka05
Sofinka05 - 26.9.2021 18:06

kubikm: Děkuji za odpověď, ale když na to kliknu, napíše mi, že stránka je nenalezena smajlik - 97.

 
kubikm
kubikm - 26.9.2021 17:54

Sofinka05: koukni dole na lištu...je tam napište nám

já jsem kdysi taky psávala....

 
Sofinka05
Sofinka05 - 26.9.2021 17:49

Dobrý den,
jsem tady nová a chtěla bych se zeptat - ty příběhy tady píše redakce, anebo je můžeme psát taky máme? Pokud ano, tak jak? Mohou být smyšlené, nebo pravdivé?
Moooc děkuju za odpověď!

 
sharon
sharon - 25.9.2021 15:08

sallie: smajlik - 47smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.