Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Další smutné Vánoce. Covid

Další smutné Vánoce. Covid

Nečekám nějakou radu, chci si jenom tak trochu postěžovat. Určitě nejsem jediná, komu současná situace ohledně Covidu překopala vánoční plány. Stejně jsme na tom byli loni, ale to jsme brali všichni docela statečně a říkali si, že hlavně, ať jsme zdraví. Jenže podle všeho to ani letos nebude jiné a mně je z toho už nějak hodně ouvej. A nejenom mně. I rodičům a dětem.

Bydlíme v zahraničí, konkrétně až v Austrálii. Můj manžel je Angličan a v Austrálii je pracovně už skoro čtyři roky a samozřejmě jsem tu s ním i já a naše dvě dcery – deseti a osmiletá. Dokud jsme žili v Anglii, jezdili jsme domů do ČR několikrát ročně, nebo přijeli moji rodiče za námi. Jenže z Austrálie už to tak jednoduché není, ta vzdálenost je dost velká, a tak bylo cestování za našima vždy na nás. Oni se za námi byli podívat jen jednou a prý jim to stačilo. Podívali se, trošku jsme tady pocestovali a jim už se tu dálku z Prahy znovu absolvovat nechtělo. Samozřejmě to chápu a naprosto jsem souhlasila s tím, že budeme létat my za nimi, jak jen to bude možné.

Dohodli jsme se také, že každý rok přijedeme na Vánoce a zůstaneme až do Nového roku. Takhle se to ale uskutečnilo v podstatě jen jednou. Přijeli jsme před Vánoci, mezi svátky jsme na dva dny zaletěli do Londýna k manželovým rodičům, a na začátku ledna jsme se vraceli zpět do Austrálie.

Jenže loni se takové Vánoce už nekonaly, raději jsme zůstali doma. Vzhledem k vývoji epidemie a různým opatřením jsme se s rodiči neviděli už rok a půl a to asi ještě není konečná. Ale nechceme nic riskovat, když to člověk vidí, jak se situace každý den mění a jak různé státy vyhlašují opatření a omezení, karantény a izolace, nechceme se zbytečně dostat do nějakých potíží.

Rozumově to všichni chápeme, citově nás to doslova drtí. Moje maminka mi do telefonu pláče, že vnučky rostou a ona je pořádně nevidí, jen přes videokameru, ale to není ono. Mně se taky moc stýská, po rodičích, po bratrovi a jeho rodině, po babičce, která letos ovdověla a já nebyla dědečkovi ani na pohřbu.

Já vím, že jsme na tom všichni stejně, každému z nás ta pandemie něco vzala a nějakým způsobem zkomplikovala život. Jak s tím bojujete vy? Já cítím nějakou strašnou beznaděj, bojím se, že nic už nebude, jako to bývalo. Že život, jaký jsme žili, se už v plné míře nevrátí.

Máte to někdo podobně? Že – ačkoli vše chápete a dodržujete – je vám lidsky a emočně úzko z toho všeho? Dá se s tímto vnitřním pocitem nějak bojovat? Co vám pomáhá?

Lucie


30.11.2021   Rubrika:   |   Komentářů 85   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Další smutné Vánoce. Covid

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-85
ameliauk
ameliauk - 19.12.2023 9:33

This dissertation explores the multifaceted realm of dissertation writing services, delving into the role of these companies in supporting students throughout their academic journey. From the inception of the idea to the final submission, these services provide a comprehensive array of assistance, encompassing research guidance, writing support, and editorial refinement
<a href="https://www.ukdissertationwriting.co.uk">Dissertation Writing Services UK</a>

 
ajdajddlek123
ajdajddlek123 - 20.3.2023 2:24

The content is so positive, I feel that my heart is warming every moment I read it. Even if you read the article about <a href="https://totomargin.com" target="_blank">https://totomargin.com</a> twice or three times, it's not a waste of time at all.

