Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jaký účes zvolit podle tvaru obličeje

Jaký účes zvolit podle tvaru obličeje

jaký účes zvolitUž jste někdy šla do kadeřnictví s fotkou své oblíbené celebrity a požádali jste o její přesný účes, bylo vám vyhověno, ale cestou domů jste přemýšlela, proč sakra vypadá ta herečka, jejíž účes prý máte na hlavě, úplně jinak a hlavně líp…?!

 

Není to jen proto, že celebrity mají k dispozici top vizážisty, kosmetičky a kadeřníky, ale je to pravděpodobně také proto, že vámi zvolený účes se prostě nehodí k vašemu tvaru obličeje. Jak tedy zjistit svůj tvar obličeje? Třeba jste se svými vlasy spokojená, ale potřebovala byste vědět, jaké společenské účesy jsou vhodné k vašemu tvaru obličeje, protože vás čeká galavečeře, kde budete v hledáčku všech přítomných (nejen) dam.

Nejčastější chybou, kterou většina žen dělá, když se snaží určit svůj tvar obličeje, je, že si myslí, že jejich obličej je jednoduše kulatý. Omyl. Při určování tvaru obličeje byste se měli dívat na linii vlasů, šířku a délku obličeje a linii čelisti. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jaký máte tvar obličeje, je stáhnout si vlasy dozadu, vzít si tužku na oči nebo rty, podívat se do zrcadla a obkreslit obrysy svého obličeje. Tvar vašeho obličeje by měl spadat do jedné z následujících kategorií:

1. dlouhý obličej

2. oválný obličej

3. hranatý obličej

4. kulatý obličej

5. obličej ve tvaru srdce

6. obličej ve tvaru diamantu.

Nemusíte se snažit přesně určit svůj tvar obličeje. Je možné, že budete na hranici mezi dvěma tvary. O to větší spektrum účesů pak můžete nosit.

Nejlepší účesy pro oválné tváře

Při výběru správného účesu pro váš oválný obličej je hlavním cílem vyhnout se prodlužování obličeje. Vyzkoušejte tupý bob nebo opačném případě zvolte střih po ramena, oválné tváři sluší i dlouhé vlasy. Vyzkoušejte ofinu šikmou do strany, která vypadá skvěle na oválných tvářích.

Nejlepší účesy pro tváře ve tvaru srdce

Tomuto tvaru obličeje sluší vlny a objemné účesy, jejichž objem začíná u brady. Zkuste mikádo s objemem ve spodní části a nestyďte se odhalit krásně tvarované čelo. Slušet vám budou střihově výrazné pixie střihy, ale též extra krátké účesy.

Nejlepší účesy pro čtvercové tváře

Při výběru účesu pro čtvercový obličej si můžete vybrat buď zvýraznění hranatosti vašeho obličeje, nebo zjemnění vaší silné čelisti. Pro ženy s obličejem ve tvaru čtverce jsou ideální všechny nesouměrné účesy, proto je vhodně i pěšinku česat na straně. A pokud se rozhodnete pro kratší nebo polodlouhý sestřih, bude vždy pěkné, pokud na jedné straně necháte vlasy o trochu delší než na druhé.

Nejlepší účesy pro kulaté tváře

Při úpravě kulatého obličeje je vaším hlavním cílem prodloužit obličej a udělat jej oválnější. Trikem, jak toho dosáhnout, je nechat malý kousek vlasů viset volně na jedné straně obličeje. To vizuálně zúží šířku vašeho obličeje. Krátké vlasy jsou obzvláště lichotivé na kulatých tvářích, pokud se cítíte obzvlášť odvážně, krátký pixie střih s objemem nahoře vypadá báječně na kulatých tvarech obličeje.

Nejlepší účesy pro polodlouhý tvar tváře

Hlavním cílem pro polodlouhé tvary obličeje je, aby váš obličej vypadal širší, takže kudrlinky jsou pro vás vynikající volbou. Toto je velmi podobný tvar oválnému tvaru obličeje, ale je charakteristický tím, že je výrazně dlouhý. Délka je v nepoměru k šířce obličeje. Mezi vhodné účesy patří takové, které mají objem po stranách obličeje, sestříhané účesy, šikmé patky, mikáda a vlasy v délce po ramena.

Nejlepší účesy pro diamantový tvar tváře

Diamantové tvary obličeje jsou vyhledávané, protože jsou symetrické a vyvážené, takže vaším hlavním cílem je zvýraznit váš elegantní tvar obličeje. Ať už máte vlasy dlouhé, či krátké, vždy vám budou slušet rovné ofiny do čela. Ty dovedou upoutat pozornost a skrýt špičatou vlasovou linii. Pokud máte vlasy dlouhé a ráda je nosíte rozpuštěné, můžete je od půlky mírně nakulmovat, anebo naopak vyžehlit. Díky tomu vaše tvář získá zakulacený vzhled.

Komerční článek


26.9.2022   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jaký účes zvolit podle tvaru obličeje

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 2.3.2023 10:52

Já mám krátké vlasy a myslela jsem si, že nic kromě malého culíku s nimi neudělám, ale našla jsem si inspiraci na účesy na https://femmes.cz/ , tak se snažím každý den česat jinak. Je to velká změna po tolika měsících stejného vzhledu :-) . Ještě přemýšlím, že bych si nechala udělat melíry :-) .

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.