 
ajdajddlek123
ajdajddlek123 - 20.3.2023 2:23

I came here because my friends recommended me how good this article is. There is priceless information that I have found. I will also recommend [url=https://totomargin.com]https://totomargin.com[/url] to my relationship.
http://totomargin.com

 
ajdajddlek123
ajdajddlek123 - 20.3.2023 2:22

The article is really good. I found here looking for a good article because my heart was empty. There are a lot of different articles, so reading them makes me feel a bit empty. Next time I want to read an article about [url=https://totomargin.com]&#53664;&#53664;&#49324;&#51060;&#53944;[/url], please

 
Madrova
Madrova - 4.11.2022 19:59

Já se budu pro svoji rodinu vždy snažit udělat vánoce co nejlepší, ať se děje co se děje. Myslím si, že můj syn bude mít letos velmi pěkné vánoce. Podařilo se mi totiž pro něj sehnat chytré hodinky https://www.armodd.cz/armodd-silentwatch-5-pro-cerna-s-kovovym-reminkem-silikonovy-reminek/ , které vypadají velmi dobře a mají velkou spoustu funkcí. Koupila jsem je za dobré peníze, jsem nadšená.

 
kubikm
kubikm - 8.3.2022 17:12

no...Covid některé lidi rozdělil, ale co ta válka na Ukrajině?
smajlik - 85

 
Lucinka258
Lucinka258 - 13.2.2022 10:02

My jsme byli o Vánocích také v karanténě. Nejdřív jsem byla naštvaná, protože mám Vánoce ráda a těšila jsem se, jak se zase všichni sejdeme, ale co se dalo dělat.... Koukali jsme s dětmi na pohádky, hráli si a já jsem taky objevila pěkné hry online na https://www.hrajzdarma.cz/ , takže nám karanténa utekla a hned po Novém roce jsme si to s příbuznými vynahradili :-) .

 
Filipova
Filipova - 11.1.2022 13:13

Kdyby jste to chtěla také vyzkoušet, tak se podívejte na stránky obchodu https://www.prozdravotniky.cz/trida-ffp2/

 
Filipova
Filipova - 11.1.2022 13:12

Objednávala jsem z obchodu sadu 1800 kusů za těch 3,6 Kč / kus. Hledala jsem opravdu poctivě, ale lepší cenu jsem nikde jinde nenašla, takže mohu doporučit se podívat. Respirátory jsou příjemné na nošení.

 
Almega
Almega - 8.1.2022 18:11

Tak s tou Becherovkou už je to dost nahnuté,vyrábějí to dávno až v Bohaticích,tam,kde to bylo dříve je jen to muzeum....Už tam není ta vůně,nevím,co udělali s těmi sklepy,kde dřív byla becherovka,škoda kina Praha,které si tehdy po r. 1989 zabrali. Vánoce jsou už dávno pryč,Covid zůstává.nadělají s omikronem a přitom ten má být jen slabým odvarem původní nemoci.taky se mi nelíbí povinné očkování - je to v podstatě na nic,plno lidí po 3.!!! dávce dostalo covid.To má být nějaké očkování? Jak by to vypadalo třeba s černým kašlem,kdyby takto fungovalo normální ,vyzkoušené a prověřené očkování!!!

 
Helenaroz
Helenaroz - 8.1.2022 13:24

Jak velkou sadu jste musela objednat, aby jste měla tak dobrou cenu? Kolik to teda celkově stálo?

 
Filipova
Filipova - 6.1.2022 17:33

Přesně, přesně tohle jsem také řešila. Ono se to nezdá, ale prostě to nějaké peníze za měsíc stojí. Proto jsem objednala velkou sadu FFP2 respirátorů, kde jsem se dostala na cenu 3,6 Kč za jeden kus

 
Helenaroz
Helenaroz - 4.1.2022 16:59

Já už si také musím tedy někde postěžovat. Už mne to docela dost finančně vysává. Mám doma tři děti na které jsem sama. Jen v těch respirátorech co nechám měsíčně peněz, protože ho potřebují do školy a já do práce.

 
YXH
YXH - 24.12.2021 16:53

Jarča*: Take tobe a vsem tvym milym krasne svatky

 
Jarča*
Jarča* - 23.12.2021 12:01

Přeju krásné svátky všem, u nás i za oceánemsmajlik - 31smajlik - 100

obrázek - 011966.jpg

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-85
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.